شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اطلاع رسانی (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- انجمن: خبرها (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی (/showthread.php?tid=986)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - FMJ - 2015-03-09 08:54 AM

بعد از حدود 600 ارسال تو این تاپیک و حدود 350 ارسال که مستقیم و غیر مستقیم درمورد رفتار شکاربان و درست و غلط اینگونه رفتارها از دوستان خوندیم فقط یک جمله ی این آقای حکیمی به دل من یکی نشست.((...که محیط زیست رو مثل خانواده ش دوست داره و با جان و دل ازشون محافظت میکنه ....))
بعضی از عزیزان یجوری برخورد میکنن و یه حرفایی میزنن که انگار توعمرشون باهیچ محیط بانی سروکار نداشتن و انگار اینا از کره ی مریخ فرستاده شدن اینجا و زبون هیچ آدمیزادی رو نمیفهمن و فقط اومدن که جماعت تفنگ بدست و عشق شکار رو بجزونن!!!!! یک بار شد خودتونو بذارین جای یکی از اونا ؟؟؟!!! اونی که میگید با کتک بردنش پاسگاه اگه من و شما بودیم شاید بدترشو بسرش میاوردیم!!!! من خودم این صحنه رو دیدم که تو تنگه ی پنجعلی دامغان دونفرو با قناصه گرفتن و مجبورشون کردن از بالای یک سینه ی کوه غلط بزنن و تا پایین کوه با لگد هولشون میدادن وقتی هم رسیدن به ماشین گذاشتنشون زیر پاهاشونو بردنشون!!!! اتفاقا محیط بانها هم جز باکلاس ترین ها و باشعورترینهاشون بودن ... دیگه نیازی نیست بگم این دوتا بچه پررو چه جور آدمایی بودن و چه کارهایی کردن تواین شهر نیم وجبی!!!! فقط اینو بدونین اگه من جای اونا بودم حتما کاری میکردم که تا آخرعمر نتونن اسلحه دست بگیرن....
امکان نداره .... آقا امکان نداره یک مامور محیط زیست بدون دلیل همینجوری از سر غرور و عقده الکی با کسی رفتار ناجور بکنه / امکان نداره ...../ مطمئن باشید اگه در همه ی جمع ها خوب و بد وجود داشته باشه در این جمع تعداد ادمای خوبش خیلی خیلی بیشتر از ادمای بدشه...
اینا با همه ی مشکلات حقوقی و امکانات و تجهیزات و مشکلات روانی و ...و .... فقط و فقط به یک دلیل هنوز بیشترشون به کار روزمره شون ادامه میدن و اونم همینه که این آقای حکیمی گفتن... اینا بخدا بعضیهاشون کل زندگیشون حفاظت از محیط زیسته اونم بهر قیمتی !!!! دقت کنین : بهر قیمتی!!!! حالا شما یک لحظه فقط یک لحظه خودتونو بذارین جای همچین آدمی که فقط واسش یک چیز مهمه اونم حفظ زندگی و سلامتی گونه های گیاهی و جانوری منطقه ایه که بعهدش گذاشتن و شبانه روز باهاشون زندگی میکنه...
انقدری اطلاع دارم که بهتون بااطمینان عرض کنم که محیط اداری شکاربانی یجور محیطیه که شکاربانهای متخلف خودبخود بعداز مدتی حذف میشن ... /میدونم هنوز هستن محیط بانهایی که رفتار نادرستی دارن اما حاضرم قسم بخورم اگه رفتار اون فرد خاص رو ریشه یابی کنی و پای حرفش بشینی مطمئنا اونی که قانع میشه من و شماییم !!!!!
من با جرات تمام از این قشر طرفداری میکنم و حاضرم ساعات زیادی با عزیزانی که ذهنیت نادرستی درمورد این افراد دارن بحث و تبادل نظر کنم / دوستان دراین ول و وشویی که وادیه محیط زیست ما داره و با اینهمه تصمیم گیریهای غلط جورواجور که مسوولین محترممون میگیرن اگر کسی یا کسانی باشن که واقعا و عملا واسه حفظ این باقیمانده ی رنجور زیست محیطی کاری انجام میدن همین چندتن محیط بان هستن که یادمون نره اونها هم مثل ما آدم ند نه فرشته و نه قدیس!!! آدمن با همه ی نواقص آدمی و با همه ی احساسات و عواطف مفید و مضر آدمی که گاها موجب رفتارهای ناشایست هم میشه... که اگه من و شما جای بعضیهاشون بودیم معلوم نبود چیکار میکردیم...!!!!!
پیشنهاد من به عزیزانی که ذهنیت منفی درمورد این قشر افراد دارن ومیدونم حتما دلایل موجه خودشو داره اینه که درصورت امکان با این افراد رابطه برقرار کنید و مدتی با این عزیزان باشید و پای حرف اونا هم بنشینید و یکطرفه قضاوت نکنید ...
بخدا بنده نه خودم و نه اعضای خانواده م کسی در این اداره مشغول به کار نیست و هیچ تعصب کورکورانه و احمقانه ی الکی ای روی این افراد ندارم و اتفاقا میشناسم کسانی رو که در همین اداره فقط بیت المال رو مفت میخورن و هیچ کاری هم صورت نمیدن ولی محیط بان هایی که در گشت ها و بیابونها هستن حسابشون از اون افراد جداست و باید باهاشون مدتی زندگی کنی تا بحرفم برسی...
حرف آخر اینکه شکارچی قانونمند نه تنها درطول عمرش با هیچ محیط بانی مشکل نخواهد داشت بلکه روز بروز هم خواهان قدرت بیشتر اجرایی واسه محیط بانان خواهد بود / شاید در بعضی نقاط و از برخی محیط بانان بی تجربه رفتارهای ناشایست و سواستفاده از موقعیتهای کاری سربزنه اما درکل ماجرا با افزایش قدرت قانونی و اجرایی محیط بانان حفظ و حراست صحیح از گونه های گیاهی و جانوری محیط زیست ماست که بهتر انجام خواهد شد و نتیجه ش مستقیما به امثال من و شما برخواهد گشت...
با تشکر...Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - sajadm - 2015-03-09 12:41 PM

