شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - RAK - 2015-10-08 01:35 AM

با سلام
فرصتی دست داد که از اسلحه دو لول فالکور فرانسه لول بالا فول چوک یک الگوی پخشی بگیرم
یک عدد ساچمه عقاب سر ستاره ای شماره 4 در فاصله 40 متری
یک عدد چهارپاره 12 عددی که روی ساچمه 4 عقاب سر ستاره ای با ود کامل جمع کردم با همان میزان باروت و در چهار ردیف سه عددی فاصله 80متر
هدف یک تکه کارتن در ابعاد 50*50 سانتیمتر دایره مرکزی به شعاع 10 سانتیمتر تقریبا
در شلیک ساچمه 26 عدد ساچمه به این دایره اصابت کرده
البته به دلیل استفاده از ساچمه عقاب الگو پخش باب دل من نشد ولی باز هم خوبه
امکانت گرفتن الگوی استاندارد را نداشتم در کل امکانات ضعیفه ببخشید دیگه یهویی شد
مراحل پر کردن فشنگ چهار پاره با عکس قرار میدم که خالی از لطف نیست
[تصویر: WP-20150925-01-02-53-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-03-02-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-03-32-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-03-41-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-05-28-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-06-09-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-06-44-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-06-53-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-07-11-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-07-19-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-07-31-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-07-47-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-01-08-02-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-15-27-40-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-15-39-59-Pro.jpg]
[تصویر: WP-20150925-15-39-51-Pro.jpg]
لازم بذکر هست که تقریبا تمامی ساچمه ها به این کارتن اصابت و از مجموع ساچمه ها تعداد 26 عدد به دایره وسط به شعاع تقریبا 10 سانیمتر برخورد کرده
از تعداد 12 عدد چهارپاره هفت عدد به کارتن و تعداد 5 عدد به قسمت بالایی کارتن به تخته سنگ برخورد کرده که به نسبت وزن باروت که برای ساچمه بوده قدرت و ضرب قابل قبولی داشته است
در فرصت مناسب با مهمات مرغوب تر و اصولی تر و در شرایط استانداردتر یک الگوی پخش اصولی از این اسلحه میگیرم

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2015-10-09 12:50 AM

خسته نباشی. هر کسی شلیک میکنه ولی هر کسی زحمت گرفتن و گذاشتن عکس قبول نمیکنه. خیلی ممنون از زحمت شما
چون شلیک یکی بوده نمیشه نظر کامل داد ولی چهارپاره بخاطر وزن هر دونه کمه بالا گرفته که منطقیه و ساچمه هم خوبه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - bycal - 2015-10-09 01:18 AM

سلام
جناب راک خسته نباشی داداش و تشکر بابت عکس ها
هر کسی تو پترن از سلاحش یه چیزایی مد نظرش هست مثلابیشترین نظرات روی پخش یکنواخت هست
نظر شخصی من اینه که در فواصلی بالا مثل همین 40 مترو بالاتر اون دایره وسط که در واقع شکار هم محسوب میشه چقدر برخورد داره لذا فکر کنم نتیجه بسیار خوبه و با چوک فول شکاری به پر پر زدن نرسه و همونجا درجا بیافته و حتما در فواصل بالاتر هم شکارچی رو ناامید و دست خالی برنمیگردونه.
کمتر پترنی رو دیدم که تو این فاصله با ساچمه 4 تا 26 برخورد در دایره وسط 10 سانتی داشته باشه البته گفتم نظر شخصی و شاید برای یکی دیگه این عیب محسوب بشه و بگه شکار کلا اش و لاش میشه که تغریبا درسته ولی معمولا ما چقدر میتونیم به شکار نزدیک بشیم البته در حالت معمول نه روش های نامتعارف مثل کومه و...؟
یه چخماقی تک لول ژاپنی هم دیدم که بسیار دور زن و جمع زن و تمیز بود
نزدیک 20 سال دست صاحبش بودو در یه سفر تفریحی دوستی حاظر بود یه اکار صفر بده و اونو بگیره اما صاحبش راضی نشد و هنوز گاهی سراغ اونو میگیره سلیقه هست و عشق
انشااله همیشه از شلیک با سلاحتون لذت ببری
طول لول سلاحتون چنده؟
حق نگهدارتKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2015-10-09 01:23 AM

استا مون بسیار ظرف فرمودن و دید و نظر هر کس در فاصله و پخش زدن متفاوته. یکی عقیده داره باید نزدیک و پخش زد و یکی دور و جم یا بر عکس داستان. برداشت هر کس متفاوته. همین مسیله دولول از نظر بنده جلو قرار میده که میشه تا حدی هر دو سلیقه را همراه داشت البته اونم تا حدیه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mozafar - 2015-10-21 10:35 PM

درود

دوستان مدتها و بارها در مورد بالا زدن نخجیرها (1 و 2) شنیدیم،و تغیراتی که دوستان برای دستگاه نشانه روی انجام دادن یا پیشنهاد دادن،بنده هم یه آزمایش انجام دادم که بصورت مصور خدمت دوستان توضیح میدم امید که برای عزیزان که نخجیر دارن مفید واقع بشهKhansariha (8)

