شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirhashemi - 2020-04-27 12:34 PM

در کل الان بنظرتون تفنگ درست شلیک میکنه و انحراف نداره؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - sinaahoora - 2020-04-27 02:24 PM

(2020-04-27 12:34 PM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در کل الان بنظرتون تفنگ درست شلیک میکنه و انحراف نداره؟
من از عکس دوم شروع میکنم عکسس دوم خوب زده ولی یه کوچولو به سمت اگه ساعت درنظر بگیریم ساعت ۵ کشیده که با توجه به ساچه ریز شماره ۷ و ۸ برای ش... بلدرچین اصلا مهم نیست و مثل یه تور با چوک باز عمل میکنه حالا شاید از وزش باد یا لرزش دست باشه که قابل قبوله ....عکس اول خیلی عالی زده و خیلی خوبه ...فقط شما مگسک زیر هدف گذاشتین یا روی هدف اگه زیرش گذاشتین که عالیه چون در واقع کشیده بالا و تو ۴۵ ۵۰ خوب میزنه ولی اگه روی هدف گذاشتین سعی کنید یه تیرم تو ۵۰ متر برای خودتون بزنید ببینید افتش چقدر هست که تو ش... اگه پرنده از دور پرید راحت بدونید چقدر بالاترش بگیرید ولی اگه مثل خودم فقط تا ۴۰ ۴۵ متر ش... میکنید عالیه به هیچ چیز دست نزنید

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirhashemi - 2020-04-28 09:51 AM

ممنون از پاسختون .راستش فشنگ 7 رو پارسال پر کردم و معمولا مقداری باروت نسوخته بعضی وقتا تو شلیکام میبینم برای همین یه مقدار ته کشیدنش بخاطر اون فکر میکنم باشه.دلیل اون انحرافش به راست نمیدونم چی بود شایدم باد باشه ولی من اون روز حواسم به باد نبود احتمالا خیلی کم بوده که متوجه نشدم .در دمورد نحوه نشانه روی هم :از روی کپ (اولین قسمتی که از بدنه تفنگ که چشم بعد از چسبوندن گونه به قنداق میبینه ) به نوک مگسک و دقیقاً به وسط دایره کوچک منطبق کردم و از لحاظ لرزش دست درسته دو تا پترن رو تو دو روز مختلف گرفتم ولی دما یکی بود و روی سقف ماشین یه بالش گزاشتم و از روی اون نشانه روی کردم .حالا برسیم به اصل مطلب که تفنگ چگونه متحول شد. دفعه قبل که با گذاشتن سه سکه روی کپ مشکل پایین زدن تفنگ رو حل کردم و به همون اندازه یه شکاف درجه پلاستیکی دست ساز روی زه جا زدم و نتیجه تیر اندازی باز هم مطلوب بود .رفتم پیش یکی از دوستان تراشکارم (که خیلی هم به مقوله صلاح و شکار علاقه داره و آدم خلاق و با تجربه ای هم هست )مشکل رو مطرح کردم و ازش خواستم یه شکاف درجه فلزی برام بسازه و یجوری روی کپ برام ثابتش کنه ،بهم گفت هرکار کنم چیز ثابت و تمیزی در نمیاد چون تفنگ مدام درحال ضربه حاصل از شلیک هست و امکان داره بعداز چند شلیک از رو تفنگ در بیاد و تو کوه و دشت وسط شکار حالتو بگیره .لول تفنگ رو از زوایای مختلف با لبه یه خط کش فلزی بلند تست کرد و گفت لول تفنگت مقداری بست پایین انحراف داره که با چشم هم مشخص نیست .اونوقت لول رو گذاشت زیر دستگاه پرس و طی دو مرحله فشار و پترن گیری به شکل مطلوب در آورد.
حالا اگه با توجه به نحوه نشانه روی من که به وسط هدف بوده اگه نیازه که تفنگ مقداری بالا تر بزنه بیزحمت اعلام بفرمایید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - sinaahoora - 2020-04-28 10:59 AM