سلام خداییش خیلیی با معرفتی جناب FMJ باعث افتخار که با همچین انسان فهمیده ای آشنا شدم همونطور که فرمودید در بین محیط بان ها هم خوب هس و هم بد البته منظور از بد بیشتر اخلاق بد هس ولی جدا از این بحث ها اونارو باید ستایش کرد که با این شرایط بد مالی و کار سختی که دارن بازم با دلوجون به وظیفه شون عمل میکنن و حالا اگه یه موقعی هم رفتار بد و تندی ازشون سر بزنه به خاطر تعصب کاریشونه که پیگیر هستند و همه میدونن که هر کسی یه جور اخلاقی داره بعضیها زود عصبانی میشن دست خدشونم نیست خلقشون اینجوریه نباید همه رو به یه چشم نگاه کرد اما اونها دارن برای حفظ ارزشهایی که خدا خلق کرده و بعضی از ما ها دور از وجدان اون هارو برای لذت خودمون نادیده میگیریم و نابو د میکنیم تلاش میکنن.از شکارچی های قدیم پرسیدید که چرا الان چهارپایان در خطر انقراضن؟ به خاطر شکار بیرویه ی قبل از انقلاب که عمدتا از افراد قدرتمند و خانها مرتکب میشدند الان ما به این وضع دچار شدیم و تمام تلاش محیط بانها به این دلیله که حداقل نسلهای بعد دچار این وضع نباشنKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
اگه هرچیزی در چهار چوب قانون باشه(هرچند سختگیرانه)باعث میشه که هیچ حقی از کسی ضایع نشه که در مورد ما اینطور شده و الان فقط میتونیم به شکار پرنده فک کنیم و نه چهارپاKhansariha (226)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - سنگک - 2015-03-09 06:14 PM

جناب FMJ شما دارید قداست سازی می کنید اگر کسی دزدی کرد آیا مامور نیروی انتظامی حق دارد انگشتان دستش را همانجا قطع

