شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - shekarchikoohestan - 2016-08-15 07:13 AM

(2016-08-14 08:42 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شکارچی کوهستان خسته نباشیKhansariha (8)Khansariha (48)Khansariha (8) خیلی پایین کشیده و که اگه مال جنس فشنگ باشه موردی نداره و برا بعضی عقابها عادیهKhansariha (367) ولی اگه با برندهای دیگه و دست پر هم پایین بکشه(که بعیده) باید براش ی فکری کرد.
مرسي عزيز
فشنگ كه عقاب بود و روش زده بود 2015
حالا ديگه كي توليد شده نمي دونم.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - NEMESIS - 2016-08-15 04:07 PM

درودKhansariha (8)
پترن مربوط به امسال و اسلحه شاهین هست، اما با مهمات پارسال که از نظر خودم بدترین مهماتی بوده که تا حالا سهمیه گرفتم ... خدمت دوستان عزیزKhansariha (8)
وضعیت هوا هم همراه با وزش باد بود
وضعیت تیر انداز(خودم) هم ایستاده سر دست
فشنگ عقاب نمره 4
فاصله 37 متر
ابعاد هدف 50x70cm
قطر دایره وسط 12cm
لول بالا چوک 3
لول پایین چوک2

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2016-08-15 04:18 PM

سلام ممنون بابت پترن.
مهمات پارسال اتفاقا تازه خوب شده بودن و از نظر باروت خیلی بهتر از سالهای قبل اما بازم متاسفانه فشنگ عقاب های جدید برعکس تولیدات سالهای گذشتش تو اخرین رده از نظر کیفیت قرار میگیره.
در مورد پترن الگوی پخش لول بالا خوبه اما لول پایین کوتاه کرده و مشخص دو لول نسبت به هم اختلاف دارند و پترنشون هم مرکز نیست که گویا اکثرا این مشکل وجود داره.
در مورد کاغذ چون استاندارد پترن قطر خارجی دایره 76 سانت هست و برا اینکه بتونیدساچمه های خارج دایره هم بشمرید و ببینید به اعتقاد من بهتره حداقل 90 در 90 سانت باشه.هر چند همین هم میتونه راهنمایی کنه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - NEMESIS - 2016-08-15 04:25 PM

(2016-08-15 04:18 PM)mehti نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ممنون بابت پترن.
مهمات پارسال اتفاقا تازه خوب شده بودن و از نظر باروت خیلی بهتر از سالهای قبل اما بازم متاسفانه فشنگ عقاب های جدید برعکس تولیدات سالهای گذشتش تو اخرین رده از نظر کیفیت قرار میگیره.
در مورد پترن الگوی پخش لول بالا خوبه اما لول پایین کوتاه کرده و مشخص دو لول نسبت به هم اختلاف دارند و پترنشون هم مرکز نیست که گویا اکثرا این مشکل وجود داره.
در مورد کاغذ چون استاندارد پترن قطر خارجی دایره 76 سانت هست و برا اینکه بتونیدساچمه های خارج دایره هم بشمرید و ببینید به اعتقاد من بهتره حداقل 90 در 90 سانت باشه.هر چند همین هم میتونه راهنمایی کنه.

ممنون از نظرتون
از نظر من فشنگهای پارسال خیلی افتضاح هستن هم تو شکار هم الگوی پخش چون قبلا مهمات سالهای گذشته پترن به مراتب بهتری میدادن

بله دو لول با هم اختلاف دارن متاسفانه Khansariha (367) البته من عادت کردم بهش
به امید خدا فشنگهای امسال برسن به دستم با اونها هم یه پترن میگیرم نتیجه رو هم اینجا به اشتراک میذارم

موفق باشیدKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2016-08-15 05:02 PM

اقا مرتضی سلام و تشکر بابت سلیقه خوبه شما.
سوال:دلیل اینکه لول بالا چوک3 ولول پایین2 بستید چیه؟
(برای اموزش خودم پرسیدم)!ضمنا حس میکنم اگر از پایین زدن فشنگ عقاب نباشه که من رد پای عقاب رو میبینم (به خصوص در پترن لول بالا که نامنظمه و از اسلحه شاهین بعیده)،کلا سبک نشانه روی شما با شاهین طوریه که لول بالا کاملا وسط رو پوشش میده لذا لول پایین یکم بیشتر پایین زدنش به چشم میاد چون من با اکارم هر دو لول کمی،فقط کمی بالاتر از شما میزنم که باز هم لول بالا درصد بیشتری از مرکز رو پوشش میده اما نزدیکتر بهم هستن.احتمالش هست که اگر چوک پایین رو باز تر بزارید پترن دولول بهم نزدیک تر بشه.البته شما استاد من هستید.من فقط نظرم رو عرض کردم که معاشرت کرده باشم.تشکر.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2016-08-15 05:09 PM

