شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تک لول امریکایی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: تک لول امریکایی (/showthread.php?tid=995)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: تک لول امریکایی - mirlohi - 2015-06-28 03:04 PM

سلام.این چند ماهه که دنبال یه تکلول خوب میگشتم یه دفعه متوجه شدم که یکی از فامیلای دورمون یه تکلول آمریکایی داره.رفتم تفنگ رو دیدم گفت که میفروشه ولی هر وقت مشکل ارث و وراثتیش حل بشه.آخه طرف خودش فوت کرده تفنگ افتاده دست وارثا.اینام سر این تفنگ با هم کنار نمیان.مشخصات:1.طول لولش 94 سانته!!!!!!!!!!! یعنی از فاصله 100 متر میشه به راحتی یه پرنده را باهاش فریز کرد.2.لول کاملا سفیده(مثل فولاد زنگ نزن)3.خزانه 12.75 روش هک شده.12.75 یعنی خزانه مگنوم(خب لول بلند فشنگ سنگین تر میخواد که طبیعیه 12.75 باشه) 4.عبارت MADE IN AMERICA روش حک شده و اسمش هم درست معلوم نبود چی هک شده.5.شش تا خط سرتا سر لول بود.6.چخماقی بود.ولی با این حرفا یه مشکل بزرگی داره و اون این که چکاننده بسیار افتضاحی داشت.همین جور که لول رو میبستی سوزن ها عمل میکردن و لول کامل قفل نمیشد.نشونی شو دادم به یه اسلحه فروش گفت که استیونس باید باشه و گفت که از لحاظ چکاننده و قفل مشگلی نیست درستش میکنیم.دوستان لطفا راهنمایی کنن.گفتم یه مشورتی کرده باشم.Khansariha (8)

RE: تک لول امریکایی - rezajf - 2015-06-28 04:34 PM

میر لوحی جان با اون اوصافی که گفتی باید از نخجیر یک 13 سانت بلند تر باشه و این یعنی طول سلاح : 138 سانت !!!!
یه نکته مهم رو خدمت شما عرض کنم: باروت های جدید نیاز به طول لول بلند ندارند و فکر کنم درهمون 60سانت تمام باروت توی لول میسوزه و اینکه امروزه سلاح های ساچمه زن تا 76 سانت هم تولید میشه بیشتر به خاطر تناسب اونا با اندام تیراندازان و بالانس وزنی و افزایش طول خط نشانه و .... است
نکته بعدی به فرض اینکه این 94 سانت تاثیر مثبتی در برد داشته باشه؟ چند درصد؟ آیا با لول بلند میتونید هوازنی سریعی داشته باشید؟ آیا حمل و نقل اون و استفاده از اون در نقاط جنگلی راحت خواهد بود؟
کلام آخر: قیمت ؟!
یکی از دوستان یه دون تک روس از این سهمیه ای ها در حد واقعا آک رو فروخت 4.5 و من اگر قرار بود تک لول بخرم مطمئنا انتخابم بایکال 18 با لول 70 بود.
یا حق

RE: تک لول امریکایی - mirlohi - 2015-06-28 06:57 PM

والا آقا رضا با فروشنده 2 تومن توافق کردم.خوب شد درباره طول لول و باروت یه چیزی گفتم چون شما اطلاعات بنده رو در این مورد زیاد تر کردین.لول بلند نشونه گیری باهاش دشوار تره.من همیشه با آکار راحت تر و سریع تر نشونه گیری میکنم تا تک لول نخجیر.راستی منظور از 138 سانت چی بود؟؟ بنده گفتم طول لول 94 سانته!!!! بحث دوم اینه که تک لول روس الان آقای قائدی(اسلحه فروش اصفهان) داره.آکبند چاپ گل رو میگه 4700ولی مشکل من اینه که به اصل روس بودنش شک دارم.در ضمن این چه کاریه 4 تومن رو میدم یه تکلول نخجیر آکبند زه دار میخرم.بسیار محکم تر و خوشدست تر از تک لول روس.این مدل نخجیر که این قدر ازش میگم امتحانش رو پس داده.ولی همینم آکبندش گیرم نمیاد.Khansariha (8)

RE: تک لول امریکایی - karbakhsh - 2015-06-28 07:11 PM

جناب میرلوحی چشمش دنبال تک نخجیره خخخخ بعد این حرفا بعید میدونم استادمون این تفنگ بخرن البته جسارت من ببخشید.

