شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2016-08-19 09:41 AM

سلام محمد اقا،تشکر بابت زحمتت،به نظرم بالا زدی و برای فشنگ6 تعداد برخورد در نیمه میانی مقوا کمه.شما قبل از ازمون برای فشنگ،اول حسابی با فشنگ استاندارد با تفنگت در شرایط مختلف پترن بگیر که حسابی رفتار لول هاتو متوجه بشی.بعد میتونی با علم به رفتار تفنگت ،فشنگ رو تست بگیری.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammadfaragi - 2016-08-19 11:09 AM

بسیار ممنون به خاطر نظر شما دوست عزیزKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - haamidreza - 2016-08-20 11:54 AM

سلام خدمت دوستان عزيز
ميخواستم بدونم كه تا حالا كسي از چوك هاي اكسترنال براي اكار استفاده كرده ؟؟
اكه كسي استفاده كرده لطفا يه پترن ازش بگيره و با چوك معمولي خودش (همون شماره ) مقايسه كنه ببينيم تفاوتش در چه حده

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2016-08-20 02:28 PM

سلام اقای فرجی.علاوه مطلب دوست عزیزمون اقا کومان که باید حتما در نظر بگیرید.
در مورد فشنگ دست پر واقعا اگر و اما زیاده من به اعتقادم فشنگ تو فاصله 30 متر خیلی بد عمل کرده علاوه بر بالا زدن اسلحه پخش ساچمه ها و تعداد برخورد اصلا مناسب نیست.
بر خلاف نظر خیلی از دوستان من اعتقاد دارم باروت کم پترن بازتری میده و باروت زیاد پترن جمع تر.شما از چه باروتی استفاده کردید که اینقدر پخش زده من احساس میکنم فشنگ کم باروتی بوده.لطفا نوع ود و اسمش نوع باروت و بگید.
در ضمن یک نکته بیش از حد کوتاه شدن پوکه هم تو پخش زدن تاثیر داره احساس میکنم پوکه رو هم خیلی کوتاه کردید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammadfaragi - 2016-08-20 02:57 PM

آقا مهدی پوکه کمی کوتاه بود و باروت از اون قوطی دراز ها است باروت ایرانی ونوع ود ود چاکدار نیکا من قیلاً فشنگ ها مو با 1.7 پر می کردم وساچمه هم 32 ولی نتیجه قابل قبولی داشت حالا من می خوام اسلحه تنظیم بزنه شما چه مقدار باروت و ساچمه رو پیشنهاد می کنید

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2016-08-20 03:10 PM

بهترین مقدار اونی هست که اسلحت باهاش خوب میزنه و حتما پترن بگیر.باروت خوبی داری قدرشو بدون.ود اصفهانم اگه ی مقدار تهشو با دم باریک باز کنی که فیت پوکه بشه ود خوبیه پترن خوبی هم میده.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mlg - 2016-08-21 10:56 AM

سلام
بعضی وقتا با نشناختن رفتار تفنگمون و مناسب نبودن قنداق یا به اصطلاح پرو نبودنش نمیتونیم به هدف بزنیم و همه چیو تقصیر تفنگمون میندازیم
سال اولی که نخجیر ۱ داشتم نتونستم حتی یک پرنده بزنم و از خریدم پشیمون بودم.تا اینکه این مشکلو تو سایت شکاربان در میون گذاشتم و دوستمون اقا مسعود بهم گفت یه پترن بگیر بذار ببینم چی به چیه.تو این یک سال پترنی از تفنگم نگرفته بودم و به خیال خودم که تو پوکه این همه ساچمه هست بالاخره باید چند تاش به هدف بخوره.خلاصه این پترنو گرفتم.ساچمه ها به طرف چپ و پایین خورده بود. دقیقا فاصله دقیقش یادم نیست چون مربوط به سال ۹۰ هستش.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد راهنمایی دوستان و پرو کردن قنداق این مشکل تقریبا حل شد و از اون موقع به بعد دست خالی برنگشتم و بیشتر باهاش حال میکردم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-08-21 11:47 AM

بسیار عالی. پترن گیری از تفنگی که میخوای بخری و چند سال ازش کار بکشی واجبه. تا ندونی تفنگت چطور شلیک میکنه مگه میشه باهاش رفت شکار.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - Huntsman - 2016-08-21 12:42 PM

سلام به همگی

دوست گرامی mlg اگر ممکنه اطلاعاتی که در مورد پرو کردن قنداق دارید ، رو بفرمایید

مثلا همین پترن اول شما که پایین و سمت چپ زده ، چه اصلاحاتی در قنداق انجام دادید ؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mlg - 2016-08-21 01:12 PM

(2016-08-21 12:42 PM)Huntsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی

دوست گرامی mlg اگر ممکنه اطلاعاتی که در مورد پرو کردن قنداق دارید ، رو بفرمایید

مثلا همین پترن اول شما که پایین و سمت چپ زده ، چه اصلاحاتی در قنداق انجام دادید ؟

به اینصورت که وقتی کف قنداق رو میذاریم روی بازو باید انگشت اشاره مون برسه به ماشه.حالا سر فرصت عکس میذارم
انگشت من به ماشه نمیرسید با بریدن از ته قنداق و به اندازه ی که انشگتم به ماشه برسه این مشکل حل شد.این کارو به قنداق ساز یا ادم کار بلد بسپارید .برای پرو قنداق بهتره که لباس گرم و کلفتی که تو فصل زمستون برای شکار میپوشید انجام بدید تا بهترین نتیجه رو بگیرید