شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - MAZ - 2016-09-06 07:41 PM

(2016-09-06 07:11 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.داداش لطفا از لول راست هم پترن بذاریدKhansariha (8)

لول چپ عااااااااالی زدهKhansariha (399)

سلام سید جان
خیلی ممنون حتما از لول راست هم پترن میگیرمKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - BAHMANRAHIMI - 2016-09-15 12:30 AM

سلام خدمت همه دوستان گرامی امروز فرصتی شد تا در شرایط بهتری الگوی پخش ساچمه اسلحه رزینی رو امتحان کنم که نتیجه آن برام بسیار جالب بود.
تیراندازی در حالت ایستاده و بدون تکیه گاه و در هوای آفتابی با باد ملایم انجام شد
فشنگها شاهین و تولید سال 2014 بودند.
[تصویر: P2.jpg]

[تصویر: P3.jpg]
ارادتمند همه دوستان گرانقدر

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammadfaragi - 2016-09-15 06:32 AM

با سلام
پترن خوبیه ببخشید با چه اسلحه ای این پترنو گرفتین

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2016-09-15 08:55 AM

سلام محمد اقا،دوستمون فرمودن اسلحه رزینی،بسیار هم عالی.به نظرم چوک سه با این شماره 4، جمع تر از چوک فول جواب داده.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - BAHMANRAHIMI - 2016-09-15 09:40 AM

سلام خدمت دوستان گرامی، همانطور که آقای کومان مطرح کردند چوک 3 ( نیم چوک اسلحه) از چوک فول جمع تر زده البته چون فشنگ شاهین بوده که در مقایسه با فشنگهای ایرانی باروت اون بیشتر هست احتمالا علتش بیشتر به اون بر میگردد البته باید با فشنگهای دیگر هم امتحان کنم ببینم چه جوابی میگیرم اما به عنوان یک اسلحه خوب اروپایی از تفنگ راضیم و هر دو لول اسلحه الگوی پخش خیلی خوبی داده با توجه به اینکه مورد خرید اسلحه چوکهای 2 و 4 روی اسلحه بسته شده بود باید رفتار اسلحه رو روی همین چوکها هم امتحان کنم.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-09-20 08:08 PM

امروز فرصت شد تا از اکار یه پترن بگیرم

لول بالا
بدون ساپورت
فول یا یک خط
شماره چهار شاهین
تعداد ساچمه در فشنگ صدو هفتاد تا
فاصله سی و شیش ونیم متر
اندازه ی سیبل هفتاد سانت
تعداد برخورد صدو سی عدد
حدودا هفتادو شیش درصد

[تصویر: -بالا-فول-چک.jpg]

لول پایین
بدون ساپورت
دو خط
شماره چهار شاهین
تعداد ساچمه صدوهفتاد تا
فاصله سی و شیش و نیم متر
اندازه ی سیبل هفتاد سانت
تعداد برخورد صدو بیست و شیش عدد
هفتاد و چهار درصد

[تصویر: -پایین-چوک-2خط.jpg]

لول پایین
بدون ساپورت
سیلندر یا شیش خط
شاهین چهار
تعداد ساچمه صدوهفتاد
فاصله سی و شیش ونیم
تعداد برخورد هفتادو نه تا
چهل و شیش درصد

[تصویر: -پایین-سیلندر.jpg]

این هم چهار پاره ی دوازده تایی که هشت تا دوتایی گذاشته بودم و بینشون رو با ساچمه چهار پر کردم
عکس اولی دوتا تیر که دور شلیک اول دایره و دور شلیک دوم مربع کشیدم
فاصله سی و شیش متر

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mik - 2016-09-24 01:45 PM

سلام به همه دوستان
این هم پترن دیروز :
سلاح : نخجیر 1
فشنگ : شماره 6 استرلینگ 34 گرمی
حالت تیراندازی : ایستاده سردست
فاصله :36 متر دقیق
تعداد کل برخورد : 240 عدد (13 عدد داخل داخل دایره 11 سانتی)تمام فشنگ هم حدود 270 ساچمه داخلش هست.
از دوستان پوزش بابت سیبل نا مناسب و دقیق نبودن هدف گیری .
البته سایز سیبل خیلی بزرگ بود اولی عکس اصلی هست عکس دوم تقریبا یک مربع 76 در 76 هست .
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - shekarchikoohestan - 2016-09-24 01:52 PM

سلام دوست عزيز
ممنون از بابت پترن
به نظر من يه كم بالا كرده ولي در كل ميزان پخش ساچمه قابل قبول هست و فضاي خالي كمتره
از نظر بنده اسلحه نخجير يك البته اگر بالا و پايين نزنه يكي از بهترين پترن ها داره
موفق باشيد

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mik - 2016-09-24 01:57 PM

(2016-09-24 01:52 PM)shekarchikoohestan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزيز
ممنون از بابت پترن
به نظر من يه كم بالا كرده ولي در كل ميزان پخش ساچمه قابل قبول هست و فضاي خالي كمتره
از نظر بنده اسلحه نخجير يك البته اگر بالا و پايين نزنه يكي از بهترين پترن ها داره
موفق باشيد
درود
دیروز ساعت 3 رفتم بیرون و هوا فوق العاده گرم بود و آفتاب تندی بود نصب سیبل هم حسابی اذیتم کرد تا متر کردم و شرایط محیا شده خیس عرق شدم . اون بالا زدن رو خودم تنظیم کردم اما راست زدن خطای خودم بوده چون من موقع شکار مگسک رو قسمت پایین هدف قرار میدم اما دیروز وسط دایره رو نشانه رفتم .

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - BAHMANRAHIMI - 2016-09-24 08:43 PM

(2016-09-20 08:08 PM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز فرصت شد تا از اکار یه پترن بگیرم

لول بالا
بدون ساپورت
فول یا یک خط
شماره چهار شاهین
تعداد ساچمه در فشنگ صدو هفتاد تا
فاصله سی و شیش ونیم متر
اندازه ی سیبل هفتاد سانت
تعداد برخورد صدو سی عدد
حدودا هفتادو شیش درصد

سلام خدمت دوستان گرامی، ضمن خسته نباشید به آقای حکم آبادی ، در پترنی که من گرفته بودم از فشنگ شاهین نمره 4 استفاده کرده بودم و در یکی از پترنها تعداد ساپمه های برخوردی به سیبل 169 عدد بود که آمار آقای حکم آبادی - 170 ساچمه در فشنگ شاهین نمره 4 - برایم جالب بود وبا عث وسوسه من برای شمارش تعداد ساچمه های فشنگهای شاهین سال 2014 شد
به لحاظ وزن ساچمه، فشنگ 36 گرمی است

فشنگ کامل
[تصویر: F1.jpg]

بعد از خالی کردن ساچمه
[تصویر: F2.jpg]
که 36 گرم ساچمه در فشنگ بکار رفته بعد از شمارش تعداد ساچمه ها در فشنگ شاهین سال 2014 ، 232 عدد هست