RE: تک لول امریکایی - asman - 2015-06-28 07:29 PM

(2015-06-28 06:57 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
والا آقا رضا با فروشنده 2 تومن توافق کردم.خوب شد درباره طول لول و باروت یه چیزی گفتم چون شما اطلاعات بنده رو در این مورد زیاد تر کردین.لول بلند نشونه گیری باهاش دشوار تره.من همیشه با آکار راحت تر و سریع تر نشونه گیری میکنم تا تک لول نخجیر.راستی منظور از 138 سانت چی بود؟؟ بنده گفتم طول لول 94 سانته!!!! بحث دوم اینه که تک لول روس الان آقای قائدی(اسلحه فروش اصفهان) داره.آکبند چاپ گل رو میگه 4700ولی مشکل من اینه که به اصل روس بودنش شک دارم.در ضمن این چه کاریه 4 تومن رو میدم یه تکلول نخجیر آکبند زه دار میخرم.بسیار محکم تر و خوشدست تر از تک لول روس.این مدل نخجیر که این قدر ازش میگم امتحانش رو پس داده.ولی همینم آکبندش گیرم نمیاد.Khansariha (8)
استاد رضا بنده رو ببخشید که به جای شما جواب میدم/ میرلوحی جان منظور استاد رضا از138 سانت اینه که طول نخجیر 1 =125 سانته بالول 81 سانت که استاد رضا قنداق هردو سلاح رو فرض بر یک اندازه بودن گرفتن و لول این تک لول امریکایی 94 سانته پس طول کلی تک امریکایی میشه 138 سانت / ولی نظر بنده هم با پیشنهاد جناب جعفری یکیه اگه قراره تک بخرید( تک روس ) یا با افزایش بودجه دولول روس/ به نظر من سلاح امریکایی یا اروپایی وقتی امرکایی واروپاییه که هنوز تعمیر کار دست تووش نبرده باشه ودست نخوره باشه / اخه کسی نیست بگه احمدی کی نظر شمارو خواسته کی اصلا اجازه داده به جای بزرگان جواب ونظر بدی خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ/ دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: تک لول امریکایی - کوهنورد - 2015-06-28 08:06 PM

باسلام :
میرلوحی جان ، اگر با طول لوله اش مشکل نداری ، یا اینکه میدونی باهاش بد رفتاری نشده ، به جرات میتونم بگم چیز بینظیری پیدا کردید . من خودم تو تک لول ها نخجیر رو خیلی میپسندم ولی اینکه پیدا کردی چند مزیت داره :
1_ لوله :
تفنگهای قدیمی ، اگر از لحاظ آلیاژ یا کلا متالوژی به پای جدیدی ها نمیرسند (که البته در این هم جای بحثه ) تکنیکهای ساختشون خیلی بهتر از حالا بود . اون لوله رو اگر با دقت بررسی کنید میبینید تنگ شدگی چوک فقط در دهانه لوله نیست بلکه در کل لوله است . این رو اگر سنبه پارچه ای بکنید تو لوله متوجه میشید فشار کم کم زیاد میشه تا دهانه لوله به حد اکثر میرسه . ولی در تفنگهای جدید سنبه از خزانه براحتی داخل میشه و سر میخوره تا 7-8 سانت آخر یک دفعه با فشار مواجه میشه . این اون مطلبیه که من چند ساله دارم میگم ولی خیلی از دوستان توجه نمیکنند . راز شلیک های دقیق و ایمن چارپاره و خصوصا تک گلوله با تفنگهای قدیمی در همین تکنیک ساخته وگرنه تفنگ هوگلو زمان سلطان سلیمان !!!!! معجزه قرن نیست که هنوز جنازه اش رو میخرن ................

