شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2016-02-01 05:35 PM

(2016-01-31 11:30 PM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بچه ها من تفنگ نخجیر تک لول نیم تسمه ساخت سال ۹۲دادم صنایع دفاع ساصد به خاطر اینکه پایین میزد یا به اصطلاح ته میکشید و اونها هم نصف تسمه جلویی رو با سوهان تراشیدند و یه پترن دادند که با نمره ۴/۵ گرفتند که نمیدونم کجا رو هدف گرفتن و تیراندازی رو مطلوب اعلام کردن چون هنوز هم بعد ۲۰متر پایین زدن داره [تصویر: 39238d0e1b386612f76c53b24b4578a1.jpg]

hossin

داداش پترن بسیار خوبی داده از لحاظ جمع زدن.اگه هدف گیری درست باشه پرنده رو سوتش میکنه.شما باید مگسک سر لول رو کامل برداری و یه مگسک کوچک برنجی نصب کنی سر لول.منظورم از همین مگسک پیچی هاست.Khansariha (399)
حالا نخجیر من تمام تسمه هست و حدود 5 سانت بلند میکنه.اگه تفنگ بلند کنه بهتره از این که کوتاه کنهKhansariha (399)
شما همین کاری که من گفتم بکن حل میشهKhansariha (399)Khansariha (214)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - hossinmahmodi.1376 - 2016-02-01 11:15 PM

(2016-02-01 05:35 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-01-31 11:30 PM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بچه ها من تفنگ نخجیر تک لول نیم تسمه ساخت سال ۹۲دادم صنایع دفاع ساصد به خاطر اینکه پایین میزد یا به اصطلاح ته میکشید و اونها هم نصف تسمه جلویی رو با سوهان تراشیدند و یه پترن دادند که با نمره ۴/۵ گرفتند که نمیدونم کجا رو هدف گرفتن و تیراندازی رو مطلوب اعلام کردن چون هنوز هم بعد ۲۰متر پایین زدن داره [تصویر: 39238d0e1b386612f76c53b24b4578a1.jpg]

hossin

داداش پترن بسیار خوبی داده از لحاظ جمع زدن.اگه هدف گیری درست باشه پرنده رو سوتش میکنه.شما باید مگسک سر لول رو کامل برداری و یه مگسک کوچک برنجی نصب کنی سر لول.منظورم از همین مگسک پیچی هاست.Khansariha (399)
حالا نخجیر من تمام تسمه هست و حدود 5 سانت بلند میکنه.اگه تفنگ بلند کنه بهتره از این که کوتاه کنهKhansariha (399)
شما همین کاری که من گفتم بکن حل میشهKhansariha (399)Khansariha (214)
سلام دوست عزیز اصلا به شکار های بالای بیس متر یا ۱۵متر بالا ساچمه همش ته میکشه حتی با فشنگ ترکیه خوب؟؟!!

hossin

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2016-02-02 01:39 PM

عزیزم کاری به فشنگ نداره.شما فقط مگسک سر لول رو بردار و جاش از این برنجی کوچیکا بذار.
اگه بازم کوتاه کرد باید مگسکی که رو خزانه قرار داره رو بلند تر کنی.
اگه بازم نشد باید بره زیر دست تعمیر کار چون در این حالت عیب از لوله هست.Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - nacl - 2016-02-03 08:26 PM

[تصویر: 1245632.jpg]
[تصویر: 578632.jpg]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - aminhunt - 2016-02-03 09:42 PM

ممنون از پترن خوبتون دوست عزیز منتها به نکته جالب به ذهنم رسید. مجموع درصدهای این پترن 101 درصد میشه. البته فقط بابت شوخی عرض کردم. خوش باشیدKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - nacl - 2016-02-03 09:57 PM

این درصدها با احتساب حدود 200 ساچمه در فشنگ نمره 5 بدست آمده و جمع اونا چیزی رو نشون نمیده چون یکی درصد اصابت ساچمه به دایره بزرگ رو نشون میده(86/200)و اون یکی درصد اصابت ساچمه ها به کل سیبل مربع شکل رو نشون میده(116/200).

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mik - 2016-02-03 11:17 PM

(2016-02-03 09:57 PM)nacl نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این درصدها با احتساب حدود 200 ساچمه در فشنگ نمره 5 بدست آمده و جمع اونا چیزی رو نشون نمیده چون یکی درصد اصابت ساچمه به دایره بزرگ رو نشون میده(86/200)و اون یکی درصد اصابت ساچمه ها به کل سیبل مربع شکل رو نشون میده(116/200).
سلام دوست عزیز
فک کنم خیلی کمتر از 200 تا ساچمه داخل فشنگ های عقاب 5 باشه چون شاهین 36 گرمی نمره پنجش نزدیک 180 تا ساچمه داشت حالا فشنگ های عقاب که معمولا 32 گرم ساچمه دارن اگر همه شرایط رو یکسان بگیریم 32 گرم حدود 160 تا ساچمه میشه...Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - nacl - 2016-02-04 12:36 PM

به نظر خودم پترن معمولیه و انتظاری که داشتم برآورده نکرد. منتها چون بالا و پایین و چپ و راست نزده میشه گفت عیب از فشنگ هستش و اگه فرصت بشه با فشنگ دستپر و فشنگ شاهین هم تست کنم ببینم چی میشه.ضمن اینکه در اولین فرصت یه شمارش از فشنگ عقاب نمره 5 خواهم داشت ببینم چند تا ساچمه داره.
خوشحال میشم نظر اساتید رو راجع به پترن داشته باشم.
تفنگ تک بایکال اخیرا خریداری شده و پترن موجود حین بررسی جهت خرید گرفته شد که کلیتش مقبول واقع گردید. ضمن اینکه یه حلب 5 کیلویی حدود 55 متری هدف قرار گرفت که حدود 5 ساچمه بهش خورد و بعضی از ساچمه ها از دو طرف رد شده بودند که نشون دهنده زهر مناسب اونا بود.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - nacl - 2016-02-04 04:20 PM

کالبد شکافی فشنگ عقاب شماره 5 انجام شد:

وزن ساچمه ها =34 گرم
تعداد ساچمه ها = 215 عدد
وزن باروت = 1.73
وزن ود =2 گرم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2016-02-04 08:01 PM

سلام. پترن سوراخداریه بنظر من که البته با توجه به نوع فشنگ نمیشه روش زیاد حرف زد ولی با فشنگ دیگر و تعداد بیشتر امتحان کنید. تک روس تفنگ خوب و قابل اطمینانیه.