شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2020-02-01 12:28 PM

shotgunshells:pattern vs velocity
shotgun bael length vs velocity
B & P

دروود و تشکر

بنده قبلا آکار داشتم و بسیار راضی بودم الانم از نخجیر تک راضیم
حداقل من با تجربه کمتری که دارم شلیک های بسیار موفق تری نسبت داییم که بایکال بغل داره داشتم
حتی پترن که میگیریم تفنگ من سر تره
حتی اکار هم از بایکال بغل جدید سرتره و قیمتش بخاطر اسم روسیه که روشه بیشتره

یعنی شما وقتی با لول بلند کن پترن گرفتین پخش تر زده بود؟ !!!
اگه اینجوری باشه دو تا سوال پیش میاد
1. چرا نخجیر تک از اکار و بایکال بغل جمع تر میزنه با اینکه لول بلند تری داره؟ (حداقل چیزی که من به عینه دیدم)
2.اگه اینجوری باشه شرکت تولید کننده لول بلند کن داره از نا آگاهی مشتری هاش سواستفاده میکنه

Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2020-02-01 01:55 PM

(2020-02-01 12:28 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
B & P

دروود و تشکر

حداقل من با تجربه کمتری که دارم شلیک های بسیار موفق تری نسبت داییم که بایکال بغل داره داشتم

1. چرا نخجیر تک از اکار و بایکال بغل جمع تر میزنه با اینکه لول بلند تری داره؟ (حداقل چیزی که من به عینه دیدم)
2.اگه اینجوری باشه شرکت تولید کننده لول بلند کن داره از نا آگاهی مشتری هاش سواستفاده میکنه

Khansariha (8)

تیراندازی مثل رانندگی میمونه
بعضیا با بیست سال رانندگی دست فرمون انچنانی ندارند
زیاد دیدم که کسی با تجربه ی کم از خیلی از شکارچی ها بهتر هوازنی میکنه
شما دوتا فیلم اول رو تو یوتیوب نگاه کن تا اخر قشنگ متوجه میشید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2020-02-02 09:29 AM

(2020-02-01 12:28 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
B & P

دروود و تشکر

Khansariha (8)

با سلام

امیدوارم دوستان یه سرچ کرده باشن و فیلم ها رو دیده باشن
راجب لول اضافه کن تستی رو که خودم با یکی از دوستان انجام دادیم و نتیجه ای که گرفتیم رو اینجا میگم

اول اومدیم تو 70 متری یک کارتن یک و نیم در دو گذاشتیم و
بدون لول اضاف کن و با چوک فول حدود چهل تا ساچمهبه کل کارتن برخورد کرد فشنگ شماره چهار
بعد لول اضاف کن رو بستیم و همون چوک فول رو گذاشتیم روش و با همون فشنگ چهار دوباره شلیک کردیم تو همون فاصله بیست تا ساچمه به کل کارتن خورده بود
لول اضاف کن سرعت تیر رو بالاتر میبره و باعث پخش تر زدن میشه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ariafakhr - 2020-04-08 02:35 AM

سلام وقت بخیر خدمت دوستان
بنده عضو جدید انجمن هستم و کم تجربه به خصوص در زمینه هوازنی.خواستم سوالاتمو از دوستان با تجربه واساتید بزرگوار بپرسم بلکه بتونم تو کارم پیشرفت داشته باشم
بنده مدتی است که تفنگ دولول سوار سارسیلماز spw512خریداری کرده ام و چندتا مطلب هم در مورد اصول هوازنی خوندم.و البته قبلا تفنگ دولول ترک اسکار داشتم و هر از چند گاهی میرفتم هوازنی ولی بدلیل عدم شناحت پترن گیری و کاربرد چوک و نوع چوک مناسب و.... درصد موفقیتم خیلی پایین بودطوری که کلا خستگی شکار به تنم میموند
سوالم اینکه
1- برای پترن گیری به قول اساتید از فاصله 36 متری به صفحه به قطر 70 سانتی متر با فشنگ مشخص مثلا نمره5 عقاب !باید با کدوم چوک شلیک کرد؟تا چند ساچمه در این سیبل 70 سانتی برای یک اسلحه هوازنی قابل قبوله؟ (
2-
و اینکه اطلاع از الگوی پخش ساچمه تفنگم چه کمکی به من میکنه .؟این نوع سارسیلماز قنداقش برای هوازنی طراحی شده.
و اینکه برای شکار کبک از چه چوک و شماره فشنگی استفاده کنم.؟
قبلا که میرفتم شکار با فشنگ 5 به تیهو میزدم جلو خودم بلند میشد و با پا فرار میکرد.البته فشنگ عقاب.که فشنگم رو به 3 تغییر دادم بهتر شد.
و چون اول از لول بالا استفاده میکردم و اگر در شلیکم نا موفق بودم لول پایین شلیک میکردم،چوک 4 برای لول بالا و چوک3 برای اینکه نسبت به 4 دیرتر پخش میشه و هدف نسبت به من دورتر شده رو روی لول پایین میبستم.خواستم بدونم روش صحیحش چیه؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2020-04-08 08:46 AM