(2020-04-28 09:51 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از پاسختون .راستش فشنگ 7 رو پارسال پر کردم و معمولا مقداری باروت نسوخته بعضی وقتا تو شلیکام میبینم برای همین یه مقدار ته کشیدنش بخاطر اون فکر میکنم باشه.دلیل اون انحرافش به راست نمیدونم چی بود شایدم باد باشه ولی من اون روز حواسم به باد نبود احتمالا خیلی کم بوده که متوجه نشدم .در دمورد نحوه نشانه روی هم :از روی کپ (اولین قسمتی که از بدنه تفنگ که چشم بعد از چسبوندن گونه به قنداق میبینه ) به نوک مگسک و دقیقاً به وسط دایره کوچک منطبق کردم و از لحاظ لرزش دست درسته دو تا پترن رو تو دو روز مختلف گرفتم ولی دما یکی بود و روی سقف ماشین یه بالش گزاشتم و از روی اون نشانه روی کردم .حالا برسیم به اصل مطلب که تفنگ چگونه متحول شد. دفعه قبل که با گذاشتن سه سکه روی کپ مشکل پایین زدن تفنگ رو حل کردم و به همون اندازه یه شکاف درجه پلاستیکی دست ساز روی زه جا زدم و نتیجه تیر اندازی باز هم مطلوب بود .رفتم پیش یکی از دوستان تراشکارم (که خیلی هم به مقوله صلاح و شکار علاقه داره و آدم خلاق و با تجربه ای هم هست )مشکل رو مطرح کردم و ازش خواستم یه شکاف درجه فلزی برام بسازه و یجوری روی کپ برام ثابتش کنه ،بهم گفت هرکار کنم چیز ثابت و تمیزی در نمیاد چون تفنگ مدام درحال ضربه حاصل از شلیک هست و امکان داره بعداز چند شلیک از رو تفنگ در بیاد و تو کوه و دشت وسط شکار حالتو بگیره .لول تفنگ رو از زوایای مختلف با لبه یه خط کش فلزی بلند تست کرد و گفت لول تفنگت مقداری بست پایین انحراف داره که با چشم هم مشخص نیست .اونوقت لول رو گذاشت زیر دستگاه پرس و طی دو مرحله فشار و پترن گیری به شکل مطلوب در آورد.
حالا اگه با توجه به نحوه نشانه روی من که به وسط هدف بوده اگه نیازه که تفنگ مقداری بالا تر بزنه بیزحمت اعلام بفرمایید.

بنظرم خیلی پیشنهاد خوبی دادن که روی تفنگ چیزی نسب نکرده و کارشونم جالب بوده حالا هم که خوبه بعد این اگه دلتون خواست کمی بالاتر بزنی بهترین کار همون تهیه واشر بین قنداق و کپ هستش خیلی تمیز در دو سایز هستش خواستی پیج معرفی میکنم دوتا سایزش بخر قیمتی هم نداره قندای یخورده بالا بده دیگه براتون عالی میشه البته اگه بخوایین در غیر این صورت اگه تو همین فاصله ها شکار میکنید خیلیم خوبه ...یک بارم سعی کنید با حالت شکار امتحان کنید یعنی بدون ساپورت و سریع دقیقا مثل شلیک به کبک
البته فکر کنم شما بیشتر کبک میزنید و کبک همیشه رو به پایین میپره و لازم نیست تفنگتون بالاتر بزنه شکار سمت ما ابزی هستش و همیشه روبه بالا اونه تفنگهای ما کمی بالا زدنش برامون بهتر هستش

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - samer - 2020-04-28 11:28 AM

درود بر دوستان
جناب میر هاشمی بعد از پرس لوله دیگه سکه ها رو برداشتین؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirhashemi - 2020-04-29 07:54 AM

(2020-04-28 11:28 AM)samer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان

ممنون از پاسخ دوستان بله سکه ها رو برداشتم و از روی خود بدنه تفنگ نشونه میرم الان.

جناب sinaahoora اگه میشه لطف کنید آدرس پیجی که واشر ها رو داره اعلام بفرمایید و اگه ممکنه در خصوص نحوه استفاده و چگونگی عملکردشون یکم توضیح بدید.
من الان یک ساله که ساکن گیلان هستم و مرغابی سانان و قرقاول و ابیا و بلدرچین و کبک برای ما امکانش هست.... .

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - sinaahoora - 2020-04-29 08:52 AM

(2020-04-29 07:54 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-04-28 11:28 AM)samer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان

ممنون از پاسخ دوستان بله سکه ها رو برداشتم و از روی خود بدنه تفنگ نشونه میرم الان.

