شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 54-diana 54 airking - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 54-diana 54 airking (/showthread.php?tid=99)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ALIANA-54-T06 - 2013-03-17 03:42 PM

ممنون از دوست عزیزمون آقا دانشیار (daneshyar) و دقیقا درست فرمایش کردید . ممنون Khansariha (8)
برای فنر مشکلی ایجاد نمیکنه این واشر بخاطر گوشته 2 تا 3 میلیمتری تاثیری روی تعداد حلقه های فنر(33 حلقه) ندارد Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - DAGGER - 2013-04-16 04:37 AM

دوستان گرامیKhansariha (8)
یه ری وی یو از دیانا 54 تو سایت UMAREXدیدم که برام جالب بود و ترجمه کردم برا دوستان میزارم
اگر هم اشکالی بود اساتید زحمت تصحیح رو بکشن متشکر میشم

گزارش فنی از دیانا 54 کالیبر .22
توسط TOM HOLZEL
Rev 15 Apr 09

[تصویر: 13660749131.jpg]

پس از سالها شکار موفق با دیانا مدل 48 من در نهایت تصمیم گرفتم مدل عاری از لگد آن را که دیانا 54 ایرکینگ بوده و یکی از افسانه ای ترین و با کیفیت ترین تفنگهای مارک RWS میباشد و این کمپانی به ان افتخار میکند بدست آورم و این برای من یک چیز متعجب کننده بود! و من فکر میکردم در مورد آن اغراق شده است ولی من اشتباه میکردم پس از اولین شلیک با مشاهده هدف در دوربین و باقی ماندن محل برخورد ساچمه به هدف در جلوی چشمم من بیاد مدل 48 افتادم که پس از برخورد بدلیل لگد اسلحه لحظه ای پرش تصویر و گم کردن محل برخورد پیش می آمد ولی هم اکنون فورآ لحظه برخورد و عملکرد آن را میدیدم
در وحله اول با دیانا48 که از تفنگهای رده مگنوم میباشد من تلاش میکردم تا ببینم که آیا تیرم به هدف برخورد کرده است
وسپس اینکه ایا شکار را از دست داده ام یا نه ولی با شلیک نرم دیانا54 حتی گاهی نیز با دیدن لرزش دست و یا تکانهای ناشی از تیر اندازی و اثر ان بر لوله سلاح که به سمت راست متمایل میشد و من متوجه دلیل عدم دقت در بعضی از تیر اندازیهایم شدم
باید بدانیم کانونی تصویر در یک دوربین حدود 5 میلیمتر بوده که برای ما قابل رویت است و با برهم خوردن زاویه دید در اثر لگد اسلحه در تفنگهای فنری قوی مو جب از دست دادن لحظه ای تصویر هدف میشود
این تیر اندازی بدون لگد مزیتی است که تیر اندازان PCP از آن بهره مند میشوند و البته این مزیت PCP در ازای حمل حجم زیادی از ملزومات مانند کپسول و کیت شارز و اتصالات و دردسر هایی همچون نشتی و... بدست می آید ولی مزیت این تفنگ فنری این است که در گوشه گنجه بی سرو صدا قرار گرفته و فقط کافی است آن را بیرون آورده و پس از مسلح کردن شلیک کنید و هیچ چیز از این ساده تر نیست
مدل 54 یک تفنگ بزرگ است و واقعآ شما باید توانایی حمل آنرا داشته باشید و این تفنگ بزرگ نیازمند یک دوربین با محدوده دید بزرگ میباشد که من RWS 4-12X 50 را برای زاویه دید وسیع استفاده مینمایم با دو قفل پایه و( این فکر نمیکنم در این تفنگ زیاد مورد نیاز باشد)
البته دهانه خروجی 50 میلیمتر میدان دید وسیعی بمن میدهد که یافتن هدف در آن اسانتر است 50MM روزنه بزرگتر به معنای خروج آسان ترتصویر هدف از آن است که مثلآ برای دیدن یک هدف زمانی که شما به عنوان مثال، 6.5mm در بزرگنمایی 8X-30٪ بزرگتر از 5mm و در 8x را برای یک محدوده دیافراگم 40mmm. مشاهده میکنید
این تفنگ یک مگنوم قدرتمند است و مسلح کردن آن کمی قدرت می طلبد من با ساچمه های سوپردام rws به محض خارج نمودن اسلحه نو از جعبه قدرت انرا اندازه گیری کردم که در حدود 22 فوت بر پوند نیرو داشت که 8 فوت بر پوند را در 50 متری منتقل میکرد و این برای شکار خرگوش کلاغ موش خرما و سنجاب عالی است
(قدرت اسلحه طبق مشخصات کارخانه 26 ژول میباشد ولی ایشان ذکری از تیونینگ ننموده اند)

