شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی دیانا 54-diana 54 airking - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده دیانا Diana products (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: معرفی دیانا 54-diana 54 airking (/showthread.php?tid=99)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - pouyacell - 2014-10-17 11:20 PM

ممنون دوست من بابت راهنماییتون
پس گیر نمیاد ؟ آخه شکاف درجه رو کندم جای خالیش حس میشه
رو قسمت جلویی شکاف درجه همونی که تنظیم میشه جای پیچ ها هم خالی مونده اونو چی کار کنم؟ Khansariha (226)
پایه هم واسه خود اسلحه میخوام اگه ممگنه یه عکس ازش بذارید ممنون میشم
الان از ساچمه gammo ts-22 long distance استفاده میکنم خوبه ولی میخوام بهترش کنم

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mhrSB - 2014-10-17 11:30 PM

(2014-10-17 11:20 PM)pouyacell نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون دوست من بابت راهنماییتون
پس گیر نمیاد ؟ آخه شکاف درجه رو کندم جای خالیش حس میشه
رو قسمت جلویی شکاف درجه همونی که تنظیم میشه جای پیچ ها هم خالی مونده اونو چی کار کنم؟ Khansariha (226)
پایه هم واسه خود اسلحه میخوام اگه ممگنه یه عکس ازش بذارید ممنون میشم
الان از ساچمه gammo ts-22 long distance استفاده میکنم خوبه ولی میخوام بهترش کنم
نه خیلی دنبالش گشتم.تازه اونم فقط قشنگی داره و اگه ضربه بخوره و خراب بشه روی دقت هم تاثیر منفی داره.
شکاف درجه را اگه بردارین باید یک چسب روی ان 2 سوراخ بزنید تا کثیفی و رطوبت داخل نره.
و کافیه فقط خود مگسک را در بیارن،تازه به نظر من این جوری اسلحه زیبا تر هم هست،فقط باید حتما دوربین بست چون مگسک 54 کمی کلفته.
عکس که خودم ندارم و از تاپیک فروش اقا بهنام عکس میزارم.
این جوریا هست.
[تصویر: 13998171624.jpg]
و معمولا ارتفاشون هم تنظیم میشه.
[تصویر: 13998172611.jpg]
ساچمه تی اس 22 برای 54 سنگین هست و واشر سر پیستونش خراب میشه.بهتره از ساچمه ای که زیادی سنگینه استفاده نکنید.Khansariha (172)
ساچمه پرومگنوم اگه تمیز و خوب باشه هم جواب مناسبی میده و برای تیراندازی تفریحی کار سازه.Khansariha (399)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - serussam - 2014-10-18 12:08 AM

بهترین ساچمه برای دیانا ۵۴ کالیبر ۵/۵ ساچمه جی اس بی ۱۵،۸۹ گرین بعدش ساچمه کراسمن هالوپوینت من چند نوع ساچمه از جمله باراکودا و جی اس بی ۱۸ گرین و گامو مچ و گامو پرو مگنوم هم تست کردم هیچکدوم مثل جی اس بی ۱۵/۸۹ و کروسمن هالوپوینت نبودند البته اگه ساچمه ارزون میخاید استفاده کنید گامو پرومگنوم تا فاصله حداکثر ۴۰ متر خوب جواب میده

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - pouyacell - 2014-10-18 01:02 AM

