شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 54-diana 54 airking - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 54-diana 54 airking (/showthread.php?tid=99)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ALIANA-54-T06 - 2011-12-10 11:09 PM

البته یک مختصر توضیحی از t06 قبلا داده شده ولی شاهین جان شما که به زبان لاتین و آلمانی اشنائی دارید میتوانید از این توضیحات هم استفاده کنید . Khansariha (214)
[تصویر: Abzug_Montage_en.jpg]
[تصویر: T06.jpg]
البته این فایل پی دی اف هم توضیحی براش داده Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - severus snape - 2011-12-10 11:53 PM

ممنون اگه درست متوجه شده باشم باید پیچه سفت بشه تا حساستر عمل کنه؟؟
برخلاف t5 خوبه صراحتا گفتن ماشه حساسیتش از t5 کمترهKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Intervention - 2011-12-11 12:33 AM

(2011-12-10 05:57 PM)Saeed.black ops نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا ما بعد از يه سال يه 54 دست كرفتيم.وزنش زياده اما دقتش خوبه هاااا . شمام بخرينش ضرر نمي كنيد. ولي فكر كنم 5.5 واسه شكاري مثل خركوش مناسبتر باشه .
اكه دوست دارين هم هر دو تاشو بخرين خيالتون راحت باشه خخخخخ

دست اخر بايد همين کار رو بکنم
ولي من اسلحه 4.5 با 22 ژول را اگه دقتش خوب باشه به 5.5 26 زول ترجيح ميدم چون اون يکي قدرت را در سطح مقطع کم تحويل ميده بنابر اين نفوز و برد بيشتري داره.
ولي اگر هردو 26 ژول بودند ديگه بدون شک برتري با 4.5 بود.

دوستان من جوابم را تا حد زيادي گرفتم و بيشتر به دقت فکر ميکردم که شنيدهها حاکي است با باراکودا دقت خوبه و ميشه تو فواصل بالاتر نيز تير اندازي کرد.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - severus snape - 2011-12-11 12:15 PM

علی آقا یه پی دی اف دادن که به طور خلاصه در اینجا بیان میکنم اول از همه به مقایسه سه نوع تفنگ وایروخ 90 و 100 و دیانا54 پرداخته و یه اشاره مختصری به کشور سازنده ی این تفنگ ها کرده مثلا گفته که از حدود سال 1972
که نسل جدید تفنگ های بادی پا بر عرصه وجود گزاشتند یه تحول بود چرا که قبلا قدرت تفنگ های بادی در رده 7 ژول قرار داشتند که ناگهان با بالا گرفتن رقابت و سطح بازار این 2 شرکت سعی در رسیدن به قدرت ها و دقت های بالا تری کردند که این موضوع باعث تاجدید نظر مسولین در بحث مجوز به تفنگ های بادی شدن که تا الان هم بحث پیرامونش زیاده و قانون برای استفاده از این تفنگ ها معمولا محدوده سنی لحاظ میکنه
بگزریم این دو شرکت همواره در کشور (آلمان) مطرح بوده اند در ساخت تفنگ بادی که این رقابت در ساخت این 2 تفنگ هم مشاهده میشه ابتدا نمونه ی اولیه وایروخ با قنداق لاغر تر صورت گرفت اما پس از اثبات کیل وزنی و خوشدستی عالی مدل 54 شرکت وایروخ تا حد زیادی سعی کرد قنداق مدل 90 رو منطبق بر مدل 54 بسازه و در پاسخ به سیستم آنتی شوک وایروخ دست به ابتکار جالب استفاده از پیستون گاز فشاری کرد که باعث لگد نرمتر و قدرت بالای این تفنگ شد اما باز مثل مدل 54 شاهکار تلقی نمیشه و برای فشردن این مخزن جدید به توان بالایی نیاز هست اما اختلاف زیادی با مدل54 باز هم حاصل نشده اما باز هم وایروخ 90 جز تفنگ های مطرح قلمداد میشه....
به مقایسه ی کورس پیستونو غیره که مطلب جدیدی داخلش نداره
و گفته شده که مدل وایروخ 90 برای منظور شکار ساخته شده و 54 تارگت اما بعد شاهد استفاده ی مرسوم و اثبات توانایی این تفنگ در شکار باعث شد که جز این رده هم قرار بگیرن و یه مدل دیگه (56) برای این منظور تخصصی تر بشه
گفته وایروخ دوام و ساخت خوبی داره و از نقاط تمایزش امکان تیونینگ ساده قدرت و تنظیم فشار مخزن گاز هست.
بعد به مقایسه سرعت و قدرت با ساچمه های مخطلف پرداخته که توی جدول هم میبینید
و در مورد وایروخ 100 که گفته از نوع پی سی پی هاست دقت و قدرت بسیار خوبی داره و در آلمان برای شکار و تارگتینگ استفاده میشه
گروپها و تصاویر هم گویا هست وکلا 54 و وایروخ 100 رو تایید کرده اما وایروخ 90 رو خوب اما در رده پایین تر دونسته
و نشون داده که قدرت هرسه در یک اندازه هستند و دقت کنید سرعت 54 در کالیبر 4.5 از بقه بیشتر هم شده

