شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 54-diana 54 airking - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 54-diana 54 airking (/showthread.php?tid=99)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ofogh - 2012-08-20 09:19 AM

سلام خدمت همه .من یه 54 خریدم دیروز با یه مگنوم 350 کل انداختیم یه کم قدرت 350 بیشتره از مال من بود .میخوام ببینم طبیعیه ان یه کم؟

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Don Corleone - 2012-08-20 09:21 AM

بله دوست عزیز طبیعی هست 350 حدود 4ژول از 54 قوی تر هست.در ضمن مبارک باشه تفنگ خوبی خریدیدKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ofogh - 2012-08-20 09:36 AM

(2012-08-20 09:21 AM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله دوست عزیز طبیعی هست 350 حدود 4ژول از 54 قوی تر هست.در ضمن مبارک باشه تفنگ خوبی خریدیدKhansariha (8)

مرسی عزیزم. قابل نداره. ولی تو هدف روشو کم کردم.بدون دوربین 8 تا گنجیشک زدم 4 تا هد شات. ولی 350 2 تا زد انم تو سینه.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ALIANA-54-T06 - 2012-08-21 01:24 PM

اول از دوستانی که برای گرد آورندگان مجله pdf 54 ابراز محبت کردند کمال تشکر را دارم Khansariha (8)
آقا ofogh ایرکینگ توی دقت معمولا روی هرچی فنری رو کم میکنه البته کمی با حس ناسیونالیسمی گفتم خخخخخخخ Khansariha (256)
یه نکته عرض کنم که بعضا دیده شده وقتی این دو اسلحه 350 و 54 را که نو هستند و کرنو میکنند اختلاف آنها زیاد نیست و اختلاف در حد یکی دو ژول ثبت میشه
مثلا توی ارگانزهای خارجکی من یک نوع ساچمه را دیدم که با 54 کرنوکرده بودند و 31.5 ژول ثبت کرده بود که برای خودم خیلی جالب بود و باز مثلا برای 350 هم معمولا دوربر 28 ژول درمیاد خلاصه معمولا اختلاف زیاد نیست ولی در ضمن یادمون هم هست که اعداد کارخانه 4 ژول اختلاف را نشان میده Khansariha (214)
بگذریم حالا که حرف قدرت شد اینم بگم که دیروز فرصتی شد ایرکینگ خودم را با چند مدل ساچمه کرنو کنم البته این خواسته دوستان تو تاپیک فنر تیتان از من بود که میخواستند ببینند بعد از یکسال این فنر چقدر هنوز قدرت داره یا بهتره بگم چقدر احتمالا ضعیف شده Khansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب اول بگم که قصدم اینه که یه گزارش کاملی را توی تاپیک فنر تیتان بعد از تست دوباره 54 خودم با تیون گریس پایه مس قرار بدم چون چند ماهی میشود که تمام گریسها را از روی پیستون و سیلندر پاک کرده بودم (برای کاهش و نرمال شدن قدرت ایرکینگ )‌
برای اطلاع دوستان و دارندگان 52/54/56 عرض شود که همانطور که مطلع هستید فنر فابریک این تفنگها بعد از مدتی کارکرد با کاهش نسبی همراه میشه مثلا ممکنه قدرت بعد از 4 ماه به حدود 22 ژول برسه و مال خودم دقیقا بعداز این مدت و حدود 1500 شلیک به 22 ژول رسیده بود.
دوستان یادشون هست که وقتی من فنر تیتان را انداختم و کرنو کردم قدرت تفنگ حدود 30 ژول قدرت نشون میداد حالا میخواهم یه مقایسه تجربی از این دو نوع فنر انجام بدم
قدرت فنر اورجینال 54
فنر نو حدود 26 ژول شلیکهای اول بود
بعد از کمی کارکرد حدود 4 ماه و یا 1500 شلیک قدرت فنر به 22.5 ژول کاهش پیدا کرده بود (سرعت شلیکهای پرومگنوم رسیده بود به 212 ms )
اما همین موضوع با فنر تیتان هم بررسی شد
قدرت فنر تیتان نو بعد از تعویض حدود 30 ژول بود (پرومگنوم را 245 ms میزد)
بعد از مدت یکسال کارکرد تیتان و شلیک حدود 4000 تیر دیروز که کرنو کردم بین 25 تا 26 ژول قدرت داشت (پرومگنوم را 227 ms میزد)‌
خب این آزمایشات در شرایط کاملا یکسان و بدون هرگونه گریس و چرب کردن سیلندر بدست آمده بود .
با این حساب بنظر میرسد این فنر توانسته بعد از یکسال قدرت خودش را نزدیک یک فنر نو حفظ کنه البته نمیدونم تا چه مدتی در این قدرت باقی میمونه ؟ یا چقدر دیگه باز ممکنه کاهش پیدا کنه ؟ شاید بهتره چند مدت دیگه صبر کنم و بعدا نسبت به صرفه و یا مقایسه آن دو فنر اظهار نظر کنم ولی بعنوان مقدمه و برسی اولیه از این موضوع بنظرم آگاهی آن خالی از فایده هم برای دوستان نیست . فعلا Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - aghajoon - 2012-08-21 01:50 PM

