شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-11-21 06:23 PM

(2016-11-21 06:11 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اولا نخجیر شانسی خب از آب در بیاد که خدا رو شکر تفنگ رفیقمون عالیهKhansariha (399)

دوما این پترن شاهکار فشنگ آمریکاییه و فشنگ ایرانی حالا هر مارکی میخواد باشه عمرا همچین پترنی نمیده ولی شاید دستپر همچین پترنی بدهKhansariha (8)

از نظر من این فشنگ دونه 10 هزار تومن هم میارزه

منم حدثم همینه جناب میرلوحی عزیز
واسه همین خیلی دوست دارم نتیجه ی کالبد شکافی و نوع ود و میزان باروت و ساچمه ی این فشنگ رو ببینم
دوستان اگه کسی داره از این فشنگ کالبد شکافی کنه ممنون میشم

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - hossinmahmodi.1376 - 2016-12-03 12:31 AM

سلام پترن شاهین آکار خیلی کمیابه فقط صفحه ۲۸ هستش چند تا که اونم کیفیت خوبی نداره
هرکس از شاهین پترنی داره لطف کنه ممنون

hossin

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ehsansbs - 2016-12-04 02:28 AM

سلام
دوستانی که نخجیر یک و دو دارن اگر امکانش هست یه پترن استاندارد از فاصله ۳۶ متری با ساچمه ۴ یا ۵ یا ۶ با یک شلیک به هدف بگیرن که بشه یه مقایسه ای کرد.البته پترن نخجیر ۲ اساتید گذاشتن تو صفحات قبل گذاشتن اما پترن تک لول نخجیر کم هست یا اینکه خیلیاشون چند شلیک به سیبل کردن. از اونجایی که خیلی از نخجیر ۱ها پایین میزنن ظاهرا ،لطفا یه جوری پترن گرفته بشه که مرکز هدف رو پوشش بده تا پخش و پراکنش ساچمه ها قابل بررسی باشه
پیشاپیش از لطف دوستان ممنونمKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - romin - 2016-12-04 04:26 PM

(2016-12-04 02:28 AM)ehsansbs نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستانی که نخجیر یک و دو دارن اگر امکانش هست یه پترن استاندارد از فاصله ۳۶ متری با ساچمه ۴ یا ۵ یا ۶ با یک شلیک به هدف بگیرن که بشه یه مقایسه ای کرد.البته پترن نخجیر ۲ اساتید گذاشتن تو صفحات قبل گذاشتن اما پترن تک لول نخجیر کم هست یا اینکه خیلیاشون چند شلیک به سیبل کردن. از اونجایی که خیلی از نخجیر ۱ها پایین میزنن ظاهرا ،لطفا یه جوری پترن گرفته بشه که مرکز هدف رو پوشش بده تا پخش و پراکنش ساچمه ها قابل بررسی باشه
پیشاپیش از لطف دوستان ممنونمKhansariha (8)

سه یا چهار صفحه قبل تر از تک نخجیر پترن گذاشته شده .پایین زدنش کاملا مشهوده

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ehsansbs - 2016-12-04 07:52 PM

سلام دوست عزیز بله پترن اسلحه شما رو تو صفحه ی ۵۰ دیدم.نمی دونم فشنگ های امسال رو کالبد شکافی کردید یا نه.اما امسال و پارسال فشنگ های شامره ۵ سهمیه کم باروت و پر ساچمه بودن و پخش میزنن (همه ۱/۶باروت و ۳۴ گرم ساچمه داشتن)
اما شماره ی ۴ عالی بودن.من دو سری از شماره ۴های امسال و پارسال عقاب رو کالبد شکافی کردم اونایی که چاشنی زرد داشتن ۱/۸باروت و ۳۲_۳۳گرم ساچمه داشتن ولی اونایی که چاشنی سفید داشتن ۱/۹تقریبا باروت و ۳۲_۳۳گرم ساچمه داشتن.پترن و زهر عالی داشتن.برای پترن اگه فشنگ دستپر مطمئن استفاده بشه یا فشنگ های سهمیه ای که تناسب باروت و ساچمه ی بهتری دارن ،قطعا نتیجه فرق خواهد کرد.به هرحال جناب romin از پترنی که گذاشتید و زحمت کشیدید ممنونم.قطعا هرکسی زحمت این کار رو به خودش تحمیل نمیکنه.از تمامی عزیزان تشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8) ممنونم

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammadfaragi - 2016-12-04 10:35 PM