کندیا باید اورا به دادگاه بفرستد؟یا اگر کسی را به جرم قتل بازداشت کردند آیا مامور حق دارد همانجا او را دار بزند؟اگر کسی ناراحتی

اعصاب دارد بیجا می کند مسئولیتی مهم را بپذیرد.دوست خوبم از صبح تا شب همه رسانه ها یکطرفه از محیطبان طرفداری میکنند و

توی سر شکارچی چه قانونمدار و چه متخلف می زنند.خدا قوت شما هم با آنها یک صدا شدید.واقعا خدا قوت.Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - roohi.shokoohi - 2015-03-09 07:27 PM

واقعا مگه مامور محیط زیست میتونه خودش اعمال قانون کنه پلیس قاتل بگیره بدون اجازه قانونی جرات نداره تو بهش بگه بعد یک شگارچی بدبختو باید از کوه غلط بدن پایین بعد خودمون بشینیم تشویقشون کنیم بگیم به خانوادش که محیط زیست برخورده ولقعا جای تاسف دارد گاهی اوقات کاسه داغ تر از اش میشیم

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - mhrSB - 2015-03-09 07:53 PM

فکر کنم کمی سو تفاهمی پیش امدهKhansariha (226)
اخه کدوم شخصی توی تنگه 2 نفری با 2 تا دراگانوف میره!!!
احتمال میدم اونا اصلا شکارچی نبودن و شاید جز اشرار منطقه به حساب میامدن و از محیط بانی هم برای دستگیریشون در کنار نیرو های انتظامی استفاده شده،چون محیط بان ها منطقه را بهتر میشناسن بتوانند کمک بکنند.Khansariha (226)
متاسفانه بعضی از افراد شرور دست به شکار میزنند که بعضا با سلاح جنگی هم هست و اون طرف هم محیط بان های فاسد هم وجود دارن و این 2 قابل انکار هم نیست،فقط فرقش اینه که رسانه در اختیار افرادی هست که با تصمیمات اشتباهشون دارن محیط زیست را بیشتر خراب میکنند و تقصیرش را میخواهند بندازن گردن شکارچیا،پس ما باید خودمون را از همچین افرادی جدا بدانیم تا بتوانیم به طور صحیحی پشت ایده فکریمون باشیم و به جلو ببریمش.Khansariha (256)
ما باید اول تعریف جدیدی از شکارچی ارائه بدیم که درست و خوب باشه(در اصل یاداوری هست) و بعدش خودمون سعی کنیم یک شکارچی خوب باشیم(نه مثل افرادی که محیط زیست را نابود میکنند)که اگه کسی ما را توی طبیعت دید از رفتار و منش ما که به طبیعت احترام میگذاریم لذت ببره و مجذوب بشه،و در درجه بعدی باید ان دسته از محیط بان های خوب و زحمت کش که هدفی جز حفاظت و حراست از حیات وحش و گیاهان را ندارند،با خودمون همراه و همفکر بکنیم.Khansariha (256)
--------------------------------------------------
و یک خواهشی هم داشتم.
لطفا از الفاظ مناسب تری استفاده بکنید،ما باید با:اخلاق(هرچقدر هم عصبانی بودیم حرف بدی نزنیم)،صبوری(هیچ وقت احساسی فکر نکنیم)و استدلال های درست(حرف هامون روی حساب باشه و اگه لازم شد سند و مدرکش را هم بگذاریم)حرفمان را به کرسی بنشانیم نه این که به طرف مقابلمون توهین بکنیم.Khansariha (226)
انشاالله تیراندازی های خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - سنگک - 2015-03-09 08:53 PM

مهم این هست که ما یاد بگیریم و به بچه ها هم یاد بدهیم همیشه در چهارچوب قانون حرکت کنیم و اگر کسی خواست حق ما را پایمال کند حال میخواهد هر جا و هر اداره ای باشد با متانت اما قاطعیت تمام از حق قانونی خودمان دفاع کنیم و اجازه ندهیم کوچکترین بی احترامی به ما بشود.شخصیت انسان یکی از با ارزشترین دارایی های او هست.Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - hamidhakami - 2015-03-09 10:23 PM

با سلام. متاسفانه دوستان یه سری الفاظ ناجور تو این تاپیک دارن بکار میبرن که فکر نکنم درست باشه . لطف کنید و تو نوشتار خودتون دقت کنید تا توهین و بی ادبی به کسی نشه.