خسته نباشید علی آقا ، بسیار مفید بود.
پس همونطور که قبلا اشاره شد فنر تیتان هم افت میکنه ، و این نکته را هم ثابت کرد که فنر تیتان + واشر ماکاری فقط 15 درصد افزایش قدرت را به همراه داره !!! (اختلاف فنر فابریک نو و تیتان نو=4 ژول و اختلاف فنر فابریک کارکرده و تیتان کارکرده=4 ژول) من یادمه گفته بودید که بعد از تیون با فنر تیتان تفنگتون به مقدار زیادی نرمتر شده ، به نظرتون این نرمتر شدن فقط به خاط فنر بوده یا واشر مرکزی ؟

خلاصه اینکه به نظر من 4 ژول قدرت کمتر یا بیشتر ارزش این هزینه اضافی را نداره مگر اینکه روی دقت تفنگ تاثیر زیادی داشته باشه. (البته شاید بهتر جواب این سوال را در همون تاپیک فنر تیتان بگذارید)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - abdizarei - 2012-08-21 02:07 PM

آقا جون اینجور نیست توجه نکدرید به نظر من

فنر اصلی ابتدا 26 ژول میداده بعداز 1500 تاشلیک شده 22.5 ژول

ولی

فنر تیتان ابتدا 30 ژول میداده که بعدا 4000 شلیک دقت کن 4000 شلیک شده 26.5یعنی 4 برار فنر اصلی شلیک کرده به فرض اینکه یه مقایسه کوچیک اینو میگه فنر تیتان بسیار مناسبه به چند دلیل قدرت مناسب عمر مناسب نرم بودن و همچنین علی آقا این پیستون و سیلندر رو از گریس پاک کرده اگر با گریس بود الان مثل تفنگ علی نوزاد بود قدرت فرا صوت داشت که فک اول که گریس زده بوده اینگونه بوده ممنون و سپاسگذار از علی آقا و تستشون

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - aghajoon - 2012-08-21 02:25 PM

(2012-08-21 02:07 PM)abdizarei نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا جون اینجو نیست توجه نکدرید به نظر من

فنر اصلی ابتدا 26 ژول میداده بعداز 1500 تاشلیک شده 22.5 ژول

ولی

فنر تیتان ابتدا 30 ژول میداده که بعدا 4000 شلیک دقت کن 4000 شلیک شده 26.5یعنی 4 برار فنر اصلی شلیک کرده به فرض اینکه یه مقایسه کوچیک اینو میگه فنر تیتان بسیار مناسبه به چند دلیل قدرت مناسب عمر مناسب نرم بودن و همچنین علی آقا این پیستون و سیلندر رو از گریس پاک کرده اگر با گریس بود الان مثل تفنگ علی نوزاد بود قدرت فرا صوت داشت که فک اول که گریس زده بوده اینگونه بوده ممنون و سپاسگذار از علی آقا و تستشون

چرا عزیزم دقت هم کردم.
چون 2 تا فنر تعداد شلیک یکسان نداشته پس شما فنر فابریک نو و تیتان نو را مد نظر قرار بده ، باز هم همونطور که گفتم فقط 15 درصد افزایش انرژی مشاهده میشه.
ولی من در مورد پایداری قدرت تیتان صحبت نکردم ، اگه بخواهیم در این مورد نظر بدیم احتمالا تیتان بهتره ، باز هم میگم احتمالا چون معلوم نیست فنر فابریک بعد از 2500 شلیک دیگه(که با 1500 تا شلیک قبلی بشه 4000 تا ) چطور بشه.
از اون گذشته ما داریم در مورد تیون با تیتان صحبت میکنیم و قرار نیست که نتیجه را با تیون کردن با گریس مقایسه کنیم و هر دو فنر در موقع تست بدون گریس تست شدند و شرایط برای هر دو فنر مساوی بوده، کما اینکه تفنگ آقا جاوید هم بدون فنر تیتان و به قول خودشون با یه فنر درب داغون 10 سال کارکرده و با تیون کردن با گریس به 50 ژول رسیده !!!

