شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes (/showthread.php?tid=981)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - DAGGER - 2014-01-13 05:48 PM

با عرض ادب وسلام خدمت دوستان
در ادامه فرمایشات اقا رضا باید عرض کنم منم با نظر ایشون موافق هستم
بنظر من یکی از فاکتور های مهم در دوربین تفنگ برای شکار به غیر از وضوح و فاکتورهای اپتیکی مسئله ابعاد و استحکام دوربین هست و همونطور که واقفید دوربینهای با زوم بالا و وضوح عالی حتمآ باید طول زیادی داشته باشند تا فوکوس دقیقی ارائه بدهند و این طول زیاد در مقوله شکار و کوه و جنگل و بیابون ... در صورت کوچکترین ضربه و فشار با عث آسیب دیدگی میشه و برای شکار بادی تا حدودی باید به حد مورد نیاز در بزرگنمایی بسنده کرد تا ابعاد دوربین با تفنگ تناسب خوبی داشته باشه چون وضعیت تیراندازی در مقوله شکار زیاد انتخابی نیست و در موقعیت مکانی و اب و هوایی و زاویه های مختلفی ممکن هست انجام بشه و کلآ با مقوله هدف زنی و گروپ گیری تفاوت داره

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - رضا قلعه قافی - 2014-01-20 03:05 PM

تو این چند روز فرصتی شد تا دوربین هاک 42*25-8.5 رو با نرم افزار چیرگان درعمل تست کنم .دوربین رو وایرخ 100بستم وساچمه مورد استفاده جی اس بی 18.13گرین بود .BC=0.041در نظر گرفتم .تا فاصله 100متر اعداد محاسبه شده با نرم افزار ونتیجه عملی تقریبا یکی بود .طبق محاسبات نرم افزار اگرسلاح در42متر صفربشه درصدمتر68کلیک نیاز هست تا افت ساچمه گرفته بشه ودرعمل من67کلیک زدم .تو فاصله 130متر و150متر اختلاف حدود 8تا12کلیک با اعداد نرم افزار بود که احتمال خطا در فاصله یابی با رنج بوشنل من هم هست(رنج ضربه خورده وکلا 170مترمیزنه و100متربه بالا چندمتری خطا میزنه).اختلاف دمای 8درجه پیش فرض با دمای محیط هم وجود داشت که در فرصتی مناسبتر ودمای نزدیک به پیش فرض بایست تست رو دوباره انجام بدم
درکل نتیجه گیری من این بود که درعمل هم اعداد بدست اومده خیلی نزدیک به مقادیر نرم افزار هست بطوری که برای شکار با اطمینان میشه افت گیری کرد وبرای هدف زنی شایدچندکلیکی نیاز به تصحیح وجود داشته باشه.Khansariha (8)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - رضا قلعه قافی - 2014-01-27 02:24 PM

تعداد کل کلیکهای دوربین هاک زوم 25 حدود 265کلیک هست .با استفاده از پایه مناسب (پایه های 2تیکه با قابلیت جابجایی به سمت بالا وپائین بعد از نصب دوربین یا همون پایه های ادجاستبل )یا شیم گذاری دقیق وباحوصله(شیم گذاری زیاد بشه امکان صدمه دیدن تیوپ دوربین وجود داره)اگر250کلیک رو برای افت گیری ذخیره کنیم با اسلحه 40ژولی وساچمه 16یا18گرین حدودا بین 180تا200 متر رومیشه با مرکز رتیکل در زوم 20زد (پیش فرض من صفرسلاح 40ژولی در42متری هست )ودرهمین زوم تا250متر امکان افت گیری با اخرین میلدات دوربین هست .
دوستانی که به هدف زنی لانگ رنج علاقه دارند حتما تجربه کردند که نصب دوربین درحالتی که در فاصله بالای 150متر با مرکز رتیکل صفربشه کار همچین اسونی نیست واکثردوربین ها کلیک کم میارند .پس ناچارا بایست از میلدات استفاده کرد ودر فاصله بالا زوم رو کاهش داد تا ارزش میلدات بیشتر بشه وامکان هدف زنی بوجودبیاد (البته میشه هردوربینی رو طوری نصب کرد که با استفاده از پایه 2تیکه با ارتفاعات متفاوت ،وقرار دادن پایه بلندتر درعقب دوربین ،درمسافت بالا دوربین رو صفر کرد)
هدف من از این پست این بود که به دوستانی علاقه مند به هدفزنی لانگ رنج هستند پیشنهاد کنم اگر روزی تصمیم به خرید دوربین هاک تاکتیکال داشته باشند این موارد رو در نظر بگیرند ،چون هاک تاکتیکال زوم 20 تعداد کلیکهای بیشتری برای افت گیری داره وهاک زوم 25هم بیشتر توهمون زوم 20که میلداتش استاندارد هست(در100یارد هدف3.6اینچ رو یک میلدات پوشش میده)استفده میشه ،در نتیجه نظر شخصی من این هست که دوربین هاک زوم 20در مدلهای تاکتیکال هاک خرید منطقی تری هست Khansariha (8)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - serussam - 2015-01-21 06:41 PM