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - FMJ - 2015-03-10 12:03 AM

نمیدونم این اپی دمیه / بیماریه / عادته ....!!!!! نمیدونم !!!! هرچی هست که بعضی مواقع بدجوری دامن تبادل نظر رو درمحیط فروم می گیره و از اونجایی هم که اکثرا دچار این اپیدمی میشن تا بخواد یکی بیاد و رفع و رجوعش کنه همینجور ارسال میاد پشت ارسال که معمولا هیچکدوم هم ربطی به موضوع نداره و .....!!!!
این اپیدمی هم اینه که اصلا دوستان ارسالهای دیگردوستانشونو دقیق نمیخونن و یذره تامل نمیکنن و فورا میرن سراغ صفحه کلید و هرچی اون لحظه به ذهن مبارکشون میرسه میگن که معمولا در عین حال که درسته ولی ربطی به موضوع ارسال دوستان نداره !!!!!
درمورد محیط بانان عزیز و زحمت کش اصلا نیازی نیست من و شما بشینیم تاییدشون کنیم یا تکذیب / بنده هم نظرمو دادم و دیگه درموردش حرفی نمیزنم / ولی در مورد این اپیدمی جدا به دوستان این پیشنهاد برادرانه رو میدم که کمی رو تامل و تفکر درمورد ارسالهای دوستان دیگه بیشتر کار کنید و نیازی هم نیست آسمون ریسمون بهم ببافیم تا حرفمونو به کرسی بنشونیم / اصلا مگه من و شما چه کاره ایم که بخوایم نظرات اینچنینی مونو باضرب و زور به خورد بقیه بدیم؟؟!!! ما فقط مجازیم درچهارچوب قوانین این محیط های مجازی نظراتمونو اعم از گله و شکایت و نظر و پیشنهاد سازنده به اطلاع دیگر دوستان برسونیم و خلاص!!! حالا اگه از نظرات هم خوشمون نیومد و مخالفتی داشتیم اگه حال و حوصله وصبر و شکیباییه دادن ارسال درمحیط مجازی رو داشتیم که چه بهتر به تبادل نظر میپردازیم/ اگرم نداشتیم که هیچ /ارسال دوستان دیگه رو میخونیم و با تشکر و سپاس قال قضیه رو میکنیم و خلاص...
برادر عزیز سنگک این مساله ای که شما روش دست گذاشتید بنظر بنده نه تنها به حرف من درارسال گذشته م ربطی نداشت بلکه بنظرمیاد جنابعالی واسه رسیدن به اهداف درست که خیلیها آرزوشونو دارن (ازجمله خود بنده) راه نادرستی را انتخاب فرمودید! اگر یک عده ای خواسته یا ناخواسته برای تیشه زدن به ریشه ی محیط زیست این مملکت از اینجور حرکات ناشیانه و خرابکارانه استفاده میکنن و بقول شما دشمنی با شکار و شکارچی راه انداختن میدونین چرا درکارشون انقد موفق شدن ؟؟؟!!! میدونید چرا ؟؟؟!!! باینخاطر که دقیقا امثال من و شما هم در گوشه و کنار تااونجایی که تونستیم مقابل به مثل کردیم و نه تنها کمکی به اهداف خوب نکردیم که هیزمی شدیم مضاعف بر آتش این ازخدابی خبران که هدفی جز سودجویی مالی واسه خودشون و اطرافیانشون نداشتن و ندارن !!!
اگه یک لحظه باین مساله فک کنید که چه سودی از دشمنی محیط بانان و شکاردوستان و شکارچیان حاصل میشه و این سود اصلا عاید چه کسانی میشه به منظورم از تمام این حرفها خواهید رسید و دیگه دراین مورد بنده بحثی نخواهم داشت...
