شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - AKKR - 2015-04-21 06:11 AM

سلام دوست عزيز دست درد نکنه و زحمت کشيدى خسته نباشى
اسلحه تکلول به علت فول چوک بودن جمع زنه در کل پترن خوبى اسلحه شما داره در ۳ شليکى که داشتي بيشتر برخورد به قسمت بالاو سمت چپ سيبل بوده من فکر ميکنم بدون ساپورت شليک کرديد اين مسعله پىش امده ولى در کل راضى کنندس
موفق باشى.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - soheilabou - 2015-05-11 08:18 PM

سلام خدمت اساتید عزیز... اقا کمک
این نخجیر دو ما هر دو لولش چپ میزنه... البته یه خوردم بالا میزنه که اونو خودم حل میکنم... فقط جریان چپ زدنش خیلی داغونم کرده( در حد روانی شدن)... دقیقا شبیه اولین پترن اقای محمدی... ینی میشه کاریش کرد؟؟ البته میشه از روی کپ که نشونه میرم کمی چشممو از روی لول راست قراول برم که با این کار خوب میزنه... ولی دوست دارم کاری کنم که از رو شیار خودش خوب بزنه.. در ضمن با ساپورتم چپ زد

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - baracuda - 2015-05-11 09:48 PM

دوست عزیز یه شکاف درجه جلوی لول درست کن یکم متمایل به راست باشه بعد امتحان کن بببن چطور میزنه اگه مشکلت رفع شد که هیچ اگرنه که باید یا قنداق رو پرو کنی یا بدی یه قنداق سایز خودت برات بسازن

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - کوهنورد - 2015-05-12 12:03 AM

با سلام :
آقا سهیل اولا تفنگ مبارک باشه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوما هیچ نگران نباش برادر من . تفنگت هیچ ایرادی نداره من اینو به اقا باربد هم گفتم ناراحت بود که تفنگش چرا چپ یا راست میزنه الان با کمی اضافه کردن طول قنداق مشکلش بکلی برطرف شده عکس پترنش رو هم همه مون دیدیم .
شما با صبر و حوصله باید پیش بری برادر . ساپورت داشتی ، درست ولی آیا تراز هم روی دو تا لول گذاشتی ببینی تفنگ روی ساپورت درست قرار گرفته ؟ اینکه هر دو تا لول داره چپ میزنه میتونه از قنداق باشه( تاب برداشتن بدلیل استفاده از چوب خیس ) ، میتونه از جاگذاری بد و غلط کپ در قنداق باشه یا هر چیز دیگه ای . هر چیزی که تو نشونه گیری دو میل اختلاف ایجاد کنه ، تو 40 متری شاید 50 سانت جابجایی در مرکز شلیک بوجود بیاره اینها مهم نیست مهم اینه که میشه درستش کرد
از همه مهمتر پترنشه که عکس واسمون نگذاشتی .
حالا تو تاپیک نخجیر 2 بیا با صبر و حوصله با عکس و گزارش خبری بهمون بگو چکار کردی ، انشالله درست میشه

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - soheilabou - 2015-05-12 07:48 AM

سلام خدمت اقا کامران عزیز... اقا دم شما گرم ... واقعا لذت میبرم وقتی میبینم یه فرد متخصص مثل شما میاد اینجا و به بچه ها کمک میکنه( بعضی ها هم هستن که میان فقط مسخره میکنن)...در مورد ساپورت که فقط در حد یه چوبی بود که تو زمین فرو کردیم که سرش هفتی بودو تفتگ روش گذاشته شد.... ترازم نزاشتم.... ولی تو 8 تا شلیک وقتی چپ میزنه دیگه یعنی مشکل داره دیگه... شما حسابشو بکن مثلا من بخام هوازنی کنم.. ادامه بحث تاپیک نخجیر دو... با تشکر از شما و اقای بارکودای عزیز

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mehti - 2015-05-12 03:38 PM

سلام اقا محمد کلا پترن اسلحت خوبه هم این بار خوب زده وبار قبلی هم همینطور. اما شما دو نکته رو فراموش نکنید به نظر بنده حقیر که خودم اسلحه آرش دارم و میدونم لگد خیلی سنگینی داره به علت سبکی و کوتاهی لول شما باید حتما در حالت مهار شده تری به سیبل تیراندازی کنید نشسته و ایستاده حتما با ساپورت در هر حالتی که زاویه کمتری با سیبل داشته باشید.
قطعا تا حد زیادی مشکل چپ زدن اسلحتون حل میشه لطفا امتحان کنید.
در مورد بالا زدن اسلحه من فکر میکنم نشانه روی شما به شکلیه که هم ریشه مگسک هم تمام لول را از شکاف درجه تا مگسک میبینید سعی کنید این مقدار را کمتر کنید و فقط ریشه مگسک راببینید یا حتی اگه باز هم بالا زد مگسک رامماس کنید با شکاف درجه قطعا جواب میگیرید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mik - 2015-06-03 03:54 PM

با سلام
دوستان بالاخره امروز ظهر فرصت شد که یک پترن بگیرم:
می خواستم نظر اساتید رو درباره ی پترن بدونم؟
سلاح:نخجیر 1
فشنگ:نمره پنج شاهین
فاصله:42 متر تقریبا
قطر دایره بیرونی 60 سانت و دایره داخلی 10 سانتی متر
تعداد ساچمه های داخل دایره 60 سانتی :170 عدد
داخل دایره 10 سانتی : 10 عدد
چون دفعه اولم هم بود با سلاح تیراندازی می کردم سلاح قلق نبود و پایین زد.
از دوستان هم عذر می خوام که شرایط استاندارد نیست ان شاا... دفعه بعدی یک پترن بهتر می ذارم چون امروز خیلی هوا گرم بود و هشت تا تیر هم بیشتر نتونستیم بزنیم.
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - asman - 2015-06-03 09:35 PM

دوست گرامی ممنونم ازاینکه وقت گذاشتید دستت درد نکنه ولی ایکاش فاصله 40 یاردی تقریبا( 37متر) وقطر دایره 76 سانت رو رعایت میکردید تا پترن استانداردی اجرا میشد /حیف که پترن جالبی از اب درنیامده چون تقریبا کمتر از نصف سیبلو پوشش داده که اونم یکنواخت نیست و دارای چند سوراخه وساچمه ها همونطور که واضحه به پایین وراست متمایل ومنحرفند/ نحوه تیراتدازی-حبس نفس- چکاندن ماشه- مهار لگد -دست غالب- مرغوبیت فشنگ (چه دست پر چه فابریک )میزان باروت مقدار ساچمه - نحوه کریپ و میزان فشار وارده برکریمپ جنس پوکه- چوک سلاح درصورت موبایل چوک بودن -سلامت سلاح( نداشتن کجی وانحراف درلول)-درنظر گرفتن وزش باد - ست بودن فیزیک تیرانداز با سلاح-وغیره در یه پترن خوب دخیله/
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[url=
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - rkh.hunter - 2015-06-03 10:08 PM

سلام دوستان
برای پترن گیری باید از ساپورت استفاده کرد؟
Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - asman - 2015-06-03 10:13 PM

استفاده کردن از ساپورت وهر عامل دیگه ای که باعث بالا بردن دقت در تیراندازی و به حداقل رساندن وپایین اوردن خطا وسردرگمی وفریب در پترن بشه الزامیه چه در ساجمه زن و چه گروپ در گلوله زن/