شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 54-diana 54 airking - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 54-diana 54 airking (/showthread.php?tid=99)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - DAGGER - 2015-10-29 12:53 AM

دوست عزیز emperatoor

[تصویر: railpress.jpg]

با اجازه از محضر استادمون علی اقا ، خدمت شما عرض میکنم
اون جای پیچ در مدل 54 بلا استفاده هست و پیچی بهش ارتباط پیدا نمیکنه چون مکانیزم بدنه شناور تفنگ فقط با دوتا ریل بوشینگ برنزی به قنداق فیکس میشه و این بدلیل استفاده از ماشه با پلتفرم یکسان در سری های 48/52/460/470 و ... دیانا هست که با این جای پیچ قسمت عقب تفنگهای بدنه ثابت فیکس میشه

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - rahman.birooni - 2015-11-01 05:37 AM

سلام دوستان عزیز یک سوال داشتم اگر میدونید جواب بدید ممنون میشم من یک دیانا 54 رو حدود ی سال دارم و تقریباً دو سه هزار و بیشتر شلیک کردم باهاش ی سایلنسر هم جدیدا براش درست کردم که عالیه و اوایل بدون دوربین بود اما چند ماه دوربی بی اس آ اصلی با دهنه پنجاه انداختم روش و خوب جواب میده اما سوالم دو تا ساچمه زیر دستگاه نشانه روی (دید) هست ک واسه راحت پیچ خوردن ولوم بالا و پایین یا همون داره بالاشه خب اون دو تا ساچمه افتادن و من نمیدونم چی جایگزین کنم و از کجا گیر بیارم ممنون میشم اگه جواب بدید از ساچمه سربی استفاده کردم و متاسفانه ساییده میشه سوالی همدر مورد تفنگ داشتین بتونم جواب میدم و در آخر من زیاد اینجا نمیام اگه را داره بهم پیامک بزنید 09364283349 قبلاً از جوابدهی شما متشکرم

Sent from my C6903 using Tapatalk

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ALIANA-54-T06 - 2015-11-01 09:09 AM

سلام دوست عزیز
طبیعتا ساچمه های که افتادن باید بجایشان دوباره ساچمه گمارده شود اونم سعی شود از جنس آهن باشد که توی بازار فردوسی و لوازم شکاریها ساچمه های آهنی ریز موجوده
البته راه دیگری هم هست و تو خونه و محله خودتان بگردید و بلبرینگهای کوچک پیدا کنید که معمولا تو لوازم جاروبرقی سازیها زیاد هستند و با داغون کردنشون ساچمه هاشون را دربیاورید و اون دوتا ساچمه را جایگزین کنید. Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - rahman.birooni - 2015-11-02 01:14 AM

(2015-11-01 09:09 AM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
طبیعتا ساچمه های که افتادن باید بجایشان دوباره ساچمه گمارده شود اونم سعی شود از جنس آهن باشد که توی بازار فردوسی و لوازم شکاریها ساچمه های آهنی ریز موجوده
البته راه دیگری هم هست و تو خونه و محله خودتان بگردید و بلبرینگهای کوچک پیدا کنید که معمولا تو لوازم جاروبرقی سازیها زیاد هستند و با داغون کردنشون ساچمه هاشون را دربیاورید و اون دوتا ساچمه را جایگزین کنید. Khansariha (8)
ممنونم دوست عزیز دوچرخه فروشی ها ک رفتم نداشتن تو خونه هم نبود لوازم شکار هم شهرستانمون گچساران و بهبهان و دیلم و گناوه هم گشتم نداشتن فقط جارو برقی رو نمیدونم اما ساچمه اش خیلی ریزه و من هر دو تارو گم کردم متاسفانه بازم ممنونم

راستی یک مورد دیگه امروز دوربین بی اس آ 3*9 50 هم ک داشتم و 380000 از گناوه خریده بودم خراب شد و بعلاوه وسطش شکل ضربدر شد رتیکلش تاب خورد و واجب شد برم سر وقت همون مگسک و دید

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Hiha - 2015-11-08 11:14 PM

سلام خسته نباشيد!چه دوربيني هست كه كيفيت اپتيكي خوبي داشته باشه و با خيال راحت سال ها رو 54 جواب بده؟اين سنتر و ليپرز ها هم كه زدن خاكي!قيمت دوربينم زياد مهم نيست!براي مثال دوربيناي هاوك خوب هستند!اگه اره چه مدلي؟

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - key - 2015-11-09 08:36 AM

(2015-11-08 11:14 PM)Hiha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خسته نباشيد!چه دوربيني هست كه كيفيت اپتيكي خوبي داشته باشه و با خيال راحت سال ها رو 54 جواب بده؟اين سنتر و ليپرز ها هم كه زدن خاكي!قيمت دوربينم زياد مهم نيست!براي مثال دوربيناي هاوك خوب هستند!اگه اره چه مدلي؟

دوربین های هاوک به طور کلی کیفیت حیلی خوبی دارند. تا شونصد مدل کپی و تقلبیش تو بازار نریخته اقدام به خرید کنید. مدل دوربین بستگی به کاربری شما و مسافت مورد نظر در تیراندازی شما داره. زوم حداکثر 9 متداول ترین کاربرد رو داره. حالا شما مسافت بالا تیر اندازی میکنید میتونید زوم 12 یا 16 تهیه کنیدKhansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - صادق قرنجیکی - 2015-11-09 12:14 PM

