شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-10-29 09:37 AM

با سلام خدمت همه ي دوستان
ديروز بالاخره وقت گذاشتم و يه سري سوالات رو برا خودم حل كردم

نتايجي كه گرفتم رو ميذارم اينجا تا دوستان هم استفاده كنن

سلاح دولول اكار
چوك شماره ي سه
ساچمه پنج عقاب
باروت 1/55 ساچمه 34 گرم

[تصویر: Photo-Oct-28-11-25-26-AM.jpg]

همونطور كه ميبينيد ساعت هفت خورده و تراكم ساچمه تو اون قسمت بيشتره
تير دوم فشنگ عقاب
فشنگ عقاب رو باز كردم و باروتش رو يك و هفت و وزن ساچمه هاش سي و دو گرم كه با ود ميشه سي و چهار گرم وزن پرتابه

[تصویر: 34-گرم-يك-و-هفت-شماره-پنج-نود-وهشت-تا-پينت.jpg]

نقاط قرمز محل برخورد ساچمه هاست
تير سوم فشنگ عقاب نمره پنج
فاصله بيست و پنج متر

[تصویر: -و-پنج-متر-نمره-پنج11.jpg]

همونطور كه ميبينيد لول پايين با چوك سه پايين و چپ زده
حالا روي لول پايين چوك شماره ي دو رو گذاشتم
با همون فشنگ عقاب نمره پنج
در ضمن تمام فاصله ها همون سي و شيش و نيم متر هست
هرجا فاصله بيان نشده يعني همون سي و شيش و نيم متر

[تصویر: -پايين-چوك-دو-پينت.jpg]

همونطور كه ميبينيد جاي پترن تغيير كرد
و نكته ي جالب تر اينكه لول پايين با چوك دو تعداد ساچمه ي بيشتري به داخل دايره ي سيبل زده

اين لول بالا با نمره پنج عقاب
چوك يك
سي و شيش متر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جالب تر اينكه با زدن يه چسب دور ود تراكم ساچمه خيلي تغيير ميكنه

فشنگ شماره چهار تعداد ساچمه 170 تا
تعداد برخورد 109 تا

[تصویر: -و-هفت-ود-دور-چسب-شماره-چهار-22پينت.jpg]

همونطور كه ميبينيد با اينكه تعداد سي تا ساچمه از فشنگ شماره پنچ عقاب كمتر داره ولي چهارتا بيشتر تو سيبل خورده
عقاب 5 105 تا خورده
دست پر 4 با ود دور چسب 109 تا
درضمن واسه دوستاني كه پيدا كردن سيبل سخته براشون من توي يه سيبل بعد هر تير اندازي از سيبل عكس گرفتم و بعد عكاسي ساعت دوازده محل برخورد ساچمه ها رو علامت ميزنم بعد علامت زن كل ساچمه هاي توي سيبل دوباره شليك و دوباره عكس ميگيرم
و اين كار رو چند بار تكرار ميكنم
بعد سر فرصت با سيستم با نرم افزار پينت تير هايي رو كه علامت ندارن رو رنگي ميكنم
اينجوري ميشه چندتا تير به يه سيبل زد و ازش چند بار استفاده كرد

[تصویر: Photo-Oct-28-2-20-36-PM.jpg]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-10-29 10:42 AM

پس اونايي كه اكار دارن و ميگ پايين ميزنه با چوك هاي مختلف امتحان كنن ببينن با كدوم چك بهتر عمل ميكنه
اگه نشد ميتونن خودشون يه چوك ارزون تهيه كنن و ببندن داخل لول بالا و پايين چوك رو مشخص كنن يكم ( البته خيلي كم)داخل چوك رو از بالا سوهان كاري كنن ببينن نتيجه چي ميشه
نهايتش اينه كه يه چوك رو خراب كردن
ولي اگه كار به اينجاها رسيد به هيچ عنوان با چوك دست كاري شده ساچمه ي سنگين نندازين كه خطرناكه و من مديون دوستان نشم با اين پيشنهادم

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - samani - 2016-10-29 01:25 PM

