شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 54-diana 54 airking - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 54-diana 54 airking (/showthread.php?tid=99)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - aras - 2013-05-29 05:07 PM

ممنون از توضیحات خوب دوستان

راستی آقای mhrSB عزیز عکس موقع کوچک شدن سایز چرخش خورده دسته کوکینگ طرف راسته ببخشید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Don Corleone - 2013-05-29 05:08 PM

محراب جان موضع پیچیده ای نیست داداش همونطور که امیر اقا گفتن تصویر قرینه شدست.هیچ دیانایی دسته کوکینگش سمت چپ نیستKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mhrSB - 2013-05-29 05:13 PM

(2013-05-29 05:07 PM)aras نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[b]ممنون از توضیحات خوب دوستان
راستی آقای mhrSB عزیز عکس موقع کوچک شدن سایز چرخش خورده دسته کوکینگ طرف راسته ببخشید
(2013-05-29 05:08 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب جان موضع پیچیده ای نیست داداش همونطور که امیر اقا گفتن تصویر قرینه شدست.هیچ دیانایی دسته کوکینگش سمت چپ نیستKhansariha (8)

متشکر اقا امین و اقا aras
برای این که اسپم توی تاپیک نباشه و یا بعدا کسی فکر اشتباه نکنه(برای دسته کوکینگ)همه ارسال های خودم را پاک کردم.
Khansariha (8)
راستی یک سوال هم داشتم.
راهی بلد نیستین تا بشه وقتی ادم درازکش هست و داره تیراندازی میکنه،راحت تر اسلحه را مسلح کنه؟
قبلا یک فیلم دیده بودم که 52 را طرف مسلح میکرد،ولی اونم به درد تیراندازی درازمدت نمیخوره،شنبه داشتم به حالت دراز کش تیراندازی میکردم و مجبور بودم زیاد اسلحه را مسلح کنم،که واقعا منو از کت و کول انداخت.Khansariha (367)
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Don Corleone - 2013-05-29 05:18 PM

محراب جان من راهی سراغ ندارم.البته میشه به سختی دراز کش هم سلاح رو مسلح کرد اما به انرژی صرف کردنش نمی ارزهKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mhrSB - 2013-05-29 05:26 PM

(2013-05-29 05:18 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب جان من راهی سراغ ندارم.البته میشه به سختی دراز کش هم سلاح رو مسلح کرد اما به انرژی صرف کردنش نمی ارزهKhansariha (8)
اقا امین جاتون خالی
شنبه نزدیک 3الی4 ساعت با 54 تیراندازی کردم که واقعا خستم کرد و جای خالی یک پی سی پی را احساس کردم و با خودم گفت 54 مینی پی سی پی هست ولی ای کاش فنری کوک کردن نداشت.Khansariha (226)
یا باید برای هر بار مسلح کردن بلند میشدم و مسلح میکردم و دوباره دراز میکشیدم و یا باید زور میزدم و درد کتفم را تحمل میکردم(روکش که روش کشیدم یک قسمت فلزی هم ته پد ضربه گیر داره که کار را بدتر میکرد)Khansariha (367)
اما برام یک چیز عجیب بود،با ساچمه نخجیر امل نوک تیر راحت توانستم با اولین شلیک ها(و بدون تنظیم دقیق دوربین برای اون فاصله)هدفم را در 50 متری بزنم در صورتی که با پرومگنوم نمیشد زد،البته پورمگنوم ها هم همه یک دست هستن(چند بسته که گرفته بودم همشون عالی بودن)فکر کنم با توجه به هم وزن بودن پرومگنوم و نخجیر امل نوک تیز باید یک مقایسه ای بینشون انجام بدم.(نتیجش را میزارم)البته قدرت 54 تا 40 متری که تست کردم واقعا راضی کننده بود و بیشتر از اون را وقت نشد تست کنم.Khansariha (256)
متشکر
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Don Corleone - 2013-05-29 05:30 PM

محراب جان منتظر نتیجه کارت هستم.ساچمه های نخجیر رو تعریفش رو شنیدم ولی تا حالا روی 54 تست نکردمKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Huntsman - 2013-05-29 05:50 PM

(2013-05-29 12:36 PM)aras نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان پین میله اهرم دیانا مال دوستم شکسته دوست خوبمون آقای DAGGER گفتن که از جنس ته سوپاپ بسازم اما تراشکار نتونست این کارو بکنه گفت خیلی ضعیف میشه تو فروشگاه سمس هم پیدا نشد گفتن نداریم دسترسی به فروشگاههای تهران هم نداریم یه راه چاره ای اگه از دوستان سراغ دارن پیشنهاد بدن ممنون میشیم
اینم عکسش که بجای پین یه پیچ بستیم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام میتونی به جای پین از قسمت صاف مته شماره 4 دریل (مته آهن آلمانی ) استفاده کنی که جنس خشک و خوبی داره .
برا مهارش هم میتونی یه فنر یه سایز کوچیکتر از پین ( مثلا فنر خودکار فشاری یا فنر های دیگه ) پیدا کنی و دو سه حلقه ابتدا و انتهای فنر که به هم چسبیدن رو برای مهار پین ببری .
من که مدتی دارم استفاده میکنم اتفاقا برا رگلاژ خیلی راحت تر از خار فابریکش هست .

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - THUNDER - 2013-05-29 06:31 PM

یه راه برای کوکین تو حالت درازکش اینه که تفنگ رو برداری و بچرخی روی کمر و مسلح کنی…
البته برای اسلحه های سنگین و بزرگ یه مقدار سخته.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - OSAGAFAR - 2013-05-29 10:06 PM

(2013-05-29 12:36 PM)aras نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان پین میله اهرم دیانا مال دوستم شکسته دوست خوبمون آقای DAGGER گفتن که از جنس ته سوپاپ بسازم اما تراشکار نتونست این کارو بکنه گفت خیلی ضعیف میشه تو فروشگاه سمس هم پیدا نشد گفتن نداریم دسترسی به فروشگاههای تهران هم نداریم یه راه چاره ای اگه از دوستان سراغ دارن پیشنهاد بدن ممنون میشیم

با سلام
قبلا که 54 داشتم یه بار پیمش شکست که با میخ فولادی درست کردم البته برای بریدن میخ یه دونه تیغ اره خریدم اون موقع چهار هزار تومن

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - whisper - 2013-05-30 03:17 AM

سلام
دوست گرامی بهترین کار همانطور که آقا مسیح اشاره کردند تراشیدن پین با استنلس استیل است که می توانید شمش آن را خریداری و سپس تحویل تراشکار دهید.
از فلزات دیگر مانند تیتانیوم هم امکان استفاده است با سبکی بیشتر از آلومینیوم و استحکام فوق العاده بیشتر از انواع فولاد تنها مشکل قیمت بسیار بالا در حدود کیلویی 250 هزار تومان و تراشش است.

تصویری از شمش های استنلس استیل :

[تصویر: iran_air_rifle_steel.jpg]

تصویری از شمش های تیتانیوم :

[تصویر: titanium_bar_stock.jpg]

تصویری از نحوه تراش تیتانیوم با الماس :

[تصویر: grade_1_titanium_machining.jpg]

[تصویر: iran_air_rifle_titanium.jpg]