شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - کوهنورد - 2015-12-02 11:42 PM

با سلام:
یحیی جان خسته نباشید دستتون درد نکنه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
بسیار لذت بردم بابت خط زیبایی که دارید و تبریک میگم بهتون هم برای خط هم برای سلیقه Khansariha (8)Khansariha (8)
لوله چپ که خوبه ولی چرا لول راست اینقدر انحراف داره ؟ بنظر منطقی نمیرسه ، اگر لوله اینقدر تاب یا انحراف داشته باشه باید به چشم معلوم باشه (که مطمئنم اینطور نیست ) ایا دهانه لوله آسیب ندیده ؟ یا سوهانکاری نشده ؟
اگر میشه با تگیه گاه و فشنگهایی متفاوت دوباره آزمایش کنید (خصوصا در هوای آرام )این مطلب باید روشن بشه و بعد اصلاح بشه موفق باشید

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - yahyarav - 2015-12-02 11:50 PM

سلام داداش کامران گل گلابKhansariha (8)Khansariha (8)
قربانت داداش شمالطف داریدKhansariha (8)
راستش امشب لول راست موبه موچک کردم لول سالمه وهیچ مشکلی نداره،خودم ازاین پترن واقعامتعجب شدم،چرابایداین طوربدبزنه؟؟؟
انشالله هفته بعد،یه پترن میگیرم،واینجاقرارمیدم
ازاساتیدبابت بیان نظراتشون ممنونمKhansariha (8)
یاحق

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - yahyarav - 2015-12-04 10:35 PM

(2012-04-20 09:11 PM)snipshooter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تصویر زیر تبلیغاتی و مال تست پترن تکنولوژی جدید لوله برونینگ B725 هست اما اطلاعات خوبی در مورد نحوه گرفن پترن میده مثل فاصله مناسب برای هر چوک و نحوه هاشور زنی
[تصویر: patern_001.jpg]
لینک این مطلب در سایت برونینگ :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آموزش پترن گیری در سایت آموزش ایمنی در شکار و تیر اندازی امریکا ، کانادا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
آیامیتونم برای گرفتن پترن ازلول راست نخجیر،براساس این تصویرعمل کنم؟؟؟؟؟؟
یامحتوای این تصویرفقط برای اسلحه مذکورکاربردداره؟؟؟؟؟
ممنون ازپاسختونKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - yahyarav - 2015-12-05 04:29 PM

سلامKhansariha (8)
اینم پترنی که امروزگرفتم
دوستان نظراتشون راازبنده دریغ نفرمایندKhansariha (8)Khansariha (8)
وضعیت جوی:بادملایم
وضعیت تیرانداز:نشسته باتکیه گاه{ساپورت}
[تصویر: IMG-۲۰۱۵۱۲۰۵-۱۶۲۴۴۱.jpg]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - rezajf - 2015-12-05 05:12 PM

آقا یحیی تفنگ شما بالا و چپ زده
با آماری که شما ثبت کرده اید 265/660 یعنی 40 درصد اصابت استاندارد (فاصله استاندارد و قطر هدف هم استاندارد) و این یعنی لول راست شما سیلندر است و در حالیکه این درست نیست و برای اینکه مطمئن شوید لول سیلندر نیست و چوک شده است بهترین روش نگاه کردن از داخل خزانه به انتهای لول است . اگر در انتها یک نیم سایه مانند رینگ انگشتری داخل لول دیدید مطمئن باشید لول سلاح شما چوک دارد. و اگر شما هدف بزرگتر انتخاب کنید و پترن کامل را روی کاغذ ببینید و سپس دایره ای به مرکز پترن با قطر 76 رسم کنید و ساچمه ها رو بشمارید مطمئنا تعداد برخورد بیشتری را خواهید شمرد.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - yahyarav - 2015-12-05 05:34 PM

سلام آقارضاKhansariha (8)
ممنونم که لطف کردید ونظرتون رافرمودیدKhansariha (8)
طبق فرموده شمابه داخل لول نگاه کردم واون سایه حلقه مانندمشهوده،ازسرلول هم که بهش نگاه کردم،درهردولول حدود10سانتیمترمانده به انتهای لولها به اندازه 10سانت،مشهوده که چوک خورده.
هونطورکه فرمودیدایشالادفعه ی بعد،یه هدف بزرگترانتخاب میکنم،ونتیجه رااینجاقرارمیدم
باتشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - sinaahoora - 2015-12-06 09:52 AM

دوستان از تفنگ اکار خودم پترن گرفتم فاصله از سر لوله 35 متر قطر دایره 76 cm شرایط جوی خوب با باد ملایم بدون ساپورت فشنگ شماره 4 استرلینگ تعداد ساچمه داخل فشنگ 171 عدد شلیک اول لوله بالا چوک فول تعداد برخورد ساچمه داخل دایره 107 شلیک دوم لوله پایین چوک نیم 102 ساچمه به داخل دایره برخورد کرده بود برای چوک نیم یک شلیک از 25 متر انجام دادم که 135 ساچمه دال دایره برخورد کرد

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - yahyarav - 2015-12-06 01:01 PM

سلام جناب سیناآهوراKhansariha (8)
اگه میشه لطفاعکساشوقراربدید
باتشکرKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - yahyarav - 2015-12-06 01:31 PM

سلام مجددKhansariha (8)
تشکربابت قراردادن عکسهاKhansariha (8)
ای کاش به هرسیبل{مقوا}چندشلیک میکردیدKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - sinaahoora - 2015-12-06 03:01 PM

خوب دوست عزیز نظرتون در مورد عکس چی بود بازتر بزنه بهتر یا همین شرایط خوبه برای فاصله ۲۰ تا ۴۰ متر حساب کنید یا اینکه شماره چوک عوض کنم مثلا برای شکار خودکا