شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mik - 2015-01-03 10:19 AM

با سلام
دوستان شرایط استاندارد برای پتر گیری چیه؟ یعنی فاصله از سیبل و قطر دایره سیبل و هم چنین بالای چند درصد ساچمه ها داخل سیبل بخوره اسلحه فول چوک محسوب میشه؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - rezajf - 2015-01-03 10:39 AM

فاصله از سيبل 40 يارد يا 36 متر
قطر دايره سيبل 30 اينچ يا 76 سانتي متر
70 درصد داخل سيبل : فول چوك
40 درصد داخل سيبل: سيلندر

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - yahyarav - 2015-02-13 07:14 PM

سلام دوستان گل گلابKhansariha (8)
نوع سلاح:دولول نخجیر
لول چپ :چوک فول
فاصله:39/5متر
وضعیت تیرانداز:ایستاده،بدون ساپورت
وضعیت جوی:آرام ومساعد
فشنگ عقاب نمره 4
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تعدادبرخوردبه دایره کوچک به قطردوازده سانت:14ساچمه
تعدادبرخوردبه دایره بزرگ(به قطر47سانت):91ساچمه
تعدادبرخوردبه مربع به ابعاد64در64:(100ساچمه
کل ساچمه برخوردکرده به سیبل :205عددساچمه
ایشالابه زودی ازلوله راست هم پترن میگیرم ومیذارم،
یاحق

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - belderchin - 2015-02-13 10:07 PM

سلام خدمت همگی . دوستان من بعلت نا متناسب بودن قنداق تفنگ با بدنم مقداری چپ میزدم که این مشکلم رو با تعقیر جای دستم رو بچه قنداق حل کردم میخواستم ببینم کسی مشکل منو داشته با قنداقش و چه جوری حلش کرده . البته باید بگم بنده بصورت معمول تیراندازی با تفنگ ساچنه زنی دوچشمی هدف گیری میکنم برای همین مشکل قنداق بیشتر مشهود میشه . البته دوستانم که یک چشمی هدف گیری میکنن که البته همشونم همینگونه هستن تقریبا مشکلی حس نمیکنن ولی خب ماشالله تا بیان هدف گیری کنن فرصت شلیک رو از دست دادن . مممنون میشم دوستان نظرشونو بگن . ممنون

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - MAZ - 2015-03-04 05:17 PM

باسلام
دوستان هدفم از گذاشتن این پترن ها اینکه دوستان لطف کنند نظرشان را درباره مشکل تازه کشف شده خخخخ اسلحه بنده بفرمایند مشکل اینکه لول چپ کمی راست میزند و لول راست کمی چپ اساتید لطفا راهنمایی کنید عمق فاجعه چقدر هستKhansariha (367)

اسلحه نخجیر2
لول راست(نیم چوک)
فاصله 35متر
فشنگ 4 عقاب اصلاح شده
[تصویر: 14254761901.jpg]

اسلحه نخجیر2
لول چپ(فول چوک)
فاصله 35 متر
فشنگ 4 عقاب اصلاح شده
[تصویر: 14254761902.jpg]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - کوهنورد - 2015-03-04 08:16 PM

با سلام :
محمد عزیز ، من فکر میکنم تفنگ مشکلی نداره .این اتفاق برای خیلی ها میوفته و دلیلش میتونه این باشه که برای مهار لگد تفنگ ، اسلحه خیلی سفت چسبیده بشه . اگر شما تفنگ رو به گیره بستی و این مشکل رو نشون داد اون وقت میشه گفت تفنگ ایراد داره.
من بجز اون مشکلی که شما گفتید پترن خوب تفنگتون رو میبینم و اینکه اگر با هر لول به پرنده شلیک کرده بودید بی برو برگرد تو کوله بود !!!!!!!!!!!!!!!خخخخخخخخخخخخ
اگر رو تفنگ خیلی حساس هستید ( که میدونم هستید ) این آزمایش رو با گیره تکرار کنید .حتما با گیره نه با ساپورت

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - 300WSM - 2015-03-04 08:18 PM

پترن لول چپ بیش از اینکه متمایل به راست باشه بیشتر متمایل به بالاست ولی لول راست نه!این وضعیت بیشتر ناشی از خطای نشانه روی و کج گرفتن سلاح هست که امیدوارم این باشه تا ایراد در لوله های سلاح.لطف کنید شرایط تیراندازی رو هم بفرمایید که تکیه گاه داشتید یا باد میوزید ....

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - MAZ - 2015-03-04 10:22 PM

(2015-03-04 08:18 PM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پترن لول چپ بیش از اینکه متمایل به راست باشه بیشتر متمایل به بالاست ولی لول راست نه!این وضعیت بیشتر ناشی از خطای نشانه روی و کج گرفتن سلاح هست که امیدوارم این باشه تا ایراد در لوله های سلاح.لطف کنید شرایط تیراندازی رو هم بفرمایید که تکیه گاه داشتید یا باد میوزید ....
ممنون از راهنمایی شما و آقا کامران عزیزKhansariha (8)
بالا زدن یا سر زدن را که خیلی وقته تحملش میکنم (از حدود 40 سانت سر کردن رسیده به حدود 15 سانت) که با مگسک بلند تر رفعش میکنم (میدونم عیب اصلی قنداق) شرایط تیراندازی هوای بسیار عالی و بدون باد نشسته بدون ساپورت اما دستم لرزشی نداشت و مگسک را دقیقا زیر خال قرمز قرار دادم.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2015-03-04 10:25 PM

سلام.آقا محمد خیلی خوب زده.دست مریزاد خوب پر کردی.فقط میزان باروت و ساچمه رو هم لطف کن ذکر کن.در ضمن چپ و راست زدن با گذاشتن زه میان لول ها برطرف میشه.فکر کنم با همون 1.6 به 32 پر کردیKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - MAZ - 2015-03-04 10:38 PM

(2015-03-04 10:25 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.آقا محمد خیلی خوب زده.دست مریزاد خوب پر کردی.فقط میزان باروت و ساچمه رو هم لطف کن ذکر کن.در ضمن چپ و راست زدن با گذاشتن زه میان لول ها برطرف میشهKhansariha (8)
سلام سید جان خیلی مخلصم Khansariha (8)
فشنگ های عقابی که دارم نمرش ریز هست بقچه را بدون بریدن باز کردم و بعد از میزان کردن باروت و ساچمه(1.6 باروت 32 گرم ساچمه تبریز) بقچه ها را سر جاش برگرداندم و کمی چرخش کردم که شد این:
[تصویر: 14229895571.jpg]
دوستان ببخشید مشخصات سیبل را یادم رفت اندازه کاغذ 70*100 سانت هست و قطر دایره بزرگ 65 سانت هست(در قابلمه بزرگتر نداشتیم خخخخخخ) قطر دایره کوچک هم 6 سانت هست.