سلام،Khansariha (8)وقت بخیرKhansariha (8)،عرض کنم که الگوء پخش مهمه که بدونی تفنگ شما ساچمه رو به چه شکل به سمت مرکز هدف پرتاب میکنه،چپ و راست یا بالا و پایین نزنه،تراکم قابل قبولی از ساچمه ها ارایه بده.Khansariha (256)
در مورد چوک و فشنگ هم بستگی به نوع شکار و رفتار شکار در اون شکارگاه داره.Khansariha (214)
تا جایی که من دیدم اکثرا چوک 1و2یا 2و3 میبندن که اگر شکار دور شد هم شانس داشته باشن.
اگر از زیر پا پرید هم میشه با خونسردی تا فاصله 25 متری نزد که ساچمه ها نسبتا باز بشن.
فقط تخمین فاصله مهمه که با تمرین چشم عادت میکنه.Khansariha (8)
فشنگ 4 تقریبا همه کارست،حالا اگر هوا گرم بود 4و5،اگر سرد بود3و4 برای اکثر مناطق جواب میده.
فقط پترن هر دو لول با شرایط یکسان رو بگیر که رفتار اسلحت دستت بیاد.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ariafakhr - 2020-04-08 10:29 AM

تشکر از جنابkooman برای راهنماییKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - sinaahoora - 2020-04-08 11:42 AM

(2020-04-08 02:35 AM)ariafakhr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام وقت بخیر خدمت دوستان
بنده عضو جدید انجمن هستم و کم تجربه به خصوص در زمینه هوازنی.خواستم سوالاتمو از دوستان با تجربه واساتید بزرگوار بپرسم بلکه بتونم تو کارم پیشرفت داشته باشم
بنده مدتی است که تفنگ دولول سوار سارسیلماز spw512خریداری کرده ام و چندتا مطلب هم در مورد اصول هوازنی خوندم.و البته قبلا تفنگ دولول ترک اسکار داشتم و هر از چند گاهی میرفتم هوازنی ولی بدلیل عدم شناحت پترن گیری و کاربرد چوک و نوع چوک مناسب و.... درصد موفقیتم خیلی پایین بودطوری که کلا خستگی شکار به تنم میموند
سوالم اینکه
1- برای پترن گیری به قول اساتید از فاصله 36 متری به صفحه به قطر 70 سانتی متر با فشنگ مشخص مثلا نمره5 عقاب !باید با کدوم چوک شلیک کرد؟تا چند ساچمه در این سیبل 70 سانتی برای یک اسلحه هوازنی قابل قبوله؟ (
2-
و اینکه اطلاع از الگوی پخش ساچمه تفنگم چه کمکی به من میکنه .؟این نوع سارسیلماز قنداقش برای هوازنی طراحی شده.
و اینکه برای شکار کبک از چه چوک و شماره فشنگی استفاده کنم.؟
قبلا که میرفتم شکار با فشنگ 5 به تیهو میزدم جلو خودم بلند میشد و با پا فرار میکرد.البته فشنگ عقاب.که فشنگم رو به 3 تغییر دادم بهتر شد.
و چون اول از لول بالا استفاده میکردم و اگر در شلیکم نا موفق بودم لول پایین شلیک میکردم،چوک 4 برای لول بالا و چوک3 برای اینکه نسبت به 4 دیرتر پخش میشه و هدف نسبت به من دورتر شده رو روی لول پایین میبستم.خواستم بدونم روش صحیحش چیه؟

