شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-11-04 09:31 PM

دوباره نت گیرم امد اگه قطع نشه. فول چوک چپ گرفته و هم نیم و هم فول هر دوتا کمی بنظرم سر کردن.اگه تو محل عکس گرفته بودم شاید بهتر بود ولی بخاطر اینکه سوراخ ساچمه علامت بزنم تا راحت دیده بشه اوردم خونه. بایکال شرمندم نکرده و ان شاالله با فشنگ فابریک و کاغذ استاندارد هم رو سفیدم کنه.دمتون گرم. یاحق

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - Shatur - 2016-11-04 09:56 PM

کاربخش جان بسیار عالی و تشکر بابت زحمتی که کشیدید فقط اگر لول هم مشخص کنید که کدوم تصویر لول بالاست و کدوم پایین ممنون میشم

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-11-04 10:38 PM

سلام كاربخش جان
عالي زده واقعا
ممنون از زحمتت
دستمريزاد
احتمالا تير اولت با نيم چوك لول پايينه تير دوم با فول لول بالا ؟؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-11-04 11:19 PM

ممنون. زیر عکس نوشتم؛اولی پایین و دومی بالا فقط ی داستان که قبلا هم گفتم باید فشنگ فابریک و مقوا مناسب میبردم که باشه بزودی. حدودا میشه لول پایین 57درصد و لول بالا 76درصد که با فشنگ کارخونه احتمال داره کمکی درصدش بالا پایین بشه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-11-05 07:22 AM

انشالله هفته ي ديگه كاربخش جان
خيلي عالي زده
ممنون از زحمتت
درصد برخورد ساچمه ها هم بالاست و نكته ي مهمتر اينكه پترنش يكنواخته و توي سيبل جاي خالي نداره ولي اكار من اينجوري نبود و جاي خالي داشت
اگه لطف كني پترن بعدي رو با دوربين با كيفيت تر بگيري عالي ميشه
از دوستان ديگه اي كه بايكال سوار دارن هم خواهش ميكنم لطف كنن يه پترن از تفنگشون بذارن تا با بايكال جناب كاربخش مقايسه كنيم
پيشاپيش ممنون از زحمت تمام دوستان

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-11-05 08:51 AM

جناب كاربخش شما از چوك اكسترنال استفاده ميكنيد يا چوك هاي فابريك ؟؟؟؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-11-05 11:18 AM

چوک فابریک خودشه و از روزی که تفنگ سر هم کردم همین چوک روش بستم و تعویض نشده.جا خالی بیشتر بنظر حقیر مربوط به فشنگه. من و شما رو فشنگ فابریک هیچ تاثیری نمیتونیم داشته باشیم و همین باعث مواردی میشه. شما ساچمه خودتون انتخاب میکنید که بهترین نوع میتونه باشه که در هرز رفتن تعدادی ساچمه خیلی مهمه حالا اندازه باروت و ساچمه جای خودش وزن ساچمه (32-34-36) برا پترن گیری مهمه. شما ی فشنگ با 30 گرم پر کن و یکی با 35 گرم. اگه فشار ریلود و اندازه باروت دست بیاری هر دوتا برا پترن مناسبه ولی ی تفاوتهایی توش هستهKhansariha (290)Khansariha (290) پس فشنگ فابریکی که همه میتونن ازش بهره بگیرن باید ملاک کار باشه. بنده هم از فشنگ فابریک درنار تفنگ بی بهره نبودم ولی بروبچ ساکن محل زحمتشون بسیار عالی کشیده بودن و چنتا تو جلد تفنگ مونده بود که جای شکر داشتKhansariha (214)Khansariha (214)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - کوهنورد - 2016-11-06 01:13 AM

(2016-11-03 07:59 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-11-03 01:54 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خخخخخخخخخخخخخخخخ
اون اسلحه سازی که مثلا حرفه ایه و اومده از سر تا ته لول نخجیر 2 رو برقو زده باید بره آفتابه بسازه.
برقو چوک که من قبلا گفتم در حد میلیمتره.من تفنگم از 30 متر یه دونه ساچمه وسط نمیزد دهانه لول 17.4 بود که با برقو 17.6 شد والان از 36 متر 5 تا ساچمه نمره 4 یا 5 میزنه وسط

و صد البته که برقو زدن همین جوری الکی نیست و روش خاصی داره.خیلی ها اومدن برقو بزنن تفنگو نابود کردن

