شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 54-diana 54 airking - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 54-diana 54 airking (/showthread.php?tid=99)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - alitb - 2017-01-20 10:51 AM

سلام خدمت دوستان
چند وقتی بود که دنبال واشر سه گل برای دیانا 54 میگشتم
بالاخره پیدا کردم و برای تفنگ گذاشتم و گیریس نسوز پایه مس هم گرفتم و واشر پیستون وفنر رو یکم گیریس زدم
و خواستم قدرت تفنگ رو امتحان کنم و این بلا سر سکه در امد
و یک گروپ هم ازش گرفتم
ساچمه گروپ گامو پرو مگنوم بوده ولی ساچمه ی زده شده به سکه گامو تی اس 10
[تصویر: gf4a_img_20161227_131430.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 6wll_img_20170120_102941.jpg]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mohamad - 2017-01-20 07:05 PM

داداش گیریس نسوز رو از کجا تهیه کردی؟ وقیمت چند بود؟

فرستاده شده از HUAWEI G750-U10ِ من با Tapatalk

معرفی دیانا 54-diana 54 airking - M.H.ABBASSI - 2017-01-20 08:18 PM

گريسها به طور موقت قدرت سلاحو بالا مي بره ولي ممكنه اسيب جدي به سلاح برسونه

[PISTOL]فشمي

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mohamad - 2017-01-20 09:08 PM

پس استفاده از گریس رو توصیه نمیکنی؟
ممنون از راهنمایت

فرستاده شده از HUAWEI G750-U10ِ من با Tapatalk

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - alitb - 2017-01-21 02:33 PM

سلام
گیریس رو من از مشهد از آقای الهامی نژاده گرفتم
گیریس اگه نسوز و پایه مس باشه و خیلی کم بزنی مشکلی برای تفنگ به وجود نمیاره و در قدرت و دقت تفنگ هم تاثیر گذار هست

معرفی دیانا 54-diana 54 airking - M.H.ABBASSI - 2017-01-21 05:26 PM

(2017-01-21 02:33 PM)alitb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
گیریس اگه نسوز و پایه مس باشه و خیلی کم بزنی مشکلی برای تفنگ به وجود نمیاره و در قدرت و دقت تفنگ هم تاثیر گذار هست

افزايش قدرت كه بديهيه ولي دقت چطوري بهتر ميشه؟دليل علمي داره؟

[PISTOL]فشمي

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - alitb - 2017-01-21 09:09 PM

از نظر علمیش عباس جان نمیدونم
ولی من خودم تاثیرشو تو دقت دیدم
البته خیلی کم باید استفاده بشه
خیلی کم

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - key - 2017-01-21 09:58 PM

(2017-01-21 05:26 PM)SAAZEARA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-01-21 02:33 PM)alitb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

افزايش قدرت كه بديهيه ولي دقت چطوري بهتر ميشه؟دليل علمي داره؟

[PISTOL]فشمي

دوست عزیز وقتی پیستون سلاح بادی به انتهای سیلندر برخورد میکنه یه موج طولی در راستای فنر ایجاد میشه و برمیگرده به سمت ابتدای فنر و وقتی رسید به ابتدای فنر دوباره برمیگرده به سمت پیستون. این موج یا ارتعاش خیلی سرعت بالایی داره ولی شما اون رو با یه صدای وییییز میتونید متوجه بشید. این ارتعاش روی بدنه هم میوفته و باعث کاهش دقت میشه. وقتی گریس رو روی فنر میزنید چون گریس به فنر میچسبه در واقع یه ناهماهنگی وزنی روی سطح فنر ایجاد میکنه که باعث میشه این ارتعاش نظمش به هم بخوره یا توی اصطلاح علمی میرایی بالایی به وجود بیاد. دقیقا مثل کاری که وزنه های روی کابلهای برق مترو که نامنظم روی اون نصب میشن و توی مسیر مترو کرج تهران میتونید اونها رو ببینید. این میرایی باعث از بین رفتن اون ارتعاش میشه که نتیجه اش افزایش دقت هستش. حالا اینکه استفاده از گریس چقدر دقت رو بالا میبره و اینکه اصلا در مقابل کثیفی که داره ارزشش رو داره یا نه بستگی به کاربر سلاح داره.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - victor - 2017-07-28 08:14 PM

سلام دوستان
من یک قبضه دیانای 54 دارم به تاریخ خرید اسفند 1384 .... داخل جعبه. حتی یک بار هم استفاده نشده و بنا به دلایلی در انبار به صورت خوابیده نگهداری می شده.
الان قصد استفاده از ان را دارم... خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید...
1- آیا احتیاج به تعویض واشرها هست؟
2- آیا روغن کاری نیاز است؟

ممنون می شم راهنمایی کنید.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - AXA - 2017-07-30 12:36 AM

سلام واشر سر پیستون فکر نکنم خراب شده باشه،واشر ۳ گل هم بامکیدن سر لوله بدون اینکه مسلح کنید وچسباندن زبانتان به لوله ومطمئن شوید که هوا نمیدهد تست میشود،در ضمن قبل از شلیک چند بار تفنگ راتا نیمه مسلح کنید وبه ارامی با گرفتن ضامن کنار تفنگ دوباره اهرم کوکین را سر جاش برگردونید بعد با تیر مناسب وخوب نه سبک ونه سنگین شلیک کنید،وازاین تفنگ عالی لذت ببرید