دوستانی که دولول یلدیز دارند میشه از اسلحشون یه پترن تو تاپیک بزارند خیلی ممنون

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - samer - 2016-12-08 10:50 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درود بر یاران
لطفا در مورد این پترن و فشنگ نظر بدین ممنون
1 - فشنگ دست پر
2 - ساچمه 34 گرم بدون احتساب وزن ود نیکا ، سایز 3 ساچمه تبریز حدودا 150 عدد شد ولی وزن هر یک دونه حدودا.232 بود که باید در اصل برای سایز 3 .251 باشه
3 - باروت 1.8 از نوع قوطی فلزی که عکس گوزن روشه البته درب قرمز رنگ داشت نه زرد به قولی زردا کند سوزن و قرمزها تند سوز
4 - ود زرد رنگ نیکا
5-پو که عقاب امسال بدون برش وبدون مقوا زیر ود
6-چاشنی معمولی توی جعبه مقوایی سفید
7- تلق نیکا
8 -فاصله 36.5m دایره بزرگ 75cm دایره کوچیک10cm لول سلاح عمود بر مرکز سیبل بدون انحراف ارتفاع لول تا سطح زمین در حالته نشسته با ارتفاع مرکز سیبل تا سطح زمین 90cm هر دو
9 -حالت ساپورت با بالش و صندلی نشسته جو آرام دما 20 درجه
10 - دستگاه کریمپ دو گام سنتتین
11- سلاح تک لول چخماق دو عقاب( هوگلو )
12-تقریبا 116 ساچمه از 150 عدد داخل دایره
دوستان یه نکته که برای من در مورد این پترن عجیب هست اینه که من با همین میزان شارژ و همین شرایط یکسان ساچمه 5 و 6 پر کردم و پترن گرفتم ولی هیچ کدوم 9 تا به مرکز دایره نزدن
ولی با ساچمه درشتی مثل 3 تبریز 9 تا توی دایره کوچیکه خورده به نظر شما اتفاقی هست یه میتونه دلیل خاصی داشته باشه ؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2016-12-09 01:31 AM

سلام جناب سامر.در مورد برخورد به وسط سیبل من تجربه خودمو میگم اول اینکه متوجه شدم اینکه با ودهای نرمتر پترن بهتری دارم مثل ود اصفهان البته یکم قبل جا زدن ته ود و با دم باریک پهن تر میکنم سفت تر جا بره ولی شما اگه فشنگهای وینچستر و رمینگتونم باز کنی و فشنگ های خوب دیگه میبینی اصلا احتیاجی به فشار دادن نیست و راحت جا میرن و در میان اما ود هانتر برعکسه.ود نیکا و هانتر و من برا ساچمه های درشت 1و bb و چهارپاره استفاده میکنم.دوم اینکه تا ی حدی تعداد برخورد هم شانسیه تو هر شلیک چون ناخواسته یکم لرزش دست و خطاهای دیگه وارد میشن و من هیچوقت تو حداقل 30 تا پترنی که گرفتم خیلی شبیه هم نشدن غیر از نمره های خیلی ریز مثل 7و 6 و 8 حدودا.
در مورد نمره 3 منم خودم اسلحم با نمره 3 خیلی سازگاره و 5 بیشترین شلیک هام 3 هستن حتی هوا زنی اما اسلحه فول چوک تو همین هوای سرد با نمره 5 برا کبک و کبوتر و تیهو و حتی 6 عالی میزنه کلا چوک هر چی تنگ تر نمره ریز و پترن بهتری میده.
در مورد پترن هایی که تا الان گذاشتید باید بگم لول اسلحه دقت ساختش خوب بوده و کاملا قابل قبوله هرچند فکر کنم این پترنتون چپ زدید یکم.
در مورد ترکیبات و میزان شارژ باروت و ساچمه من هیچ گاه کمتر و بیشتر این مقدار 1.8 باروت نمیریزم مگر موارد خاص مثل نمره 8 برا سار و گنجشک که 1.6 پر میکنم با 32 .بنظرم بهترین میزان شارژ برا اسلحه خودم 32 و 1.8 باروت هست که دیگه تجربیه.
فشنگ دست پر کلا از نوع چاشنی تا ود و کریمپ و مقدار باروت و ... همه در پترن و ضرب و برد فشنگ تاثیر میگذارن.
ببخشید طولانی شد.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-12-09 03:14 AM

بنده با یه تفنگ ترکی که فقط شکلش مثل دوعقابه دو روز چرخیدم. پترن که واویلا غوغا افتضاح داد. بسیار پایین و پخش و پلا میزنه. فول هم هست. یه دراج و 4بلدرچین شک.. شد که با احتساب 13 فشگ زده شده باعث ابروریزیه. فاصله کم و زیاد یا فشنگ ریز و درشت و و و هر کدوم یه جور زد. برند اصل برکت ببینه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2016-12-09 09:55 AM

داداش کاربخش منم با این اسلحه ترک جدید تا حالا خیلی آبروم رفتهKhansariha (367) یه کولیس گذاشتم سر لول 17.4 بود بی حساب تنگه و پخش میکنه(قابل توجه دوستانی که اکسترا فول دوست دارن)
هر لولی با یه ساچمه عالی جواب میده.تفنگ منم با 3 عالی میزنه به عبارتی یه جورایی جمع تر از 5 میزنه.6 هم خیلی خوب تیر میده.Khansariha (8)