شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes (/showthread.php?tid=981)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - cacciatore - 2015-03-18 05:05 PM

سلام، ممنون صادق جان بابت پيگيري و جواب مستند ، يه سوالي هم ذهنم رو درگير ميكنه با اين جواب هاوك كه آيا نزديكي دوربين به لوله يه مزيت حساب ميشه كه در مدل تاكتيكال روش تاكيد شده ؟ چرا از وزن كمتر چيزي نگفتن ؟ يعني اينجوري برداشت ميكنم كه اون نزديكي يه فاكتور مهمي بايد باشه.

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - صادق قرنجیکی - 2015-03-18 06:30 PM

نقل قول :يه سوالي هم ذهنم رو درگير ميكنه با اين جواب هاوك كه آيا نزديكي دوربين به لوله يه مزيت حساب ميشه كه در مدل تاكتيكال روش تاكيد شده ؟ چرا از وزن كمتر چيزي نگفتن ؟ يعني اينجوري برداشت ميكنم كه اون نزديكي يه فاكتور مهمي بايد باشه.
اتفاقا وزن مدل تاکتیکال سنگین تر از مدل غیر تاکتیکال هست به طور مثال وزن مدل 8.5-25*42 تاکتیکال 825 گرم و مدل 8-32*56 غیرتاکتیکال 793 گرم می باشد. حدود 30 گرم تفاوت که نمیشه بهش به عنوان فاکتور متمایز کننده نگاه کرد.
به همین خاطر حدس خودم و با توجه به استفاده ایرگانرهایی که از مدل 8.5-25*42 برای لانگ رنج بیشتر از مدل 8-32*56 استفاده می کنند ، این است که نزدیکی مرکز دوربین به لوله یک فاکتور متمایز کننده برای کاربران علاقمند به تیراندازی لانگ رنج و تاکتیکال است. مطمئنا با کمی توجه می توانید مدل 8-32*56 هاوک را در مسابقات فیلد تارگت بیشتر ببینید و البته همینطور مدل 8.5-25*42 رو در مسابقات 75 یارد اکستریم بنچ رست بیشتر از مدل قبلی !
در این رابطه دوستانی که آگاهی بیشتری در زمینه اپتیک و دوربین های هدفگیری دارند وارد بحث بشوند مرجع بودن مطالب شکل بهتری به خود خواهد گرفت. چون اطلاعا خودم بیشتر بدون رفرنس و مرجع مورد اشاره ای است نمی توانم اینجا بیان کنم تا زمانی که در مورد آنها قطعیت حاصل شود.
Khansariha (8)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - رضا قلعه قافی - 2015-03-20 02:13 PM

نزدیک بودن خط دید دوربین به خط لوله ،باعث میشه مسیر پرواز بهتری از پرتابه سلاح دردسترس باشه(منظور مسیر خروج پرتاپه از لحظه شلیک تا رسیدن به هدف نسبت به خط مستقیم دید دوربین هست)،این موضوع درسلاح های گرم هم اهمیت داشته ولی درسلاح های بادی بدلیل مسیر پرواز خیلی قوسی از اهمیت بیشتری برخوردار هست.
اگربحث قیمت منصفانه دوربینها رو فاکتور بگیریم .نظر شخصی من این هست که دوربین های هاک درمدلهای تاکتیکال وسایدویندرهای زوم 32 ،حتی از برندهای معروف وبدون بحثی مثل نایت فورس هم مناسبتر هستند.البته بحث ما به استفاده در سلاح بادی تخصیص خورده .تفاوت دوربینها همیشه موقع استفاده همزمان اونها مشخص میشه ،وقتی یک محصول از نایت فورس رو با هاک مقایسه میشه تفاوتهای مشخصی برای هر مصرف کننده مبتدی هم ملموس هست ولی این دلیل برتری ،دلیل مناسبتربودن اون نیست .مهمترین موضوع تناسب دوربین با سلاح ونوع کاربری ازاون دوربین وسلاح هست .دقت رتیکهای نایت فارس درحداعلا هست ،ایا تفنگ بادی وجود داره که بتونه این دقت رو حتی دربهترین شرایط ازمایشگاهی به کاربگیره؟البته دوستان اگاهند که منظورمن از نام بردن برند نایت فورس فقط تمثیلی هست .
دوربینهای هاک رتیکل بسیار ظریفی دارند وکیفیت اپتیکی اونها هم درسطح خیلی خوبی هست (موضوع ظرافت رتیکل وهمزمان دارا بودن دقت مناسب با کیفیت اپتیکی بالا برای هدف زنی ومسابقات از اولویتهاست ،اگررجوعی به نتایج مسابقات بنچ رست چندسال اخیر داشته باشیم استفاده فراوان این محصول درکل نفرات وبخصوص درنفرات برتر دیده میشه ،درهرحال اونجا که دیگه بحث منصفانه بودن قیمت نیست ،مصرف کننده دقیقا قیمت جهانیشو پرداخت کرده واستفاده میکند).خطاهای اپتیکی وتاثیر پذیری دراثرعوامل جوی اونها هم درحد خیلی خوب هست .مهمترین مزیت دوربین هاک سازگاری با نرم افزارهای ارائه شده توسط کمپانی سازنده هست که این مورد هم درشکار وهم درهدف زنی حائز اهمیت فراوان هست وباتوجه به اینکه دردنیای ارگانرها فراوان استفاده شده وبطبع فیلمها ومقالات اموزشی فراوانی دردسترس هست برای اکثرکاربران امکان استفاده ازاین ویژگی اسان هست.البته بازمنظورمن این نیست که دراستفاده از سایر برندها امکان استفاده از نرم افزارهای تخصصی نیست ،ولی این مورد هم از تناسب خارج هست .استفاده ازنرم افزاری مثل شوتر ،یکی ازبهترین نرم افزارها،نیازمند اطلاعات فنی خیلی زیادکاربرومهمترازاون ابزار جانبی تخصصی برای اندازه گیری المانهای مورد نیاز نرم افزار هست ودرنهایت هم رو سلاح های بادی دقت نرم افزارهای هاک دراستفاده ازدوربینهای خودکمپانی روندارند.Khansariha (8)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - صادق قرنجیکی - 2015-03-20 02:22 PM

