شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - peisaz - 2016-07-23 07:06 PM

(2016-07-22 10:04 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
امروز به همراه یکی از دوستان رفتیم باشگاه تراپ یک پترن هم گرفتیم در کل راضی کننده نیستKhansariha (226)
باروت 1.7(باروت سهمیه 95)-ساچمه نمره5 32 گرم- ود نیکا- لول فول چوک نخجیر 2- فاصله حدود 37 متر- قطر دایره قرمز 10 سانت کاغذ70*100
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست گرامی
نظر بنده 36 گرم و 1.7 باروت هست.

خودم از همین ترکیب استفاده کردم و پترن بدون سوراخ بود

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - aghajoon - 2016-07-24 05:33 AM

(2016-07-22 10:04 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
امروز به همراه یکی از دوستان رفتیم باشگاه تراپ یک پترن هم گرفتیم در کل راضی کننده نیستKhansariha (226)
باروت 1.7(باروت سهمیه 95)-ساچمه نمره5 32 گرم- ود نیکا- لول فول چوک نخجیر 2- فاصله حدود 37 متر- قطر دایره قرمز 10 سانت کاغذ70*100
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام آقا محمد .از اینکه زحمت کشیدی و پترن استاندارد روی یک سیبل خوب گرفتی تشکر میکنم.
من کل ساچمه های سیبل را شمردم. فقط 125 تا بود. البته خوببش به اینه که چپو راست بالا پایین نزده ولی بنظرم واسه فول چوک خیلی پخش زده.
نسبت باروت و ساچمه شما برای فصل شکار خوب ولی الان دمای هوا خیلی بالاست و باعث قدرت بیشتر باروت میشه بنظر من وزن کمتر باروت را امتحان کنید و عمق کریمپ هم اگه بیشتر از حد باشه فشار فشنگ زیاد میشه.
البته شما اول از همه قطر داخلی دقیق سر لوله را اندازه بگیرید و نباید بیشتر از 17.5 میل باشه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - MAZ - 2016-07-24 10:41 AM

سلام
ممنون از اظهار نظر همه دوستانKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بنظر بنده هم میزان باروت کمی زیاد بوده هوا هم واقعا گرم بود(حدود ساعت 11 پترن گیری کردیم) البته بعد از شلیک مقدار کمی باروت نسوخته داخل لول مانده بود مطمئنا از چربی داخل لول نیست چون قبلش یه بسته فشنگ تراپ انداختم برای فشنگ های بعدی باروتم خشک میکنم تا شکی نداشته باشم انشاا... برای اخر هفته با فشنگ 1.6یا1.65 باروت و 32 گرم ساچمه پترن میگیرم.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2016-07-24 02:19 PM

نظر من 1.7 به 30 گرمه برا اوایل پاییز و 1.75 یا 1.8 به 30 برا زمستون من اینجوری پر میکنم و بسیار عالی نتیجه گرفتم

جناب AGHAJOON ولی اگه یکم بیشتر دقت کنی متوجه میشی که به بالا و راست زاده.تفنگای ایرانی اکثرا بیش از 4 سانت چوک دارن و همین سبب زور زدن و پخش تر کردن الگو میشه
از یه طرف اگه چوک زیاد تر از حد استاندارد(تقریبا 3 سانت) باشه زهر ساچمه بشدت گرفته میشهKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2016-07-25 07:17 PM

سلام به همه.
ی نکته در مورد کاغذ پترن میخواستم بگم که اوایل خودم میدادم برام رو کاغذ یک در یک ی دایره 76 و یکی 12 سانتی برام چاپ میکردن و پلات میگرفتن که خیلی هزینش بالا بود بعدا رفتم خودم کاغذ رولی به عرض 90 گرفتم و 90 در 90 سانتی متر بریدم و با ماژیک این دو دایره رو رسم کردم و خیلی ارزون تر و بهتر کارمو راه انداخت دوستان از مغازه های تحریر و کاغذ فروشی ها میتونن تهیه کنن.به نظر خودم زیر این اندازه باشه زیا مناسب نیست و میشه برخورد های خارج دایره رو هم حساب کرد.پیروز باشید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2016-07-29 03:33 PM

سلام دو تا فشنگ دو گلوله و 3 گلوله زوبر و باز کردم چند روز پیش فرصت شد تا ازشون پترن بگیرم که برا دوستان میگذارم.
سلاح تک لول آرش
فاصله 36 متر
برگه پترن یک در یک متر.
قطر دایره بزرگ 76 و دایره کوچک 12 سانتی متر.
وزش باد خیلی شدید از راست به چپ. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم دو گلوله زوبر با همون شرایط قبلی و همون اسلحه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2016-07-29 11:22 PM