و صد البته چه بهتر که 90 درصد شکارچیا از چگونگی برقو زدن هیچی سرشون نمیشهKhansariha (214)
فقط تفنگای ایرانیه که بی حساب و کتاب چوکش تنگه البته گاهی اوقات شانسی تولیداتشون خوب از آب در میاد.چه خبره 17.4 این قدر لول تنگه که ساچمه پخش میشه از شدت زورKhansariha (226)

با سلام : میرلوحی جان بحث بنده بر سر تک لول نخجیر بود نه دو لولش . حالا شما از کجا دولول رو بین صجبت بنده پیدا کردید خدا میدونه !!!!خخخخخخخخ
دوما کی گفته سازنده تفنگهای شکاری در ایران حرفه ایی است ؟؟ بنده که اصولا همه را نقد میکنم شما این را از کجای حرف بنده فهمیدید ؟ شما فکر میکنی اکثر محصولات ایرانی که در انحصار تولید میشوند خیلی بهتر از محصول خاصی که در بالا اشاره کردین هست ؟ خخخخخخخخخ
سوما بنده به گفته شما اشاره ای نداشتم که ظاهرا خوشتون نیومده مدتی پیش به تعمیر گاه مثلا !!!! مجاز سر زده بودم که دیدم به به چه شاهکار هایی روی تفنگ های مردم پیاده میکنند ... قفلهایی با درجه سختی بالاتر از زبانه !!! که زبانه عینکی تفنک را به تدریج میخورد ..... جوش برنج روی قطعات جدا شده لول (زبانه بچه قنداق و جا بندی و ....) این آخری هم از شاهکار های مغزهای متفکر اسلحه ساز در ایران بود . در مورد برقو زدن خودش بحث زیادی رو میطلبه که اینجا جاش نیست .
اینکه شما چوکهای تنگ رو بی حساب و کتاب میدونید ، عقیده شما ست و محترم ولی امروزه چوکهای تنگ تر از فول هم ساخته میشه و اتفاقا طرفدار هم زیاد داره . شما که چوک 17.4 دوست نداشتید خب میرفتید چیزی که دوست داشتید میخریدید برادر من Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
در پایان هم امیدوارم هر چیزی که دوست دارید در اختیارتان باشد .

اصلا فراموش شد . .................
کار بخش جان تبریک میگم Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
واقعا جالب بود و ممنونم از زحمتی که کشیدید . این دقیقا همون چیزی بود که مدتها در انتظارش بودم . در میون این همه پترنی که دیدم رای من فقط یه شما با این پترن -- و دوست دیگرمون با یک تفنگ قدیمی ترک تک لول فکر کنم نام کاربری شون( سامر )باشه ، هست و لاغیر
البته اینو گفتم بقیه هم هی پترن بگذارند ..!!!خخخخخخخ
تفنگ شما و تا اینجا کرال دو لول روی هم ثابت کرده نقاط همپوشانی لول پالا و پایینشون یکسانه و اینکه باید برای نشانه روی لول بالا و پایین استایل نشانه روی رو عوض کنیم رو قویا رد میکنه . امیدوارم تفنگ باربد عزیز هم اینطوری بزنه اقلا یکم جیگرش حال بیاد !!خخخخخخخKhansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
ا

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-11-06 11:02 AM

جناب کوهنورد محبت میکنید و سری میزنید. بنظر حقیر گاهی بخاطر کیفیت فشنگ و یا فاصله هدف مجبور به تغیرر اندک استیل شونه کشی تفنگ هستیم البته نه شونی کشی بلکه نشانه روی که هیچ ربطی به هم پوشانی دوتا لول نداره. باید دوتا لول بتونن یکجا بزنن. جناب میرلوحی مثل خودتون کارش درسته. Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - samer - 2016-11-06 01:00 PM

درود به همه دوستان
جناب کاربخش ممنون ، لطفا بگید ود اصفهان که استفاده کردید در همین پترن ود بسته هست یا باز ؟
دوستان ببخشید این سوال مربوط به فشنگ هست ولی من اینجا پرسیدم خوب بعضی از بحثها ارتباط نزدیکی به هم دارن مثلا دوستانی که فشنگ پر میکنن اگه یه پترن ازش بذارن میزان کارایی فشنگ نیز علاوه بر تفنگ معلوم میشه بعضی دست پرها به ظاهر خوبن و از نظر کریمپ با فابریک برابرند ولی در عمل پترن خوبی نمیدن