(2015-11-09 08:36 AM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-11-08 11:14 PM)Hiha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوربین های هاوک به طور کلی کیفیت حیلی خوبی دارند. تا شونصد مدل کپی و تقلبیش تو بازار نریخته اقدام به خرید کنید. مدل دوربین بستگی به کاربری شما و مسافت مورد نظر در تیراندازی شما داره. زوم حداکثر 9 متداول ترین کاربرد رو داره. حالا شما مسافت بالا تیر اندازی میکنید میتونید زوم 12 یا 16 تهیه کنیدKhansariha (8)
با تشکر از کیوان عزیز ،
نظر من این هست که مقدار هزینه باید با کاربرد مون همخوانی داشته باشه! مدل 54 دیانا ایرکینگ به تجربه ثابت کرده با هر مدل دوربین و مقاومتی سازگاری نداره ، زمانی که در بازار در دسترس فقط دوربین های لیپرز و سنترپوینت بودند ثابت شد که مدل های معمول این دو برند که زوم 4-16 اونها دوام خوبی روی این مدل دیانا داشتند. (تجربه و اظهار نظر دوستان استفاده کننده)
دوربین های هاوک در کنار کیفیت و قابلیت های دیگر ضد شک هم هستند و سری هایی از آن در سلاح های فنرپیستون استفاده می شود. مثل سری HD که در بازار داخل نیز قابل دسترسی هست. سری از این کمپانی هم وارد بازار شد که الان جزو تولیدات هاوک نیست ولی ساخت قدیمی آن بوده و مطمئنا از بازار چین وارد شده است. این سری در دو زوم 3-12 و 4-16 و با دهنه 50 وارد کشور شده بود و البته قیمت دلاری اون بین 60 تا 90 دلار در مارکت های مختلف هست که در بازار داخل قیمت نامعقولی دارد. مدل 4-16 اون رو بروی چند سلاح از جمله دو نوع فنری و پی سی پی ها استفاده کردم و مشکلی نداشتم. سری های سایدویندر رو هم صرفا برای کار تارگت استفاده کردم روی پی سی پی.
جستجویی در زمینه دوربین های مناسب برای دیانا 54 روی نت داشته باشید ببینید نتایج هاوک چطور بوده و یوزها نظراتشون در فروم های دیگه چیه ! چون در بازار داخل هاوک به عنوان یک دوربین رده بالا مطرح هست و بیشتر با کاربرد تارگت روی پی سی پی ها استفاده شده ، نمی توان قضاوتی در مورد دوام اونها روی بادی های فنری داشت.

موفق باشید Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mehrdads - 2015-11-09 12:27 PM

با سلام اقا صادق مدل های سایدویندر هم ساخت چین هستند ؟

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Hiha - 2015-11-09 12:32 PM

سلام ممنون از راهنمايي هاي شما دوست عزيز!دوربين هاي هاوك تاكتيكال كه بالاي ٢٥٠٠ هستند!!!شما دوربين با قيمت مناسب تر كه جواب گو باشه سراغ نداريد؟اين سنتر هاي ٩x٣٢-٣ جديد افت كيفيت داشتن؟روي اين اسلحه جواب ميدن؟ببخشيد پر حرفي كردم تازه كاريم و نابلد.

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - صادق قرنجیکی - 2015-11-09 02:04 PM

دوست عزیز ،
دوربین های سری سایدویندر و ایرماکس این کمپانی الان با قیمت هایی مانند 2.000.000 و 1.800.000 در بازار ایران قابل دسترسی هست با کمی جستجو از فروشندگان می تونید به نتیجه برسید،
در رابطه با برند یا دوربین های مناسب برای دیانا 54 بهتره با کمی جستجو در فروم های دیگه تجربه یوزرها رو خودتون پیگیری کنید، بنده یوزر این مدل از دیانا نبودم و فقط تجربه ام در حد استفاده و تیراندازی تفریحی باهاش بوده و مطالعه در رابطه با مکانیسم و مزایا و معایب. تجارب دوستان در داخل کشور مهم تره ولی برای اطلاعات بیشتر می توانید به دو لینک زیر هم مراجعه کنید :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در این منابع به دوریبن هایی اشاره شده مثل :
BSA Stealth Tact. 3-9X32AO
Hawke Airmax EV 4-12x40AO
leapers 4-16x40
Leaper’s 3-9 X 50mm AO

چیزی که در چند منبع دیگه دیدم اذعان به قابلیت های لیپرزها و هاوک بخصوص سری ایرماکس hd بود ، البته اینها برای راهنمایی و کسب اطلاعات هست و باید ببینید کاربر داخلی چه تجربه ای داشته و به چه برندهایی دسترسی دارید چون فاکتور مهم تهیه راحت و در دسترس بودن انتخابتون هست،
در مورد هاوک سری ایرماکس معرفی خود کمپانی این هست :
Airguns can have a devastating effect on optics if the right products aren’t used. Hawke is an industry leader in developing specialized optics for serious airgun shooters and hunters

مطمئنا اگر این سلاح رو دارید باید بدونید که در رده فنرپیستون جزو سلاح های مگنوم و پرقدرت طبقه بندی شده و سیستم ریلی و عقب نشینی بدنه روی ریل و لگد قابل توجه آن بخصوص در زمان استفاده های اولیه باعث می شه که نتونید از دوربین های چیپ و بی کیفیت روی این سلاح استفاده کنید. هزینه ای حدود 2 میلیون و گرفتن یک سلاح خوب و لذت بردن از این توانایی نیاز به هزینه بالاتری برای لوازم جانبی مهمی مثل دوربین رو هم می طلبه!
Khansariha (8)