جناب sinaahoora اگه میشه لطف کنید آدرس پیجی که واشر ها رو داره اعلام بفرمایید و اگه ممکنه در خصوص نحوه استفاده و چگونگی عملکردشون یکم توضیح بدید.
من الان یک ساله که ساکن گیلان هستم و مرغابی سانان و قرقاول و ابیا و بلدرچین و کبک برای ما امکانش هست.... .

بله عکس پیج براتون قرار دادم مورد اعتماد هستن من خودم چند باری خرید کردم خیلی خوب بوده لوازمشون .. واشرها برای بالا و پایین اوردن قنداق هستش تا با شخص میزون بشه برای بالا بردن دو سایز داره که فکر کنم برای شما همون سایزی که خیلی کم قنداق بالا بیار خوب یاشه چون زیاد لازم ندارین موقع خرید حتما بگین که زیاد بالا نیاره و براحتی میتونید بین قنداق و کپ قرار بدین
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]http://دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - Sajadr - 2020-06-28 01:10 PM

سلام. دوستان
1.اصولا اسلحه ساچمه زنی باید چه پترنی رو بده تا بگیم اسلحه خوبیه؟
2. اگه اسلحه ای چپ. راست. بالا یا پایین بزنه دیگه قابل اعتماد نیست؟ نمیشه خریدش؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ROOBAH - 2020-06-28 02:14 PM

(2020-06-28 01:10 PM)Sajadr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. دوستان
1.اصولا اسلحه ساچمه زنی باید چه پترنی رو بده تا بگیم اسلحه خوبیه؟
2. اگه اسلحه ای چپ. راست. بالا یا پایین بزنه دیگه قابل اعتماد نیست؟ نمیشه خریدش؟

درود به شما دوست عزیز
اگر تفنگی با استفاده از مهمات استاندارد و رعایت نکات پترن گیری ( فاصله تا هدف 36 متر، قطر دایره بزرگ حدود 70 سانت و به مرکزیت دایره ای کوچکتر با قطر حدود 12، 13 سانت ) دارای الگوی پخش یکنواخت، بدون نقطه کور یا با نقاط کور کم، و میزان پخش شدگی استاندارد ساچمه ها باتوجه به نوع چوک باشد، میتوان نتیجه گیری کرد که تفنگ خوبیست.
درخصوص چپ و راست و بالا و پایین زدن و ... میتونه به عوامل مختلفی همچون: پرو نبودن قنداق با فیزیک بدن تیرانداز، گونه گذاری و نشانه گیری نادرست، نحوه غلط بدست گیری و به شانه کشیدن سلاح، مگسک یا تسمه غیر استاندارد و ... بستگی داشته باشه. اصولا مرحله پترن گیری در مراحل خرید سلاح، بعد از بررسی فیزیکی و ظاهری توسط خریدار انجام میشه و اگر تفنگی سلامت لازم از نظر خریدار را دارا بود برای پترن گیری تست میشه، برای همین توصیه میکنم حتما از فشنگ خوب و چندین نمره ساچمه در تست های جداگانه استفاده بشه و خطای انسانی و لرزش دست و... به حداقل برسه تا اگر مشکلی بود بشه دقیقا به علتش پی برد. اگر علت چپ و راست یا بالا و پایین زدن تفنگ مواردی مثل نشانه گیری و به شانه کشیدن غلط تفنگ و ... ( مواردی که در بالا عرض کردم ) بود قابل تصحیحه و اگر مربوط به عوامل اینچنینی نباشه باید علتش رو در تفنگ جستجو کرد. به همین دلیل گفتم از مهمات استاندارد استفاده بشه و لرزش و ... به حداقل برسه و ترجیحا توسط فردی آگاه انجام شود تا درصورت وجود مشکل در پترن بشه عوامل انسانی رو از مشکل فنی اسلحه متمایز کرد و به دلیل اشکال پی برد. بستگی داره دلیل چپ و راست یا بالا و پایین زدن از تفنگ و چوک باشه یا از مهمات یا از قنداق و تیرانداز یا ...

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - zavar - 2020-08-24 08:01 AM

سلام به همه دوستان
دوستان ببخشید من هرچقدر گشتم نتونستم پیدا کنم پترن نخجیر تک لول رو که ببینم الگوی پخش ساچمه های این سلاح تو فاصله ۳۶ متر به چه صورتی هست؟