سلام مجدد اینم ی پترن با این مشخصات سلاح تک لول آرش
باروت1.8
ود اصفهان باله هارو باز کردم
36گرم ساچمه تبریز فله قدیمی
باد شدید تقریبا
تعداد برخورد 118داخل دایره بزرگ به قطر 76 و 12عدد داخل دایره کوچک به قطر 12 سانتی متر و12 عدد خارج دایره
شلیک سر دست بدون ساپورت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - samani - 2016-07-30 09:02 AM

نقل قول :سلام دو تا فشنگ دو گلوله و 3 گلوله زوبر و باز کردم چند روز پیش فرصت شد تا ازشون پترن بگیرم که برا دوستان میگذارم.
سلاح تک لول آرش
فاصله 36 متر
برگه پترن یک در یک متر.
قطر دایره بزرگ 76 و دایره کوچک 12 سانتی متر.
وزش باد خیلی شدید از راست به چپ.
سلام و ممنون بخاطر پترن خوبی که گرفتید
چند سوال داشتم اگه زحمتی نیست ممنون میشم محبت کنید
وزن هر گلوله در سه تایی و دو تایی چقدر هست؟
اگر کولیس دارید محبت کنید قطر گلوله ها رو محبت کنید
میزان تخریب روی دیوار در چه حد بود؟اخه روی سیبل اثاری از برگشت گلوله نیست
به نظرم دقت خوبی داره اما من اگه بودم برای چهارپاره فاصله بیشتری رو در نظر میگرفتم
چند وقت هست تو فکر ساخت گلوله سربی هستم که بتونیم داخل ود قرارش بدم فقط از میزان دقتش مطمین نبودم که با دیدن این پترن به نظرم ارزش وقت گذاشتن داره
باز هم ممنون

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2016-07-30 10:47 AM

سلام دوست عزیز.هر دو فشنگ هم دو گلوله و هم سه گلوله باز شده و تو تاپیک فشنگهای ساچمه زنی قرار داده شده.
عدم برگشت گلوله ها دلیلش اینه که برگشته اما چون سیبل از بنر بوده نتونسته پارشون کنه تو برگشت اما اثر تخریب و براتون قرار میدم.
در خصوص اندازه ها اخیرا چهارتاشو باز کردم اگه در آینده بازم باز کردم حتما اندازه میگیرم.اما نکته اصلی در خصوص ودی هست که به کار رفته و بعید هست که تو ایران گیر بیاد.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - talebeamoli - 2016-07-30 10:53 AM

من یه تجربه کوچیکی دارم قابل بدونن دوستان عرض میکنم
ابتدا یک عدد ود رو از قسمت خزانه به کمک سنبه تا آخر هدایت میکنید تا لبه های ود از سر لول قابل دیدن بشه
بعد به کمک کولیس قطر داخل ود رو اندازه میگیرید مثلا عددی فرضی 16.4 رو در نظر بگیرید
اون وقت شما تشریف میبرین پیش یه تراشکار یه قالب اسلاگ با قطر 16.3 میسازید
من برای پر کردن این اسلاگ میام فشنگ ارزون تراپ ایرانی رو خالی میکنم
دقت کنید زیر اسلاگ یکی یا دوتا کاغذ کالیبر 20 میذارید که براحتی داخل ود 12 جا میگیره (اینجوری مشکل خالی موندن فضای داخل ود حل میشه و در حین بستن فشنگ اسلاگ کمی بالاتر میاد و مشکل کوتاهی و بلندی نداره)
نکته آخر چون اسلاگ تقو لقه بهتره همون سر ستاره ای جمع کنید
متاسفانه من از پترن عکس ندارم تو سی متر میشه باهاش یه هدفی در حد پرتقال رو زد که کافیه درسته که فشنگ تراپ باروتش گمه اما با توجه به وزن کم این نوع اسلاگ که فکر کنم زیر 20 گرمه کافی هست تخریب و بالستیک قابل قبولی هم داره اگه درست اجرا کنید هیچ خطری نداره. ضمنا چون ضخامت باله ود ها فرق دارن از مرحله اول تا آخر از یک نوع ود باید باشه من برای اندازه گیری از ود تراپ ناوک استفاده کردم و داخل همون فشنگ ناوک اسلاگ رو سر ستاره ای ریلود کردم
فقط دقیق دقیق باشید تو اندازه گیری
ببخشید من در حضور اساتید جسارت کردم