شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی (/showthread.php?tid=997)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - 300WSM - 2013-11-30 08:15 PM

ادامه در مبحث چوک........Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - romin - 2014-02-11 07:26 PM

با عرض سلام
امروز یه غلق گیری اول با شماره 4 از 80 متری متر هم کیلومتر ماشین زدم که خیلی از ساچمه ها نرسیده به سیبل به زمین می خورد ند ونتیجه مشخص هست بعد فکر کردم شاید خطا کردم وتیر بعدی شماره 1 بود فاصله هم به 60 متر عوض کردم ونتیجه به نطرم یکی بود احتمال می دم تفنگ من یه مقدار پایین می زنه یه مقداره کم از این به بعد خود ریپ سلاح رو نشانه می گیرم شاید مشکلم حل شد از اساتید راهنمایی می خام ممنون Khansariha (399)دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - silenthunter - 2014-02-11 07:43 PM

سلام دوست عزیز اندازه سیبل رو نفرمودید واینکه شما از ساچمه4 چه انتظاری تو 80!!!متری داری اگه 80 متر دقیق بوده باشه فاصله خیلی زیادیه از تفنگ ساچمه زن اونم با این نمره فشنگ ارادتمند و پوزش بخاطر بدون عکس بودن پستKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - romin - 2014-02-11 08:41 PM

فاصله 80 متر دقیق کیلومتر رو صفر کردم وحرکت کرده سر 100متر وایستادم 20قدم برگشته و سیبل شلیک کردم ولی واقعا 80 متر خیلی دوره کارتون 50 در 60 سانت از این فاصله +به سختی دیده می شد . اساتید نظر بدن ممنون

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - mirlohi - 2014-02-12 03:23 PM

پترن خوبی با شماره 1 تو این فاصله گرفتی.در مورد شماره 4 اگه فشنگ دستپر یا خارجی بود 100 درصد ساچمه ها به سیبل میرسید و سیبل رو رد میکرد به هر حال از این فشنگای ایرانی انتظار بیشتری نمیشه داشت.البته کوتاه و پایین زدن تفنگ میتونه از کم بودن باروت فشنگ باشه.من هر وقت از فشنگای فابریک ایرانی استفاده میکنم کمی تفنگم کوتاه میکنه ولی با فشنگ دستپر یکم بالا تر از هدف هم میزنه.اگه با ریب نشونه گیری کردی و بازم پایین زد میتونی از وسیله ای به نام رددات(red dot) استفاده کنی.چون سلاح شما ریب داره میتونی از اون استفاده کنی.[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img][img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - pouyacell - 2014-04-10 10:10 PM

سلام دوستان
فرصتی شد تا چندتا فشنگ رو تست کنم فواصل و شماره ساچمه رو با تصویر ذکر میکنم البته فواصل رو بر اساس نیاز انتخاب کردم شرمنده از حالت استاندارد خارجه اسلحه تک لول ترکیه لوله 81 از چوکش به طور کامل اطلاع ندارم ، وضعیت جوی بدون باد دما 15 درجه حالت تیر اندازی هم ایستاده و بدون ساپورت طول کاغذ 1 متر در 70 سانتیمتر :
فشنگ 4 پاره دست پر خودم باروت 1.70 گرم 9 عدد و با ودی که بالهاش رو بریدم ، فاصله 40 متر :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فشنگ 4 پاره دست پر خودم باروت 1.70 گرم 8 عدد و با ود چاکدار فاصله 40 متر:

چهار پاره فابریک استرلینگ ترک ، فاصله 40 متر:

فشنگ شماره 1 ترک فاصله 36/5 متر :

فشنگ تراپ 24 گرمی مهام 7/5 فاصله 25 متر :

به نظر خودم دوتای دست پر فاجعه بود نظرتون درباره استرلینگ چیه؟
در رابطه با بقیه الگوها دوست دارم نظر دوستان رو بدونم با الگوی ساچمه 1 به نظر شما چوک اسلحه چیه؟

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - RAK - 2014-04-11 01:35 PM

با سلام.
دوست عزیز شما که اینهمه زحمت کشیدی و وقت و هزینه صرف کردی و هدف شما هم این بوده که ببینی اسلحه شما چند مرده حلاجه شما چرا ایستاده و بدون ساپورت شلیک میکنید و به نظرم اسلحه شما باید چخماخی باشه در حال حاضر شما یک عامل مخرب در قلقگیری را دخیل کردی و اون هم لرزش دست در هنگام شلیک به ویژه در هنگام چکاندن ماشه و اون هم در اسلحه رو دنگ [align=right].
.در هنگام قلقگیری باید یک ساپورت مناسب و در صورت امکان درازکش و با کمال آرامش و بدون هیچ عجله و اضطرابی عمل کرد.
به نظر من فابریک استرلینگ خوب زده و اون پایین زدن ناشی از لرزش دست باید باشه باز هم مشخص نیست و هر 9 تیر را با الگوی پخش خوبی زده در مورد اولین شلیک 9تای (دست پر)با ود بدون باله به نظر من از همه بهتره چون چهار عدد ساچمه را جمعتر و یکی را سمت راست سیبل روی کارتن زده و به نظرم 4 تای دیگه را سر کرده که اون هم شاید لرزش دست دخیل بوده در مورد اون 8 تایه به نظرم به دلیل استفاده از ود چاکدار و سبک بودن گروه پرتابی الگوی پخش بازتری بدست اومد
در مورد فاصله برای قلقگیری چهار پاره فاصله نباید کمتر از 70-80 متر باشه تا چهارپاره خودش رو نشون بده به نظرم دست پر 9 تای شما تو این فاصله(80متری) بهترین کارای را داشت نسبت به دیگر فشنگها .

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - Zoli - 2014-04-11 04:10 PM

سلام،دوست عزيز اسلحه شما مگه فول چك نيست؟
تو اين فاصله اسلحه همشونو خوب زده،خود من تو استفاده از اين شماره (٤پاره) هميشه تو موقعيت شليك شكار زير ٢٠متر فاصله داره و مطمن باش اسلحه شما حتي اون تير هاي دست سازتون تو اين فاصله عالي ميزنن،تو اين فاصله و به قول rakعزيز بدون ساپورت عاليه،Khansariha (8)

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - pouyacell - 2014-04-11 11:53 PM

دقیقا بعد از اتمام کار یادم اومد که باید از ساپورت استفاده میکردم ، پس به نظرشما الگوها قابل قبولند؟ البته به نظر خودم مال استرلینگ که خوب جواب داد
RAK عزیز اسلحه بنده رو دنگ هستش ، بخاطر سفت بودن ماشش نسبت به کوسه ها فرمودین؟
دفعه بعد حتما از ساپورت استفاده میکنم ، zoli عزیز ممنون بابت نظرات شما

RE: تصاویر پترن گیری از سلاحهای ساچمه زنی - royal - 2014-04-12 09:11 PM

دوست عزیز این جور که از پترن پیداست به احتمال زیاد تفنگ شما نیم چوک هستش