2_ چخماق :
خیلی ها اون رو دوست ندارن و نشونه قدیمی بودن و کهنگی تفنگ میدونند ولی من اینطور فکر نمیکنم . چخماق به شما این اجازه رو میده که هر وقت که بخواهید اسلحه رو در حالی که پر هست غیرفعال کنید . هیچ فشاری هم روی سوزن نیست چون برخلاف خیلی از شاهکار های جدید قدیم !!!!! در تفنگهای آمریکایی همیشه سوزن از چخماق جداست وسوزن از مقرش کوتاه تره و با فشار بهش به چاشنی فشاری وارد نمیشه .ضمن اینکه خیلی از تفنگهای چخماقی دو پله هستند یعنی حالت نیم عقب هم دارند (برای ایمنی بیشتر ). خیلی ها میگن در گشت و گذار ممکنه چخماق به جایی گیر کنه و حادثه ساز باشه ولی خودتون دیدید که اون چخماق چقدر کوچیکه و این حرفها ماله تفنگی مثل اسنایدره .

3_ سبکی و ظرافت :
به جرات میتونم بگم قطر تفنگ از تمام تفنگهای موجود در بازار کمتره . وقتی کمر تفنگ رو تو دست میگیرید حس خیلی خوبی به آدم میده و جالبه که با اون ابهت چقدر هم سبکه . دلیل سبکی این تفنگها رو هنوز نفهمیدم

4_ پترن :
بدلیل تکنیک بکار رفته در لوله این سلاح ( که در بالا گفته شد ) پترن ایجاد شده توسط این نوع لوله ها بسیار جالبه و یکنواخت و با کمترین فضا های خالی .مشابه این پترن رو فقط من در تفنگ بیژن عزیز (کاربر بایکال ) دیدم ولا غیر .

با تمام این قصه ها تصمیم گیرنده شمایید ولی پیشنهاد میکنم یکبار دیگه برای دیدن تفنگ برید (اگرچه میدونم با این شرایط سخته ) خصوصا حتما سنبه پارچه ای رو فراموش نکنید . عکس هم دیگه جای خودشو داره .
در مورد خرابی ها هم قطعا قابل تعمیره ولی باز باید دید چقدر آسیب دیده و ارزش وقت و هزینه رو داره یا خیر .
موفق باشید

RE: تک لول امریکایی - sajadm - 2015-06-29 02:04 PM

سلام خوب دوستان نظرات کارشناسانه ی خودشونو دادن من که کارشناس نیستم نظر دلمو میگم با توجه به قیمت که گفتین و اگه هزینه تعمیر سلاح خیلی نباشه و تمیزی و کیفیت به نظر من از نخجیر بهتره با 2 تومن دیگه چی میدن در مورد چخماق هم سلیقه ای است که من خودم عاشق دولول های چخماقی هستم چون حس کلاسیک به آدم میده
اما با آسمان عزیز مخالفم تفنگای آمریکایی و اروپایی حتی با وجود تعمیر بازهم قابل اعتمادن همونطور که بعداز حداقل 30 سال کار کردن اونم در زمان اوج شکار که بی محدویت بود هنوز هم مورد استفاده هستن و مالکانشان با افتخار میگن که تفنگ من ساخت فلان جا هستKhansariha (256)
و بازهم میگم اطلاعات من در حد اساتید نیس و فقط در حد دل خود نظرمو گفتم
و مطمعن هستم که آسمان عزیز از من به دل نمیگیرن پس از عذر خواهی نمیکن خخخخخخخخخخKhansariha (256)