در ضمن شما هم روی محاسباتت یخورده دقت کن ، علی آقا گفتن فنر فابریک 1500 شلیک داشته و تیتان 4000 شلیک و 4000 تقسیم بر 1500 مشه 2.6 برابر نه 4 برابر !!!

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ALIANA-54-T06 - 2012-08-21 02:27 PM

ممنون علیرضا جان Khansariha (8)
اینکه آیا این فنر باتوجه به افزایش قدرت نچندان زیاد آن روی 54 باز ارزشش را داره یا نه ؟ نظر شما را علیرضا جان به دو نکته مهم که هنوز برتری تیتان را در تستهای بالا ثابت میکنه جلب میکنم
اول اینکه بی شک فنر تیتان دوام و طول عمرش خیلی بیشتر از فنرهای دیگه هست و توانسته تا اینجای کار سه برابر یک فنر اورجینال برام کار بکنه یعنی اگر میخواستم قدرتش را در حد 24 ژول برای خودم ثابت نگه دارم باز طی این یکسال دوبار دیگه فنر اورجینال باید عوض میکردم .
دوم نرم کار کردن فنر تیتان هست .
بله علیرضا جان حتی اگر همین نرم کارکردن تفنگ هم مورد نظر باشه (چون باعث افزایش طول عمر قطعات میشه)‌ این فنر بسیار عالی از پس اینکار برمیاد و لگدهای کمتری تولید میکنه دارندگان 54 میدونند که وقتی شلیک میکنند چه ضربه ای به ضربه گیر و ریل 54 وارد میشه ولی الان یکساله که تفنگ من ریلها و ضربه گیرش تا نصف عمل میکند و دیگه به آخر ریل نمیرسه و ضربه نمیزنه یعنی ضربه خیلی خیلی کمتر از قبل شده Khansariha (8)
البته باز ممکنه این گرانی فنر تیتان خیلی بصرفه نباشه دوستان خود دانند Khansariha (214)
ولی خیلی راحت من با این فنر قدرتش را به 52 ژول رسوندم البته با گریس معمولی و نه گریس پایه مس Khansariha (256)
و مطمئن هستم باز میتونم برسونم پیش خودم میگم حالا که یکسالی گذشته و این واشر مکاری همه جوره امتحان پس داده بزار بی خیال خرابی احتمالی واشر هم بشم و مقداری گریس (همون نوعی که نسوز کربن دار با پایه مس هست و تحمل 1200 درجه را دارد)‌ را بزنم به پیستون و دوباره مدتی یک پی سی پی بنام ایرکینگ داشته باشم پس منتظر گزارشهاش دوباره باشید. Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - abdizarei - 2012-08-21 02:33 PM

بله ببخشید 2.6 درسته

دقیقا کلیه تفنگهای 54 که دیدم این مشکل ضعف فنر رو داشتند و یکم ناراحت این مسعله بودن یعنی تو کورس با 350 سریعا کم میارن ولی برای جبران افت این تفنگ بسیار دقیق بهتره از تیتان استفاده بشه ولی در کل قبول دارم که باید یکم صبر کرد تا شلیک بالاتری هر دو داشته باشند تا دقیقتر بشه محاسبه کرد

علی آقا یه سوال دارم چگونه به 52 ژول رسیدی بدون گریس و همچنین این مسئله برام مهمه که وقتی قدرت یه 54 میشه 52 ژول و میشه پی سی پی رفتار تفنگ چطوره؟ صر وصدا داره ؟ رو قطعات فشار میاد؟ وضعیت تیراندازیش چطوره؟ گروپش و اهداف مورد اصابت تو فواصل بالا؟ ممنون مشم یه تو ضیحی جامعی بدید؟Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Don Corleone - 2012-08-21 02:54 PM

ممنون علی اقای عزیز مثل همیشه اموزنده بود.این قدرت 52 ژولی رو چه مدت داشتید؟قاعدتا باید کوتاه مدت باشهKhansariha (8)