شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - 300WSM - 2015-09-14 10:53 PM

اگر وضعیت شلیک و فشنگها از یک نوع باشند نتیجه ها تقریبا مشابه خواهد بود.روش پترن گیری اصولی همینه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ars - 2015-09-23 05:48 PM

سلام به دوستای گلم
اندازه دایره داخلی سیبل می بایست چقدر باشه؟
آیا همون ترسیم دایره 75 کافیه؟
مرسی

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - garin - 2015-09-23 06:17 PM

(2015-09-23 05:48 PM)ars نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستای گلم
اندازه دایره داخلی سیبل می بایست چقدر باشه؟
آیا همون ترسیم دایره 75 کافیه؟
مرسی

با سلام
دوست عزیز فاصله36 متر وقطر دایره 75 سانت درسته

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ars - 2015-09-26 08:52 AM

سلام به دوستای گلم
دیروز با هر زحمتی بود رفتم وبا اسلحه جدیدم پترن گیری رو انجام دادم که البته بسیار هم ناشی بودم.
لازم به ذکر هست که مقوا اون اندازه گیرم نیومد ومجبور شدم از کارتن استفاده کنم و ساپورت هم نداشتم.نتیجه این شد تا ببینم نظر اساتید چی باشه.
نوع سلاح: تک لول کوسه
قیر دایره : 75
فاصله : 36.5 متر
نوع فشگ: عقاب ساخت ایران
وضعیت جوی : عالی
تعداد شلیک : 3
حالت تیراندازی : ایستاده
تعداد برخورد: 208
[تصویر: pk1.jpg]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - amirsalaramirsalar - 2015-09-26 09:08 AM

دوست عزیز نام تفنگ رو ذکر نکردید

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ars - 2015-09-26 11:35 AM

عرض کردم
تک لول کوسه روس

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - amirsalaramirsalar - 2015-09-26 02:48 PM

جسارت نشه اما کوسه نام تفنگ نیست چون تو مرحله اول عکستون نوشتید تکلول کوسه
به کلیه سلاحهای ساچمه ای که قطعات چکاننده در داخل تفنگ قرار میگیره مدل کوسه گفته میشه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - soheilabou - 2015-09-26 02:54 PM

(2015-09-26 08:52 AM)ars نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستای گلم
دیروز با هر زحمتی بود رفتم وبا اسلحه جدیدم پترن گیری رو انجام دادم که البته بسیار هم ناشی بودم.
لازم به ذکر هست که مقوا اون اندازه گیرم نیومد ومجبور شدم از کارتن استفاده کنم و ساپورت هم نداشتم.نتیجه این شد تا ببینم نظر اساتید چی باشه.
نوع سلاح: تک لول کوسه
قیر دایره : 75
فاصله : 36.5 متر
نوع فشگ: عقاب ساخت ایران
وضعیت جوی : عالی
تعداد شلیک : 3
حالت تیراندازی : ایستاده
تعداد برخورد: 208
[تصویر: pk1.jpg]

سلام برادر ... تشکر از زحمتت.. تفنگ نو مبارک ماشه بچکه سالها.
این پترن از یک فشنگه؟؟ کلا خوب زده فقط یه سری نکته دفعه بعد دقت کن: احساس میکنم به هنگام نشانه گیری از روی سر نشانه کم دقتی کردی و از سمت چپش نشانه روی کردی که یه خورده خیلی کم چپ زدی.. همچنین در راستای قراول چشتو اگه یه خورذه پایین تر بیاری از بالا زدن تفنگت که اونم زیاد نبود جلوگیری بشه‌... اگرم که کاملا صفر کرده بودی یه خورذه میشه مگسکو بالا اورد و بعدش حله.... ولی کلا فکر نکنم تفنگ نقص داشته باشه... ایراد از از مچ شدن شما با تفتگه ..اونم اندک.. البته به فشنگم ربط داره که اگه چنتا پترن میگرفتی بهتر میشد نظر داد یا علی

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - ars - 2015-09-26 03:59 PM

ممنونم از دوست عزیز amilarmirsalar بابت اسم تفنگ وبنده عذر خواهی میکنم. وهمچنین از توضیحات soheilabou که بابت پترن گیری بنده اظهارنظر کردند.بله از یک نوع فشنگ وشماره هست ودقیقا حق با شما هست وانگاری همون جا بودید. چون ساپورت نداشتم واسه نشانه روی یکم دستم حرکت داشت که هر کدام از این شلیک ها گاهاً 1 دقیقه زمان میبرد چون لول تفنگ بخاطر دست من حرکت داشت ویکم کم تجربه بودم. حتماً دفعات بعد سعی میکنم از نظرات دوستان استفاده کنم که مطمئناً نتیجه بهتر خواهد بود.
ممنونم از راهنمایی شما

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - soheilabou - 2015-09-26 07:11 PM

خواهش برادر... من هرچی که الان توضیح دادم حاصل اموزش همین بچه های عزیز و دوست داشتنی گروه و تجربه ای که به واسطه این تئوری ها در عمل مشاهده کردمه... حتما بازم برای پترن گرفتن برو و حالت های مختلف قراول از سر نشانه رو امتحان کن.... موقع تست کردن حتما حواست به حالت ها باشه که بفهمی کدوم حالت بهینه ترینه... یه چوب دستی درست کن که سرش ۷ باشه واست کاره ساپورت انجام بده ( کفایت میکنه) فرو کن تو زمین.... واسه سیبلم نیاز نیس دیگه استانداردو رعایت کنی همینکه سه تا کاغذ ا ۴ بقل هم بچسبونی کافیه چون راندمان تفنگت دیگه مشخص شده