شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اطلاع رسانی (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- انجمن: خبرها (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی (/showthread.php?tid=986)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - arashkian - 2015-10-16 10:41 AM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام....خبري خوندم مبني بر حمله خرس به پيرمرد الموتي كه آدرسش رو براي دوستان ميذارم...===Khansariha (8)Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - sabergholamian - 2015-10-16 11:50 AM

نظرات و دیدگاه های کاربران و ملت رو در انتهای گزارش بخونید جالبه، ببخشید رک میگم اما کلا ما بدبخت ترین انسانها تو این زمینه در بین سایر کشورها هستیم، اصلا کسی سعی نمیکنه یه شکارچی رو درک کنه، من حرفی ندارم دیگه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - key - 2015-10-16 02:51 PM

البته این خبر کمی قدیمی هستش ولی در کل سطحی نگری در همه جا و میان هر قشری وجود داره. فرقی هم بین دکتر و بازاری نیست. نحوه برخورد با موضوع شکار زیاد داره تند میشه و تجربه نشون داده در این جور مواقع افکار عمومی از سمت و سوی مشکلات بزرگ تر منحرف میشه. الان مشکل محیط زیست شکار نیست. خشکسالی هستش و این خشکسالی نتیجه سالها مدیریت غلط و غیر تخصصی مسولان همین سازمان محیط زیست هستش. بگذارید یه مثال بزنم. ما یه باغ داریم حدود پنج هزار متر. محض تفنن هستش ولی کلی درخت داره. هر بار پدرم یا من میریم برای آبیاری وقت بگیریم اول میگن آب نیست و خشکسالی هستش و فلان. بار آخر داغ کردم برگشتم به مسئول گفتم آقا من باغ رو خشک میکنم و خلاص. گفتش نه ممنوعه نمیتونم خشک کنی . گفتم ملک شخصی هستش خشک که سهله آتیش هم میزنم . خلاصه کنم داد و قال و اخرش رییس امضا زد ده ساعت حق آب بدید. این جریان واقعی محیط زیست ما هستش نه دو تا دونه تفنگ بادی و چهار دونه گنجشک

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - mik - 2015-10-16 06:33 PM

سلام
واقعا متأسفم برای این حامیان که فقط میشینن پشت کامپیوتر و تا میبینن یکی دو تا کبک زده شروع می کنن به نفرین و ناسزا و... جالب اینه که نود درصدشوت هنوز یک گله کبک هم داخل طبیعت ندیدن .دوستان بد نیست چند روزی هم یکبار به سایت دیده بان سر بزنید نگاه کنید از وقتی که این سایت دیده بان تأسیس شده تا حالا آمار کل شکار های غیر مجاز رو بنویسید یک طرف و آمار همین تعداد شکاری که در اثر طاعون تلف شدن رو یک طرف دیگه که فقط در اثر سو مدیریت هست طبق آخرین اخبار هم به الموت هم رسیده طاعون واقعا نمیدونم وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با حیات وحش فقط جلوگیری از شکار آن ها و صدور پروانه کردن پروانه شکار یا نکردن آن می باشد؟!

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - babakdana - 2015-10-19 01:07 PM

(2015-10-16 06:33 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
واقعا متأسفم برای این حامیان که فقط میشینن پشت کامپیوتر و تا میبینن یکی دو تا کبک زده شروع می کنن به نفرین و ناسزا و... جالب اینه که نود درصدشوت هنوز یک گله کبک هم داخل طبیعت ندیدن .دوستان بد نیست چند روزی هم یکبار به سایت دیده بان سر بزنید نگاه کنید از وقتی که این سایت دیده بان تأسیس شده تا حالا آمار کل شکار های غیر مجاز رو بنویسید یک طرف و آمار همین تعداد شکاری که در اثر طاعون تلف شدن رو یک طرف دیگه که فقط در اثر سو مدیریت هست طبق آخرین اخبار هم به الموت هم رسیده طاعون واقعا نمیدونم وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با حیات وحش فقط جلوگیری از شکار آن ها و صدور پروانه کردن پروانه شکار یا نکردن آن می باشد؟!

آی گفتی دوست عزیز ، این سایت دیدبان محیط زیست دیگه شورشو در آورده . نمیدونم چه خسومتی با شکارچی جماعت داره که فکر میکنه عامل تخریب محیط زیست و حیاط وحش شکارچیا هستن . تو کشورهای اروپایی شکارو یک صنعت میدونن و به شکارچی احترام میگذارن ، طبیعتشون هم روز بروز داره پابرجاتر میشه. تو کشور ما
شکارچی = بزهکار.