تنها کاری که من برای اصلاح دستگاه نشانه روی انجام دادن تعویض مگسک بود،البته من خیلی با بالا زدن مشکلی نداشتم ولی در واقع سلاح نخجیر(1 و 2) پترن میل به بالا داره

میرسیم به مگسک،مگسک نخجیر برنجی ریز و تخت هست

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و من با یه مگسک 5،000 تومانی که در اسلحه فروشیها و تعمیرگاها پیدامیشه عوض کردم
مگسک جدید برنجی و نسبت به مال نخجیر بزرگتر و گرد هست

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در این عکس تفاوت دو مگسک مشخص هست

میرسیم به پترن گیری
اول یه پترن با فشنگ شماره 5 2015 و در فاصله 36 متری با وضعیت جوی نیمه ابری و نسیم ملایم و ساپورت مناسب گرفته شد
(چون نتیجه با شلیکهای سابق یکی بود از شلیک دوم پرهیز شد)

همینطور که ملاحضه میکنید پترن به سمت بالا و کمی چپ مایل هست

و بعد دو شلیک با همون سری فشنگ و همان شرایط با مگسک جدید

همینطور که ملاحضه میکنید پترن قابل قبول هست در ضمن فشنگ شماره 5 عقاب امسال تا اینجای کار قابل قبول بوده

دوستان تیر انداز هر 3 شلیک یه نفر بوده(خودم) فاصله دقیق با متر اندازه گیری شده،اندازه مقوا سیبل 1 * 70 بوده
از همه دوستان بخاطر کیفیت پایین عکسها پوزش می خوام

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - soheilabou - 2015-10-23 09:11 PM

سلام خدمت دوستان... نخجیر دویی که داده بودم واسه باز کردن تسمه و و چوش به علت چپ زدنی که اذیت کننده بود رو دیروز تحویل گرفتم... جوش کامل از نو انجام شد و میخ پرچ برداشته شه....قسمت قبل گیره بچه قنداقو دیگه جوش نکرد.. هر دو لول قبلا بد فرم چپ میزد مخصوصا لول چپ... حالا بعد اصلاح که اوردم یه مگسک گنده روش وصل کرده بود که به علت بلندی زیرش تسمه گذاشته بود.. اول همون حالت تیر انداختم که خیلی پایین میزد... بعدش مگسکو در اوردم و با تسمه( به عنوان مگسک) تیر انداختم.... چپ زدنش بر طرف شد... فقط تو این عکسا لول راست یه خورده چپ زد اونم به علت خطای خودم فک کنم باشه....
ساچمه پنج عقاب سر تلق فاصله 36 و سیبل استاندارد
برخورد به مرکز هر دوتا ۱۲ ساچمه وکلا در دایره بزرگ ۸۵٪ برخورد

حتما بعد از اصلاح کامل مگسک عکسشو تو قسمت نخجیر دو میزارم

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - soheilabou - 2015-10-24 12:21 AM

اساتید لطفا نظراتتونو از ما دریغ نکنین... ایا قابل قبوله؟؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2015-10-24 02:05 AM

عکس خود تفنگ حتما تو قسمت خودش بزار تا ببینیم. اگرم چنتا شلیک و چپ زده دیگه خطا خودتون جایی نداره. با حوصله و با استفاده از یه پایه تیر بندازین تا بهتر بشه نظر داد. این عکس که گذاشتین بالا و پایین نزده و فقط همون چپ زدن نمایانه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - MAZ - 2015-10-29 04:59 PM

با سلام
امروز فرصت شد تا یه پترن تقریبا استاندارد بگیرم
لول فول چوک نخجیر2
نقاط سیاه رنگ فشنگ دستپر نمره4 ود اصفهان
دایره های قرمز 23 عدد چارپاره 28 تایی داخل ود اصفهان (28 تاش 40 گرم میشه ولی 23 تا میشه 33 گرم) که 17 تا به سیبل برخورد کرده
قطر دایره بزرگ 60 سانت قطر دایره کوچک 12 سانت
فاصله 37 متر
ساپورت مناسب ولی آب هوای خراب با باد شدید خخخKhansariha (367)
[تصویر: .jpg]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - garin - 2015-10-29 06:31 PM

(2015-10-29 04:59 PM)MAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
امروز فرصت شد تا یه پترن تقریبا استاندارد بگیرم
لول فول چوک نخجیر2
نقاط سیاه رنگ فشنگ دستپر نمره4 ود اصفهان
دایره های قرمز 23 عدد چارپاره 28 تایی داخل ود اصفهان (28 تاش 40 گرم میشه ولی 23 تا میشه 33 گرم) که 17 تا به سیبل برخورد کرده
قطر دایره بزرگ 60 سانت قطر دایره کوچک 12 سانت
فاصله 37 متر
ساپورت مناسب ولی آب هوای خراب با باد شدید خخخKhansariha (367)
[تصویر: .jpg]

با سلام
اقا محمد فشنگ دستپر های شما خوب زده خسته نباشیKhansariha (8)
میزان باروت فشنگها چقدر بوده؟
در مورد 28 تای من هم مثل شما 23 تا میریزم در چیدمان هم خوب در میاد