شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اطلاع رسانی (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- انجمن: خبرها (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی (/showthread.php?tid=986)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - hamidhunter52 - 2014-08-22 09:43 PM

واقعا خیلی ناراحت کننده بود باورم نمیشد یه نفر بتونه اینقدر اژ شعور و اخلاق کم داشته باشه من شکار میکنم در حد پرندگان ببینم پرنده ای که زدم تیری شده و داره اذیت میشه واقعا ناراحت میشم و تا میتونم سریع راحتش میکنم ولی این نمیدونم نمیشه بهش انسان گفت عین خیالش نیست
نظرات رو خوندید یکی گفته ندیدم شکارچی که عاقبت بخیر بشه همینجا بهش میگم برادر من شکارچی که قوانین شکار رو رعایت نمیکنه در فصل غیر شکار اقدام به شکار میکنه و اینگونه با شکارش رفتار میکنه بله حقش هست عاقبت بخیر نشه وگرنه اگر از روی روش صحیح شکار بشه به نظر من کار خلافی نکرده که حقش باشه بد ببینه در زندگیش
امیدوارم اینجور صحنه ها هیچ وقت دیگه رخ ندهKhansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - kingzax - 2014-08-23 12:44 AM

بسیار ناراحت شدم. امیدوارم خیری از زندگیش نبینه. حیوان بیچاره تو بدترین زجریه که میشه تصورش کرد.Khansariha (367)
از اون بدتر خوندن نظرات جماعتی میتونم به جرات بگم بی اطلاع و کوته فکر بود که باعث شد حالم خیلی گرفته بشه.

از همه جالبتر برام فتوای فردی بود بنام محمدامین احمدپور
که گفته : خداوند ار آنها نگذرد در اسلام شکار حرام است ودر قرآن ودرسوره بقره آمده که نماز دزد وشکارچی کامل است واقعا تاسف باراست که در کشور اسلامی شکار صورت میگیرد.
اینجا میگم چون احتمالا مسئولین سایت تابناک اینجا میان و میخونند. اول از همه متاسفم برای اون سایت بخاطر اینکه اجازه میده برای نفع خودش هر کسی هر چیزی بگه. حتی همچین حرفی که دروغ بستن به دین اسلام هست.

کجای این دین اومده که شکار حرام است؟!!! مگر نه اینکه ما کلی احکام مربوط به شکار و حلال و حرامی داریم. به خدا زشته این حرفها. توهینه به دین اسلامه.
مگه نه اینکه پیغمبر اسلام توصیه کردند به تیراندازی و سوار کاری؟ منظور از توصیه پیغمبرمون شکار برای بقا بوده و حفظ آمادگی برای دفاع از سرزمینمون.
امیدوارم مسئولین سایت تابناک این مطالب و ببینند و شرم کنند از این رفتار ناپسندشون. شمایی که ادعای مسلمونی دارید یادتون باشه افترا زدن به دیگران گناه کبیره هست.

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - صادق قرنجیکی - 2014-08-23 06:54 AM

نقل قول : خداوند ار آنها نگذرد در اسلام شکار حرام است ودر قرآن ودرسوره بقره آمده که نماز دزد وشکارچی کامل است واقعا تاسف باراست که در کشور اسلامی شکار صورت میگیرد.
شهریار عزیز ، اینا وقتی نمی تونن مسئله ای رو حل کنند (با تعمق و تفکر و برنامه ریزی دقیق و فرهنگ سازی ) سعی در پاک کردن مسئله به هر نحوی دارند !
استناد به قرآن و سنت بدون دلیل و بدون مستند در هیچ جای جهان اسلام و نزد هیچ فقیه ای مورد قبول نیست!
این آقای محترم می تونن به من اون آیه مربوطه رو که حکم بر مشکل دار بودن نماز شکارچی داره رو استناد کنند که کدام آیه است ما ندیدیم یا فکر کردند کسی قران نخونده که این حرفو پرونده و یا اینکه خودش قرآن رو نخونده و هیچی بارش نیست!
نعوذباله ، ادم می مونه چی بگه ! به قطعیت و یقین همچین ایه ای در این سوره شریف نیستش ! Khansariha (8)
... Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - سید علی - 2014-08-23 09:35 AM

(2014-08-23 06:54 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول : خداوند ار آنها نگذرد در اسلام شکار حرام است ودر قرآن ودرسوره بقره آمده که نماز دزد وشکارچی کامل است واقعا تاسف باراست که در کشور اسلامی شکار صورت میگیرد.
شهریار عزیز ، اینا وقتی نمی تونن مسئله ای رو حل کنند (با تعمق و تفکر و برنامه ریزی دقیق و فرهنگ سازی ) سعی در پاک کردن مسئله به هر نحوی دارند !
استناد به قرآن و سنت بدون دلیل و بدون مستند در هیچ جای جهان اسلام و نزد هیچ فقیه ای مورد قبول نیست!
این آقای محترم می تونن به من اون آیه مربوطه رو که حکم بر مشکل دار بودن نماز شکارچی داره رو استناد کنند که کدام آیه است ما ندیدیم یا فکر کردند کسی قران نخونده که این حرفو پرونده و یا اینکه خودش قرآن رو نخونده و هیچی بارش نیست!
نعوذباله ، ادم می مونه چی بگه ! به قطعیت و یقین همچین ایه ای در این سوره شریف نیستش ! Khansariha (8)
... Khansariha (8)

سلام
پیروی حرفای دوست خوبم آقا صادق کجای قرآن گفته شکار حرام است؟
من بشخصه کل قرآن رو همراه بامعنی مطالعه کردم فقط خداوند گفته شکار در فصل حج واجب حرام هست
دوست من بهتر قبل از هر حرفی بتونی ادعاتو ثابت کنی...

