شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اطلاع رسانی (/forumdisplay.php?fid=24)
+--- انجمن: خبرها (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی (/showthread.php?tid=986)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - mhrSB - 2014-01-23 11:55 PM

من مثل این افراد را زیاد دیدم!!!Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (367)
خیلی خیلی عصبانی شدم و پدرم گفت چرا حرس میخوری و عکسا را نشونش دادم،گفت:اون طرز فکرش اینه!!! منم گفتم عمرا طرز فکرش این باشه.و یکی اینا را پیراهن عثمان کرده،شایدم یک جوری استراتژی پرچم دروغین بوده و اینا نقش اعلام انزجارش را فقط دارن کور کورانه انجام میدن.Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
من با شخصی برخورد داشتم که ازم سراغ گوشت 4 پا میگرفت(انگار من میرم شکارش)و ازم خواهش میکرد قانونی و یا غیرقانونی(شکار بدون جواز)براش ردیف کنم.و در اخر میگفت بریم شکار کل و قوچ و ... اونم بدون جواز منم این جوری بودم(منو چی فرظ کرده بود الله و اعلم!!!)Khansariha (196)Khansariha (196)Khansariha (196)
اما در عین تعجب دیدم دقیقا همین موضوعاتی را که توی عکس هست داره بیان میکنه و به من میگه قاتل پلنگ!!! و شما شکارچیا هستین که میرین پلنگ میکشین!!!Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
و بعد از بحث کردن باهاش کلا طرز تفکرش عوض شد،و فرقی بین اون قاتل های محیط زیست و شکارچی و شکار کش و قاچاقچی حیوانات گذاشت و منم براش تمام مباحث خوب بودن شکارچی را گفتم و کلا طرز فکرش عوض شد.Khansariha (256)
اینا شاید 50 الی 100 نفر هم نشن که توسط فرد یا گروهی خاص به راه انداخته شدن،اما در اینده نه چندان دور ببینید با همین اقدامی که کردن چقدر قشر تیرانداز را تحت فشار قرارخواهد گرفت و چقدر شکارکش را راهی طبعیت میکنند.Khansariha (172)
ایکاش تاپیکی بود تا راحت تر بحث میکردم،الان هی مواظبم زیاد تند نرم!!!چت باکس که اصلا نیست!!!چت رومم خرابه؟خواهشا یکیش را درست کنید،این پست هم اسپم محسوب میشه میدونم اما چه کنم که دیگه به مرز انفجار رسیدم!!!Khansariha (226)
شب خوشKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - mehrdadjan - 2014-01-24 12:27 AM

من نمیدونم این اقایون و خانمها گوشت نمی خورند خیلی
عادی میرن دم یه مرغ فروشی یه بسته کبک و بلدرچین وگنجشک
گوشت شتر مرغ میخرن این مشارکت در قتل نیست این پرنده ها
جان نداشتند اینها فرق شکارچی و شکارکش رانمی دانند
ارادتKhansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - behnamhunter - 2014-01-24 12:51 AM

اینها همونهایی هستند که هر وقت یه تصادف یا آتشسوزی و یا سیل و زلزله پیش میاد دوربین رو به دست میگیرند و شروع میکنند از مرگ آدما فیلم میگیرند .بعدش میزارند تو فس بوک و کلی شعار زیرش مینویسند . بد بختها کلی آدم از آلودگی هوا دارند میمیرند پس پلاکاردتون کجاستKhansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - meva - 2014-01-24 01:16 AM

دیگه به حدی رسیده که یه شکارچی قانونمند رو با یه ادم شکارکش مقایسه میکننKhansariha (290)Khansariha (290).واقعا متاسفم Khansariha (8) قسمت بامزش این بود که میگن گیاهخوار شیم.ارزوم اینه که بفهمم اینها چجوری فکر میکنند؟
حرفمو تصحیح میکنم اون قسمت ادم شکارکش .ادمش رو ور میدارم

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - bastami - 2014-01-24 02:43 AM

این هم از گلکاری برادر محمد علی اینانلو
احتمالا خیلی از دوستان این مطلب رو ندیدن
نتیجه گیری با خود دوستان!!!؟؟؟؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم از یک بام و دو هوا
الانه که طرفداری اینانلو ......
Khansariha (8)Khansariha (48)
Khansariha (256)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - صادق قرنجیکی - 2014-01-24 12:43 PM