دوستان واقعا ممنونم از راهنمایی هاتون خیلی مفید بود
دوربین روش هست Gammo 3*12*50 راضیم ازش
خودم هم از چند نفر که از 54 استفاده میکردند سوال کردم راجب ساچمه اونا هم JSB 15.89 رو پیشنهاد دادن ، از اسلحه جز برای شکار استفاده دیگه ای نمیکنم اهل هدف زنی و این برنامه ها هم نیستم واسه همین زیاد قیمت ساچمه مهم نیست یه بسته ساچمه واسه یه فصل شکار کافیه ، با وزن اسلحه هم کنار اومدم البته یه شادو 4.5 و یه ساچمه زنی هم دارم ولی میخوام از دقت بی نظیر 54 تو شکار لذت ببرم و حداکثر مسافت تیر اندازیم هم 50 متره که روی دست بیشتر از این برای من امکان پذیر نیست...
ولی فکر میکنم برای من که مسافت طولانی رو تو شکار راه میرم و اهل کمین نشستن نیستم پایه دست و پاگیر میشه و وزن اسلحه رو هم زیاد میکنه Khansariha (226)
پایه 54 با بقیه پایه ها فرق میکنه؟ آخه جای پیچ یا یه همچین چیزی نداره و قیمتش حدودا چنده؟ واسه وقتی که تفنگ تو خونست واسه دکور خوبه Khansariha (219)
و قیمت JSB 15.89 رو هم لطف میکنید و اینکه اصلی و تقلبی داره ؟Khansariha (172)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mhrSB - 2014-10-18 10:31 PM

(2014-10-18 01:02 AM)pouyacell نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان واقعا ممنونم از راهنمایی هاتون خیلی مفید بود
دوربین روش هست Gammo 3*12*50 راضیم ازش
خودم هم از چند نفر که از 54 استفاده میکردند سوال کردم راجب ساچمه اونا هم JSB 15.89 رو پیشنهاد دادن ، از اسلحه جز برای شکار استفاده دیگه ای نمیکنم اهل هدف زنی و این برنامه ها هم نیستم واسه همین زیاد قیمت ساچمه مهم نیست یه بسته ساچمه واسه یه فصل شکار کافیه ، با وزن اسلحه هم کنار اومدم البته یه شادو 4.5 و یه ساچمه زنی هم دارم ولی میخوام از دقت بی نظیر 54 تو شکار لذت ببرم و حداکثر مسافت تیر اندازیم هم 50 متره که روی دست بیشتر از این برای من امکان پذیر نیست...
ولی فکر میکنم برای من که مسافت طولانی رو تو شکار راه میرم و اهل کمین نشستن نیستم پایه دست و پاگیر میشه و وزن اسلحه رو هم زیاد میکنه Khansariha (226)
پایه 54 با بقیه پایه ها فرق میکنه؟ آخه جای پیچ یا یه همچین چیزی نداره و قیمتش حدودا چنده؟ واسه وقتی که تفنگ تو خونست واسه دکور خوبه Khansariha (219)
و قیمت JSB 15.89 رو هم لطف میکنید و اینکه اصلی و تقلبی داره ؟Khansariha (172)

امیدوارم زیر ضربات 54 دوام بیاره و در دراز مدت هم ازش راضی باشین(ولی شک دارم دوام بیاره)Khansariha (226)
با همون پرومگنوم هم میشه توی 50 متری شکار کرد(البته چون اسلحه 54 هست میگما!)Khansariha (256)
54 به درد شکار با ماشین میخوره و میتوانید تا حدود 40،50 متر سر دست هم اهداف مورد نظرتون را بزنید و قدرت کافی را هم داره.اما خدا ان روزی را نیاره که بخواهید پیاده با 54 برین توی کوه،اگه از من میشنوید اصلا این کار را نکنید اصلا و ابداKhansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
اگه بخواهید دو پایه هم روی تفنگ ببندین وزنش میره بالای 6 کیلو گرم و این یعنیKhansariha (127)Khansariha (368)
خوب باید پیچ مخصوص پایه را هم اگه رو پایه نباشه(که فکر نکنم باشه)جدا تهیه بکنید.Khansariha (226)
چون یکم سوالات داره از دامنه تاپیک خارج میشه تقاضا میکنم سوال را در تاپیک های تخصصی اش پیگیری بفرمایید.Khansariha (256)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - serussam - 2014-10-30 12:13 PM

