انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی تفنگ ساچمه زنی ata arms
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
با سلام
چند روز پیش من تفنگم رو تحویل گرفتم که یک دولول روی هم اتا ارمز ترک هست و شباهت زیادی به اکار داره تصمیم گرفتم تجربیاتم رو در این تاپیک قرار بدم شاید برای دوستان مفید باشه
اول چند عکس از سلاح
[تصویر: 13495913661.jpg]
[تصویر: 13495913672.jpg]
[تصویر: 13495913683.jpg]
[تصویر: 13495913684.jpg]
[تصویر: 13499487051.jpg]

همونتور که در عکس معلومه چند تفاوت در ظاهر سلاح با اکار وجود داره یکی نوع طرح بچه قنداق
دوم جای بند فابریک سلاح
سوم جنس چوب قنداق و نحوه رنگ امیزی و روکش اون
رنگ ضامن هم متفتوته

امروز از این سلاح پترن گرفتم که به خاطر دقت بالاتر از هر لول جدا پترن گیری شد
برای این کار از فشنگ نمره 4 استفاده شد که با شمارش دقیق در هر فشنگ 151 ساچمه وجود داشت
برای لول بالا با چوک شماره 2 تعدا 279 ساچمه به محیط دایره برخورد گرده بود که نشاندهنده 54% برخورد هست
[تصویر: 13499487062.jpg]
و در لول پایین با چوک شماره 3 تعداد 232 عدد به سیبل برخورد کرده بود که 51% برخورد داشته
[تصویر: 13499487063.jpg]

