انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: آموزش نرم افزار ChairGun
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
آقا شرمنده اگه امکانش وجود داره این اعداد و ارقام برا کم سوادی مثل ما درکش یه کم سخته گفتم به عنوان سوال آخر مثل عکس صفحه اول روی میلدات های ریتاکل باتوجه به اطلاعاتی که خدمتتون عرض کردم یه بار برای صفر روی 40 متری یه بار هم برای 50 متری ترسیم کنید واقعا دیگه خیلی شرمنده میکنید دیگه اونقدر سوال پرسیدم اکه دیگه خودمم روم نمیشه سوال بپرسمKhansariha (8)Khansariha (66)Khansariha (96)Khansariha (96)
درود... Khansariha (8)

دوستان این "Sight Base" تو برنامه ی چیرگان که از یکی دو ورژن قبلی وارد شده، تو توضیحش اومده که فاصله ی تورت دوربین هست تا مازل

حالا سوالم اینه که اگه سایلنسر وصل باشه به مازل، آیا این فاصله تا اول سایلنسر در نظر گرفته میشه یا طول سایلنسر هم باید اضافه بشه بهش؟

حالا اصلا تاثیر این مورد چی هست؟

ممنون میشم از توضیحتون... Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-11-03 04:24 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود... Khansariha (8)

دوستان این "Sight Base" تو برنامه ی چیرگان که از یکی دو ورژن قبلی وارد شده، تو توضیحش اومده که فاصله ی تورت دوربین هست تا مازل

حالا سوالم اینه که اگه سایلنسر وصل باشه به مازل، آیا این فاصله تا اول سایلنسر در نظر گرفته میشه یا طول سایلنسر هم باید اضافه بشه بهش؟

حالا اصلا تاثیر این مورد چی هست؟

ممنون میشم از توضیحتون... Khansariha (8)Khansariha (8)
دکتر جان
فکر میکنم منظور از ابتدای مازل همون barrel crown باشه و سایلنسر نقشی تو این اندازه نداره
احتمالآ برای محاسبه دقیق محل تلاقی bore line , scope line و اندازه شیم گزاری مهم باشه
البته بهتره ببینیم نظر اساتید چی هست
منم همون فاصله سر لوله تا وسط تورت را اندازه گرفتم و گذاشتم و سایلنسر را حساب نکردم البته تغیری هم توی اعداد و منحنی ندیدم
مسالتون؟؟؟؟؟؟؟؟
اقا اگه دوربین FFP باشه باید چه زومی رو توی نرم افزار قرار بدیم که در اون زوم اندازه رتیکل و میلداتها اندازه میلدات استاندارد باشه؟؟؟؟؟
تو کاتالوگ دوربین که چیزی ننوشته؟؟؟
(2014-11-04 12:19 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مسالتون؟؟؟؟؟؟؟؟
اقا اگه دوربین FFP باشه باید چه زومی رو توی نرم افزار قرار بدیم که در اون زوم اندازه رتیکل و میلداتها اندازه میلدات استاندارد باشه؟؟؟؟؟
تو کاتالوگ دوربین که چیزی ننوشته؟؟؟
من تجربه استفاده ای از دوربین ffp نداشتم ولی در چند فروم خارجی که مطالعه میکردم دوربین باید روی زوم 10x قرار بگیره و با تنظیم نوع ریتایکل در چیرگان نتایج استانداردی ارایه میده
و یه فروم دیگه از قرار دادن در همون زو م 10x و تبدیل مقیاسی یک میلدات به میلی رادیان و ضریب اون استفاده میکرد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر ویژه بهروز جان از سردرگمی نجاتم دادی.
بله لینکها را مطالعه کردم صحبت شما کاملا درسته،ممنون
دوستان اگه امکانش هست توضیح بدین که اون مقادیری که بالای نرم افزاره چی هستن ممنون میشم از pdf جیزی دست گیرم نشد Khansariha (8)
سلام دوستان
یه سوال درباره چیرگان داشتم اینکه منحنی پرواز ساچمه یا همون تراجکتوری تا چه حد قابل اعتماده و صحیحه؟
امروز با تفنگ دیانا 34 کالیبر 4.5 و با ساچمه هانتر اکستریم که وزن و ضریب بالستیکش مشخصه و سرعت دهانه هم حدودی مشخص بود با استفاده از کرنوگرافی که در فروم های خارجی انجام بطور حدودی و با اختلاف کم سرعت مشخص بود با توجه به اینکه صفر دوم من در حدود 11 یا 12 یارد بود در یک شرایط ایده آل بدون وزش باد و با ساپورت در فواصل 10 یارد 15 و 20 یارد به سیبل تیراندازی شد هر بار 5 تیر اما محل برخورد ساچمه ها در این فواصل اصلا با چیر گان تطبیق نداشت و اختلاف زیاد بود هر چقدر هم با داده های نرم افزار ور رفتم اصلا به مقدار بدست آمده تجربی هم خوانی نداشت و نزدیک هم نشد علت از چی میتونه باشه؟؟؟؟
اگه درعمل این همه اختلاف باشه که نرم افزار قابل استفاده نیس.نظر شما چیه
با تشکرKhansariha (8)
دوست عزیز یکی دو نکته را اگر دقیقا رعایت کنید بالای 90% عملکرد صحیی از نرم افزار دریافت میکنید
اول اینکه سرعت ساچمه را در دهانه تفنگ خودتان بطور دقیق حتما کرونوگراف کنید و کاری به اطلاعات منابع دیگه فعلا نداشته باشید
دوم اینکه برای دقیق بودن محاسبات بالستیک ساچمه حتما از تفنگ خودتان این بالستیک را بدست بیاورید(رفتار تفنگ شما با بقیه فرق خواهد داشت) .
همیشه گفتیم هر تفنگی یک رفتار و شرایط مختص خودش را داراست و حتی این شرایط گاها درحال تغییر هست (تغییر قدرت و کثیفی لوله و غیره ...) که باید همیشه چک کرد و متوجه تغییرات بود و اگر لازم بود دوباره برنامه جدیدی را برایش نوشت . Khansariha (214)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6
لینک مرجع