شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2014-06-03 10:59 AM

با سلام.داداش باراکودا کم پیداییKhansariha (8)اینم پترن با فشنگ دستپر که به جای ود از نمد استفاده کردم.لول بالا.فاصله 36 متر.چوک فول.البته طبق روش داداش 300wsm اگه فشنگ هارو پرکرده بودم خیلی پخش تر میزد ولی دیگه ساچمه ای توی سیبل نبود که پترنشو بذارم خخخخخخخخخخخخخخ.البته یه پترن دیگه هم گرفتم که همین نتیجه رو داد.[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammad4917 - 2014-06-08 10:11 PM

امروز پیش یکی از شکارچیای قدیمی و با تجربه بودم که تفنگش از نظر دورزنی معروفه به همین دلیل به اصرار من رفتیم بیرون و یه پترن از تفنگش گرفتیم
فاصله 35 و فشنگ نمره 2 تعداد برخورد 75 و 5 تا تو دایره وسطی خورده به گفته خودش هوای گرم باعث باز زدن شده.
[تصویر: 03116665441238732291.jpg]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - shekari - 2014-06-09 12:29 AM

(2014-06-08 10:11 PM)animal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز پیش یکی از شکارچیای قدیمی و با تجربه بودم که تفنگش از نظر دورزنی معروفه به همین دلیل به اصرار من رفتیم بیرون و یه پترن از تفنگش گرفتیم
فاصله 35 و فشنگ نمره 2 تعداد برخورد 75 و 5 تا تو دایره وسطی خورده به گفته خودش هوای گرم باعث باز زدن شده.
[تصویر: 03116665441238732291.jpg]

سلام دوست عزیز اگه میشه نام تفنگ و همچنین دولول یا تک لول بودن و درصد اثابت ساچمه اون رو اعلام کنید . با تشکر

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammad4917 - 2014-06-09 08:42 AM

تفنگش تک لول ترک 2 عقاب چخماقی کلا با فشنگ نمره2 75 ساچمه به سیبل خورد راستش من حسابم ضعیفه و درصد گرفتن رو بلد نیستم

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2014-06-09 09:09 AM

تعداد ساچمه ای که به سیبل خورده رو ضربدر 100 کرده و تقسیم بر تعداد کل ساچمه های موجود در فشنگ مورد نظر میکنیم تا درصد برخورد بدست آیدKhansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - rezajf - 2014-06-09 09:09 AM

دوست عزيز جناب animal
فاصله تيراندازي شما استاندارد بوده و علي الظاهر پترن هم جمع است ولي شما اشاره اي به اندازه سيبل نفرموديد
اصولا بايد دايره اي به قطر 76 سانتي متر باشد ( منظور بنده كل سيبل است و براي هدف گيري بهتر مركز سيبل هم دايره كوچكتري انتخاب مي شود) و تعدادي كه داخل دايره خورده باشند تقسيم بر تعداد كل ساچمه هاي درون فشنگ است كه به درصد بيان مي شود
علي الاصول اگر وزن ساچمه شماره 2 داخل فشنگ 32 گرم بوده باشد تعداد ساچمه ها حدودا 100 عدد است ، حال اگر اندازه سيبل هم استاندارد باشد درصد اصابت مي شود همان 75 درصد كه طبق تعريف چوك ، در رديف فول چوك قرار مي گيرد.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mohammad4917 - 2014-06-09 10:45 AM

با تشکر از دوستان اندازه سیبل 75 در 75 هست دایره وسط هم 20 سانت هست.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - rrrreza - 2014-07-20 02:56 PM

سلام به همه شکارچیان گرامی
من یک تفنگ نخجیر تک لول دارم تو فاصله 70 متر با فشنگ 5 عقاب کبک زدم،مشکل من با این تفنگ خیلی،خیلی جمع زدنشه
لطفا دوستان راهنمایی کنند چجوری میشه با این تفنگ پخش شلیک کنم؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - shekarmi - 2014-07-20 09:16 PM

(2014-07-20 02:56 PM)rrrreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه شکارچیان گرامی
من یک تفنگ نخجیر تک لول دارم تو فاصله 70 متر با فشنگ 5 عقاب کبک زدم،مشکل من با این تفنگ خیلی،خیلی جمع زدنشه
لطفا دوستان راهنمایی کنند چجوری میشه با این تفنگ پخش شلیک کنم؟

سلام درکل تفنگ نخجیر 1و2 جمع زن هستند اماتک لول نخجیر 1 به واسطه لول بلند 80 سانتی ساچمه را دیر باز میکند تفنگ مناسبی برای شلیک فشنگ چهارپاره محسوب میشود برای اهداف ثابت همتا ندارد اما برای هوازنی کمی مشکل است بهترین کار این است از از ساچمه های ریز تر برای شکار استفاده کرد به عنوان مثال برا شکار کبک فشنگ 4 متعادل است پس برا نخجیر 1 از فشنگ 5 استفاده کرد میتوان نتیجه بهتری گرفت و اگر هم مهارت فشنگ پر کردن داشته باشید میتوانید به جای ود از نمد استفاده کنید Khansariha (48)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - rrrreza - 2014-07-20 10:52 PM

ممنون بابت راهنماییهاتون،
راستش با یکی از شکارچی های قدیمی مشکلمو درمیان گذاشتم اون میگه اگه چندتا چهارپاره باهاش شلیک کنم؛یکم لولش گشاد میشه،آیا این کار شدنیه؟
آخه من شنیدم میگن اگه با نخجیر اونم تک لولش چهارپاره بزنی لولش میترکه(شرمنده من تازه کارمKhansariha (8))