شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2017-01-29 01:34 PM

(2017-01-27 06:21 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کپ رو پایین مگسک میگذارم

معمولا اکار چنین مشکلاتی نداره عرض کردم احتمالا نشانه روی و باید اصلاح کنید و روی نوک مگسک و مرکز سیبل با فشنگ استاندارد پترن و تکرار کنید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammadfaragi - 2017-01-29 03:19 PM

راهکار بلند کردن مگسک رو پیش گرفتم ولی چطور که دوستان راهنمایی می کنند

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ehsansbs - 2017-01-30 12:57 PM

[تصویر: Screenshot-۲۰۱۷۰۱۳۰-۱۲۴۷۱۳.png]
[تصویر: Screenshot-۲۰۱۷۰۱۳۰-۱۲۴۶۳۳.png]
تک گلوله شیاردار ترک دستپر.باروت ۱/۹۳.لول راست نخجیر۲.فاصله ۹۶متر.همراه با ساپورت و بدون لرزش.یکی دو سانت سمت چپ خورد.مگسک کلفت نخجیر خودش باعث خطای نشانه روی برای تک گلوله ست.شرمنده سیبل همراهم نبود بخاطر همین از هرچیزی که اون طرفا پیدا شد استفاده کردم.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammadfaragi - 2017-01-30 02:32 PM

دوست عزیز پترن شما جوری که نمیشه تشخیص داد چقدر ته کشیده یا اصلاً ته نکشیده یا چپ زده یا راست برای همین اگر امکان داره یه پترن خوب بگیرید با مقوا وپشتش یه ورق اهنی یا... بزارید تا قدرتش هم معلوم بشه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - talebeamoli - 2017-01-30 08:39 PM

خیلی هم خوب بود اتفاقا
منتهی باروتش زیاده
روی قوطی این نوع اسلاگ نوشته
برای کالیبر 12 1.7
وبرای کالیبر16 1.6
اگه درست یادم مونده باشه البته
این تک گوله هارو نخجیر تا فاصله 70 متر
بسیار قابل اعتماد وعالی جواب میدن
این فاصله که شما میگی
قربونت برم
عزیز دل
نخجیرت خودش یه پا برنو هست
بهش کم لطفی نکن
اگه چند سانت تو 96 متر چپ زده خیلی هم عالی زده
دست مریزاد

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - barbud - 2017-01-30 11:48 PM

سلام البته 1.6و1.7منظورش باروت ترک که تندسوزترازباروتهای ایرانی هست وزمانی ازنظرقدرت مقایسه میشن با1.8م1.9باروت ایرانی برابری میکنه(باروتهای سبزوگرد)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2017-01-31 09:07 AM

تک گلوله شیاردار ترک دستپر.باروت ۱/۹۳.لول راست نخجیر۲.فاصله ۹۶متر.همراه با ساپورت و بدون لرزش.یکی دو سانت سمت چپ خورد.مگسک کلفت نخجیر خودش باعث خطای نشانه روی برای تک گلوله ست.شرمنده سیبل همراهم نبود بخاطر همین از هرچیزی که اون طرفا پیدا شد استفاده کردم

سلام جناب
ehsansbs
خدا قوت
ممنون بابت زحمتی که کشیدید
قیمت نخجیر رو دوملیون بردید بالا با این پستتون
لطفا وزن پرتابه رو هم ذکر کنید
یه سوال دیگه اینکه چرا 96 متر نه صد متر ؟؟
الان تیر پایین هدف خورده ؟؟؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ehsansbs - 2017-01-31 10:42 AM

سلام.شرمنده دفعه ی بعد حتما مقوا با خودم میبرم.هدف اون لوله ی کاغذی زرد رنگه که بصورت عمودی گذاشته شده بود.و اون سوراخ سمت چپ هدفه نه پایین.اون قدر تفنگ بالا میزنه که تو اون فاصله دور، افت تیر رو جبران کرده.حقیقتش اول فاصله صد متر بود ولی چند متر اومدم جلو گفتم انگار خیلی دوره خخخخخ .وزن پرتابه هم ۳۱/۸ بود.باروت هم باروت سهمیه .
راستی فراموش کردم بگم ۱۱ سانت نفوذ کرده بود تو تپه ی خاکی پشت سر هدف.با چاقو که از تو خاک درش آوردم روی چاقو علامت زدم و وقتی اومدم خونه با خط کش اندازه گرفتم.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - garin - 2017-01-31 11:55 AM

با سلام
جناب استادشکارمی نخجیر2 رو زودتر از اینا سر بلند کرده خوراک نخجیرش شده بود اسلاگ دستپر خودش راستی دوستان جناب شکارمی خبری ازش نیست خیلی وقته به انجمن سر نمیزنه انشالا هرجا هست سلامت باشه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - Azin Mehr - 2017-01-31 12:37 PM

(2017-01-31 10:42 AM)ehsansbs نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.شرمنده دفعه ی بعد حتما مقوا با خودم میبرم.هدف اون لوله ی کاغذی زرد رنگه که بصورت عمودی گذاشته شده بود.و اون سوراخ سمت چپ هدفه نه پایین.........

آقا عالی بود اصلآ تو این مسافت سیبل گذاشتن یا نذاشتن مهم نیست خیلی همینم عالی بود(فقط هدف ی جسم گرد میبود بهتر بود)
فقط ی نکته (چون خیلی پیش اومده ک تو تخمین مسافت اشتباه میکنن) میخواستم بدونم شما معیار اندازه گیری مسافتتون چی بوده ؟ با متر ، قدم زدن یا ....؟
Khansariha (8)