دوستان دوربین هاوک از بین چند مدل زیر کدام یکی پیشنهاد می کنید. دوستانی که با دوربین هاوک کار کردند لطفا راهنماییم کنندKhansariha (8)

Hawke sidewinder 30 tactical sf 6.5-20x42 20x milldot
Hawke sidewinder 30 tactical sf 8.5-32x42 20x milldot

Hawke sidewinder 30 sf 6-24x56 20x milldot
Hawke sidewinder 30 sf 8-32x56 20x milldot
بعد اونایی که دهنه ۵۶ هستند ننوشته تاکتیکال یعنی فرقشون با دهنه ۴۲ چی هست؟ از نظر ظاهری فقط دهنه شون فرق میکنه و رینگ سایدفوکس که تو دهنه ۵۶ بزرگتره، تو عکس شکل تبلک هاشون یکیه چرا برای یکی تاکتیکال نوشته و یکی ننوشته؟
سوال آخر اگر افت ساچمه بخام با کلیک جبران کنم کلیک هاش دقیقه؟ مثلا تبلک بالا و پایین دستکاری کنم تبلک چپ و راست تغییر نمیکنه؟(چون متاسفانه دوربین لیپرز اینطوری بود تبلک بالا و پایین که دستکاری بشه تبلک چپ وراست خودبخود تغییر میکرد)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - AIRKING - 2015-01-21 06:56 PM

برای شکار
Hawke sidewinder 30 tactical sf 6.5-20x42 20x milldot

برای هدف زنی و فیلد تارگت
Hawke sidewinder 30 sf 8-32x56 20x milldot

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - royall - 2015-01-28 11:57 PM

(2014-07-27 01:57 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مدتی برخی از دوستان علاقه مند به خرید دوربین هاک مدل 44*16-4 وارمینت شدند ، این دوربین چند هفته ای دست من بود.کیفیت اپتیکی خوبی داشت ،وزن مناسب ،ساید فوکوس وبا وجود اینکه مدت زیادی ازش استفاده شده بود کلیکهاش عالی کار میکرد که نشان دهنده کیفیت مناسب ساخت بود .تنها دلیل انصراف از خرید این دوربین رتیکل ضخیمش بود .یکی از دوستان لینکی برای من فرستاد که عکسهای رتیکل مدل زوم 24 اون هست ودقیقا مشابه مدل زوم 16 وارمینت هست
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همینطوری که در عکسها دیده میشه میلداتها در یک سوم ابتدای رتیکل قرار گرفتند وفاصله نیم میلداتها به میلداتها خیلی نزدیک هست وبعلت ضخامت رتیکل استفاده از میلداتها ونیم میلداتها سخت است واهداف نسبتا ریز رو در فاصله پوشیده میشود .