دوستان بهترین دوربینی که توبازار گیر میاد برای ۵۴ چی پیشنهاد میکنید؟ متاسفانه دوربین لیپرز 4-16*40 بعد از حدود ۲۵۰۰ شلیک دیگه بازنشسته شد! Khansariha (172)دیگه صفر دوربین نگه نمیداره مدام بعد از چند شلیک صفرش عوض میشه . از تعریفی که از لیپرز میشد بعید میدونستم به این زودی خراب بشه البته شاید شانس من اینطوری در اومده. دوستان شما از دوربین لیپرز یا سنتر رو ۵۴ راضی هستید؟صفرش عوض نمیشه؟
Khansariha (8)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mhrSB - 2014-10-30 02:27 PM

(2014-10-30 12:13 PM)serussam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان بهترین دوربینی که توبازار گیر میاد برای ۵۴ چی پیشنهاد میکنید؟ متاسفانه دوربین لیپرز 4-16*40 بعد از حدود ۲۵۰۰ شلیک دیگه بازنشسته شد! Khansariha (172)دیگه صفر دوربین نگه نمیداره مدام بعد از چند شلیک صفرش عوض میشه . از تعریفی که از لیپرز میشد بعید میدونستم به این زودی خراب بشه البته شاید شانس من اینطوری در اومده. دوستان شما از دوربین لیپرز یا سنتر رو ۵۴ راضی هستید؟صفرش عوض نمیشه؟
Khansariha (8)
عجیبه!!!
من خودم از شلیک 50 تفنگ تا شلیک 550 اش روش دوربین لیپرز 4-16*50 بسته بودم و بدون هیچ مشکلی کار میکرد(تازه توی زمانی که فنر تفنگ رام نشده بود)و بعدش هم که دوربین را دادم رفت و 54 را گذاشتم کنارKhansariha (172)
و همچنین اقا علی خالزن(ALIANA-54-T06)هم تا جایی که یادمه دوربین های لیپرز 6-24*50 و 4-16*50 روی 54 خودشون بسته بودن و دوربین ها هم جفتشون سالم سالم بودن و مشکلی نداشتنKhansariha (226)
اون موقع من که راضی بودم و بعد از این که اسلحه گرم میشد همه شلیک ها را دقیق میزد و دوربین مشکلی نداشت،فقط کلا در همه موارد توی گرما و سرمای زیاد دوربین کمی صفرش به جا به جا میشه و این طبیعی هست.
البته یک سری شایعاتی هم شنیده ام(میگم شایعه چون هنوز در این باره تحقیقی نشده و یا من در جریان نیستم)مبنی بر این که لیپرز های جدید که دهنه 40 امدن کیفیتشون نصبت به قبلی ها(دهنه 50)افت داشته ولی شما بهتره دنبال رضایت مندی دوستان از لیپرز های 4-16*40 بگردین!Khansariha (226)

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - DAGGER - 2014-10-30 07:06 PM

دوستانKhansariha (8)

اینقدر هم میگین 54 دوربین خراب کن نیست! من روی 54 دوربینهای رده متوسط و درجه دوم هم بستم مثل دوربین optima همراه at44 حتی یک سانت هم جابجایی نداشت چه رسد به دوربینهای رده بالاتر
اگر قرار بود اون ریل متحرک هیچ کاری نکنه و فقط چند درصد تو دقت کمک کنه که توجیهی برای نصبش نبود
درسته جلوی انتقال لگد به دوربین رو نمیگیره ولی با تنظیم درست و عقب نشینی صحیح تفنگ مانع شوک سریع مثل تفنگهای دیگه شد و بین F و "F یه تاخیری ایجاد میکنه که خوش یه مزیته( نیروی عمل و عکس العمل)
در هر حال من هنوز هم معتقدم که 54 در رده اول تفنگهای دوربین خراب کن قرار نمیگیره به شرطی که از تنظیم دقیق ریل متناسب با قدرت تفنگ برخوردار باشه و دوربین در موقعیت گرانیگاه مناسبی نصب شده باشه

