شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - barbud - 2016-10-04 04:46 PM

سلام این مواردی که درباره قنداق گفته شده شایدبه صورت کلی درست باشه ولی بیشتردرخصوص sniper که می خواد توفاصله۶۰۰متری کله یارو رو بپکونه مصداق داره نه ساچمه زنی که تو۳۵متری یه هدف۷۵سانتی داره قنداق درساچمه زن بی تاثیرنیست ولی موثرترین عامل چپ وراست زدن نمیتونه باشه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-10-04 05:55 PM

سلام جناب باربد خان
به نظر من راجب همه ی تفنگها صدق میکنه مهمترین قسمت ش اینه که قنداق دقیقا کجای شونه قرار میگیره
دوستانی که با اسلحه شون پترن میگیرن یه بار ایستاده یه بار نشسته و یه بار دراز کش به سمت سیبل تیر بندازن متوجه عرض بنده میشن که پترن ها متفاوته و یکی از علل متفاوت بودن پترن ها موقعیت قرار گیری متفاوت قنداق روی شونه ست که زاویه ی انحراف رو تغییر میده

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2016-10-04 08:19 PM

سلام،به نظر بنده حقیر ،در تمام حالتها اگر قنداق به شانه و گونه درست و سر جاش تکیه کنه و زاویه دید مگسک با ابتدای ریب دقیق باشه و از همه مهمتر (که اکثرا باعث خطا میشه) خطوط موازی تشکیل شده روی ریب در خط دید صحیح شکل بگیرن،پترن تغییر انچنانی نداره.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-10-04 09:04 PM

شما بزرگید کومان جان
تمام حرف های شما هم درست
دقیقا منم همینو میگم ولی تو حالت های مختلف محل قنداق یک جور نیست تو ایستاده تو پایین ترین قسمت شونه قرار میگیره و تو حالت درازکش تو بالاترین قسمت شونه و تو هر دوی این حالت ها زاویه ی انحراف متفاوته
صحبت من راجب اسلحه هایی که مشکل دارن و به هر علت چپ و راست میزنن نیست

نمیدونم تاحالا با کسی که از نظر قد و هیکل با شما متفاوته شکار رفتین یا نه ولی تو اکثر مواقع شلیک دو نفر که از نظر قد و هیکل متفاوتن با یک تفنگ پترن یکسان نمیده
این قضیه تو تفنگ های گلوله زنی و بادی خودشو بیشتر نشون میده
من خودم همیشه سعی میکنم تو یه حالت (ایستاده) تیراندازی کنم و بیشترین تیرهای موفقم هم تو همین حالت بوده
بدترین حالت برای من هم مال تیراندازی نشسته تو ماشین و شلیک از پنجره ی شاگرد

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2016-10-04 09:43 PM

دقیقا درسته،منم از داخل ماشین زیاد خطا دادم تا متوجه اون مساله به هم ریختن خطوط موازی روی ریب شدم.بنده هم در شکارگاه و حالت استتار سعی به ایستاده شلیک کردن دارم چون در کوتاهترین زمان بدنم اماده شلیک با رعایت اصول تیر اندازی میشه.اما در حالت نشسته کمی تاخیر وجود داره که اونم بر میگرده به تمرین و تکرار که اسلحه در حالات مختلف با بدن اخت شده باشه و سریع سر جاش قرار بگیره.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-10-04 11:35 PM

دقت و حوصله در خرید تفنگ یکی از دلیلاش همینه(زیاد این حرف زدم) باید با تفنگت چفت بشی و بهش عادت کنی و اعتماد.اگه شما با تمرینو تیر اندازی مرتب شونه کشیدن تفنگ یکنواخت کنی (اندازه قنداق برات پرو شده باشه) و گونه گذاری هم جاش معلوم بشه بداتون الگو یکنواخته(مگر فشنگ مورد داشته باشه) شاتگان برا سر پا درست شده و بقیه حالتها نمیتونه مثل سر پا باشه. تفنگهایی که تک میزنن و دستگاه نشانه روی ترکیبی دارن(دوربین یا شکاف با مگسک) تو دراز کش و نشسته شما بهتر میتونی با دستگاه هدف گیری یکی بشی و مشکل قرارگیری قنداق حل کنی ولی ساچمه زنی بنظر بنده دستگاه هدف گیریش قنداقه و اگه بخاطر کج نشستن یا قوز شدن پشت یا تنگ بودن محل وووو نتونی درست بشونه بکشی درصد خطا بسیار زیاده. بنده از تو ماشین خیلی خوب میزنم ولی سرپا ی چیز دیگست. کسانیه میگن در هر حالت هر مدلی درست هدف میگیرن (که بنده قبول ندارم) یا اناتومی بدنشون استثنا هسته یا زیر سر قنداق ورد و دعایی قایم کردن خخخ. تو تک زدن شما با حوصله هدف میگیری و با حوصله ماشه میکشی ولی تو کمرشکن سریع هدف و زود و تند ماشه میچکونی پس باید تفنگ درست و حسابی جا افتاده باشه تا جبران زمان بکنه. تفنگ یا بهتر بگم قنداق باید تو شونه بشینه و باید جزوی از بدنت باشه والا خطا میدی. قنداق پرو و محل قرارگیریش درست بعد پترن یکنواخت و یک دست(صحبت مهمات جدا از بحثه) یاحقق

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - arali - 2016-10-24 05:53 PM

سلام خدمت سروران ارجمند.به عقیده بنده اگر اسلحه را صاف و درست بگیریم و به اندازه قنداق را به شانه فشار دهیم چون لگد ایجاد شده در لحظه خروج گلوله یا ساچمه ایجاد میشود گمان نکنم نشستن یا ایستادن تاثیری قابل توجه در تیر اندازی داشته باشد. محکم و صاف و درست گرفتن اسلحه میتواند بیشترین تاثیر را داشته باشد.
خصوصا برای گرفتن پترن بهترین و مطمئن ترین حالت استفاده از تکیه گاه هست.با تشکر

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-10-25 02:29 PM

با سلام خدمت همه ي دوستان
چندتا كليپ ديدم كه روي اسلحه به جاي يك مگسك دوتا مگسك گذاشته بودن يكي سر لول يكي وسط لول
دوستاني كه با تنظيم ريپ مشكل داشتن ببين
اينجوري ديگه موقع هوازني نيازي نيست كل ريپ رو چك كني فقط دقت ميكني كه دوتا مگسك در يك راستا باشن

[تصویر: ppp.png]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-10-25 04:07 PM

درسته که صاف و طراز گرفتن تفنگ در شلیک تاثیر داره ولی حرف سر درست گرفتن اسلحه تو لحظی شلیکه که چقدر فرصت و چقدر فضا برا اینکار داری. مشخصا تو حالت ایستا بهتر و راحتر میتونی تفنگ به شونه بکشی و اونجوری که دلت میخواد یا بهتر بگم اونجوری که لازمه تفنگ به شونت بشینه والا در هر حالتی که مشخصات نشانه روی محیا بشه تیر درست پرتاب میشه. یاحق

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - arali - 2016-10-26 12:18 AM

عرض بنده در مورد گرفتن یک پترن دقیق و استاندارد بود وگرنه صد در صد موافقم که برای شکار با ساچمه زنی در اکثر موارد چاره ای جز ایستاده شلیک کردن و بقولی سر دست شلیک کردن نیست.