رضا جان از توضیحات تکمیلی شما ممنون و سپاسگزارم ، در گفتگوهایی که با الکس جنکینسون از کمپانی هاوک در رابطه با این موضوع داشتم ، ایشون هم به همین مطالب اشاره داشتند. همینطور ازش سئوال کردم با توجه به توصیه برخی تیراندازان برتر مسابقات بنچ رست جهانی برای دوریبن هایی مثل Weaver که قیمت متوسطی دارند ایا مدل های سایدویندرشان تفاوت اساسی برای کاربرد در این رشته خواهند داشت که پاسخ ایشون این بود که در نهایت شاید کمی تفاوت اپتیکی در در محصولات Weaver آمریکا احساس کنید اگه نه در مقابل قیمت تقریبا یک رده در هر دو برند (مدل های ساید ویندر هاوک و Weaver T36 ) آپشن بالاتری نمی تونه ارایه بده.
من هم با علم بر این موضوع و نیز عدم دسترسی همانند هاوک به دوریبن های مورد اشاره ، مدل 8.5-25 سری تاکتیکال رو خریداری کردم. چون گاها نیاز به تیراندازی تفریحی و هدفزنی صرف هم وجود دارد که خوب این مدل هاوک خوب جواب میده. البته مدل های تارگت با دهنه بالاتر و غیر تاکتیکال نیز بنا به توصیه سازنده برای مسابقات فیلدتارگت و نیز بنچ رست مناسب هستند. بخصوص اینکه زوم بالاتری نیز دارند. البته زوم 20 این سری از دوربین های هاوک اینقدر گستره وضوح و نیز شفافیت کافی دارند که من نیازی به استفاده از زوم بالاتر ندیدم. (البته تجربه من کم هست و دوستانی مثل اقا رضا بهتر در این مورد توضیح خواهند داد)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - dieselpower - 2015-03-20 05:08 PM