من یعنوان کسی که فقط به تارگت زدن فکر میکنم وبه لانگ رنج علاقه دارم شاید با وسواس زیاد به رتیکل دوربین نگاه میکنم .عکسها رو در اختیار دوستان گذاشتم تا با اگاهی بیشتر تصمیم به انتخاب بگیرند

این عکس هم مربوط به هاک تاکتیکال در 80یارد برای مقایسه رتیکل

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - صادق قرنجیکی - 2015-02-23 04:24 PM

[تصویر: 14246652313.jpg]

خوب ، من هم مثل خیلی از دوستان علاقمند به تیراندازی تارگت (هدفزنی دقیق و لانگ رنج) که مایل به داشتن دوربینی مناسب دارند نسبت به دوربین های برندHawke که در این زمینه جزو برترین هاست (البته دوربین های بهتری نیز وجود دارند ) علاقه زیادی دارم بخصوص سری Side Winder آن که در این تاپیک دوست عزیز رضا قلعه قافی نسبت به معرفی کوتاه و تجربه های خود اقدام کرده بود. شروع تاپیک توسط علی عزیز بود که لازم می دانم یک موضوع که در پست اول نیز مطرح شده بود رو اصلاح کنم. دوستان عنوان کرده بودند که این برند آمریکایی است در حالی که این کمپانی یک سازنده انگلیسی است ولی شعبه فروش آمریکا و کانادای آن در آمریکای شمالی یکی از فعال ترین شعب فروش است.
این کمپانی سازنده انواع دوربین های تفنگ ، کراس بو (کمان بازویی) ، شات گان ، رد دات ، دوربین دو چشمی ، رنج فایندر و تجهیزات جانبی آنهاست. دوربین های سلاح این کمپانی نیز به رده های مختلفی تقسیم می شود که قیمت محصولات آن از دوربین های ساده با 59 $ قیمت تا دوربین های سری تاکتیکال ساید فوکوس با قیمت 549 $ گسترده است. همانطور که دوستان اطلاع دارند با توجه به عرضه کم این برند در بازار ایران و البته با قیمت بالا ، مشتری این دوربین خاص بوده و تعداد کمی از دوستان تجربه استفاده از این دوربین ها را دارند. در یکسال اخیر دوربین های ساید فوکوس در برندهای مختلفی از جمله نیکو استرلینگ ، وکتور ، فرونت و جدیدا لبو وارد بازار ایران شده و فکر می کنم ایرگانرهای ایران از جمله اعضای این انجمن نیز تجربه استفاده از این برندها را بیشتر از هاوک دارند! در هر صورت چیزی که مورد توجه من بود کیفیت خوب دوربین های هاوک ، همخوانی بسیار خوب این دوربین ها با نرم افزار Chairgun و BRC است. شفافیت و گستره دید لنز این دوربین نیز در چند مورد استفاده از دوربین دوستان بسیار خوب بود. محصولات این دوربین مورد استفاده تیراندازان فیلد تارگت بوده و بسیاری از تیراندازان به نام این رشته ورزشی از محصولات Hawke در کنار دیگر برندهای مطرح مثل ویوور ، بوشنل و لئوپولد استفاده می کنند. اختصاصی بودن برخی محصولات هاوک برای سلاح های بادی نیز یکی از دلایل استفاده از این برند است. امیدوارم دوستانی که اقدام به وارد کردن دروبین های مناسب برای سلاح های بادی دارند به این برند نیز بیشتر توجه کرده و بتوانند با قیمت مناسب تری به عرضه آن اقدام کنند. سری های Sport HD و Varmint این کمپانی نیز کمابییش در بازار تهران وجود دارد که البته کیفیت و استفاده سری تاکتیکال و ساید وایندر آن را ندارند ولی
به هر صورت از خیلی از محصولات دیگر با کیفیت تر بوده و کاربرد خاص خود را دارند.
هفته قبل فرصتی پیش داد تا نسبت به تهیه یکی از سری های اولیه و ساده دوربین های هاوک اقدام کنم. این سری تا جایی که پرس و جو کردم و در وبسایت های فروش پیگیری شد در حال حاضر در خط تولید شرکت هاوک نیست. به هر صورت صرفا برای تست و استفاده معمول خریداری شد. در این نوشتار قصد معرفی کوتاهی از این محصول را حضور دوستان دارم. امیدوارم مورد استفاده شما قرار گیرد.

