شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اطلاع رسانی (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- انجمن: خبرها (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی (/showthread.php?tid=986)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - arashkian - 2015-08-30 10:19 PM

Khansariha (8)Khansariha (256)سلام.در راستاي فرمايش و امضاء جناب كوهنورد*اين شعر يادم اومد(البته بلانسبت دوستان)={ اين خلق كه بيني-همگي روي و ريا ست / ناراستي از جبين آنها پيداست...قنديل و گليم كعبه را دزديدند / چيزي كه نبرده اند-فرمان خداست.}.مشكل كار ما جناب كوهنورد اينه كه هميشه اصل رو فداي فرع ميكنيم.و.هميشه هم كه دم رو غنيمت است-فردا رو ki ديده.حالا آب بود_بود و نبود....واقعا نميدونم نبود-بايد چكار كنيم(؟).از ديدگاه مسئولين و مديران اجرايي=حالا ما يك بخشنامه صادر ميكنيم يا يك سدي*چيزي ميسازيم(كه بگيم يك كاري كرديم)=خوب شد*ميگيم=بله-ديدين من چه مدير لايقي بودم و چه كار كردم.بد هم اگه شد*ki ميخواد بگه=چرا خراب كردي و اين چه تصميم و عملكردي اشتباهي بود و تاوان اشتباهت رو بايد پس بدي(ki تاوان تصميم و عملكرد اشتباهش رو پس داده كه من پس بدم).و نتيجتا اينجوري ميشه كه ميبينيم.Khansariha (8)Khansariha (256)
(2015-08-30 10:10 PM)nimrooz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطلبی جایی خوندم که گفته بود شکارچی 80 ساله در حرکتی نمادین اسلحه خودش رو خاک کرد ! به نظر من حقیر این آقا اگه باز میتونست باز شکار میکرد وقتی میگه به اندازه موی ادما شکار زدم و همه کوهای ایران رو رفتم ...

Khansariha (8)Khansariha (256)دوست گرامي-واقعا نميدونم يك مرد اگه نتونه جلوي خودش رو بگيره كه شكار نكنه و بخاطر ضعف نفساني*حتما بايد تفنگش رو بشكنه يا خاك كنه يا موارد مشابه=1-اين آدم معلوم نيست در زماني كه شكار ميكرده*چه جناياتي در حق حيات وحش مرتكب شده.2-چقدر بيسواد و جاهل و نيز شهرت طلب است كه سلاحش رو جلوي دوربينها چال ميكنه.3-حالا كه چي بشه؟!!!؟.(والا همه دنيا آويزون ميكنن سلاحشون رو و بعنوان آنتيك نگهداري ميكنن-ما چال ميكنيم).اگر سنت هم هست-سنت احمقانه اي است.اصلا اون فرد*با اينكارش داره به شخصيت خودش و همه شكارچيها توهين ميكنه.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - کوهنورد - 2015-08-30 11:03 PM

با سلام:
برادر من ، اون بابا دیگه تو 80 سالگی میخواد چکار کنه ؟ اصلا میتونه لگد تفنگ رو تحمل کنه ؟ میتونه تو کوه و بیابون راه بره که حالا میگه من دیگه شکار نمیرم ؟؟ اصلا میتونه تا بقالی سر کوجه تنها بره و برگرده ؟ Khansariha (367)
آی بدم میاد اینهایی که از این حرکات نمادین !!!؟؟؟!! انجام میدن . یکی نیست بگه چرا تو 40 سالگی نگذاشتی کنار ؟ اکثر اینها که الان تفنگ میشکنن و چال میکنن و ادا اطوار و................ آدمهای رذلی بودن که کبک روی تخم خوابیده رو سر میبریدن و میش آبستن رو میزدن و با افتخار میگفتن ناهار بره تو دلی داریم !!!!! دیدم بزغاله تو برف گیر کرده رو با چارپاره زده بود میگفت خدا روزی رسوند !!!!
حالا اینها واسه ما شدن آدم خوبه و ما ها شدیم هیولا .................
راستی دوستان نگفتند اگر جریمه نقدی رو نداشتی چکارت میکنند ؟ نگه ات میدارن؟ تفنگت توقیف میشه ؟ توجه کنید 2 تا پول میگیرن ها ، یکی محیط زیست میگیره یکی هم قاضی برات تعیین میکنه
با تشکر

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - arashkian - 2015-08-30 11:10 PM

والا جناب كوهنورد-سليقه است ديگه.البته اول از سلاح شروع ميكنن و خدا آخر و عاقبتش رو بخير كنه.خخخخخخخخخخخخخخخخ

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - aghajoon - 2015-08-31 12:19 AM

(2015-08-28 12:12 PM)yoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با حکم قاطع دادگاه، اسلحه شکارچی متخلف به جرم شروع به شکار مصادره شد
۶ شهریور ۱۳۹۴

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): حدود دو ماه قبل (اواخر تیرماه) نیروهای یگان محیط زیست لارستان فارس حین گشت زنی در عرصه های طبیعی این شهرستان متوجه حضور یک شکارچی متخلف شدند که درون کومه به کمین نشسته بود.

رییس اداره محیط زیست لارستان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شدند اما شکارچی با مشاهده مامورین پا به فرار گذاشت.

سرپرست اداره محیط زیست لارستان در این باره گفت: محیط بانان نیز به تعقیب متخلف پرداخته و پس از تعقیب و گریز طولانی در حالی که شکارچی خسته شده و از نفس افتاده بود وی را بازداشت نمودند.

