شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - rezajf - 2013-10-06 10:32 PM

پترن نسبتا خوبي داري ولي تجمع ساچمه ها بيشتر سمت چپ و پايين است ولي من حيث المجموع خوب است
فقط فكر كنم چوك لول و قيد نكردي

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - aghajoon - 2013-10-06 11:51 PM

آقا محمد پترن خوبی از آب در اومده ، میشه گفت که در فاصه 36.5 متری پرنده ای نمیتونه از زیر ساچمه ها در بره ! در کل بزرگترین مزیت پترن آشنایی بیشتر مالک با اسلحش ، چند روز پیش به باغ یکی از شکارچیان قدیمی و سن بالای شهرمون رفتم که یه دولول نخجیر داشت و اینقدر خودش و اطرافیانش از شکارهای این تفنگ (از قوچ و کل بگیر تا غاز و مرغابی و کبک و ... ) تعریف کردند که مشتاق شدم تا پترن این تفنگ را ببینم که ایشون هم اول قبول نکردند و گفتند که تفنگ من فقط با فشنگ دست پر خودم خوب میزنه که البته با محیا کردن باروت و چاشنی و ساچمه و ... برای ایشون چندتا فشنگ دست پر هم پر کردند (با ود بدون چاک ) ، القصه اینکه بعد از پترن گیری با تفنگ آکار من و نخجیر 2 لول ایشون در شرایط مساوی ، این پیرمرد شکارچی بعد از 10 سال شکار با این تفنگ خودش هم به این فکر افتاد که واقعا چطور اون همه شکار را تونسته با این تفنگ بزنه ! پرنده که سهل بود ، یه شغال هم به راحتی از زیر پترن ایشون در میرفت چون تفنگ به شدت بالا و راست میزد و احتمالا اگه ایشون 10 سال پیش یه مقوای 100*70 و چندتا فشنگ را خرج این پترن گیری میکرد تا الان شکارهای به مراتب بیشتری داشت

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - royal - 2013-10-07 12:09 AM

اقا محمد دستتون درد نکنه پترن زیبایی گرفتید و باز هم من بیشتر عاشق این 5 تیر روس شدم با هر دو نمره فشنگ پترن زیبا و منظمی از اب در اومده مخصوصا فشنگ نمره 5 که گنجیشک هم جون سالم به در نمیبره Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - TAKTAZ - 2013-10-07 02:19 PM

ممنون از نظرات دوستان
به قول دوستمونaghajoon من تا قبل از پترن گیری شلیک زیادی با این تفنگ نداشتم وبنابه توصیه شکارچی های قدیمی قصدفروش این سلاح روداشتم چون به اذعان چندنفری که باتفنگ من شلیک داشتند این سلاح پخش زن هس وبه دردشکارنمیخوره منم بابی تجربگی خودم وقتی تیرم به شکارنمیخوردتفنگ بنده خدارونفرین میکردم وعزمم روجزم کرده بودم تفنگموبایه تفنگ برونینگ 5تیرعوض کنم به هرقیمتی
ولی درتست دیروزکه هم پترن گرفتیم وهم به قوطی رانی شلیک کردیم درفواصل بالای70متر بافشنگ شماره 1 به تفنگم امیدوارشدم اخه تفنگ دولول کنار هم دوماشه روس که بنابه گفته شکارچی های قدیمی خدای جمع زنی ودور زنی هس درمقابلش باهر فشنگی کم اورد)درشرایط معین ومساوی( درحالی که این سلاح دقیقایک ساچمه حداقل به اون به هدف موردنظربرخورد میکرد نه اینکه دولول بدباشه نه ولی چون دیروز هم پترنش خیلی پخش تربود وساچمه ها روی خال نخورده بودن اینجور دربادش مینویسم ایشالاعصری پترن دولول روهم میزارم
حالابازم تست میکنم وکاغذ75 سانتی وساپورت تهیه میکنم تابتونم پترن های اصولی تر وقابل قبولتری از این سلاح بگیرم

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - bycal - 2013-10-07 03:02 PM

سلام
اقا محمد دستت درد نکنه داداش
پترن اولی با فشنگ 5 مهام به نظر من و به قول هادی اقا گنجشک هم نمیتونه از این پترن در بره واقعا عالیه........Khansariha (163)Khansariha (163) البته اگه یادتون باشه زمانی که قصد داشتین سلاح رو تعویض کنید بارها گفتم حیفه همچین کاری نکنین .حالا قدرشو بیشتر بدونینKhansariha (8)
دستتون هم درد نکنه بابت زحمتی که کشیدین فکر کنم اولین پترن بایکال 5 تیر در سایت های شکار و تیراندازی باشه حداقل من که تا به حال ندیدم لذا از این نظر هم تک تکه.
ضمنا نحوه نشانه روی رو هم بفرمایید روی خال/ زیز خال بالای خال............پشت خال خخخخخخخخخ
احسنت به شماKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - safety - 2013-10-12 11:53 AM

سلام خوبيد؟من سارسيلماز sp303 دارم كسي اطلاعاتي داره؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2013-10-12 03:20 PM

سلام.جای سوال شما اینجا نیست.شما یه سر به تاپیک(سلاح های دولول)بزن.Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - romin - 2013-10-18 12:34 AM

سلام .از اینکه دوباره این پترن رو می بینید متاسفم ......فاصله 30 متر دقیق با ساچمه عقاب شماره 4و3 تک لول نخجیر با تکیه گاه درب ماشین لازم به ذکر که هیچ گاه منو نا امید نکرده ولی سلاح دیکه ای امتحان نکردم به شخص دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وودیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - royal - 2013-10-18 12:53 AM

دوست عزیز اول خسته نباشید میگم به شما

در مورد پترن گیری اصولیش فاصله باید 36.5 و ابعاد سیبل هم باید 70 سانتی متر باشه اما فاصله شما 30 متر و همچنین ابعاد سیبلتون که فکر کنم 1 متر هم بیشتر باشه این الگوی پخش به نظر من باز هستش با وجود اینکه تفنگ شما فول چوک هستش و همچنین بیشتر تراکم ساچمه ها در قسمت پایینی سیبل هستش که بازم برمیگرده به مشکل اکثر نخجیر های 1 که همون پایین زدنشون هستش و با دور تر شدن فاصله این مشکل بیشتر به چشم میاد در کل الگوی پخش تفنگ زیاد یک دست و خوب نیست

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - romin - 2013-10-18 02:21 AM

بسمی .باتشکر از جناب عالی در مورد نظر ی که دادید اکثر نخجیرها 1به قول دوستان الگوی پخش شمشیری یا خطی دارند .من برای مشکل پاین زدنش در فاصله 70یا80متری تمام لول رو به طرف هدف می گیرم ولی در مورد باز زدنش نظری ندارم. البته نوع فشنگ تاثیر زیادی دارد .خیلی راقبم ازتجربه دوستان استفاده کنم یاحق