Hawke 4-16*50 AO-IR HK3072

[تصویر: 14246652311.jpg]

این مدل با کد تولید 3072 یک دوربین با زوم 4 تا 16 با تصحیح پارالکس و لنز دهنه 50 می باشد. دوربین طبق اظهار تولید کننده ضد شک ، ضدآب و ضد مه می باشد. بدنه دوربین از نظر ظرافت و زیبایی چنگی به دل نمی زند و در نگاه اول کمی زمخت نشان می دهد و در مقایسه با دوربین های متداول بین دوستان مانند سنترپوینت از زیابیی کمتری برخوردار است. اما مهم ترین مشخصه آن کیفیت و شفافیت لنز های این دروبین است که نسبت به دوربین های هم رده از نظر قیمتی بازار مثل Center Point و Leapers ها بهتر بوده و نیز ریتایکل آن حکی بوده و ظریف تر است. شفافیت تصویر در زوم 4 و 16 تفاوت چندانی نداشته و کیفیت تصویر در زوم آخر نیز حفظ می شود اما تصحیح پارالکس آن به نظر زیاد دقیق نبود. به علت نداشتن زمان و مکان لازم برای بررسی دقیق تر این موضوع ، فعلا نظر خاصی در این رابطه ندارم و سعی می کنم در فرصت مناسب بررسی بیشتری با مقایسه با دوربین سنترپوینت 4-16*40 خواهم داشت. ظرافت ریتایکل ها نیز نسبت به سنترپوینت ها بهتر بوده اما نه اندازه مدل های تاکتیکال هاوک! به مانند سایر محصولات هاوک ، پوشش لاستیکی روی دهنه چشمی دوربین قرار دارد که البته برای استفاده روی فنرپیستون به دست ها که گاها سلاح ایشان در استفاده توسط مبتدی ها باعث آسیب هایی به قسمت دور چشم قربانیان عزیز می شود می تواند مفید باشد .
قیمت این دوربین در وبسایت های مختلفی مانند ebay ، آمازون و البته سایت پرطرفدار Aliexpress و چند فروشگاه دیگر حدود 90 تا 100 پاوند بود که من از شرکت الماس باختر در یک دوره تخفیف با قیمت 320 هزار تومان خریداری کردم. قیمت فروش قبلی آن طبق شنیده هایم حدود 400 هزار تومن بوده است. در ادامه تصاویری از بسته بندی دوربین ، قسمت های مختلف آن و نیز تست اولیه روی سلاح و ریتایکل آن قرار می دهم :

بسته بندی دوربین :
[تصویر: 14246827122.jpg]
[تصویر: 14246827123.jpg]
[تصویر: 14246827124.jpg]
[تصویر: 14246827125.jpg]
[تصویر: 14246829371.jpg]

تست روی سلاح AA S200 :
[تصویر: 14246817281.jpg]
[تصویر: 14246817282.jpg]
[تصویر: 14246817283.jpg]

تارت های دوربین عملکرد مناسبی داشتند و پس از نصب روی سلاح تقریبا با چند کلیک دوربین برای مسافت مورد نظر تنظیم شد:
[تصویر: 14246817284.jpg]

تصحیح پارالکس برای صحت عملکرد نیاز به آزمایش بیشتری دارد :
[تصویر: 14246817285.jpg]

تصویر ریتایکل های دوربین ، برای تصویربرداری دسترسی به دوربین مناسبی نداشتم :
[تصویر: 14246819713.jpg]
[تصویر: 14246819712.jpg]

خوشحال می شوم دوستانی که دوربین های میان رده این برند رو تجربه کرده اند نظر خودشون رو به اشتراک بگذارند. Khansariha (8)

دیروز با ارسال یک ایمیل موارد زیر را از شرکت هاوک سئوال کردم که اول با ارسال یک پساخ تشکر و توضیحاتی راجع به بخشهای مختلف کمپانی و چگونگی ارسال ایمیل ها درخواست وقت برای بررسی سئوالات و جواب به آنها کرده و امروز نیز پاسخ سئوالات زی یک ایمیل دوباره برام ارسال شد .
سئوالات من :
- آیا این دوربین در حال حاضر توسط هاوک تولید می شود با توجه به اینکه در بخش فروش وبسایت آن شرکت قرار ندارد؟
- آیا این دوربین و یا دوربین های هم رده با میلدات استاندارد هاوک با نرم افزارهای چیرگان و BRC همخوانی دارند؟