دوستان عزیز من اینجا به یاد تایپیک جدیدی که یکی از دوستان ایجاد کرده بود افتادم با عنوان شکار به چه قیمتی ، نمی خوام از موضوع تایپیک خارج بشم ولی دوست دارم که دوستان عزیز که به شکار در این فصل اقدام می کنند حداقل تعداد شکار رو در وعده های شکارشون رعایت کنند -عمده شکار دوستان ایرگانر پرنده هایی مثل کبوتر چاهی ، قمری - کاکلی و کمتر تیهو و کبک هستش - و بهانه دست گروه های محیط زیست ندهند.
اگر خود ما فرهنگ شکار رو رعایت کنیم و در فصول غیر شکار هم با برگزاری محافل و مسابقات تیراندازی (مثل رقابت های فیلد تارگت و بنچ رست) قسمت خوش و ورزشی سلاح های بادی رو هم به جامعه بشناسانیم در آینده ای نزدیک دید بدی که الان نسبت به ایرگانرها داریم رو نخواهیم داشت.
ولی در کل با این اقدام که همه سیاه هستند یا سفید و شکارکش ها رو با شکارچیان خوبی که به فرهنگ شکار و محیط زیست اهمیت می دهند یک دانسته اند مخالفم و امیدوارم کمپین های اطلاع رسانی در این زمینه ایجاد بشه !
Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - رضا قلعه قافی - 2014-01-24 02:29 PM

یکی از دوستان که حدود 40روز قبل به جرم شکار غیرمجاز بک قطعه پرنده توکا(اسم محلیش قارا تیوق) با اسلحه دیانا54 کالیبر4.5توسط محیط زیست شهرستان رامیان دستگیر شده بود ،به پرداخت چهل هزار تومن جریمه نقدی بخاطر ضرر وزیان محیط زیستی و سه سال حبس تعلیقی بخاطر مجازات تعزیری محکوم شد.رای توسط قاضی شعبه اول جزایی صادر شده وقابل تجدید نظر خواهی است .

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - صادق قرنجیکی - 2014-01-24 02:38 PM

اقا رضا ، من مطالعه زیادی در باب قوانین محیط زیست و شکار نداشتم (در حدی که بدونم چه پرنده ها و جانورانی تحت حمایت هستند و نسلشون در خطر هست-تو منطقه خودمون استان گلستان- ، جریمه ها به چه صورتی هستش و اینکه جواز چیه و پروانه شکار چیه) ولی چیزی که برام جالب بود این هستش که قوانین در رابطه با سلاح های بادی خیلی شفاف نیستش هم در باب نوع آن ها و هم اینکه چه کاربردهایی رو مجاز و چه چیزی غیر مجاز هستش ، برای همین مراجع قانونی وقتی اعمال قانون و قدرت می کنه سلیقه ای انجام میشه ،
به نظر من باید تجدید نظری در رابطه با قوانین شکار با سلاح بادی و انواع آن بشه ! Khansariha (172) امیدوارم مدیران و مراجع ذیصلاح در رابطه با سلاح های بادی و دانش عمومی آن آپدیت شده و شاهد به روز شدن قوانین مربوط به آن باشیم. Khansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - رضا قلعه قافی - 2014-01-24 04:23 PM

قوانین مربوط به شکار با شرایط حال وحاضر مشخص هست ،شکارمجاز شامل کسانی میشه که پروانه شکار دریافت کردند که فقط مربوط به ساچمه زنی وگلوله زنی (البته خیلی محدود)میشه ،کسانی که این سلاح ها رو دارند اطلاعات لازم درباره مناطق مجاز وروش شکار وتعداد شکار ونوع شکار رو موظفند داشته باشند .درباره سلاح بادی که سلیقه ای عمل میشه وبعضی استانها همون پروانه شکار گنجشک سانان وسار رو هم نمیدند .تا وقتی که قوانین جدید به تصویب نرسه شکار با سلاح بادی غیر مجاز هست وممکنه نتایج داشته باشه که غیر قابل باور هست .از جمله رای صادر شده در موردی که اعلام کردم وموردی هم در شاهرود سلاح وایرخ100 دوستان رو با 2قطعه کبک گرفتند وهنوز رای صادر نشده وطبق ماده 14 صید وشکار هنوز سلاح تو قیف هست .
امید به روزی که با کارشناسی مجدد درباره سلاح بادی وصدور پروانه شکار مجاز مشابه سلاح ساچمه زنی تا با خیال اسوده با این سلاح اقدام به شکار شودKhansariha (8)

RE: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی - key - 2014-01-24 04:31 PM

(2014-01-23 10:32 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینم از برکات سخنان رئیس محیط زیست

[تصویر: 13905035921.jpg]

[تصویر: 13905035922.jpg]

[تصویر: 13905035923.jpg]

[تصویر: 13905035924.jpg]