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - arashkian - 2015-10-19 01:43 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.جالبي كار هم اينه كه نظرات مخالف با ديدگاه خودشون(تخريب شكار و شكارچي) رو هم اصلا انتشار نميدن.من چندين بار امتحان كردم.فقط نظراتي كه به شكارچي يا به انجمن هايي مثل اينجا توهين ميكنن انتشار ميده.مثلا در جواب يك آقايي توي همين مطلب تفنگهاي بادي.......*كه گفته بود كه انجمن هاي تخصصي شكار و تيراندازي بچه هاي مردم رو اغفال ميكنن و با در باغ سبز نشان دادن*ترغيب به شكاركشي شون ميكنن و ----غيره.گفتم=نه اينطور نيست اين انجمن ها كه من عضو يكي از آنها هستم(بقيه رو چون اطلاعي ندارم چيزي نميگم).حداقل انجمني كه من عضوش هستم*محلي براي تجمع علاقه مندان به مقوله سلاح و شكار فانونمند و حاوي مطالب علمي و تخصصي در مورد موضوعات مرتبط است و برعكس با آموزش مرام شكارچي و شكار قانونمند و اصولي و تاكيد بر آن توسط با تجربه ترها باعث جلوگيري از شكاركشي توسط جوان ترها ميشه=(عين جملات يكي از ارسالهاي من در سايت محيط بان).اما هيچكدام از ارسالهاي من را انتشار ندادن اما همزمان تعداد زيادي پيام توهين آميز موافق با روند تخريب شكار و شكارچي و كلا مخالف وجوديت هرنوع سلاح حتي بادي(هدف و روند سايت محيط بان) انتشار پيدا كرد.چرا و چه چيزي پشت اين تخريبها و موضعگيريهاي علني و هدفمند و گسترده است؟!!!!.و اگر محق هستن و هدفشون خير است*چرا يك ارسال مخالف رو انتشار نميدن.يعني هيچ شكارچي يا تيرانداز و علاقه مند به مقوله سلاح و شكار ووووو هيچ فرد مخالف با نظر اين افراد*ارسالهاي اين سايت رو نميخونه و پيام موافق با مقوله شكار و شكارچي ارسال نميكنه؟!!!!.بنازم به اين طرفداران راستين محيط زيست.Khansariha (219)Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - ROOBAH - 2015-10-21 03:04 PM

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - naeem - 2015-10-21 09:20 PM

شکار بزرگترین فیل 50 سال اخیر آفریقا/تصایر

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - bettles - 2015-11-05 08:12 PM

سلام دوستان
امروز با یه محیط بان با 16 سال سابقه راجع به قانون مسخره شروع به شکار صحبت می کردم...... طرف که خودش محیط بان بود از این قانون گله داشت که درست تعریف نشده و بسیار مبهمه و باعث سوء استفاده میشه......... خودش به صراحت اذعان داشت که بعضی از محیط بانان از این قانون سوء استفاده می کنند..... هر چند که اکثر محیط بانان بدین گونه نیستند و باشرافت از محیط زیست کشور حفاظت می کنند اما تعدادی هم هستند که از این قانون سوء استفاده می کنند........ چنانچه عرض کرد که حقوق محیط بانی بسیار ناچیز بوده و به شدت زیر خط فقره و این باعث میشه که بعضی از محیط بانان وسوسه شده و اگر فردی را همراه با اسلحه ببینند حتی اگر طرف هیچ کاری هم نکرده باشه، او را به جرم شروع به شکار توقیف کنند تا جایی که طرف مجبور بشه با دادن مبلغی به محیط بان خودشو خلاص کنه........... البته این دوستمون گفت که سابقا بدین گونه نبود و خرج محیط بان به دخلش می رسید اما جدیدا با توجه به تورم و گرونی های شدیدی که بر کشور حاکم شده، این پدیده شوم زیادتر دیده میشه........... لذا ایشان به بنده صراحتا توصیه نمود که اگر با اسلحه گرم خود قصد هدفزنی و تفریح دارید جایی بروید که حدالامکان به تور محیط بان نخورید که در غیراینصورت ممکنه تیغ زده شوید!!!!!!.........
البته توصیه ایشان عمومیت نداره و صرفا یه توصیه دوستانه به شخص بنده بوده.....................

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - tem - 2015-11-09 04:19 PM

سلام به همه عزیزان.
درسته که مروانه شکار برای یه مدت کوتاه اومده؟
فکر کنم بدن