متن پاسخ هاوک :

[تصویر: 14246983021.jpg]

Khansariha (8)
دیروز با ارسال یک ایمیل موارد زیر را از شرکت هاوک سئوال کردم که اول با ارسال یک پساخ تشکر و توضیحاتی راجع به بخشهای مختلف کمپانی و چگونگی ارسال ایمیل ها درخواست وقت برای بررسی سئوالات و جواب به آنها کرده و امروز نیز پاسخ سئوالات زی یک ایمیل دوباره برام ارسال شد .
سئوالات من :
- آیا این دوربین در حال حاضر توسط هاوک تولید می شود با توجه به اینکه در بخش فروش وبسایت آن شرکت قرار ندارد؟
- آیا این دوربین و یا دوربین های هم رده با میلدات استاندارد هاوک با نرم افزارهای چیرگان و BRC همخوانی دارند؟

متن پاسخ هاوک :

Khansariha (8)
سئوالات من :

متن پاسخ هاوک :

Khansariha (8)

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - rezakaraj - 2015-02-23 06:40 PM

با تشکر از توضیحات خوب اقا صادق عزیز
من هم یک عدد از این مدل دوربین Hawke 4-16*50 AO-IR HK3072 رو در اختیار دارم.به نظر من در مقایسه با دوربین های لیپرز و سنتر موجود در بازار از نظر ظرافت رتیکول،حکی بودن رتیکول،انطباق سریعتر تصویر با چشم برتری دارد ولی از نظر کیفیت ظاهری چنگی به دل نمیزنه یک نکته که در استفاده از این دوربین باید مد نظر قرار داد تنظیم eyepiece دوربین برای رسیدن به میدان دید مناسب و حداکثر شفافیت هستش.منظورم این پیچ هستش که اگر کاملا بسته باشه میدان دید خیلی کوچیک میشه و باید چند دور حتما باز بشه.[تصویر: 14247041711.jpg]

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - hamidhakami - 2015-02-23 09:54 PM

با سلام خدمت دوستان. صادق جان مبارکت باشه. اولین چیزی که جلب توجه کرد قیمتی که خریدی است. مدل HD و این مدل رو که خریدی تو فروشگاه مرکزی حمید دهقان داره و قیمتش خیلی بالاتر از این حرفهاست. مدل دوربین شما رو حول و حوش 500 میداد و مدل HD رو میگفت 1200 که البته بهم گفت اگه خودت بخوای 950 بهت میدم. یه لحظه وسوسه شده بودم که مدل HD رو بخرم چون واقعا شفافیت خوبی داشت. اما خوب قسمت شد مدل تاکتیکال نصیبم بشه که امیدوارم نصیب همه دوستان بشه. اما صادق جان بازم میگم قیمت خوبی خریدی . فکر میکنم سنتر هم الان تو همین قیمتها باشه. پس با توجه به کیفیتی که داره از سنتر سر تر است بخصوص که ریتاکلش حکی است. اما در باره این موضوع هم خدمت آقا رضا عرض کنم که تمام دوربینها این قابلیت رو دارن با چرخاندن آن پیچ شفافیت و دید بهتری به بیننده میده. البته بستگی به دید هر شخص میشه اونو شفاف و تنظیم کرد. بطور مثال الان یه دوستی دارم که از اعضاء همین سایت هم هست. به حدی این پیچ رو باز کرده (چون عینک میزنه) که همه چی تار شده ولی خودش میگه با چشم من تنظیم است.

RE: دوربینهای هاوک-Hawke Scopes - Cayalouss.The.Removal - 2015-02-23 11:10 PM

صادق جان تو قسمت عدسی چشمی درپوش محافظ بسته میشه؟؟؟ مانتِ ایگِل ویژن تو اون قسمت پیچ میشه که اگه این مدل از هاک هم این امکان رو داشته باشه منم یدونه میخرم حتما.