از این متخلف یک قبضه اسلحه شکاری تک لول روسی کشف و متهم به جرم شروع به شکار جانوران وحشی به مراجع قضایی معرفی گردید.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری لارستان، بزه انتسابی به متهم محرز و مسلم دانسه شد و متهم به جرم شروع به شکار جانوران وحشی به پرداخت یک میلیون و پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم شد.

همچنین با حکم دادگاه و با استناد به ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی، پروانه حمل سلاح شکاری کشف شده ابطال و اسلحه به نفع دولت مصادره گردید.
Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
یعنی برا شروع به شکار جانوران وحشی میتونن تفنگ مصادره کنن؟؟؟؟؟
سلام دوست عزیز.
شما فقط به متن خبر توجه کردید ، اگر شما اون عکس مربوط به رای دادگاه را باز کنید میبینید که در رای دادگاه حرفی از مصادره تفنگ زده نشده و فقط گفته جواز حمل تفنگ باطل میشه و در اینگونه موارد به فرد خاطی فرصت میدند که تفنگش را بفروشه یا به نام دیگری بزنه که در اکثر موارد به اسم یکی از نزدیکانش میزنه و کار تموم میشه !
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - hossein1haghighi - 2015-08-31 11:43 AM

منم تعجب کردم گفتن تفنگ مصادره شده، البته قصه پوله است اگه جیب پر باشه که جریمه فورا داده بشه دیگه مصادره و زندان در کار نیست.. اگه خواهش که ندارمو غلط کردم میگن تفنگو بزن بنام کس دیگه پولم نداری برو زندان.

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - سنگک - 2015-08-31 02:15 PM

ببخشید دور از جون تمام دوستان .مگر ما موجود زنده و صاحب حق نیستیم که حداقل تکلیفمون را روشن کنند که آیا پروانه شکار صادر می کنند و اگر صادر کنند با چه شرایطی ؟و اگر صادر نکنند تا چند سال؟البته می دونم که خداییش خودشون هم نمیدونند این دفعه باید چه بلایی سر شکارچیها بیاورند اما اینکه تازگی نداره و مربوط به امسال و پارسال نیست.حرف بنده این هست آیا ممکن هست در کشوری با این عظمت تا اواسط شهریور هنوز معلوم نباشد که چکار با پروانه شکار می خواهند کنند؟الله اکبر من که عقلم به جایی نمیرسه.Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - bettles - 2015-08-31 02:45 PM

سلام
دوستان نمی دونم خبری را که در لینک زیر هست دیده بودید یا نه.............. ولی خیلی نگران کننده است.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طبق این گزارش چهار نفر که تنها با تفنگهای شکاری تک لول نخجیر (اینطور که از عکس پیداست) در منطقه غیرحفاظت شده حضور داشتند که آنها را به جرم شروع به شکار بازداشت می کنند. در خبر نگفته که تفنگها غیرمجاز بوده اند چون با توجه به نخجیر 1 بودن آنها قاعدتا باید جوازدار باشند........ یعنی آنها تفنگ جوازدار و قطار فشنگ همراهشون بوده و هیچ تیری هم شلیک نکردن ولی بازهم بازداشت شدند............. یعنی اگر تفنگ و فشنگ همراهمون باشه و بریم کوه به جرم اقدام به شکار بازداشت خواهیم شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟.....

دوستان بنده فکر می کنم این قانون "شروع به شکار" بسیار مبهم است و محیط بانان محترم و زحمتکش ما هر طور که دلشون بخواهد می توانند آنرا تفسیر بکنند و حتی سلیقه ای عمل کرده و برای افرادی که سلاح مجاز حمل نموده و در مناطق غیرحفاظت شده مشغول عبور هستند و حتی می خواهند هدف زنی بکنند، مشکل ایجاد کنند. در واقع هر محیط بانی می تواند تفسیر خودش را از این قانون داشته باشد. چه بسا شما رفتی در دشت و می خواهی هدف زنی بکنی اما محیط بان محترم از آن تفسیر به شروع به شکار نماید.
در واقع این قانون مبهم "شروع به شکار" محترمانه از شما می خواهد که تفنگ مجاز خودتان را در خانه نگه داشته و از خانه خارج ننمایید...............

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - hossein1haghighi - 2015-08-31 05:05 PM

تمامی قوانین ما به گونه ای هست که میشه از بغلش یه قانون دیگه استنباط کرد. این تفنگهایی که دست خودمونه باید واسه دکور استفاده بشه یا غیر قانونیه این حرفا تو گوش قاضی ومحیط بان نمی ره وقتی جریمه یه شکار ده میلیونه تازه اگه در حین شروع به شکار ببیننت پیشگیری نمیکنن میزارن شکار بزنی ده میلیون جریمه شی.

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - bycal - 2015-08-31 05:26 PM

با سلام
در مورد خبري كه دوست عزيزyoli به نقل از سايت محيط بان و ابطال جوازحمل شكارچي مورد نظر داشتن اگه به متن راي دادگاه توجه كنين شخص داراي سابقه كيفري بوده و وجود كومه دال بر اقدام به شكار هست لذا قاضي تقريبا حداكثر حكم رو براش زده

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - mik - 2015-08-31 06:29 PM

سلام
در مورد این اقدام به شکار سال پیش یکی از آشناها به قصد شکار رفته بوده و تفنگ هم روی صندلی شاگرد ماشین بوده داخل جاده خاکی بهش ایست می دن و اول میگه برای سرکشی به باغم اومدم و ... ولی محیط بان ها قبول نمی کنن بعد تفنگشو میگیرن میگن بیا محیط زیست بگیرش حتی دادگاه هم نفرستادنش این حکم ها سلیقه ای هست و عمومیت نداره و همین حکمی هم که صادر شده مطمئن باش اگر اعتراض بزنه حکم تغییر می کنه.