و به برسی تحلیلی اثر و نمودار افت و گروپ ساچمه ها پرداخته که من چیزی ازش سر در نمیارم
(چه قدر آدم بیکاری بوده خخخخخخخخخ)

خیلی درباره هر کدوم و کار کردن باهاش توضیح داده که همه خودشون استادن
به ماهی شنا یاد دادنهKhansariha (215)

اما کلا خیلی حال کردم 54 در حد یه پی سی پی تو فاصله 35 متری میشه ازش استفاده کرد
و هرچه مطلب ازش دیدم از این تفنگ ستایش شده
واقعا شایسته لقب آِر کینگهKhansariha (8)
اینم پی دی افه گروپ ها و نمودار ها گویاست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ALIANA-54-T06 - 2011-12-11 12:57 PM

ایول شاهین جان و ممنون از شما بلاخره این آشنائی شما به زبان اتریشی یا آلمانی خیلی اینجا مفید واقع شد دستت درد نکنه واقعا زحمت کشیدید Khansariha (8)
من از این فایل مطالب جدیدی دیدم و برام جالب بود مثلا مقایسه قیمت ها اونجا تو آلمان قیمت وایرخ 90 میشد 419 یورو در صورتی که ایرکینگ (54) را زده 626 یورو در صورتی که اینجا ببینید وایرخ 90 چه خبره Khansariha (214)
مقایسه گروپهای این سه مدل هم در نوع خودشون جالبه که بوقتش میشه بهشون استناد کرد و هم چنین مطالبی برای استفاده از ساچمه های تست شده یا بهتر بگم مناسب این سه مدل و..... پس تا اطلاعات جدید دیگه فعلا Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Don Corleone - 2011-12-11 01:32 PM

ممنون شاهین جانKhansariha (8)
ایرکینگه دیگه خیلی هم عجیب نبودKhansariha (219)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - severus snape - 2011-12-11 05:11 PM

بله علی آقا تفنگ های پی سیپی سیستمشون ساده تر و توی ساختشون هزینه و زحمت کمتری میبره پس عموما ارزونتر از 54 هستند و عجیب دیگه اختلاف قیمت 54 در ایران و کشور سازنده که حتی پارسال مشاهده کردم از قیمت جهانی کمی کمتر بود از قیمت خود کشور سازنده خخخخخخخخ
توی ایران معلوم نیست چی قیمت تایین میکنه تقاضا قیمت جهانی تاجر فروشنده و به نظر من اسم و ابهت چراشو خودتون میدونید پی سی پی ها با چه قیمتی فروخته میشن شایدم گمرکی زیاد میخوره که باز هم نباید چند برابر بشه مگه گمرکی بادی فنری و پی سی پی فرقی میکنه؟؟ چرا مثلا میشه 54 رو حتی زیر قیمت فروخت اما پی سی پی رو 2 برابر قیمت هم نمیدن؟؟ یه والتر 1250 که اینجا 1 ملیون پولشه توی آلمان از یه مگنم 350 هم کمتر در میاد اینجا مخزنش گرونتراز 350 میفروشن اصلا معلوم نیست چه خبره
یا یه تفنگ 5 تیر پران اتریشی من شیرتز قیمت گرفتم 10 ملیون قیمت گزاشته بود توی آلمان قیمتش به پول ایران 700 تومن بود
به امید روزی که قیمت گزاری منطقی بشه

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - HALFMAN2010 - 2011-12-11 05:42 PM

سلام شاهین جان میشه نحوه حساس کردن ماشه t05 رو توضیح بدین؟فکر کنم این قابلیت فقط برای t06 هست و اگه برای 05 هم بشه خیلی عالی هست

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - severus snape - 2011-12-11 06:40 PM

تی 5 بهترین ماشه برا حساس کردنه یه پیچ جلو ماشه هست که باید بازش کنیKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - alireza - 2011-12-11 10:27 PM

سلام دوستان: بله دوستان درسته دیانا 54 واقعا یه شاهکاره ولی به نظر بنده بهتره که با این اسلحه شکارهای کمینی انجام داد و برای رو دوش گرفتن و این ور اون ور بردن زیاد مناسب نیست.اما در 100 تا 120 متری توان اینو داره که یه کبوتر و بزنه حالا اگه فریز نکرد ولی نیم فریز میکنه.