شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - romin - 2020-12-18 01:38 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعد از اصلاح نشانه با چوک یک خط فاصله 37 متر البته بگم این چوک با اینکه یک خط هست ولی شبیح 2 خط پترن می ده به هر حال من از پترنش راضیم من تمام چوک های اکسترنال رو تهیه کردم12345و حتی چوگ بو قلمون مشکی اکار ولی این چوک مناسب تره . چوک 4 خط برای پایین وچوک یک که پترنش رو مشاهده می کنید شماره 5 شاهین Khansariha (48)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - sinaahoora - 2020-12-18 04:19 PM

[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
دوست عزیز من برای حل این مشکل به مگسک دست نزدم بلکه سمت چپ قنداق رو درواقع جایی که گونه وصورتم روی قنداق قرارمیگیره رو دادم قنداقساز برام یخورده برداشت و در واقع میل زاویه قنداق به سمت راست کشیده شد بعد رنگ زدم ...البته قنداقساز قنداق حین تراشیدن چند بار بهم گفت هدف گیریکنم با چشم بسته بعد ببینم مگسک کجا میمونه وقتی مگسک رو کامل و راحت وسط کپ دیدم گفت دیگه حله

[/img]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - romin - 2020-12-18 08:01 PM

از دوست عزیزمون سپاس گذارم که زحمت کشیدند تصاویر زیادی رو اپلود کردند و . ..وقت گذاشتند . سوالی که در تو ضیح تصاویر برای من و شاید دو ستان دیگر به و جود میاد اینه که اولا سلا ح شما قبلا به کدوم سمت بیشتر متمایل بود و اندازه رو می گذاریم یک کبک یا دوکبک به چپ یا راست . دوم اینکه دقیفا چه اتفا قی میوفته وقتی گونه رو پر می کنییم یا می تراشیم در عمل ؟؟؟؟؟ قنداق رو چون قنداق ساز مناسبی نداریم در شهرمان خودم تراش می دم و چون قنداق نه سیلر و نه کلر خورده بعد از سمباده خشک و نرم فقط رو غن زیتون می زنم ورنگش کاملا بر می گرده ببخشید که سوال ما به درازا کشید و از جوابها ی شما پیشا پیش سپاسگزارم Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - sinaahoora - 2020-12-18 08:46 PM

(2020-12-18 08:01 PM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از دوست عزیزمون سپاس گذارم که زحمت کشیدند تصاویر زیادی رو اپلود کردند و . ..وقت گذاشتند . سوالی که در تو ضیح تصاویر برای من و شاید دو ستان دیگر به و جود میاد اینه که اولا سلا ح شما قبلا به کدوم سمت بیشتر متمایل بود و اندازه رو می گذاریم یک کبک یا دوکبک به چپ یا راست . دوم اینکه دقیفا چه اتفا قی میوفته وقتی گونه رو پر می کنییم یا می تراشیم در عمل ؟؟؟؟؟ قنداق رو چون قنداق ساز مناسبی نداریم در شهرمان خودم تراش می دم و چون قنداق نه سیلر و نه کلر خورده بعد از سمباده خشک و نرم فقط رو غن زیتون می زنم ورنگش کاملا بر می گرده ببخشید که سوال ما به درازا کشید و از جوابها ی شما پیشا پیش سپاسگزارم Khansariha (8)

ببین پترن که میگرفتم مرکز میزدم مرکز پترن ساچمه هام تو فاصله ۳۶ متر به اندازه یه کبک کوچیک به سمت چپ مرکز هدف کشیده میشد البته اینم بگم من راست دست هستم .بعد دوستان گفتن چون من نمیتونم خوب صورتم روی قنداق بچسبونم به خاطر کلفت بودن قنداق یخورده چشمم سمت چپ میمونده من مگسک و هدف میدیدم ولی چون تو یک راستا نبودم ساچمه ها بسمت چپ کشیده میشد قنداق رو که نازک کردیم چشم من با مگسک و وسط کپ میزون شد و کاملا مرکز ساچمه ها با مرکز هدف یکی شد

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirhashemi - 2020-12-24 10:04 AM

دوستان کاغذ یا مقوایی که برای پترن گیری قرار میدن ابعادش باید 1.5 در 1.5 متر باشه . چون اگه وسطش یه دایره 70 سانتی ترسیم بشه از هر طرف حدود 30 سانت میمونه . اینجوری تمایل و تمرکز ساچمه ها کاملا مشخص میشه . ولی اگه ابعاد به اندازه همون 70 سانت باشه نمیشه پترن سلاح رو متوجه شد . این تجربه شخصی من هست .