[تصویر: 13660726201.jpg]

محدوده صفر "طبیعی" (± 2 اینچ افزایش / کاهش)، کمی بیش از 50 متری است، با برد موثر حداکثر 57 متری که در این دوربین با مشخصه میلدات میتوان در فواصل مختلف هدفگیری نمود

[تصویر: 13660732931.jpg]

و دامنه نمودار سرعت ساچمه نیز به این صورت میباشد

[تصویر: 13660728811.jpg]

البته اکثر تیرا ندازان فقط بر سرعت ساچمه تمرکز میکنند و ان را نمادی از قدرت تفنگ میدانند ولی اینطور نیست وسرعت متناسب با انرژی و معکوس با جرم ساچمه است. ساچمه سنگین تر،باعث کاهش سرعت شلیک تفنگ است.ولی حفظ انرژی در آن بیشتر است در اینجا این است که نمودار سرعت ساچمه 0.22 سوپر دام -846 فوت بر ثانیه درلوله اسلحه است، و منحنی آن تا 500 فوت بر ثانیه و در 50 متری میباشد
و از انجاییکه مسابقه سرعت شلیک دهانه لوله برای رسیدن به بالا ترین سرعت در بین تولید کنندگان در گرفته است علی الخصوص در کالیبر 4.5 ولی میبینیم که به شدت در منحنی از دست دادن انرژی مشاهده میشود به همین دلیل تیر اندازان حرفه ای استفاده از ساچمه سنگین تر رابدلیل حفظ انرزی بیشتر و اثر پزیری کمتری در برابر وزش باد را در مسافتهای دورتر ترجیح میدهند

[تصویر: 13660726214.jpg]

و مشاهده میکنید که سبک ترین ساچمه با بیشترین سرعت در30 یاردی سرعتی کمتر از ساچمه سنگینتر در همان مسافت دارد ودر انتهای مسافت با بیشترین افت انرژی به پایین ترین سرعت دست میابد و سنگین ترین ساچمه در انتها کمترین افت سرعت را در مسافت دارا میباشد!
و در نهایت دیانا 54 یک مگنوم قوی با اهرم مسلح شونده از کنار است که شما باید مطئن شوید قدرت مسلح کردن ان را دارید و و برای چندین بار مسلح کردن ان نیرویتان را مدیریت کنید ولی چیزی که انرا لذتبخش میکند به جلو راندن سیلندر اسلحه در انتهای کوکینگ است که مطمئن میشوید سیستم ضد لگد درگیر شده است و اکنون با انگشت شصت مکانیزم ضامن آن را برای باز گرداندن ایمن اهرم به سر جایش آزاد میکنید
ماشه ان قابل تنضیم است و من آنرا کمی با تغیر از تنظیم کارخانه ای برای شلیک میپسندم
صدای شلیک آن قوی و کمی بم است و سیستم ریلی ضد لگد آن یک چیز زرق و برق دار اضافه نیست و یک تدبیر جدید است که تیر انداز میتواند نتیجه کارش را بهبود ببخشد وقتی من انرا مورد استفاده قرار دادم نظرم نسبت به آن عوض شد

RWS Model 54 Recoilles Air Rifle in .22 Cal.
Report by Tom Holzel
Rev 15 Apr 09

بدون دخل وتصرف

از سایتUMAREX
لینک منبع:دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - falconry98 - 2013-04-17 08:46 PM

