شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اطلاع رسانی (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- انجمن: خبرها (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی (/showthread.php?tid=986)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - AIRKING - 2014-05-01 12:50 PM

(2014-05-01 11:46 AM)zoro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اگه من بخوام موقع خرید بنجامین نیترو دوربین سنتر خودش رو برداره بجاش یک لیپزر یا سنترپوینت ۴در ۱۶ بذاره چقدر میگیریه؟ممنون

با سلام عرض خیر مقدم خدمت شما کاربر گرامی.
دوست عزیز سوال شما مربوط به این تاپیک نیست،لطفا در تاپیک مناسب سوالتون مطرح کنید.
با تشکر

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - Zoli - 2014-05-02 07:14 PM

سلام دوستان
كسي اطلاع داره بند١٥قانون شكار چي هست؟

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - key - 2014-05-02 07:34 PM

(2014-05-02 07:14 PM)Zoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
كسي اطلاع داره بند١٥قانون شكار چي هست؟

با سلام دوست عزیز بند 15 نداریم , ماده 15 داریم که نوشته : شکار جانوران وحشی بر خلاف مقررات شکار و قابل تعقیب بوده و متخلف به حداقل مجازات محکوم میگردد

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - Zoli - 2014-05-02 07:58 PM

سلام دوست عزيز مطمني؟
ما ديروز رفتيم زمين دوستمون بيرون از شهر واسه تفريح اصلا وسايل شكار باهامون نبود ،
شكار باني و كلانتري با گانگستر بازي تموم كه حالا ماشين رو كمباد كردن و كمين زدن و مارو گرفتن بماند،
وسيله و اسلحه اي از ما نگرفتن و به لباس دوستمون گير دادن كه لباس شكار تنته برين اسلحه هاتون رو هر جا گذاشتين بيارين ،خلاصه مارو بردن بازداشت كردن و اصرار كه تفنك رو بيارين ازادتون ميكنيم و بردن قاضي كشيك واسمون زده بود طبق بند ١٥نه ماده،اقدام به شكار نموده اند،قاضي هم ديد هيچي رو پرونده نيست گفت برين بسلامت،خواستم ببينم اين بند١٥يعني چي؟
خدا ازشون نگذره بيخودي حالمون رو گرفتن،يارو ماموره تو باغ اومد رفت ٥٠متر شايدم بيشتر اونورتر يه پوكه زنگ زده از رو مين ورداشت اورد گفت اينم از اثار جرمتون،
واقعا مسخره هست به خاطر لباس ادم رو ببرن،ما هميشه جايي ميريم لباس بيابونمون اينطوره،تجربه خوبي بود واسه لباس پوشيدن ،

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - رضا قلعه قافی - 2014-05-02 08:21 PM

ماده 15- شروع به شكار جانوران وحشي بر خلاف مقررات اين قانون قابل تعقيب و مجازات مي باشد و مرتكب به حداقل مجازات مقرر محكوم خواهد شد.
دوست عزیز حق دادنی نیست وگرفتنیست .شما تحت عنوان توقیف غیرمجاز وبازداشت غیرمجاز میتونید از محیط بان وقاضی کشیک شاکی بشید واگر دقیق پیش برید برای قاضی تخلف قضایی تا درجه 4 خواهید گرفت .
شروع به جرم ودر این موضوع مربوطه،شروع به شکار مصادیقی داره که براحتی اتفاق نمی افته وقانونا شامل شرایطی میشه که هنگام شلیک با اخطار محیط بان از شلیک منع بشید . عدم شلیک به دلایل شخصی از جمله ترس یا ترحم شامل اقدام به شکار نمیشه ،حتی اگر در شکارگاه شمارو با اسلحه مسلح دستگیر کرده باشند.

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - Zoli - 2014-05-02 08:43 PM

ممنون از راهنماي خوبتون
ولي همين كه شر گريبانمون رو نگرفت خدا رو شاكريم ،و فكر نميكنم ارزش اينو داشته باشه بري شاكي بشي اخه بيرون از شهرمون هست و هر روز بايد بري و بياي و اينكه تو فكر اينم خدايي نكرده يه فشنك بامون بود چي بمون ميبستن،
جالب اينه تو ملك خصوصي بوديم شايد در و ديوار نراشت ولي شخصي بود و ما هم اسلحه بامون نبود،به ذهنمون هم خطور نميكرد يه موقعي يه جايي به لباسمون گر بدن،بعدشم ٣نفر بوديم كه ١نفر لباس استتار تنش بود ،تازه به شون گفتيم با كدوم اجازه اي لاستيك مارو خوابوندين با تندي گفت نميكردم كه فرار كنيد؟
قاضي هم چون تو زمين پوكه اورده بودن گفت ايلحه داريد گفتيم اره تو خونه داريم گت جواز داره گفتيم اره گت جواز بهش نشون داديم گفت بريد به سلامت ،
شكار باني كه منتظر بود اسلحه رو از خونه بياريم ٢دستي تقديمشون كنيم