در کل با ساچمه ایرانی سر بقچه ای بد نبود تنها یک فشنگ شماره 5 چک همراه داشتم که برای الگوی پخش مورد استفاده قرار گرفت که بسیار رضایت بخش بود و به مراتب بهتر از فشنگهای ایرانی جواب میداد
در کل به نظر من تفنگ سبک و خوش دستیه وبچه قنداق نسبت به اکار برای شکار بهتره
در اینده باز هم مطالب جدیدیرو اضافه خواهم کرد
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)
محسن جان تبریک می گم Khansariha (8)امیدوارم همیشه ازش لذت ببری.
از زحمتی هم که برای معرفی اسلحه جدید کشیدی خیلی ممنونم.Khansariha (8)
مرسی دادا مهدی ناقابله دستور بدین تقدیم میکنم
این کمترین کاریه که میشه برای دوستان خوبم در اینجا انجام بدم
مخلص همگی Khansariha (48)Khansariha (8)
سلام آقا محسن.خسته نباشید.
فاصله مورد استفاده برای پترن گیری را ذکر نکردید و قطر دایره 70 cm باید باشه.
فکر کنم چوکهای آکار برای این اسلحه هم مناسب باشه ، اگه چوک آکار تهیه کردید با چوک شماره 1 هم یک پترن بگیرید
ببخشید فراموش کردم
فاصله دقیقا 36 متر بود طبق دستور دوستان که اصول پترن گیری رعایت بشهKhansariha (8)
قطر دایره دقیقا 70 cm هست
بله چوک اکار فیت سلاح هست و روش امتحان شده اما چوک شماره یک در دسترس نبود به محض تهیه حتما دستورتون رو اجرا میکنم دادا
هرچند پترن گیری با فشنگ ایرانی قابلیتهای سلاح رو خوب نشون نمیده جدیدا فوقلاده بی کیفیت شدند و هرکدوم یک الگوی پخش منحصر بفرد واسه خودشون دارن و میزان باروت استفاده شده یکسان نیست و ایجاد مشکل میکنه که حتی با لگد سلاح هم میشه اینرو به خوبی تشخیص داد
از یکی از دوستام که به شرکت عقاب رفته بود و از نزدیک با ساخت فشنگ در گیر بود شنیدم که فشنگهای امسال رو مخصوص صیاد 2 میسازن و به همین دلیل باروت رو بیشتر کردن که قویتر باشه خیلی از دوستان خودم هم از لگد زیاد این فشنگ شکایت دارند در برنامه ای که با دوستان برای زدن بشقاب تراپ داشتیم بعد شلیک 20 تیر دیگه توانی برای شلیک بیشتر هیچکدوممون نداشتین و شونه هامون به شدت ضربه خورده بود خودتون هم میتونید به راحتی امتحان کنید مشکل اصلی فشنگهای جدید در مسافتهای دورتر بیشتر مشخصه مخصوصا سر بقچه ای ها اما چه میشه کرد باید ساخت چارای نیست
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
مبارك باشه محسن عزيز واقعا تفنگ زيبايي خريدوالبته خوب چون اتا يكي از برترين برند هاي تركيه هست كه واقعا تفنگ هاي با كيفيت و عالي توليد ميكنه و بسيار محبوب هست اميدوارم ازش لذت ببري و شكار هايي خوبي باهاش داشته باشي Khansariha (8)
با سلام وتبریک تفنگ من که یکسال ونیم پیش تحویل گرفتم مشابه تفنگ شما میباشد نسبتا کمی سنگین است ولی گرانیکاه بسیار خوبی دارد اگر از چهارپاره استفاده میکنید حتما چوکهای ان را بخرید چوکهای آن با سایر تفنگها منجمله آکار تفاوت دارد و پیچ بالا می باشد معمولا گیر نمی آید اسم تفنگ را به من آیسان گفتند من آز آقای مهرابی در خ فردوسی خریدم که نامبرده خود از کارشناسان رسمی اسلحه می باشند که البته بر روی جعبه چوک اسلحه آیسان نوشته شده بود به قیمت 65 هزارتومان 5 عدد بهمراه آچار مربوطه : با لا زدن یا پایین زدن اسلحه را چک کن که مربوط به طول قنداق است "روکش رنگی قنداق می ریزد قبل از مصرف با یک نقاش خوب مشورت کن که روکشی از جنس پولیستر یا کیلر بر روی آن بکشد چون با هر ضربه ای رنگ آن میریزد " سعی کن از تک گلوله استفاده نکنی اگر فشنگ را دستی پر میکنی از نمد استفاده کن و ار 1.45 گرم باروت استفاده کن اگر از ود استفاده میکنی باروت تا 1.7 مناسب می باشد در هر صورت استفاده از فشگهای فابریک حتی ایرانی مناسب ترین راه برای سلامت اسلحه می باشد در هر صورت اسلحه تنها رفیقی است که نه نمی گوید مبارکت باشد اگر امری داشتید در خدمتیم
سلام
دادا بی شک این سلاح ساخت شرکت اتا ارمز ترک هست در مورد چوک هم بله چوک با رزوه بالا میخوره و چوک شماره 6 هم نداره من چوک رو به قیمت 90 تومن تهیه کردم درمورد بالا یا پایین زدن من مشکلی ندارم قنداق با اندام من مناسبه در مورد رنگ هم کاملا حق با شماست باید پلی استر بشه که وقت بشه خودم انجام میدم
تا حالا توی شکارم با این سلاح به مشکلی نخوردم با فشنگ ترک بی نضیره واقعا عالی جواب میده
مخلصمKhansariha (48)Khansariha (8)
با سلام و تشکر و عرض تبریک به برادری که زحمت کشیدن و اطلاعاتی در مورد اسلحه آتا آرمز دادن.
منتهی یه سوالی دارم اونم اینکه این اسلحه با مجوزو چه جوری یعنی از کجا تهیه کردن و قیمتش چقده و در چه تاریخی خریدن؟
سلام
ارمین عزیز من تصادفی این تفنگ رو از یه فروشنده اشنا گرفتم به قیمت 4.500 حدود 7 ماه قبل و تا حالا کلی باهاش شکار رفتم و کاملا ازش راضی هستم این سلاح حدود 5 سال پیش به مدت یکسال صورت دولتی عرضه شده و بعد به اکار تبدیل شده و اگه بگردین احتمال پیدا کردنش هست
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
لینک مرجع