RE: تک لول امریکایی - asman - 2015-06-29 07:22 PM

(2015-06-29 02:04 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خوب دوستان نظرات کارشناسانه ی خودشونو دادن من که کارشناس نیستم نظر دلمو میگم با توجه به قیمت که گفتین و اگه هزینه تعمیر سلاح خیلی نباشه و تمیزی و کیفیت به نظر من از نخجیر بهتره با 2 تومن دیگه چی میدن در مورد چخماق هم سلیقه ای است که من خودم عاشق دولول های چخماقی هستم چون حس کلاسیک به آدم میده
اما با آسمان عزیز مخالفم تفنگای آمریکایی و اروپایی حتی با وجود تعمیر بازهم قابل اعتمادن همونطور که بعداز حداقل 30 سال کار کردن اونم در زمان اوج شکار که بی محدویت بود هنوز هم مورد استفاده هستن و مالکانشان با افتخار میگن که تفنگ من ساخت فلان جا هستKhansariha (256)
و بازهم میگم اطلاعات من در حد اساتید نیس و فقط در حد دل خود نظرمو گفتم
و مطمعن هستم که آسمان عزیز از من به دل نمیگیرن پس از عذر خواهی نمیکن خخخخخخخخخخKhansariha (256)

منم سلام میکنم خدمت اهالی خوب انجمن / نه بابا سجاد جان چرا ناراحت بشم عزیزم هرکسی درباره هرموضوعی حالا هرچی باشه نظر خودشو اعلام میکنه وتجارب خودشو بیان میکنه وباهم مشورت میکنیم تا به یه نتیجه خوب برسیم انشاالله //ولی بنده تجربه ی اینودارم ودیدم که سلاح امریکایی واروپایی که محور لول ویا سیستم چکاننده سوزن وچکش و... دچارساییدگی وشکستن ودفرمه شده یا اصلا مسلح نمیشد یا سرخود شلیک میکرد یا باچند بار کشیدن چخماق فنر وسوزن وفشار دادن ماشه ازپشت (روبه جلو )شارژ میشدن یاباید برای شلیک ماشه را بیش از حد کشید که موجب خطا میشد که با بردن پیش تعمیر کار وسوهان کاری وساختن قطعه دست ساز وچکش کاری ویا کاربیت وجوشکاری سلاحو سرهم بندی کردن که دیگه اون سلاح نشد سلاح / بنده خرید یه سلاحی مثل بایکال حالا یا تک یا جفت لول صفر رو ترجیح میدم به اروپایی امریکایی که تعمیرکار دست توش برده باشه // دم اهالی انجمن همیشه گرم بادبخصوص سجاد جان / یه بیتی یادم افتاد که یه مصرعش به نفع سجاد ومصرع دیگش به نفع خودم ( پیرهم پیربود گرچه شیر بود*** شیر هم شیر بود گرچه پیر بود ))

RE: تک لول امریکایی - karbakhsh - 2015-06-30 04:48 PM

اسمان جان ایول ایول. روسها اگر جلو تر نباشن عقب ترم نیستن مخصوصا در شاتگانها. چخماقم که من ارزو دارم یه تفنگ چخماقیه کار درست گیرم بیاد واقعا هم زیبا و هم مطمین هستن. این تک لول که صحبتشم هست همه پسند نیست و باید عاشق لول بلند باشی والا اصلا.

RE: تک لول امریکایی - mirlohi - 2015-06-30 05:40 PM

بنده کلام آقای کوهنورد رو میذارم به روی چشمم.بحث به اینه که شما یه عالمه مزیت ازش گفتین که اگه بخوام تکلول بردارم همین رو میخرم.هم تمیز هم خوشدست و از همه برا من مهمتر لول بلندش که به قول کاربخش عزیز لول بلند عاشق میخواد.هر چی باشه از این تفنگ جدیدا که تو بازاره مطمئن ترهKhansariha (8)
Khansariha (399)