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - mhrSB - 2014-05-02 09:57 PM

(2014-05-02 08:43 PM)Zoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنماي خوبتون
ولي همين كه شر گريبانمون رو نگرفت خدا رو شاكريم ،و فكر نميكنم ارزش اينو داشته باشه بري شاكي بشي اخه بيرون از شهرمون هست و هر روز بايد بري و بياي
دوست عزیز یک خواهشی دارم ازتون.Khansariha (192)
لطفا حتمابرین شکایت کنید.Khansariha (172)
اگه ازشون شکایت نکنید دم در میارن و بعدا بیشتر اذیتتون میکنند.Khansariha (226)
و درضمن اگه نمیخواهید پدرشون را با قانون در بیارین حداقلش برین خسارت وارده به ماشین را ازشون بگیرین(از طریق شکایت کردن و قانونی)و بعدش هم بزارین به پاتون بیفتن برای عذر خواهی و پس گرفتن شکایت(اگه شکایت کنید درجا همین اتفاق خواهد افتاد،بهتون قول میدم)و اون موقع اگه خواستین ببخشینشون منت سرشون بزارین.Khansariha (226)
این گونه افراد باید تنبیه بشن،وگرنه بعدا بد جوری دم درمیارن.Khansariha (367)بارها شنیدیم که خود محیط بان و شکار بان میره شکار غیر قانونی!!! و حتی میاد گوشتش را به شکارچیایی که دیگه شکار گذاشتن کنار میفروشه(حتی امار قیمت های کل و قوچ و ... را هم دارم که دوستان ازشون شنیدن)اگه اونا هم توبیخ میشدن و یکی ازشون شکایت میکرد اون جوری نمیشد.
بازم تاکیید میکنم،لطفا و خواهشا برین از کل اون افراد شکایت قانونی بکنید.Khansariha (172)
اگه من بودم حاظر بودم تا 5 روز کاری وقت بزارم ولی کار را به سرانجام(در حد دلخواه)برسانم.Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - Zoli - 2014-05-02 10:04 PM

(2014-05-02 09:57 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-02 08:43 PM)Zoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از راهنماي خوبتون
ولي همين كه شر گريبانمون رو نگرفت خدا رو شاكريم ،و فكر نميكنم ارزش اينو داشته باشه بري شاكي بشي اخه بيرون از شهرمون هست و هر روز بايد بري و بياي
دوست عزیز یک خواهشی دارم ازتون.Khansariha (192)
لطفا حتمابرین شکایت کنید.Khansariha (172)
اگه ازشون شکایت نکنید دم در میارن و بعدا بیشتر اذیتتون میکنند.Khansariha (226)
و درضمن اگه نمیخواهید پدرشون را با قانون در بیارین حداقلش برین خسارت وارده به ماشین را ازشون بگیرین(از طریق شکایت کردن و قانونی)و بعدش هم بزارین به پاتون بیفتن برای عذر خواهی و پس گرفتن شکایت(اگه شکایت کنید درجا همین اتفاق خواهد افتاد،بهتون قول میدم)و اون موقع اگه خواستین ببخشینشون منت سرشون بزارین.Khansariha (226)
این گونه افراد باید تنبیه بشن،وگرنه بعدا بد جوری دم درمیارن.Khansariha (367)بارها شنیدیم که خود محیط بان و شکار بان میره شکار غیر قانونی!!! و حتی میاد گوشتش را به شکارچیایی که دیگه شکار گذاشتن کنار میفروشه(حتی امار قیمت های کل و قوچ و ... را هم دارم که دوستان ازشون شنیدن)اگه اونا هم توبیخ میشدن و یکی ازشون شکایت میکرد اون جوری نمیشد.
بازم تاکیید میکنم،لطفا و خواهشا برین از کل اون افراد شکایت قانونی بکنید.Khansariha (172)
اگه من بودم حاظر بودم تا 5 روز کاری وقت بزارم ولی کار را به سرانجام(در حد دلخواه)برسانم.Khansariha (226)