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - serussam - 2014-10-30 09:21 PM

ممنونم از پاسخ دوستانKhansariha (8)
احتمالا شانس من این دوربین اینطوری در اومده . در ضمن هنگام شلیک ریل ضربه گیر لگد تفنگ کاملا مهار میکنه حتی یه فاصله ای میمونه و تفنگ تا آخر ریل نمیرسه. دوستان به نظرتون چه دوربینی روش ببندم ؟ حس میکنم زوم ۱۶ برای گروپگیری تو فواصل بیش از ۲۵ متر دیگه کافی نیست لیپرز یا سنتر زوم ۲۴ بگیرم خوبه زیاد بلند نیست؟ مزاحم محل ساچمه گذاری نمیشه؟

RE: معرفی دیانا 54-diana 54 airking - mhrSB - 2014-10-30 11:28 PM

(2014-10-30 09:21 PM)serussam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم از پاسخ دوستانKhansariha (8)
احتمالا شانس من این دوربین اینطوری در اومده . در ضمن هنگام شلیک ریل ضربه گیر لگد تفنگ کاملا مهار میکنه حتی یه فاصله ای میمونه و تفنگ تا آخر ریل نمیرسه. دوستان به نظرتون چه دوربینی روش ببندم ؟ حس میکنم زوم ۱۶ برای گروپگیری تو فواصل بیش از ۲۵ متر دیگه کافی نیست لیپرز یا سنتر زوم ۲۴ بگیرم خوبه زیاد بلند نیست؟ مزاحم محل ساچمه گذاری نمیشه؟
اگه براتون مقدور بود هر سوال را در تاپیک تخصصی خودش مطرح بکنید،این گونه سریع تر و بهتر به جواب میرسین و همچنین بحث های مربوط به هر موضوع در تاپیک تخصصی خودش پیگیری میشه.Khansariha (256)
برای دوربین بهتون پیشنهاد میکنم در تاپیک دوربین در سلاح بادی و گلوله زن پیگیر باشین.
و اما حالا که ارسالی داشتم یک توضیح مختصری هم بدم.
زوم 24 هم زیاد به کارتون نمیاد و از طرفی چون این دوربین های معمول(نهایتش همین لیپرز و سنتر منظورمه)از نظر شفافیت در یک محدوده ای دیگه کم میارن و بهتون قول میدم با زوم 24 هم هیچ وقت شما از زوم بیشتر از 20 استفاده نخواهید کرد و برای تیراندازی معمولی(هدف زنی تفریحی و یا شکار)هم بیش تر از زوم 16 استفاده نداره.Khansariha (399)
نه مزاحم محل ساچمه گذاری در دیانا های بقل تاشو نمیشه چون از ان قسمتی که برای قرار گیری دسته کوکینگ هست،میشه ساچمه را داخل لوله فرستاد فقط باید روزنه دید و مگسک را در دهنه 50 ها باز بکنید تا جلوی دوربین قرار نگیره(اگه جلوی عدسی باشه جلوی مقداری از نور ورودی را میگیره و شفافیت تصویر میاد پایین)و برای ساچمه گذاری دیانا های زیر تاشو را اطلاعی ندارم.Khansariha (226)
در اخر یک نکته هم درباره افزایش دقت تفنگ 54 بگم که ارسالم بی ربط به موضوع نباشه.Khansariha (256)
بهتره میله دسته کوکینگ کمی به سمت داخل خم باشه تا بتوانه به ان زبانه فلزی(دقیقا در اخرین مرحله مسلح کردن دسته کوکینگ بهش گیر میکنه و اسلحه را میده جلو) تماس برقرار بکنه و جفتشون به بدنه تفنگ فشار بیارن تا اسلحه روی ریل نتوانه به طرفین بازی بکنه و این جوری اسلحه کاملا فیکس میشه.