شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes (/showthread.php?tid=981)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - bahruz - 2015-11-29 10:44 AM

این دوربین برای تفنگهای بادیه یا برای گلوله زن هم میشه استفاده کرد؟

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - Hiha - 2015-11-29 10:52 AM

سلام دوست عزيز من خيلي تازه كارم!
ولي خودم براي بادي مگنوم ميخوام

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - صادق قرنجیکی - 2015-12-02 08:52 AM

همانطور که بیشتر دوستان مطلع هستند و در گروه های اجتماعی و همین تاپیک هم بهش اشاره شده ، شرکت Hawke Optics برای کاربرد ایرگانز (تفنگ های بادی) مدتی است سری جدیدی از دوربین های خود به نام Airmax با دو تیوب 25 و 30 میلیمتری وارد بازار کرده است. تا حدودی هم مطلع هستیم که این سری در دو یا سه نوع زوم مثل 6-24*50 وارد بازار ایران هم شده و یا در آینده ای نزدیک خواهد شد. (تقریبا دو ماه قبل مدل 6-24*50 این سری توسط یکی از دوستان آزمایش و ریویوی اولیه شده بود).
(عکس از اینترنت)
[تصویر: Hawke-Airmax-1-1-.jpeg]

با توجه به حضور خیلی از دوستان در مسابقات بنچ رست برگزار شده در سال 93 و مسابقه امسال مهرماه 94 و رواج استفاده ورزشی و تارگت از سلاح های بادی ، کاربران نیاز به دوربین هایی با کیفیت تر و رتیکل ها بهتر را احساس می کردند ، یکی از بهترین گزینه ها با قیمت متعارف در بازار داخل دوربین های هاوک بودند (در مقابل قیمت تمام شده دوربین های تخصصی تر برای بنچ رست مثل لئوپولد ، ویور ، نایت فورس و ... ) بود. برای مسابقه فیلدتارگت پیش رو (دی ماه سال جاری ) چند تن از دوستان برای خرید مدل 8-32*50 تیوب 30 میلیمتری این سری از محصولات هاوک اقدام کردند که در نتیجه برای خودم هم قابل تامل شد تا در مورد این سری کمی مطالعه بیشتری داشته باشم.
بنا به گفته این شرکت در وبسایت رسمی خود ، سری Airmax را به صورت اختصاصی برای سلاح های بادی طراحی و معرفی کرده است. این سری را اولین بار بیشتر در مسابقات اکستریم بنچ رست آریزونا در سال 2014 می توان دید که توسط تیراندازانی مورد استفاده قرار گرفته بود. با توجه به ورود جدید این سری به بازار مصرف هنوز ریویوهای تحلیلی کمتری در مورد آن وجود داشت. در برخی فروم های غیر فارسی ، کاربرانی اظهار کره بودند که این سری متناسب برای تفنگ های بادی فنرپیستون قوی (مثل 54 دیانا ) نیست! خوب اما هیچ گزارشی مبنی بر مشکل دار بودند نداشتند و فقط نظر خود را گفته بودند و سری ساید ویندر را بیشتر می پسندیدند. در کل ولی با توجه به قابلیت هایی که این سری برای ایرگانزها دارد مورد توجه قرار گرفته است.
سری Sidewinder هاوک یک دوریبن در رده قیمتی 500 دلار با ویژگیهای مناسب و خوبی هست (توصیه شده برای استفاده برای سلاح های سنترفایر) که البته برای کاربرد تیراندازی با تفنگ بادی نیز مورد استنفاده قرار گرفته و برای ایرگانرها محبوب و شناخته شده است. به شخصه از کار با این رده لذت می برم اما با توجه به ریویوی اولیه دوستی از سری ایرماکس ، نکات خوبی در آن بود که مورد توجه خودم قرار گرفت.

پیرو این موارد و سوالاتی که دوستان داشتند ، مکاتبه هایی با شرکت هاوک در زمینه تفاوت های سری Airmax و Sidewinder و قدرت تحمل این سری برروی سلاح های بادی فنرپسیتون قوی داشتم که پاسخ دو ایمیل مذکور را برای اطلاع بیشتر دوستان قرار می دهم. البته ماست فروش هیچ وقت نمیگه ماست من ترش هست ، ولی با این وجود هاوک در رده خودش برای من و خیلی از ایرگانرها و تیراندازان یکی از بهترین هاست.

ایمیل اولی مربوط به زمانی بود که در مورد تفاوت لنز دو سری سایدویندر و ایرماکس با دوستان بحث و گفتگو می کردیم. چون سری سایدویندر بین کاربران ایرانی بیشتر شناخته شده است. برای مقایسه مدل 6-24*50 مورد بحث بود ، سئوال در مورد کیفیت و متریال ساخت ایرمکسها و تفاوتشون با ساید ویندرها و همچنین نوع لنز آنها بود. پاسخ هاوک :
[تصویر: Hawke-Airmax-1-1-.jpg]

ایمیل بعدی در رابطه با مقاومت این سری بر روی تفنگ های بادی پرقدرت و استفاده بر روی آنها بود ، پاسخ :
[تصویر: Hawke-Airmax-1-4-.jpg]

لینک محصولات هاوک در سری AIRMAX با دو تیوب I inch و 30 میلیمتری :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امیدوارم مورد توجه دوستان قرار گرفته باشد. منتظر دوستانی که این سری رو خریدند و یا حداقل تجربه ای دارند هستیم تا تجربیات خودشون رو در این باره بگند. Khansariha (8)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - Hiha - 2015-12-02 09:08 AM

سلام اقا صادق پاسخ هاي شركت نشان داده نشده!

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - صادق قرنجیکی - 2015-12-02 09:55 AM

(2015-12-02 09:08 AM)Hiha نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا صادق پاسخ هاي شركت نشان داده نشده!
صفحه مرورگرتون رو رفرش کنید ، مشکلی برای دیدن نیست. در آپلود سنتر انجمن اپلود کردم.

دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - M.H.ABBASSI - 2016-01-12 03:25 PM

سلام
لطفا در صورت امكان طرز ريست كردن دوربين 6x24x50هاوك را ارائه بفرماييد

[PISTOL]فشمي

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - N.Sniper - 2016-01-22 11:29 PM

دوستان همونطور که متوجه شدید این یک دوربین هاوک 32*8 هست ،سوالم اینه که کاربرد اون گردالی کنار دوربین که فکر میکنم اسمش سایدوایندر باشه چیه؟Khansariha (399)Khansariha (8)
[تصویر: HWK8-32.jpg]

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - sajadm - 2016-01-23 12:13 AM

شاید زوم باشه

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - flower - 2016-01-23 12:24 AM

اون پارالکس هست دوست عزیز از نوع پارالکس بغل . پارالکس دوربینی مثل سنتر و لیمرز جلو هست این کنار هست تا رسیع تر و راحت تر بشه پارالکس رو تغییر داد

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - N.Sniper - 2016-01-23 12:04 PM

جایی دیدم که برای مسافت های مختلف و با توجه به میزان فاصله این رو تغییر میدادن،مثلا برای 30 یاردی عدد 30 روی این گردالی رو در مقابل نشانگری که مشخص شده بود قرار میدادن،یا این حساب همچنان میفرمایید مربوط به پارالاکس هست؟Khansariha (8)