عرض سلام
به به اقا رضای عزیز بالاخره بعد از مدت طولانی خیلی خیلی خوشحال شدم که دوباره تشریف اوردین
رضا جان اول عرض که خود من به تجربه و علم شما کاملا معتقد هستم و حرفهای شما واسه من سنده
در مورد دوربینهای هاک و یا حالا هر دوربین دیگه ای من شدیدا بر ابن عقیده هستم که اگر قرار هست مقایسه شوند یا به هر دلیل خوبی یا بدی رو بررسی کنیم باید به پارامترها و استاندارد های دوربینها توجه کرد و بررسیشون کرد چون استفاده شدن در جای خاص میتونه دلیلهای زیادی داشته باشه مثلا در دسترس بودن بهتر و یا امتیازاتی که شرکتها واسه تبلیغ محصولشون به شرکت کنندگان در مسابقات خاصی میدن یا از همه مهمتر همون صحبت شما که قیمت جهانی هست اتفاقا نظر من اینه دلیل استفاده هاک در اون مسابقات همبن قیمت ارزون و مناسبش هست نه کیفیت خاصش چون به قول شما اونجا طرف این دوربینو با قیمت جهانی ۵۰۰ دلار میخره و کارش رو راه میندازه چون برای استفاده اون طرف جواب میده ونیاز به تورتهای خیلی دقیق و کیفیت لنز خیلی بالا یا دقت رتیکل در حد اعلا نداره که مثلا بخواد بوشنل الیت ۱۰۰۰ دلاری یا نایت فورس ۳۰۰۰ دلاری بخره و با همین ۵۰۰ دلار کارشو انجام میده بر خلاف اونچه به نظر میاد مخصوصا در اروپا پول خیلی ارزش داره و حتی فرادی هم که در مسابقات اینچنینی شرکت میکنن روی هر یورو از مخارجی که دارن صرفه جویی میکنن یا افرادی که میخوان بیشتر خرج کنن دوربینهای ویور یا نیکو استرلینگ دایموند میگیرن پس باید بگیم اینا هم چون استفاده میشن از دوربینهای برند دنیا بهترن؟؟؟به هر حال نظر بنده برای انتخاب این دوربین در مسابقات این بود نه کیفیت بالا چون حتی اون نرم افزار هم که هاک داره و خیلی هم دقیق هست فکر نمیکنم توی این مسابقات کاربردی داشته باشه یا حتی همون نیم میلدات هایی که داره حتی بسیاری از دوربینهای مخصوص این کار میلدات ندارن
ولی در ایران قضیه این قیمت مناسب کاملا برعکسه.......
انشا الله فرصتی بشه در کنار هم دوربین هاک را با چند مدل دوربین هم قیمت جهانیش از لحاظ پارامترها و استانداردهای دوربینی مقایسه کنیم تا خیلی از ابهامات رفع بشه من قبلا بارها این مقایسه را انجام دادم ولی مقایسه کردن در حضور عزیزی مثل شما که تجربه و علم بالایی داری خیلی به روشن شدن موضوع کمک میکنه ،
سال خوب و دور از همه بدی ها و سختی ها و مشکلات برای دوستان عزیز ارزو میکنم،
سال نو مبارک

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - رضا قلعه قافی - 2015-03-20 06:30 PM

ممنون کیوان جان Khansariha (8)
کیوان جان رعایت تناسب با صرفه جویی دوموضوع کاملا جداست .افرادی که به سطح بالا در مسابقات بنچ رست میرسند هزینه هایی خیلی بالاتر ازاین حرفها میکنند ومنطقی نیست درانتخاب دوربین ،یکی از مهمترین ابزار بدلیل صرفه جویی ،مدل ارزون قیمت رو انتخاب کنند.یک بررسی درباره قیمت پایه بنچ وسلاح وهزینه تیون وابزارهای سورت ساچمه و... بکنی دقیقا متوجه میشی من چی میگم .دوربین هاک بدلیل قابلیتهای اپتیکی نیازکامل روبرطرف میکنه ونتیجه مسابقات هم دلیل براین ادعاست .فرضا درمسابقه 25 متر ماکزیمم امتیاز 250 هست ودرمسابقه این امتیاز کسب شده ،پس مجموع تجهیزات درکنارمهارت تیرانداز در عالی ترین سطح قرار داشته .
درمورد سازگاری با نرم افزار ونوع رتیکل ،تاکیدی برکارایی این ویژگی در مسابقات نیست .سلاح دربیشترموارد غیراز مسابقات استفاده میشه وارزش این ویژگی اونجا کاملا حس میشه ،فقط نیاز هست ابعاد حدودی هدف رو داشته باشی ،بدون داشتن فاصله تا هدف ،تا بادقت باور نکردنی تیرت به هدف بخوره ،بخصوص درسلاح های رگوله،
من با نظر شمادرمورد قیمت دوربین هاک درایران کاملا موافقم .من مدل 42*25-8.5 رو موقعی که لیر 1700تا1800 بود 2500 خریدم والان لیر 1400تا1500 هست ولی قیمت ریالیش بالاتر رفته درحالی که قیمت جهانیش ثابته .انشالله با وجود دوستانی همچون شما برندهای بهتری با قیمت مناسبتر وکیفیت بهتر معرفی بشه ودوستان علاقه مند انتخابهای مناسبتری داشته باشندKhansariha (8)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - rezakaraj - 2015-04-03 12:15 PM

