انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفي تپانچه بادي BLOW HO1
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2
در اينجا ميخام به معرفي اين تپانچه بادي كه ساخت كشور تركيه هست بپردازم

اين تپانچه بادي ساخت كشور تركيه در حقيقت مدلي از تپانچه هاي طراحي شده توسط شركت Cz چك و اسلواكي ميباشد

[تصویر: 13495512981.jpg]

اين تپانچه كاليبر 4/5 ميلي متري در يك كيف حمل كوچك و جمع و جور ولي نه چندان با كيفيت قابل تهيه هست

اين تپانچه خوشدست از نظرم فرم و اندازه قبضه بسيار ارگونوميك است و فرم قبضه ان شباهت زيادي به سلاح كمري والتر P_99 دارد هر چند اين تپانچه مخصوص مسابقات تيراندازي نيست اما جفت و جور شدن ان با دست و ارتفاع كم ان از بالاي سلاح تا محل قرار گيري نرمي دست در پشت قبضه و قرار گيري انگشتان موجب ثبات بسيار زيادي ميشود

بعد از بررسي ظاهري متوجه عدم وجود يك ضامن ايمني دستي يا خودكار در اين سلاح شدم كه فقدان ان را ميتوان يك نقطه ضعف بزرگ محسوب كرد

سيستم نشانه روي مكانيكي ان از نوع شكاف درجه با مگسك ثابت ميباشد اما پايه نشانه روي عقبي اين سلاح بسيار جمع و جور و كامل ساخته شده و قابليت تنظيم در برد و سمت را دارد
ولي نبودن محل نصب تجهيزات نشانه روي و يا لوازم جانبي روي ان به شدت احساس ميشد كه براي انجام ازمايشات تيراندازي با هدف ياب ليزي مجبور به نصب ريل پيكاتيني ميشويد

[تصویر: 13495512984.jpg]

در مورد لول اين سلاح بايد گفت خان برجسته و خانكشي مناسبي دارد
و با توجه به طول لوله 160 ميليمتري و سرعت 120 متر بر ثانيه دهانه سلاح موجب ثبات پروازي بسيار خوب گلوله ميشود به گونه اي كه در تست شليك ازمايشي از فاصله 50 متري تمام تير ها با نوك به هدف برخورد ميكرد

[تصویر: 13495512982.jpg]

مجموعه الات چكاننده بر روي يك پايه متصل به سيلندر اصلي سلاح قرار گرفته و اين مجموعه چكاننده 3 تكه شامل ماشه و يك لينك كه به عنوان پايه اتش نيز به كاررفته به همراه يك فنر حلقوي كه اين مجموعه در حين سادگي بدون قابليت تنظيم به گونه اي طراحي شده تا با نيروي كشش ثابت 600 گرم بتوان دقت لازم در شليك رو داشته باشه

عمل مسلح كردن بوسيله اهرم زير لوله كه به صورت غير متصل با پيستون سلاح ميباشد و با نيروي حاصل از فشار لوله به سمت پايين انجام ميشود
براي جلوگيري از رها شدن پايه اتش و بسته شدن نا گهاني لوله مجموعه سيلندر و چكاننده بر روي دو ريل نصب شده بر روي فريم هاي عقب و جلويي به صورت كشويي حركت ميكن

[تصویر: 13495512983.jpg]

و يكي ديگه از نقاط ضعف اين تپانچه عدم قرار دادن نشانه نوري روي مگسك و شكاف درجه براي نشانه يابي سرع تر و نشانه گيري بهتر در نور كم اشاره كرد

دركل ميتوان گفت كه از

طراحي مناسب
ارگونومي خوب قبضه
جنس قابل قبول بدنهو قطعات اصلي
ساخت عالي لول و خانكشي
دقت خوب و حساسيت ماشه
دستگاه نشانه روي مناسب
قلبليت خوب و نگهداري اسان
و عمر قابل قبول قطعات

برخوردا هست

از نقاط ضعف ميتوان به

ضعف در سيستم ايمني
ضعف در محل نصب تجهيزات جانبي
اشاره كرد

و در كل ميتوان از اين تپانچه را براي مقاصد ورزشي و تمرين تيراندازي و احتمالا شكار پرندگاه كوچك تا فواصل زير 20 متر بسيار مناسب دانست

[تصویر: 13495512985.jpg]

كاليبر .---- 4/5 ميلي متري
ارتفاع سلاح ----152 ميلي متري
پهناي سلاح ---- 33 ميليمتر
طول لوله ---160 ميلي متر
نوع لول ---- خان دار
وزن ----950 گرم
سرعت دهانه---120 متر بر ثانيه
نيروي ثابت فنر---13 كيلو گرم
نيروي كشش ماشه ---600 گرم

منبع ماهنامه جنگ افزار

دوستان من مطالب رو كمي خلاصه تر بيان كردم
بسیار عالی بود
فقط کاش تو آپلود سنتر خودمون آپ میکردی
برای من نمایش داده نمیشهKhansariha (8)
با اپلود سنتر سايت اپ كردم براي من نمايش داده ميشهKhansariha (8)
مرسی بابت مطالب دوست عزیز Khansariha (8)
من با این تپانچه شلیک داشتم ولی دقتش اصلا خوب نبود حتی تا 10 متر Khansariha (367)
ممنون هادی جان، توی خود ماهنامه عکس نداشت؟
فکر کنم وارد کننده ی این تپانچه با نویسنده مقاله رفاقتی، چیزی داره، خخخخخـ!
خوب هادی جان یه گروپی چیزی هم ازش جور کن بذار ببینیم دقتش چی طوره؟Khansariha (219)Khansariha (8)

ممنون از مطلب مفیدت.Khansariha (8)
والا منم پسر خالم داره این مدل رو باید بگم واقعا خوشدست هستش و این که کشویی هستش و تغریبا هم لکد نداره
بعد از یه سه چهار تا بسته افتش زیاد شد بعد از شیش هفتا تیر رو میشه دید خخخخخخ!
ولی جعبش خ
یلی باحاله. ...
دقت هم. ...
سيد جان متاسفانه اصلا كيفيت صفحات و تصاوير ماهنامه مناسب نبود و اينا رو از اينترنت گرفتم

دكتر جان متاسفانه گشتم نبود و باز هم ميگردم Khansariha (8)
دوستان میخوام یدونه از این تپانچه های بادی ساخت كشور تركيه بگیرم کسی اطلاعات بیشتری یا راهنمایی داره کمکم کنه
ممنون میشم روفقا Khansariha (8)
دوستان میخوام یدونه از این تپانچه های بادی ساخت كشور تركيه بگیرم کسی اطلاعات بیشتری یا راهنمایی داره کمکم کنه[quote]

دوستان کسی در این مورد نمیتونه کمکم کنه ؟ Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
این تپانچه خیلی خوش دسته و وزنش هم مناسبه و زیاد سنگین نیست و باهاش احساس راحتی میکنی ولی دقت آنچنانی نداره . البته شاید ماله من اینطوری بوده ولی اکثر دوستانی که از این مدل داشتن از دقتش زاضی نبودن . Khansariha (256)
صفحه ها: 1 2
لینک مرجع