شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mik - 2015-08-02 05:51 PM

(2015-08-02 03:24 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بد نزده ولی دو نکته یکی کمی رو به بالا کشیده خودشو و دوم اینکه شما دو نفر شلیک کردین که خودش باعث دردسره و نمیشه درست نظر داد شاید شما بهتر بزنی و نفر دوم دستش به بالا کشیده. برای پترن یک نفر و یک جور باید شلیک بشه ولی چیزی که معلومه نتیجه قابل قبوله.
ممنون ازنظرتون
حقیقتش این بود که این دوستمون تجربه بیشتری با ساچمه زنی داشت گفتیم بزار پترن بگیره استاندارد تر بشه ولی متاسفانه خیلی بد زد کلا چپ سیبل خالی بود و همه ساچمه ها راست بود دلیل تراکم بیشتر ساچمه ها در طرف راست هم همین هست برگه هم فقط همین یک دونه همراهمون بود تیر دوم رو خودم زدم که به نظرم تفنگ دقیق زد فقط یک خورده بالا کشیده که می ترسم دوباره دستکاری کنم خراب بشه بالا زدن خیلی قابل قبول تره تا این که سلاح ته بکشه.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - MAZ - 2015-09-04 01:47 PM

با سلام
پترن تک گلوله گرد 16 (دو شلیک 1 و 2)
لول فول چوک نخجیر2
فاصله 70 متر دقیق
قطر دایره کوچک 10 سانتیمتر دایره بزرگ 60 سانتیمتر
نقاط قرمز رنگ فشنگ دستپر نمره2 ود های جدید(1.6 گرم باروت به32 گرم ساچمه) -فاصله 35 متر -لول فول چوک نخجیر2 - شلیک سر دست بدون ساپورت مناسب
[تصویر: %D8%B9%DA%A9%D8%B3%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B6-Copy.jpg]
متاسفانه تک اولی با اینکه ساپورت مناسبی داشتم به سمت راست سیبل برخورد کرد مطمئنا دلیلش خطای تیراندازی و استرس کمی که داشتم هست تک دومی کمی اوضاع بهتر شد و از استرس خبری نبودخخخKhansariha (256)
انشاا... هفته آینده گروپ 5 تایی از تک گلوله 16 میگیرم.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - garin - 2015-09-04 01:59 PM

سلام اقا محمد دستت طلا
عالی زده

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - asman - 2015-09-04 04:52 PM

محمد جان دستتون درد نکنه بابت وقت وهزینه ای که صرف کردید/تنها شلیک شماره 2 خوبه (داخل خال ) // گارین جان این پترن خیلی بده چرا میگید عالیه / اصلا پترن خوبی نیست
محمد جان درصدد رفع ایراد برآیید
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - karbakhsh - 2015-09-04 06:36 PM

خسته نباشید
دوتا تک یکی خوب و یکی بد نمیشه نتیجه گرفت و سوم و چهارمم نیازه نمره دو هم سوراخ داره و بازم نمیشه عیب رو تفنگ یا تیرانداز گذاشت ولی همین که استادم زحمت کشیدن و محبتم نسبت به ما داشتن دنیایی ارزش داره و من یکی چاکرشم دمتونم گرم

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - garin - 2015-09-04 09:40 PM

(2015-09-04 04:52 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محمد جان دستتون درد نکنه بابت وقت وهزینه ای که صرف کردید/تنها شلیک شماره 2 خوبه (داخل خال ) // گارین جان این پترن خیلی بده چرا میگید عالیه / اصلا پترن خوبی نیست
محمد جان درصدد رفع ایراد برآیید
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

با سلام
احمدی جان اقا محمد گفتن که شلیک اولش با استرس بوده که بد هم نشده تقریبا20 سانت راست خال زده که شلیک دوم تو خال هست که به نظر من تکگلوله 16 اونم تو هفتاد متر که گلوله فیت لول نیست خوب زده
از تکگلوله 16 در تفنگ 12نباید انتظار تیر رو تیر داشت همینکه تو هفتاد متر پترن 30در 30 بده به نظر من عالیه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - asman - 2015-09-04 10:30 PM

به نظر این حقیر شلیک داخل خال (2)عالیه اون یکی دیگه که خورده طرف راست(1) یعنی حدود 60 سانت با خال (هدف ) فاصله وخطا داره بایدگفت که خوب نیست // واما دستپرشماره 2 که افتضاحه وفقط تونسته 50 درصد سیبلو پوشش بده /

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - garin - 2015-09-04 10:38 PM

(2015-09-04 10:30 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر این حقیر شلیک داخل خال (2)عالیه اون یکی دیگه که خورده طرف راست(1) یعنی حدود 60 سانت با خال (هدف ) فاصله وخطا داره بایدگفت که خوب نیست // واما دستپرشماره 2 که افتضاحه وفقط تونسته 50 درصد سیبلو پوشش بده /

احمدی جان من منظورم فقط تکگلوله هاست قطر دایره 60 سانت هست که از مرکز خال سیبل دقیق حساب کنیم تکگلوله اول کمتر از 25 سانت با مرکز سیبل فاصله دارهKhansariha (8)
قطر دایره 60 سانت هست وشعاع 30 سانت خودتون حساب کنید کمتر 25 سانتهKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - MAZ - 2015-09-04 10:46 PM

سلام
در مورد فشنگ دستپر نمره2 کاملا حق با جناب احمدی هست از افتضاح هم افتضاح تر هست خخخ بدلایل خطای تیرانداز نبود جای مناسب (محل پترن گیری تک گلوله ها متفاوت بود) کمی هم بد قلقی تفنگ هست فاصله دو تک گلوله 25 سانتی متر هستKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - arashkian - 2015-09-05 08:35 AM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.ممنون از MAZ گرامي-بابت زحمتي كه كشيدن.در كل بنظر من تك گلوله هاي 16 كارشون رو خوب انجام دادن اما نمره 2 اصلا عملكرد مطلوبي ندارن(در حد افتضاح طبقه بندي ميشن) و اين به تيرانداز يا محيط تيراندازي ربطي نداره-بلكه به گمان من ايراد از ود و باز شدن ود است(چون جناب MAZ استاد هستن و بي تجربه نيستن=چينش بد ساچمه*بعنوان عامل بد شدن پترن مطرح نيست).البته ميتونه از لول تفنگ يا بد بستن سر فشنگ يا بد بودن جنس تلق هم باشه كه معمولا در اينجور موارد بيشتر ود يا چينش بد ساچمه ها مطرح است تا نقص در لول سلاح و موارد ديگه.چون پترن سوراخ داره و بيشترين حجم اصابت ساچمه به سمت راست پايين است و نيز پرت و پلا رفتن مابقي ساچمه ها=خوب باز نشدن باله هاي ود(البته به گمان بنده*شاگرد اساتيد).تا نظر اساتيد چي باشه.Khansariha (8)Khansariha (256)