سلام دوست عزیز بهتون بابت انتخاب این تفنگ تبریک میگم تفنگ خیلی خوبی خریدین در مورد شکار کبک من ترجمه یه شکارچی خیلی با سابقه که فیلم هاشون تو یوتیوب هستش و مورد تایید بزرگان این نوع شکار هست رو میگم که خیلی به خودم کمک کرد.ایشون میگن در شکار کبک به فکر دور زدن نباشین بلکه درست زدن مهم هست ایشون از ساچمه شماره 6 استفاده میکرد با ورن 30 و 32 گرم چون تو این وزن سرعت فشنگ بالاست هم زود به هدف میرسه و هم خطای شما در پیشگیری کم میکنه ایشون برای لوله پایین چوک 4 شلیک اول و لوله بالا چوک3 شلیک دوم که اگه بخواهید از شماره2 هم میتونید استفاده کنید(من 4و3 بستم) و اینکه همیشه سعی کن با دو چشم باز کبک یا هدف نگاه کنی و با مگسک کاری نداشته باش در واقع تفنگ باید جایی که شما نگاه میکنید بزنه. برای امتهان این کار که بنظر خودم از پترن گرفتن هم مهمتره شما باید تو فاصله 15 متری روی دیوار یا هر چیزی به علامت بزاری و بدون نشانهگیری دقیق تفنگ بشونه بکشی با دوچشم باز از روی لوله به هدف شلیک کنی 4 5 تا شلیک داشته باشیداگه مرکز ساچمه های شما ازمرکزجایی که علامت گذاشتین 2.5 تا 5 سانتیمتر بالا باشه تفنگ برای شما میزونه و جایی رو که میبینبد میزنه در غیر اینصورت باید قنداق میزون کنید

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2020-04-08 11:48 AM

سلام دوست عزیز
همون طور که جناب کومان عزیز توضیح دادن شما لازمه که الگوی پخش ساجمه تفنگت رو بدونی

اگه دقت کرده باشی تفنگت شکاف درجه نداره و شما با گونه گذاری و مگسک نشونه گیری میکنی
حالا اینکه کجای قنداق گونه بذاری محل دید تغییر میکنه
و محل برخورد هم تغییر میکنه
پس شما اول باید ببینی با روش تیراندازی ت تیر هات به کجای هدف میخوره پس پترن گیری لازمه
حالا اینکه تو چه فاطله ای میخوای شکار رو بزنی باید رو چوک و ساچمه تمرکز کنی که دوستان تو تاپیک خودش توضیحات کامل و دادن

واسه هوازنی هم شما اول باید چند تا فیلم ببینی که تو سرعت های مختلف و زاویه های مختلف پرواز کجای شکار رو هدف گیری میکنند
و اینکه با کدوم روش نشونه گیری راحت تری فالو ترو پول اوی و ...

شما تو یوتیوب
shootcam
رو سرچ کن کلی فیلم شکار و هوازنی میاد برات

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ariafakhr - 2020-04-08 01:58 PM

سلام.تشکر از اساتید بزرگوار که بنده رو رهنمایی کردند
در اولین فرصت که بتونم اوامر شما رو اجرا میکنم و نتیجه رو خدمتتون عرض میکنم.هم پترن گیری و هم شلیک با دوچشم باز به یک نقطه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2020-04-09 11:08 AM

(2020-04-08 01:58 PM)ariafakhr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.تشکر از اساتید بزرگوار که بنده رو رهنمایی کردند
در اولین فرصت که بتونم اوامر شما رو اجرا میکنم و نتیجه رو خدمتتون عرض میکنم.هم پترن گیری و هم شلیک با دوچشم باز به یک نقطه

سلام
خواهش
کسی اینجا استاد نیست
همه دوستیم باهم و تجربه هامون رو به اشتراک میذاریم
تیراندازی دو چشم باز رو سعی کن با همه ی تفنگ ها انجام بدی
اولش شاید یکم سخت باشه ولی عادت کنی میبینی مزیت زیاد داره

فقط تو پترن گیری برا هردو لول یک جور نشونه بگیر
و پترنش رو همینجا بذار
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)