داداش بعضي حرف ها رو نميشه زد،
منم به اندازه خودم اشنا دارم،ولي خودت ميدوني ما كجا هستيم،وقتي دنبال اين مسايل بري ميدوني عواقب داره و شايد بيشتر بهت ببندن،
اتفاقا يكي از دوستان بدطور باشون درگير شد و ميخواد اين كار رو انجام بده و ميخواست خسارت لاستيك رو ازشون بگيره ولي منصرفش كرديم،ولي من خودم به اين معتقدم تو اين زمونه تا ميشه بايد از اين مسايل دوري كرد،

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - mhrSB - 2014-05-02 11:01 PM

(2014-05-02 10:04 PM)Zoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش بعضي حرف ها رو نميشه زد،
منم به اندازه خودم اشنا دارم،ولي خودت ميدوني ما كجا هستيم،وقتي دنبال اين مسايل بري ميدوني عواقب داره و شايد بيشتر بهت ببندن،
اتفاقا يكي از دوستان بدطور باشون درگير شد و ميخواد اين كار رو انجام بده و ميخواست خسارت لاستيك رو ازشون بگيره ولي منصرفش كرديم،ولي من خودم به اين معتقدم تو اين زمونه تا ميشه بايد از اين مسايل دوري كرد،
متوجه منظورتون شدم،متاسفانه نمیشه همه چی طبق روال پیش بره.Khansariha (172)
اما مطمئن هستم اگه اون فرد که امده و همچین کاری کرده 1 بار فقط طعم قانون واقعی را درست بچشه دیگه هیچ وقت جرعت همچین کاری پیدا نمیکنه و اول از مورد مطمئن میشه و بعد اقدام میکنه.Khansariha (226)
اخه اگه شما واکنش نشون ندین اونا بیشتر دور ورمیدارن.بقیه اعضا سایت بودن که حتی نیرو انظامی بهشون گیر داده و وقتی پیگیر ماجرا شدن دیدن بله خود نیرو انتظامی شکار غیر قانونی کرده بود!!! و یا یکی دیگه از دوستان سایت بود که بازم نیرو انتظامی بهش گیر الکی میده و در اخر سرباز مربوطه و دوستانش به دست و پای اون شخص میفتن تا رضایت بگیرن.
منم معتقدم هستم به قول معروف استه میرم و استه میام تا گربه شاخم نزنه،ولی نه وقتی که یکی گیر الکی میده.خودم کاری میکنم که هیچ مشکلی از طرف من نباشه و بعدش دیگه طرف مقابل هیچ بهانه ای نداره که بخواهد بهش استدلال بکنه و این مورد شما هم همین طور هست،طرف هیچ چیزی تو دستش نیست که بخواهد متهم بکنه.Khansariha (399)
اگه اون دوستتون وقت اضافی داره و سرش درد میکنه برای این کارا و همچنین میتوانه درست بره جلو(با اشنا،بدون اشنا و یا ...)لطفا با زبان بی زبانی بهش بگین اقدام بکنه.Khansariha (226)
البته بازم هرچی صلاح میدونید،چون به منطقه و خصوصیات افراد و ... اشنایی بیشتری دارین(خودم یکم شناخت دارم از نواحی مختلف ایران ولی بازم به اندازه فردی که اون جا زندگی میکنه نمیشه)Khansariha (256)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - Zoli - 2014-05-02 11:39 PM

حالا بهش ميگم بره دنبالش،اخه ما منصرفش كرديم،در كل ما اصلا وسيله غير قانوني نداشتيم
براي مثال سال قبل توي جاده بودم سرعتم ٨٠تا بود پليس راه بهم ايست داد و گفت سرعتت ١٢٥تا بوده اومد ٨٠تومن جريمم كنه منم اومدم گفتم الان زنگ ميزنم بازرسي اخه داري زور ميگي يارو جريمم كرد ماشين رو خوابوند گواهينامم ورداشت برد كه بماند كلي دنبالش دويدم،بعد از شكايت و دوندگي و بي ماشيني رك بهتون بگم هيچ چيز رو نتونستم ثابت كنم،
در كل ممنونم و شرمنده اگه اين موضوع بي ربط با موضوع بودKhansariha (8)