شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 54-diana 54 airking - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 54-diana 54 airking (/showthread.php?tid=99)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mehti - 2015-02-18 06:13 PM

خیلی قنداق خوشگلی بود چطوری تونسته با چوب ی اینطور رنگی و در بیاره؟؟!!

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ln 1 - 2015-02-19 05:00 PM

برای خودم هم سوال بود ولی هنوز جوابشو نگرفتم . دیانا 54 در کشورهایی که عرضه شده یک سلاح پرطرفداره که افراد مختلف با سلیقه های گوناگون اقدام به شخصی سازی مجدد این سلاح میکنند .
یکی از افراد صاحب نظر و متخصص در کار تیونینگ سلاحهای دیانا اقای هکتور مدینا هستند که نمونه کارهای جالبی در رابطه با ارتقا و بهبود عملکرد سلاحهای دیانا انجام میدهند . یکی از سلاحهای مورد علاقه ایشان دیانا 54 هست .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یک نمونه از پیستونهای ساخت ایشان برای استفاده در دیاناهای سایدلور . توجه کنید که به جای پکینگ از ارینگ استفاده کردند .

With the permission of Mr. Hector Medina

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - drivyyy - 2015-05-19 07:26 PM

با عرض سلام به دوستان 54 سوار عزیز
این سوال خیلی مهم نیست و اساسی نیست اما به هر حال

آیا امکانش هست مگسک پلاستیکی و دستگاه نشانه روی که روی سیلندر واقع شده رو جدا کرد ؟ ( تا اسلحه شکل تکتیکال تری داشته باشه )
همین طور شنیدم یک لایه محافظ خارجی روی لوله هست می خواستم بدونم اون رو هم می شه جدا کرد و لوله ای که زیرش واقع شده زاج کاری شده است یا نه استیله !؟
Khansariha (399)

و من شخصا علاقه دارم این سلاح رو تهیه کنم باید اضافه کنم که فقط جهت هدف زنی و کالیبر 4.5 که بشه باهاش بیشتر تفریح کرد و گیر بهش کمتر باشه نظر و مورد خاصی اگه در رابطه با این سلاح دارین ممنون می شم ذکر کنین

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mhrSB - 2015-05-19 07:50 PM

(2015-05-19 07:26 PM)drivyyy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام به دوستان 54 سوار عزیز
این سوال خیلی مهم نیست و اساسی نیست اما به هر حال

آیا امکانش هست مگسک پلاستیکی و دستگاه نشانه روی که روی سیلندر واقع شده رو جدا کرد ؟ ( تا اسلحه شکل تکتیکال تری داشته باشه )
همین طور شنیدم یک لایه محافظ خارجی روی لوله هست می خواستم بدونم اون رو هم می شه جدا کرد و لوله ای که زیرش واقع شده زاج کاری شده است یا نه استیله !؟
Khansariha (399)

و من شخصا علاقه دارم این سلاح رو تهیه کنم باید اضافه کنم که فقط جهت هدف زنی و کالیبر 4.5 که بشه باهاش بیشتر تفریح کرد و گیر بهش کمتر باشه نظر و مورد خاصی اگه در رابطه با این سلاح دارین ممنون می شم ذکر کنین
سلام دوست عزیز
مگسک تا جایی که یادمه پلاستیکی نبودا،بله مگسک با یک پیچ الن از روی مازل بریک باز میشه(کشویی هست)و روزنه دید هم با 2 تا پیچ 4 سو باز میشن و روی پیچ ها را بپوشانید.و مگسک و روزنه دید را هم در جای ایمن نگه داری کنید.Khansariha (256)
وقتی دوربین نصب میکنید بهتره روزنه دید و مگسک را باز کنید چون جلوی دهنه دوربین میاد و میزان نور ورودی را کم میکنه
----------------------------------------
نه خواهشا این یکی را بی خیال بشوKhansariha (266)
برای این مورد راه حل بهتری هست و اونم عکسش هست که براتون میزارم.Khansariha (256)
[تصویر: 14320519601.jpg]
---------
متصورم با کالیبر 5.5 راحت تر باشین.چرا گیر!؟ مگر این که مامور گرامی 16،17 سال از دنیا عقب باشه که ان موقع باید ...
54 یک اسلحه خاصی هست و برای کاربرد هر فردی مناسب نیست،توی دقت در فنری ها رو دست نداره اما وزنش واقعا بالاست و امکان حمل در مسافت های طولانی را از ادم میگیره.Khansariha (226)
و همچنین دوربین خراب کن ترین سلاح هم هست و رو دستش چیزی وجود ندارهKhansariha (172)
راستی تا یادم نرفته،این اسلحه شبیه مار خوش خط و خالی هست که ادم را مجذوب خودش میکنه و دل کندن ازش(فروختن) یک جورایی مهال و بسیار سخته.Khansariha (290)
انشاا... خرید خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ln 1 - 2015-05-21 05:31 PM

با نظر اقا محراب کاملا موافقم . من هر بار که 54 فروختم بعدش یه دوره پشیمونی داشتم . خلاصه ..
در مورد دوربین و رابطه اون با دیانا 54 مثل کارد و پنیر هستن ( البته با این دوربینهای بازار ما ) ولی این بنده خدا ایده جالبی اجرا کرده . کلا دوربینو از تفنگ ایزوله کرده تا ریکویل تفنگ خرابش نکنه

البته قبلش یه بوش ساخته برای تقویت جای پیچ بدنه تفنگ که این یکی بسیار کار جالبی هست و به نظر من لازمه برای 54 و 56 همچین کاری انجام داد .