اقا صادق تو چند پست قبل دوربین مدل Hawke 4-16 x 50 AO-IR HK3072 رو معرفی کرده بودن منم امروز فرصتی پیش اومد تا یک بررسی روی این مدل انجام بدم توضیحات اقا صادق کافی بود فقط یک عکس از زوم 8 در فاصله 40 متری از رتیکول و شفافیتش گرفتم که به نظرم خوب در اومد.
[تصویر: 14280506791.jpg]
[تصویر: 14280506792.jpg]

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - mehti - 2015-04-03 12:26 PM

سلام دوربین به چه قیمتی تهیه کردید؟

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - صادق قرنجیکی - 2015-04-03 07:47 PM

ممنون رضا جان ، دقیقا !! این چند روزه این دوربین رو استفاده کردم ، کاربرد هم هدفزنی عمومی و تارگت معمولی بود که هیچ مشکلی باهاش نداشتیم و بیشتر دوستان همراه هم کاربر حرفه ای تفنگ بادی نبودند. البته تنظیم فوکوس چشمی برای دید بهتر و استفاده از دهنه 50 میلیمتری این دوربین لازمه! کیفیت بدنه خوبی داره ولی از نظر لوکس بودن ، سنترپوینت 4-16 بهتر هستش. ولی ریتایکل حکی و میلدات ها ظریف تر از سنترپوینت ها و خیلی بهتر از لیپرزهای الان هست. (یک مدل لیپرز داشت که الان دست دوستان هیت که ریتایکلش مثل همین هاوک هست)
برای استفاده عمومی سنترپوینت ارجحیت بیشتری به این مدل از هاوک داره! ریویوی اولیه ای هم از این دوربین در صفحه قبلی قرار دادم و اگه فرصت بشه عکس ها بیشتری از ریتایکل و بدنه دوربین قرار می دم. البته عکسی که آقا رضا قرار دادند شفافیت و ظرافت ریتایکل رو به نمایش گذاشته.

نقل قول : سلام دوربین به چه قیمتی تهیه کردید؟
مهدی جان این موارد بهتره در خصوصی از دوستان سئوال بشه ، برای حفظ نظم تاپیک بهتره ! برای محض اطلاع این دوربین با این کد محصول Hawke هست و قیمت عمومی اون در وبسایت های فروش معتبر بین 90 تا 100 دلار بود. من این دوربین رو در فروش ویژه شرکت الماس قبل از سال نو و به قیمت 320 هزار تومن خریدیم. قیمت فروش الان فکر می کنم 350 یا شاید هم بیشتر باشه دقیق نمی دونم.
Khansariha (8)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - hellboyn - 2015-09-08 06:20 PM

سلام دوستان
ببخشید که بنده حقی این سوال مبتدیانه رو اینجا میپرسم
این لینک دوربین 6*24-50 هاوک هستش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میخواستم ببینم اگه بشه با قیمت حدود 280 تا 290 تهیه کرد بهتر از سنتر 4*16 نیست؟برای اسلحه پانچر.
بعد اگه دوستان اطلاعات دارن از نظر امکانات نسبت به سنتر 16*4 مقایسه بفرمایند.
Key Features:

30-millimeter mono tube construction for strength
Fully multi-coated optics for clarity and brightness
Mil dot reticle offers multiple aim points
Calculated to be true at 10x
Dual color (red/green) center dot illumination
Controlled by ocular mounted rheostat
Five red and five green illumination settings
Settings 1 to 3 for low light conditions and dawn or dusk
Settings 4 and 5 for brighter daytime use
Side focus parallax adjustment for parallax free accuracy
Reliably ranges from 10 to 500+ yards
Turrets calibrated to one click=1/4 MOA at 100 yards
Coil erector spring provides support during violent recoil
All firearm caliber rated
Waterproof, shockproof, and fog proof construction
Hawke Limited Lifetime Worldwide Warranty

Specifications:

Tube Diameter: 25.4 millimeters
Objective Diameter: 50 millimeters
Magnification: 6 to 24x
Reticle: Mil Dot
Field of View: 15.7 to 4.9 feet at 100 yards / 4.8 to 1.5 meters at 100 meters
Eye Relief: 3.8 inches / 97 millimeters
Length: 16 inches / 405 millimeters
Weight: 27.2 ounces / 773 grams
اینم مشخصات این دوربین که من انگلیسیم ضعیفه یکم نمیفهمم
ممنون
یک نمونه 4*16 هم همین دوربین داره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کدومش بهتره
کاربرد تفریح و هدف گیری و تمرین تیر اندازی با سیبل بیشتر.البته خوب شکار هم بعضی اوقات کم.