[تصویر: 13905035925.jpg]

[تصویر: 13905036741.jpg]

دوستان خانم دکتر ابتکار از مخالفان سر سخت بحث شکار هستند اونم نه از نوع غیر قانونی بلکه ایشون کلا مخالف پدیده شکار و شکارچی هستن . کاری به درست و غلط بودن زدن پلنگ ندارم ولی این موضوع پلنگ و خرس و .... داره بهانه ای میشه برای اعمال محدودیت شدید روی مساله شکار . عمدا داره روی این موضوع مانور میشه . مگه قبلا از این اتفاق ها نمیوفتاد ؟ چرا اونموقع کسی صداش در نیومد . هنوز یادم نرفته دو سه سال پیش 2 تا توله خرس رو زنده زنده پوستشون رو کندن و با افتخار فیلمش رو گذاشتن تو یوتیوب . یکی میاد یکی دیگه رو با چاقو میزنه برای حل مشکل میگن چاقو حملش حتی تو ماشین ممنوع . یکی دیگه میاد با تفنگ پلنگ میزنه میگن تفنگ ممنوع . من موندم چرا این همه ماشین با موتورهای بی کیفیت تولید میشه یکی نمیاد بگه تولید این ماشینهای بنجل با تکنولوژی 1980 ممنوع . یکی نمیگه تولید پراید با این بدنه مسخره ممنوع . هنوز موتور پیکان داره تولید میشه واسه پیکان وانت . بعد میگن پیکان رو جمع کردیم هوا الوده نشه !! اخه ادم اوس..... مگه دود ماشین از بدنه در میاد که همون موتور هنوز داره تولید میشه . مردم از دود خفه بشن مهم نیست ولی یه وقت اب تو دل این کارخونه های خودرو سازی یه وقت تکون نخوره !!!! خانم ابتکار روی حرفم مستقیم با شماست اگه به فکر محیط زیست هستی زحمت بکشید برید ارتفاعات تهران اون دود وحشتناک رو روی شهر ببینید اون وقت متوجه میشید اولویت با ممنوع کردن شکاره یا ممنوع کردن تولید خودرو های بیکیفیت . شما حتی نمیتونید از محیط بانتون حمایت کنید . شکار چی غیر مجاز با گلوله زن با محیط بان هاتون درگیر شده این بزن اون بزن شکار چی مرده واسه محیطبان حکم اعدام صادر شده . کسی دیگه تمایل نداره با محیط زیست همکاری کنه چون امنیت جانی نداره اونوقت برای حل مشکل شکار ممنوع ؟؟؟ بچه ها دارن تو این هوا نفس میکشن نوزاد ها مادر های باردار اونوقت عزت الله انتظامی قلبش میگیره شما پیغام میدی" اقای انتظامی صدای شما رو شنیدم ؟ " پس این همه ادم تو تهران مشکل قلبی دارن رو صداشون رو چرا نمیشنیدید ؟ شما که اینقدر حس شنوایی قوی دارید چرا صدای اینهمه دکتر و متخصص قلب رو تا الان نمیشنیدید ؟ شما که اینقدر احساس مسئولیت دارید که به وزارت دفاع نامه میدید که اسلحه شکاری تولید نکنن چرا به این 2 تا کارخونه خودرو سازی نامه نمیدید که ماشین بی کیفیت تولید نکنن ؟؟؟ اینها به نظر من فقط ژسته . الان شکارچی فردا تفنگ بادی پس فردا تفنگ ترقه ای . مردم دارن تو تهران و اراک و اهواز انواع الودگی رو میدن تو ریه هاشون مهم نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟ با یه نفس عمیق کل جدول مندلیف رو تو تهران میشه کرد تو ریه اونوقت مشکل محیط زیست شده شکار !!!! اینه همش اداست همش ژسته همش . اونی که نشسته اونجا یه پلاکارد گرفته دستش زحمت بکشه من بعد بیخیال جوجه کباب آخر هفته اش بشه . بی خیال کباب کوبیده بشه . بی خیال ابگوشت بشه . همین ادمها فردا گوشت هزار تومان بره بالا بلوا به پا میکنن حالا اومده نوشته گیاه خوار بشیم . اخه ادم حسابی اون هیکل هشتاد نود کیلویی تو با گیاه خواری اونطوری شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اون خانمی که اون جور پلاکارد دستش گرفته میدونه توی اون هفت قلم ارایشش چقدر چربی حیوانی و سرب قاطی شده ؟؟ شما هم زحمت بکش ارایش نکن . کفری شدم خدا وکیلی . بر شیطون لعنت