البته بنده بارها در ارسالهای خودم باین مساله اشاره کردم که مطمئنم خیلی از این اختلاف نظرها در ارسالها اصلا اختلاف نظر نیست و خاصیت سوءبرداشت در محیط های مجازی مخصوصا واسه افرادی که هیچ ذهنیت و سابقه ی فکری درست و روشنی درمورد هم ندارن پیش میاد و هیچ کاریش هم نمیشه کرد / فقط تنها چاره ش اینه که به این اپیدمی بها ندیم و با آرامش خاطر و خوشبینی نسبت به همدیگه به تبادل نظر درست بپردازیم / چرا میگم خوشبینی ؟؟؟!!! از این نظر که ما اعضای انجمن اگه هیچ خصوصیت مشترکی نداشته باشیم حداقلش اینه که علایق و سلایقمون تاحدی شبیه هم بوده که عضو چنین فرومی شدیم/ حداقلش اینه که هممون تو این مملکت داریم زندگی میکنیم / حداقلش اینه که هممون با این چیزا کم و بیش بزرگ شدیم و هیچ کدوم از کره ی دیگه ای نیومدیم / حداقلش اینه که هممون میخوایم محیط زیست سالم و سلامتی داشته باشیم / از شکار اسم نمیبرم چون بعضی ها به درستی از نظر خودشون مخالف به کل هرچی شکارن و نمیخوام سوء برداشتی بشه / حداقلش اینه که تمام این شکارچیان متخلف و قانونمند و این محیط بانان خوب و بد تماما جزء خانواده های خود ماها هستن و از جای دیگه ای پیداشون نشده !!! و .....و ....هزاران وجه مشترک موجه دیگه که هریک به تنهایی کافیه تا ما نسبت به افکار یکدیگر خوشبین باشیم و اگرم کاری بخوایم صورت بدیم باهم و در یک جهت درست باشه ...
اینارو گفتم که اگه من بعد دوستی واسه بهتر رسوندن پیامش به دیگران از مثالهای مستندی استفاده کرد بقیه دوستان بذارن بحساب اینکه طرف دیده و با اطلاعات کافی به خودش اجازه داده همچین مثالی رو بزنه و بهش خوشبین باشن و فورا درمقابلش به جبهه گیری نپردازن .... امیدوارم تونسته باشم منظورمو رسونده باشم ...
من مطمئنم همه ی کسانی که از وقت و هزینه و اعصابشون بها میذارن و برای من و شما در اینجور تاپیک ها ارسال میذارن تماما هدف مشترکی دارن و بدلایلی که ذکر کردم هیچ کسی هدف و آرزویی غیرازاین نداره که شاهد یک محیط زیست سلامت و نظام شکار و شکارچی هدف مند و پویا باشه /که اگه غیرازاین باشه فقط وقت خودش و دیگران رو تلف کرده و بس...
درپایان عرایضم اگه باعث سو تفاهمی شدم از همه دوستانم عذر میخوام فقط دوباره این خواهشمو مطرح کنم که عزیزان کمی در ارسالهای دیگران بیشتر تامل کنیم و اینقدری که حرف و عقیده ی خودمون واسه خودمون محترمه یادبگیریم نظر و عقیده ی دیگران بیشتر واسمون محترم باشه که اگه جز این باشیم به جای درستی نخواهیم رسید!!!
Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)Khansariha (232)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - مهدى١٣٦١ - 2015-03-10 12:32 AM

حيف اون ٢ تا دراگانوف كه لو رفت ، اونم تو روز روشن ، اونم تو تنگه ، اونم جلوى ديد همه مردم ، غلتاندن اين ٢ نفر كم بود ، بايد ميبستنشون به پيكاپ رو اسفالت تا دم پاسگاه محيط بانى ميكشيدن شون خخخخخKhansariha (8)Khansariha (48)Khansariha (219)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - FMJ - 2015-03-10 12:42 AM

اینم نظر آقامهدیه دیگه .... کاریشم نمیشه کرد!!!! / سرورماست و آخرشبی دل مارو با نظراتش شاد کرد...
شبت بخیر آق مهدی...Khansariha (8)