فشنگای ایرانی از سال 2010 به بعد هیچکدوم شون کیفیت نداشتن مخصوصا پارسال که پوکه هارو با 1.8 گرم باروت و 34 تا 36 گرم ساچمه پرکردن
تناسب باروت و ساچمه بهتر شده ولی خیلی پرزوره از طرفی ود ها اصلا کیفیت ندارن

داداش NEMESIS اصلا نگران پترن لول پایین نباش چون من هر وقت با فشنگ فابریک ایرانی تیر میندازم تفنگ کوتاه میکنه(بایکال و نخجیر و آکار هر سه شون)
ولی با دستپر بلند هم میکنهKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - NEMESIS - 2016-08-15 05:29 PM

(2016-08-15 05:02 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا مرتضی سلام و تشکر بابت سلیقه خوبه شما.
سوال:دلیل اینکه لول بالا چوک3 ولول پایین2 بستید چیه؟
(برای اموزش خودم پرسیدم)!ضمنا حس میکنم اگر از پایین زدن فشنگ عقاب نباشه که من رد پای عقاب رو میبینم (به خصوص در پترن لول بالا که نامنظمه و از اسلحه شاهین بعیده)،کلا سبک نشانه روی شما با شاهین طوریه که لول بالا کاملا وسط رو پوشش میده لذا لول پایین یکم بیشتر پایین زدنش به چشم میاد چون من با اکارم هر دو لول کمی،فقط کمی بالاتر از شما میزنم که باز هم لول بالا درصد بیشتری از مرکز رو پوشش میده اما نزدیکتر بهم هستن.احتمالش هست که اگر چوک پایین رو باز تر بزارید پترن دولول بهم نزدیک تر بشه.البته شما استاد من هستید.من فقط نظرم رو عرض کردم که معاشرت کرده باشم.تشکر.

سلامKhansariha (8)
Kooman جان من متناسب با شیوه شکار و نوع شکارگاه و شکاری که میرم اینجوری راحترم، چون اکثرا تو شکار برای شلیک اولم نیاز به سرعت عمل و دقت خیلی بالاتری دارم اینجوری بستمشون

(2016-08-15 05:09 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فشنگای ایرانی از سال 2010 به بعد هیچکدوم شون کیفیت نداشتن مخصوصا پارسال که پوکه هارو با 1.8 گرم باروت و 34 تا 36 گرم ساچمه پرکردن
تناسب باروت و ساچمه بهتر شده ولی خیلی پرزوره از طرفی ود ها اصلا کیفیت ندارن

داداش NEMESIS اصلا نگران پترن لول پایین نباش چون من هر وقت با فشنگ فابریک ایرانی تیر میندازم تفنگ کوتاه میکنه(بایکال و نخجیر و آکار هر سه شون)
ولی با دستپر بلند هم میکنهKhansariha (8)

میرلوحی جان ممنون بابت دلداری خخخخخخخKhansariha (266)

بله درست میفرمایید، با دست پر و فشنگهای با کیفیت نتیجه خیلی بهتری گرفتم قبلا
دیگه شانس پترن گرفتن اینبار اینجوری بود خخخخخ

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2016-08-15 08:54 PM

مشکل بعدی که لول پایین بیش از حد کوتاه کرده بخاطر اینه که سلاح شما مونتاژ ایرانه و لول ها درست جفت نشدن
ود هایی که با تفنگام باهاش جواب عالی گرفتم و شاید به درد دوستان بخوره:

ود نیکا و هانتر زرد رنگ برا آکار
X ود اصفهان برا تک لول نخجیر چون زیاد فیت نمیشه و طول چوک نخجیر 1 بلنده به همین دلیل با چوک جفت میشه

بایکال هم تقریبا با همه ی ود های ذکر شده خب جواب داده Khansariha (214)دم برادر های روس گرم

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-08-15 10:12 PM

سلام مجدد ؛ته کشیدن فشنگهای عقاب چیز تازه و نویی نیست و دیگه در موردش حرف زدن ؛هدر دادن وقته؛
میرلوحی عزیز گاهی حرفات ادم سرذوق میاره. دمت گرم و کارت درستهKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammadfaragi - 2016-08-19 08:47 AM

با سلام
پترنی که قولشو دادم
اسلحه دولول آکار
لول بالا
چوک 3
فشنگ شماره 6 دست پر
میزان باروت 1.65
میزان ساچمه 30 گرم
فاصله 30 متر
[تصویر: SAM-0543.jpg]
[تصویر: SAM-0544.jpg]
[تصویر: SAM-0545.jpg]
[تصویر: SAM-0546.jpg]

در شلیک بعدی وقتی ماشه را کشیدم اسلحه لگد نزد و وقتی که ساچمه ها می خواستند از لول خارج بشند آتش گرفتند و ساچمه ها حدود 5 متر جلو تر افتادند روی زمین فکر کنم از چاشنی باشه