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - ALIANA-54-T06 - 2014-08-23 09:01 PM

دوستان یه بابائی بدون اطلاع از احکام و قران یک حرف عوام فریبانه ی را زده که این خودش گناه نابخشودنی را داره (هرگونه خلاف واقع و افترا بستن به قران گناه کبیره هست) ولی از این موارد که بگذریم بهتره دیگه به حاشیه نپردازیم و این موضوع را تمام شده بدانیم و ادامه ندیم . ممنون از دوستان Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - صادق قرنجیکی - 2014-08-23 09:11 PM

با تشکر از علی آقای عزیز ، من هم بعد از مطالعه خبر در سایت محیط بان و بعضی کامنت های بی منطق ، کمی احساس به خرج دادم و پست رو نوشتم (البته در هر صورت ایشون حق صحبت به این صورت نداشت) ولی دوستان بیایید دعا کنیم که آگاهی محیط بانان و شکارچیان بالاتر بره و نیز آمورشهای لازم رو هم هر دو گروه ببینند تا دیگه شاهد این اتفاقات ناگوار نباشیم.
خداوند به هر دو طرف صبر بده ! آمین
Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - key - 2014-08-31 02:40 PM

خوب این هم آب پاکی بر روی دست دوستانی که احتمالا برنامه شکار برای فصل شکار داشتن
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه شکار در ایران ممنوع است، گفت: در حال بازنگری در سیاست های شکارو صید در کشور هستیم.

به گزارش مهر، معصومه ابتکار در جمع خبرنگاران افزود: امروز مراسم بزرگداشت محیط بانان برجسته و پروژه حفاظت از محیط زیست به خوبی برگزار شد در این برنامه سازمان ملل متحد و سازمان‌های مردم نهاد مشارکت خوبی داشتند.

وی افزود: به غیر از ایران در کشورهای دیگر یوزپلنگ منقرض شده است باید این موجود را مدنظر قرار دهیم و تلاش‌های ملی برای حفاظت از آن‌ها انجام دهیم؛ باید جلوی انقراض یوزپلنگ آسیایی را بگیریم که خوشبختانه ما طی تصاویر اخیری که مشاهده کردیم مشخص شد تعداد یوزپلنگ آسیایی افزایش یافته است.

رییس سازمان محیط زیست با بیان این‌که آمار جدیدی از تعداد یوزپلنگ آسیایی نداریم ولی تصاویر خوبی را شاهد بودیم، اظهار داشت: 4 یوزپلنگ در 4 تصویر اخیراً مشاهده شده است که امیدواریم در راستای حفاظت این گونه استمرار داشته باشیم.

راه اندازی شبکه دور بین های تله و سنجش از دور برای کمک به محیط بانان
ابتکار با بیان این‌که در حال حاضر تعداد محیطبانان بسیار کم است، گفت: یکی از برنامه‌های سال 93، راه‌اندازی شبکه دوربین تله و سنجش از راه دور است. در حقیقت با چنین دوربین‌هایی کنترل از راه دور انجام خواهد گرفت.

رئیس محیط زیست تصریح کرد: برای تهیه خودرو و موتوسیکلت نیاز به اعتبار داریم که باید آن را تأمین کرده و در اختیار محیط بانان قرار دهیم در واقع در این زمینه تدابیر لازم را اندیشیده‌ایم.

وی گفت: در زمینه مجهز کردن محیط بانان به اسلحه نیز ما سیاست‌‌های خود را داریم و باید این موضوع مدیریت شود.

بازنگری در سیاستهای شکار و صید

رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: نباید بگذاریم که شکارچیان غیرمجاز به زیستگاه‌ها دست‌درازی کنند بنابراین باید از گونه‌های حیات وحش حفاظت کرده و در این راستا از مردم برای مشارکت دعوت به عمل آید.

وی با بیان این‌که شکار در ایران ممنوع است، افزود: اسیر کردن و کشتن حیوانات خلاف قانون بوده مگر این‌که از سوی سازمان محیط زیست مجوز خاصی گرفته شود؛ به طور کلی نکته مهم این است که شهروندان باید مطلع باشند شکار با سلاح مجاز و پروانه اسلحه ممنوع است.
ابتکار تصریح کرد: ما اکنون در حال بازنگری سیاست شکار در کشور هستیم؛ شکارچیان به جای شکار حیوانات دوربین در دست گرفته و شکار لحظه انجام دهند.ابتکار در خصوص شکارگاه خصوصی گفت: شکار در شکار‌گاه‌ خصوصی صورت می‌گیرد که آن نیز دارای ضوابط خاص است ولی به طور کلی باید در زمینه عدم شکار فرهنگسازی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست در خصوص برخورد با شکارچیان غیرمجاز سختگیرانه عمل می‌کند، گفت: به شکلی اقدام خواهیم کرد که فرهنگسازی در زمینه عدم شکار صورت گیرد و مردم به سوی شکار نروند.

منبع : تابناک

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - flower - 2014-08-31 02:44 PM

خداییش خوب گفته
بلاخره یه مسئولی هم پیدا شد که بگه باید فرهنگ سازی بشه و دم از جریمه و زندان و ... نزنه

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - DAGGER - 2014-08-31 10:35 PM

خدمت دوستان گراميKhansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - shekarmi - 2014-09-01 12:00 AM

سلام با توجه به این مواردی که سازمان محیط زیست ذکر کرده هنوز جای امید وجود دارد که پروانه شکار امسال داده شود اما با تغییرات ...... تا آبان ماه همه چیز معلوم خواهد شد