شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2013-10-18 11:59 AM

سلام.من امروز یه پترن با آکار گرفتم.فشنگ شماره 4.فاصله هم حدود 42 متر.تعداد ساچمه های برخورد کرده به دایره کوچک(5سانتی متری)6عدد.چوک چهار خط یا همون نیم چوک.حالا فکرشو بکنید اگه با فول چوک میزدم چی میشد؟من پترنو روی یه نئوپان 70سانتی گرفتم.به صورت کاملا استاندارد.برش خوبی هم داشت.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - shekarchikoohestan - 2013-10-20 09:00 AM

(2013-10-18 11:59 AM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.من امروز یه پترن با آکار گرفتم.فشنگ شماره 4.فاصله هم حدود 42 متر.تعداد ساچمه های برخورد کرده به دایره کوچک(5سانتی متری)6عدد.چوک چهار خط یا همون نیم چوک.حالا فکرشو بکنید اگه با فول چوک میزدم چی میشد؟من پترنو روی یه نئوپان 70سانتی گرفتم.به صورت کاملا استاندارد.برش خوبی هم داشت.
سلام به دوست عزیز
کاش یه عکس از پترن می گذاشتی که بهتر معلوم بشه
منم یه دو لول نخجیر دارم که به سمت بالا و راست می زنه که البته دارم یه تغییراتی روش میدم که سیستم نشانه رویش بهتر باشه
و یه پترن ازش بگیرم و با اسلحه های دیگه مقایسه کنم که ببینم چه جوری هست
و همه دوستانی که اسلحه های ساچمه زنی دارن اگه یه پترن از اسلحه هاشون بزارن بقیه دوستان می تونن در مورد تفنگ های خودشون قضاوت کنن.
با تشکر

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2013-10-20 06:19 PM

نخجیر رو اگه باهاش نرم تا کنی و چهار پاره باهاش نزنی که لولش گشاد بشه سلاح تقریبا جمع زنی هست.شما میتونی پترن نخجیر رو توی صفحات قبلی ببینیKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - rahima - 2013-11-30 12:35 AM

سلام
امروز من یک پترن با تفنگ 5 تیر دستکش دوراک گرفتم با فشنگ 5 مهام و سیبل به قطر 75 سانت
نتایج به شرح ذیل می باشد
از فاصله 15 متری 100 درصد ساچمه ها داخل دایره
از فاصله 20 متری 215 ساچمه
از فاصله 25 متری 143 ساچمه
از فاصله 30 متری 104 ساچمه
از فاصله 35 متری 76 ساچمه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - royal - 2013-11-30 02:00 AM

خب داداش فاصله استاندارد 36 متر هستش که 76 تاش خورده از نصف تعداد ساچمه ها هم کمتر پس تفنگ شما پترنش خوب نیست یا اینکه احتمالا چوکش سیلندر هستش

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2013-11-30 01:32 PM

(2013-11-30 12:35 AM)rahima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
امروز من یک پترن با تفنگ 5 تیر دستکش دوراک گرفتم با فشنگ 5 مهام و سیبل به قطر 75 سانت
نتایج به شرح ذیل می باشد

دادا خیلی پخش زده.چوکش رو عوض کن تا نتیجه بهتری بگیری.برای زدن شکار هم شعله پوش روی تفنگت نبند.چون خیلی الگوی پخش رو باز میکنه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - rahima - 2013-11-30 06:01 PM

(2013-11-30 01:32 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-11-30 12:35 AM)rahima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
نتایج به شرح ذیل می باشد

دادا خیلی پخش زده.چوکش رو عوض کن تا نتیجه بهتری بگیری.برای زدن شکار هم شعله پوش روی تفنگت نبند.چون خیلی الگوی پخش رو باز میکنه.

این تفنگ اصلا چوک نمیخوره و فقط سر لول یک شعله پوش بسته میشه
با این وضعیت به نظر شما باید چیکار کرد

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - 300WSM - 2013-11-30 06:41 PM

اول شعله پوش رو باز کن و قطر داخلی لوله رو اندازه بگیر بر فرض اگر هم سیلندر بود یه تعمیرکار ماهر پیدا کن تا برات چوکی بسازه که رزوش داخل هست یعنی مثل همون شعله پوش بسته میشه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - royal - 2013-11-30 07:48 PM

دوستان به نظر من اندازه گیری سر لوله برای تعین چوک برای تفنگی که شعله پوش داره مشکله چون سر لوله برای بستن شعله پوش اندازش متفاوته با داخل لوله تفنگ خود من داخل لوش میتونم یه برامدگی دایره وار بسیار کم عمق رو لمس کنم که مشخصه چوک خورده

به نظر شما چرا شعله پوش در پترن گیری باز تاثیر داره ؟؟؟؟!!

و به نظر من رزوه کردن داخل لول اصلا کار خوبی نیست

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ESI - 2013-11-30 08:08 PM

سلام
منم فکر کنم دستکاری سر لول مثل رزوه کردن اصن خوب نیس چون جنس لول تفنگ قطر داخلش ممکنه کمی تراش بخوره نرم بشه بعدا کدوم تراشکار میتونه مث جنس لول بسازه کارچکو بکنه
من کمی تراش کار کردم بستن لول به سه نظام تراش و با رنده داخل تراش دراوردن گام اون حالت چوک کم کم نیم میل قطروکم مکنه