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - AIRKING - 2015-05-22 10:57 AM

سلام.
این ایده چند سال پیش به ذهن من رسید که اون موقع فکر کنم تو سایت پیکس 07 فعالیت داشتم.البته چون تو اون زمان یه سری افراد بودن که خودشون عقل کل میدونستن به این ایده من خندیدن.
البته اون زمان پی سی پی تو ایران نبود و اینقدر فراگیر نشده بود و بیشتر مباحث حول 54،52،وایرخ 80 و گامو هانتر 1250 بود خخ.
من اون زمان فک کنم سال 87 یا 86 بود که این ایده مطرح کردم که اگر به جای اینکه دوربین روی قسمت فلزی اسلحه نصب بشه روی قنداق نصب بشه دیگه ما معضلی به نام لگد اسلحه نداریم،یه طرح ایتدایی هم دادم که به یه قطه به شکل u برعکس طراحی بشه و از دو طرف با 4 تا پیچ به قنداق پیچ بشه و ریل دوربین هم در بالای اون تعبیه بشه.به نظرم طرح خوبی بود و شدنی هم بود اما خوب اون موقع ما جوون بودیم و تجربه نداشتیم و البته یه عده هم کلا تو کار مسخره کردن دیگران بودن.بگذریم.
الان که این عکس دیدم یاد طرح خودم افتادم خخخخ.
به نظرم همین الانم اگر کسی باشه که دسترسی به دستگاه دقیق تراش داشته باشه و البته دلش به حال قنداق خوشکل 54 نسوزه کار شدنی هست.Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - DAGGER - 2015-05-22 09:45 PM

آقا جلال عزیزKhansariha (8)
این کار نصب دوربین با استفاده ار فیکسچر و پیچ بدنه که دوست گرامی ما جناب ln 1 عکسشو قرار دادند تو سایت pakgun و توسط یه پاکستانی انجام شده و ایده جالبی هست حدود دو سال پیش که ایشون گروپ و تستی براش نزاشته بودن و بالطبع از نظر استحکام میکانیسم هم وقتی با یه پیچ تودرتو و دو تا پیچ مماس به قنداق یه دوربین حد اقل 450 گرمی فیکس بشه نمیتونه در مدت زمان زیادی دوام و پایداریشو حفظ کنه و چون بازوی محرک نسبت به تکیه گاه اهرم بزرگتری تشکیل میده و با وزن افسانه ای 54 همون حمل و نقل فکر کنم برای از تنظیم خارج شدنش کافی باشه البته حسنش این هست که دیگه دوربین نابود نمیشه
هرچند علیرغم اتفاق نظر اکثر دوستان اینجانب به دوربین خراب کن بودن 54 معتقد نیستم و بشرط تنظیم دقیق عکس العمل ریل متناسب با قدرت اینرسی فنر ، تفنگ بسیار رامی هست در مقایسه با سایر تفنگهای هم رده قدرتی
ولی پایه های جدید آنتی شوک دیانا باید بهترین گزینه برای این مورد باشه که فعلآ فقط تئوریکال زیارتش میکنیم
[تصویر: 03-06-15-05-Diana-Bullseye-ring-caps-off.jpg]
[تصویر: 03-06-15-03-Diana-Bullseye-scope-stop-pin.jpg]
[تصویر: attacchi_benaglio_30mm_3.jpg]

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - key - 2015-05-22 11:40 PM

(2015-05-22 09:45 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پایه های جدید آنتی شوک دیانا باید بهترین گزینه برای این مورد باشه که فعلآ فقط تئوریکال زیارتش میکنیم
[تصویر: 03-06-15-05-Diana-Bullseye-ring-caps-off.jpg]
جناب DAGGER این پایه ها مناسب هستند ولی مشکل این هستش که قیمتی در حدود 100 دلار دارند که میشه حدود 330 هزار تومان !!!!!!!!! با این پول میشه یه دوربین 40*16-4 سنتر یا لیپرز خرید یا اون پول رو روی پول دوربین گذاشت و یه دوربین در حد 700 هزار تومان خرید

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - ln 1 - 2015-05-23 10:29 PM

البته شخصا کار دوست پاکستانی را تایید نمیکنم و فقط قسمت ساخت بوش برای نشمین گاه پیچ ایده مفیدی هستش. در غیر این صورت نصب دوربین به اون شکل و البته پروسه ساخت دستی و غیر دقیق و البته به قول دوست عزیزمون جناب dagger اضافه وزن ایجاد شده عملا انجام این کار را منتفی میکند .

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - Gohn - 2015-07-02 08:37 AM

سلام .دوستان لطف میکنن راهنمایی کنن چه ساچمه ای برای دیانا 54خوبه فقط باراکودا نباشه که دارم خیلی مزخرفه البته کالیبر 4:5باشه قبلا یه ساجمه داشتم چون بدون جعبه بود نمیدونم چی بود و بعد از اون چندتاش دبی هم فرستادم گیرم نیومد الحق که دقت داشت شبیه ساچمه گامو بود کوچک از داخلش هم تا نیمه پر بود تهش هم سوراخ دار بود ولی نه مثل باراکودا و کراسمن شبیه مرمی خفیف سوراخ دار کسی ازش اطلاعی نداره