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - gun - 2020-12-27 09:11 PM

[تصویر: 16090907481.jpg]
[تصویر: 16090907492.jpg]
سلام دوستان اینهم پترن دولول چیفسان لول 76سانتی چهار قفل
فاصله از سر لول 35مت بدون ساپورت تیراندازی باد ملایم از سمت چپ

شرمنده دوستان علت دو نوع سایز ساچمه شدن رنگ پوکه دوتا فشنگ مشکی بود و شماره ساچمه ها از روی پوکه ها پاک شده بود منهم با عجله پترن گرفتم و سریع برگشتم خونه دوستان محیط بانی به پتن گرفتن هم گیر میدندKhansariha (367)Khansariha (367)
ابعاد مقوا 100در 70سانتیمتر

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - romin - 2020-12-28 01:51 AM

(2020-12-24 10:04 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کاغذ یا مقوایی که برای پترن گیری قرار میدن ابعادش باید 1.5 در 1.5 متر باشه . چون اگه وسطش یه دایره 70 سانتی ترسیم بشه از هر طرف حدود 30 سانت میمونه . اینجوری تمایل و تمرکز ساچمه ها کاملا مشخص میشه . ولی اگه ابعاد به اندازه همون 70 سانت باشه نمیشه پترن سلاح رو متوجه شد . این تجربه شخصی من هست .

کاملا حرف شما درست ولی من خودم برای همین پترن گرفتن 70 در 70 هم دچار مشکل بودم ی زمانی برگه تبلیغاتی سامسونگ به همین اندازه بود برای پترن استفاده کردم ولی دیگه نیست چه برسه به یکو نیم ؟؟ در ضمن دوستان از کارتون لباسشویی یا کارتون یخچال استفاده می کردند تو مسیر لوازم خانگی ها گیر میومد ولی دیگه باز یافتی ها هم از اونا رد نمی شن . به نطر شما برگه پترن از کجا می شه تهیه کرد ترجیح رایگان باشه دوستا ن مثال بزنید سپاس Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - gun - 2021-01-10 07:48 AM

سلام
تنها راه درست کردن سیبل بزرگ و ارزون خرید دوتا مقوای ۷۰×۱۰۰و چسباندن انها از وسط میباشد که ۱۴۰×۱۰۰ ابعاد سیبل و قیمت تمام شده ۸۰۰۰هزار تومن است

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirhashemi - 2021-01-14 12:56 PM

مغازه هاییکه لوازم پلاستیکی آشپذخونه نظیر کیسه فریزر و دستکش و دستمال کاغذی و سفره و ... دارند معمولا کاغذ کاهی بزرگ دارند ابعاد 100 در 70 هست که کیلویی میفروشن.
من دوتا رو بغل هم میزارم یکی رو هم از وسط میبرم (دو تا 100 در 50) و اونم هرکدوم رو زیر اون دوتا بزرگ با چسب کاغذی میچسبونم . کار سختیه ولی چاره ای نیست . بعد رو یه کاغذ با دقت دو تا دایره 76 سانت و مرکز 13 سانترو با ماژیک میکشم و ازش برای دفعات بعد به عنوان الگو استفاده میکنم. یه مقوای بزرک 150*160 سانت(از هر طرف حدود 10 سانت بلند تر از ابعاد کاغذ پترن برای راحت چسبوندن کاغذ) نیازه که از وسط تا بشه و من چهار گوشه رو با نخ محکم بستم که میشه رو درخت یا دیوار راحت ثابتش کرد .

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2021-01-17 05:51 PM

سلام دوستان
بعد یه مدت دوری یه فرصتی شد و سری به انجمن زدم
میبینم هنوز هم دوستان فعالند
چه برو بیایی داشت این انجمن چه چیزا که از این انجمن یاد نگرفتیم
دم همه گرم
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوستان
بعد یه مدت دوری یه فرصتی شد و سری به انجمن زدم
میبینم هنوز هم دوستان فعالند
چه برو بیایی داشت این انجمن چه چیزا که از این انجمن یاد نگرفتیم
دم همه گرم
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)