سلام دوستان کم شدن قدرت 54 چه دلیلی میتونه داشته باشه ویکی از بهترین ساچمه های که دوستان امتحان کردن کدوم است تا 30متری ممنون بااحترام

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - seasonhunt - 2013-04-17 08:51 PM

دوست عزیز این تفنگ چند سال کارکرده است شاید از فنر باشه چون فنر پس از چند سال کارکرد ضعیف میشه . ساچمه هم باراکودا یا مچ به نظر من بهتر است jsb هم خوبه ولی فکر کنم برای این تفنگ کمی سنگین باشه.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - rezakaraj - 2013-04-17 09:01 PM

کم شدن قدرت میتونه سه تا فاکتور داشته باشه
1.ضعیف شدن فنر (فنر 54 به این سادگی ها ضعیف نمیشه)
2.خرابی واشر سر پیستون (معمولا خرابی در اثر روغن کاری داخل پیستون اتفاق میفته)
3.خرابی واشر داخل سیلندر معروف به واشر سه گل
علت سومی از همه محتملتر هستش
بهترین ساچمه با توجه به قدرت 54 جی اس بی اگزوکت 15.89 و کراسمن هالوپینت هستش.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - theanimal - 2013-04-18 12:46 AM

(2013-04-17 08:46 PM)ilamfalconry نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان کم شدن قدرت 54 چه دلیلی میتونه داشته باشه ویکی از بهترین ساچمه های که دوستان امتحان کردن کدوم است تا 30متری ممنون بااحترام
درود
بهترین ساچمه جی اس بی 16گرینی
کلا بنظر من بالاتر از 16برای این تفنگ خیلی سنگین میشه.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Marksman - 2013-04-18 10:45 AM

(2013-04-18 12:46 AM)theanimal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-04-17 08:46 PM)ilamfalconry نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
بهترین ساچمه جی اس بی 16گرینی
کلا بنظر من بالاتر از 16برای این تفنگ خیلی سنگین میشه.

قبول دارم که بهترین براش جی اس بی 16 هست ولی این تفنگ باراکودا و جی اس بی 18 رو بدون هیچ مشکلی و خیلی خوب میزنه.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - aras - 2013-05-04 11:55 PM

سلام دوستان
پسرداییم یه دیانا54 داره که این اهرمش شکسته هرچی هم گشتیم براش پیدا نکردیم که بخریم و موقت یکی براش درست کرده اما مثل مال خودش نمیشه
از دوستان کسی اگه فروشنده ای میشناسه که این قطعه رو داره لطف کنه اطلاع بده که هزینشو براش بفرستم یکی ازشون برام ارسال کنه ممنونش میشم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این دوتا قطعه هم برا وصل کردنش نیازه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم اهرمی که نیاز داریم نوکش شکسته

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - DAGGER - 2013-05-05 12:47 AM

جناب aras Khansariha (8)
آقا با اینترنت یک مگ به زور عکسهاتون وامیشه! 12 مگا پیکسل ....

داداش تمام این قطعات تو مغازه های فردوسی تهران پیدا میشه اگر هم دسترسی نداری میتونی از فروشگاه سمس تلفنی با واریز نقدی بخری برات پست میکنن
اون اهرم هم بدلیل ریگلاژ نامیزون شکسته وقتی نصبش کردی سعی کن تو حالت فیکس تعداد رزوه هایی که سمت بالا و پایین اهرم درگیر میشن برابر باشه تا فشار سر وته میله مساوی تقسیم بشه و به هیچ عنوان از نزدیکیهای دو سر رزوه خمش نداشته باشه اون پیچی هم که بستی اگه خواستی پینش رو بسازی از جنس ته سوپاپ ماشین تراشکار بسازه عمری میشهKhansariha (214)
Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - aras - 2013-05-05 06:53 AM

دوست عزیز دستتون درد نکنه بابت راهنماییتون
تو فروشگاه سمس یه اهرم بود مال دیانا 52 به نظر شما برا 54 مناسبه؟؟؟