شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2016-08-03 07:26 PM

سلام دوستان،من موفق نشدم پترنی اصولی از مقایسه دوتا لوله،دولول روهم بایکال یا هر برند غیر ترک رو پیدا کنم،چون به سطح فنی ومحیط صادقانه انجمن ایمان دارم میخام بدونم ایا دولول عمودا عینا روهم پترن میدن!؟من با هر ترکی که پترن گرفتم در بهترین حالت مثل اکار خودم 10سانت اختلاف دیدم که اکاره مظلوم بدنام شد و بقیه ترکها پشت اکار پنهان.،البته دوستان تا 30سانت هم گزارش دادن که من ندیدمو اکثر 10 تا 20سانت بالا پایین داشتن.با این موضوع هم کاری ندارم که کدوم لول بهتر مرکز رو پوشش میداد چون از طریقه نشانه رویه که اقایxبا بالا و اقای yبا پایین بهتر میزنه.هدفه سوالم اینه که ایا در برندهای بالاتر در شرایط تیر اندازی برابر دولول دقیق رو هم پترن میدن ؟با تشکر

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - Shatur - 2016-08-03 10:00 PM

سلام اگر امکانش هست دوستان که بایکال سوار دارند چندتا پترن از هر دو لول بگذارند تا قضیه دولول سوارها مشخص بشه

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - samer - 2016-08-04 01:51 PM

(2016-08-03 07:26 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان،من موفق نشدم پترنی اصولی از مقایسه دوتا لوله،دولول روهم بایکال یا هر برند غیر ترک رو پیدا کنم،چون به سطح فنی ومحیط صادقانه انجمن ایمان دارم میخام بدونم ایا دولول عمودا عینا روهم پترن میدن!؟من با هر ترکی که پترن گرفتم در بهترین حالت مثل اکار خودم 10سانت اختلاف دیدم که اکاره مظلوم بدنام شد و بقیه ترکها پشت اکار پنهان.،البته دوستان تا 30سانت هم گزارش دادن که من ندیدمو اکثر 10 تا 20سانت بالا پایین داشتن.با این موضوع هم کاری ندارم که کدوم لول بهتر مرکز رو پوشش میداد چون از طریقه نشانه رویه که اقایxبا بالا و اقای yبا پایین بهتر میزنه.هدفه سوالم اینه که ایا در برندهای بالاتر در شرایط تیر اندازی برابر دولول دقیق رو هم پترن میدن ؟با تشکر

درود بر دوستان
1-در بغل ها مگسک بین دو لول چون به صورت افقی قرار گرفته اند مشترک است و هر جور که نشانه روی بشه مگسک به صورت یکسان امکان نشانه روی برای هر دو لول فراهم میکنه ولی وبه نظر میرسد هر دولول شلیک یکسانی رو داشته باشن درحالیکه در سوارها مگسک به لول بالا چسبیده و عجیب هست که لول پایین دقت لول بالا رو داشته باشه
2- بنا براین دو لول بغل ها شاید دقت بیشتری داشته باشن ولی باز این سوال پیش میاد که چرا تو ی تراپ همش دو لول سواره؟
3 - دوستانی که دو لول سوار مارکها ی خوب دارن لطف کنن پترن بذارن تا یه مقایسه با سایر مارکها داشته باشیم جناب kooman که دو لول سوار های ترک رو آزمودن و یه نتایجی گرفتن

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-08-04 03:59 PM

من از بایکال تو هفته اینده ی پترن دقیق و با حوصله میزارم ؛اطاعت امر. بنظر من از بعضی برندها که تو لول بالا و پایین دچار حرف و حدیث هستن که رد بشیم بیشتر سوارها اندک اختلافی تو رو هم بودن پترن دارن(از برندهای سطح بالا حرف نمیزنیم)البته این اندک اختلاف تو ساچمه زنی باعث دردسر نمیشه مگر وسواسی دنبالش باشه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - shahsavar - 2016-08-06 10:21 AM

من چند وقت پیش پترن بایکال دولول رویهم دوماشه رو دیده بودم که هر دو لول پترنشون روی هم افتاده بود و ته نکشیده بود . فوق العاده هستن این بایکال های دو ماشه .

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mortezazadeh - 2016-08-06 12:18 PM

ضمن تشكر از جناب كاربخش ،دوستان از سلاح هاى دولول سوار جديد اروپايى كه در اختيار دارن يه پترن بگيرن،

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2016-08-06 12:36 PM

سلام به همه.جناب شهسوار فقط ی نکته بسیار مهم و ظریفی وجود داره که وقتی ی پترنی برا خودمون میگیریم زیاد مهم نیست حالا روی دیوار باشه کارتن باشه یا ...
اما وقتی برا قضاوت در مورد یک سلاح میخوایم در معرض دید ی عده دیگه قرارش بدیم میبایستی خیلی نکات رعایت بشه و دقت.و یک عده پترن یا گروپ بگذارند تا بشه بهتر قضاوت کرد.البته من کلی گفتم کاری به دو لول بایکالی که فرمودید ندارم.اما واقعا شرایط پترن گیری از یک سلاح ممکنه با عوض شدن تیرانداز یا فشنگ وزش باد و عوامل دیگه ای که وجود دارن تغییر کنه .من به خودم میگم باید دقت بیشتری داشته باشیم.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - shahsavar - 2016-08-06 01:48 PM

(2016-08-06 12:36 PM)mehti نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه.جناب شهسوار فقط ی نکته بسیار مهم و ظریفی وجود داره که وقتی ی پترنی برا خودمون میگیریم زیاد مهم نیست حالا روی دیوار باشه کارتن باشه یا ...
اما وقتی برا قضاوت در مورد یک سلاح میخوایم در معرض دید ی عده دیگه قرارش بدیم میبایستی خیلی نکات رعایت بشه و دقت.و یک عده پترن یا گروپ بگذارند تا بشه بهتر قضاوت کرد.البته من کلی گفتم کاری به دو لول بایکالی که فرمودید ندارم.اما واقعا شرایط پترن گیری از یک سلاح ممکنه با عوض شدن تیرانداز یا فشنگ وزش باد و عوامل دیگه ای که وجود دارن تغییر کنه .من به خودم میگم باید دقت بیشتری داشته باشیم.
۱۰۰٪ موافقم .

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-08-06 04:02 PM

توی الگو گیری طبق گفته دوستمون باید نکاتی رعایت بشه تا نظر بهتری بشه داد. اما هر کسی پترن تفنگ خودش برا تیراندازی خودش میگیره و اگه با دقت و اصولی باشه تکلیف خودش با تفنگ و فشنگش. مشخص میشه والا هر تفنگ با هر دستی و
شانه ای فرق میکنه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ماکان - 2016-08-06 04:44 PM

انقدر این فرمایش اقای کاربخش بمن چسبید،هر تفنگ با هر دستی و شانه ای فرق میکنه.بعضی از انتقادها یا تعریف و تمجیدهای ما از تفنگی که باهاش تیر انداختیم به خاطر همینه.گاها رفتار تفنگ با تیر اندازاش تغییر میکنه.موفق و شاد باشید.