(2016-10-29 10:42 AM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس اونايي كه اكار دارن و ميگ پايين ميزنه با چوك هاي مختلف امتحان كنن ببينن با كدوم چك بهتر عمل ميكنه
اگه نشد ميتونن خودشون يه چوك ارزون تهيه كنن و ببندن داخل لول بالا و پايين چوك رو مشخص كنن يكم ( البته خيلي كم)داخل چوك رو از بالا سوهان كاري كنن ببينن نتيجه چي ميشه
نهايتش اينه كه يه چوك رو خراب كردن
ولي اگه كار به اينجاها رسيد به هيچ عنوان با چوك دست كاري شده ساچمه ي سنگين نندازين كه خطرناكه و من مديون دوستان نشم با اين پيشنهادم

سلام دوست گرامی
ممنون بابت پترن که گرفتید و عکسها رو ضمیمه کردید
در مورد چوک و سوهان کاری و دستکاری چوک من بهیچ وجه درست نمیدونم بهرحال چوک قطعه ظریف و حساسی هست که باید دقت بالایی داشته باشه خصوص تو کونیک شدن و شیب ملایم حلقه که تنگ میشه با دستکاری و حتی ضربه کوچکی که بهش وارد بشه احتمال داره تو فشار شلیک که به جداره چوک میاد دفرمه بشه و بعد از داخل لول باز نشه یا مشکلات دیگه ای ایجاد کنه
کسانی که اسلحه موبایل چوک دارند باید خیلی مراقب لول و رزوه های سر لول باشند که اگه به هر دلیل چوک گیر کنه یا رزوه صدمه ببینه مشکلات بزرگی براشون پیش میاد
ببخشید در حضور اساتید بنده جسارت کردم
موفق باشید

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-10-29 02:04 PM

سلام جناب ساماني

بله حق با شماست كار خطرناكي هست شايد نبايد همچين پيشنهادي رو اينجا ميدادم چون ممكنه كسي به خودش اسيب بزنه
و مديوني ش واسه من باشه

دوستاني كه بايكال سوار دارن لطفا يه پترن ازش بذارن ببينيم بايكال پترنش چطوره من تو اين تاپيك تو كف پترن بايكال سوار موندم
البته قول دادن كه بذارن ولي اقدام نشده يا شايد من نديدم ؟؟
Khansariha (172)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - arali - 2016-10-29 08:06 PM

سلام جناب hokmabadi متاسفانه بنده هم هر چه نشستم دوستان یک پترن بگذارن نگذاشتن.پترن بایکال سوار هم شده یک معما.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-10-29 09:10 PM

عليك سلام دوست عزيز جناب آرالي
حتما ميذارن
احتمالا ميخوان همشون باهم بذارن كه ما غافلگير شيم
مطمعنم همشون دنبال يه فرصت ميگردن ايشالله جمعه اين هفته ما شاهد تاخت و تاز بايكال سوارا خواهيم بود

از همين امروز بنده با يك كلاه افتابي و عينك دودي روي سكوي تماشاچيان منتظر خواهم بود

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-10-29 11:01 PM

سلام. اذیتمون نکنید دوستان. بخدا فرصتش نشد والا نتیجه هر چی باشه باعث اموزش و یادگیریه. (البته بایکال کارش درستهKhansariha (219)) حتما و الزاما تو همین هفته اگه عمری باشه بنده این کار میکنم. ان شاالله بخشش دوستان قسمت ما هم بشه. در ضمن تشکر بابت پترن شما و زحمتتون برا گرفتن و گذاشتن عکس. یاحق

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-10-30 07:24 AM

سلام جناب كاربخش
خواهش ميكنم من از دوستان اينجا خيلي چيزا ياد گرفتم
ممنون ميشم اگه تو همين هفته اين كار رو انجام بدين
البته من از طرف شما به اقاي ارالي قول دادم كه تو همين هفته يه كارايي صورت ميگيره
به ماها كه پروانه ندادن دلخوشيمون به همين چيزاست ديگه

Khansariha (172)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-10-30 09:19 PM

سلام. خواهش. گرفتاریها جوری شده که وقت ادم کامل پر میکنن ولی بچشم نمیان. به ما هم پروانه ندادن.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-10-31 07:25 AM

پس دوستان چيبس و پفك و تخمه يادتون نره
تو همين هفته به تماشاي سواركاري بايكال سوارا ميريم
يكي از بايكال سوارا قول داد
بقيه ي بايكال سوارا كجان پس
اي بابا
كاش بقيه بايكال سوارا هم يه حركتي بزنن