شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - Marksman - 2012-12-10 12:57 PM

نه منم کار نکردم ولی یکیش رو تو فردوسی از نزدیک دیدم و دست گرفتم.به قیمتش نمی ارزه.مسلما برونینگ نیست.با اون همه اسم و رسم.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - pertet - 2012-12-10 04:40 PM

(2012-12-10 12:30 PM)hosseinebadian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من خودم دیانا دارم و انصافا تفنگ خیلی خوبی ولی هزینه بالای داره ولی اگر الان دنبال تفنگ بودم دیگه دیانا و گامو که مارک های معروفی هستن نمی گرفتم حس میکنم قیمت دیانا یک خورد به خاطر مارکش بالاست وگامو هم برای حفظ قیمت در بازار ایران دار از کیفت اسلحه ها می کاهد مثلا همین شادو 1000 کپ پلاستیکی شدند چرا نباید کپ شادو فلزی باشه؟

ولی من 2 مدل تفنگ روی یک سایت دیدم که با توجه به شرایط اگر با همین قیمت که زده موجود باشه تفنگ خیلی خوبی باید باشد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اولی نورکیا که ساخت اسپانیا ولی چون مثل گامو تجاری نشده قطعاتش با کیفیت تر باشد دایی من یه چند سالی پیش این مدل داشت چند وقت دستم بود به نظرم اسلحه خوبی بود ولی نمیدونم الان با همون کیفیت یا چین پریده روش؟

دومی یه مدل تفنگ برونیگ خوب این کار خونه اسم رسم خفنی داره و بادی هاش فقط ظاهرا 4.5 میزنه فکر نمیکنم برونیگ تفنگش دست چینی ها بده بزنه

گر دنبال دیانا هستین به نظر من یه دیانا 35 دست دوم تمیز پیدا کنین دیانا اگر سالم باشه 20 سال هم عمر کرده باشه برای شما کار میکنه

ولی گامو شاید یک تاریخ مصرف داشته باشه عمری نباشه

ضمن مشخصات فنی این اسلحه هام خوبه

4.5 نورکیا درراگون 22 ژول قدرت داره
سرعت 305 متر بر ثانیه که از دیانا 35 قوی تر یخورده و 5.5 حدود 250 متر بر ثانیه

برونینگ کالیبر 4.5 حدود سرعت 270 متر بر ثانیه

در ضمن وزن هر دو حد.ود 3 کیلو که خوراک شکاره
ممنون دوستان
راستش چون قبلا از تفنگ بادی به صورت حرفه ای استفاده نکرم (من از 10 سالگی با پدر به شکار می رفتم چون تفنگ دو لول برونینگ و سواچ خفیف داشتیم هیچ وقت به تفنگ بادی به عنوان وسیله شکار نگاه نمی کردم و فکر می کردم فقط برای گنجشک زدن و هدفگیری خوبه )
تفنگ دسته دوم چون وارد نیستم نمی خوام بگیرم
یه اسلحه ساده کم دردسر وبرای شکار کبوتر می خوام که راحت بشه تعمیر و رفع عیبش کرد و زیاد هزینه جانبی نداشته باشه 5 تا 6 سال برام عمرکنه
من زیاد اهل هدف زنی نیستم برای شکار 4.5 بهتره یا 5.5 ؟
اسلحه های ترک مثل (ریتای- رنجر - کرال )جطورن ؟
من عاشق شکار اویا در شب هستم، شادو 1000 فکر می کنین برای این منظور هم خوب باشه ؟

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-12-10 07:04 PM

داداش از فکر تفنگهای ترک بیا بیرون . رزین ازش بهتره
با شادو هم میتونی تا20- 30 متری اویا بزنی. تجربه شده

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - hosseinebadian - 2012-12-10 08:42 PM

درست از فکر تفنگ ترک بیا بیرون ظاهرا بهترین گزینه همین شادو 1000 قیمت هم مناسبه

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - deerhunter - 2012-12-10 09:21 PM

با سلام دوست عزیز pertet
رنجر125 یا 135 را به شما پیشنهاد میکنم اسلحه ای پر قدرت اما برای حل ضعف دقت براحتی با تعویض واشر پمپ (پکینگ) سلاح ، دقتی در حد دیانا بدست می آورید امتحان شده و جواب داده در صورت تمایل پیامی برام بفرستید تا کاملا راهنمایی کنم

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-12-10 10:07 PM

سلام

pertet,,آقا من بهت پیشنهاد میکنم یکم بیشتر تحقیق کنی برای خرید تفنگ بادی.

همونطور که میدونی یکی از شرایط مهم و اساسی هر تفنگ دقت تیر و شلیکشه.باید گروپ خوب و دقیقی داشته باشه.
بین انواع تفنگهای بادی فنری 3 مدل اصلی برای ساچمه گذاری یا کوک کردن وجود داره که:
1-"تفنگهای کمر شکن مثل مگنوم 350"
2-"تفنگهای زیر تاشو مثل مگنوم 460"
3-"تفنگهای بغل تاشو مثل دیانا 52".

در بین این 3 مدل بالا (از لحاظ کوک) دقت تیراندازی و گروپ توی مدلهای 2 و 3 (زیرتاشو و بغل تاشو) به مراتب بیشتر از مدل 1 هست. اونم توی برندهایی مثل گامو که جزء درجه 1ها نیستن این مورد خیلی تاثیر گذاره به نظر من.

حالا که شما میخوای از برند گامو خرید کنی من بهت مدلهای cfr & cfx رو پیشنهاد میکنم.مطمئنن ازشون راضی تر از شادو1000 خواهی بود.

اساتید اگه نظر دیگه ای دارن یا میخوان صحبتهای منو تکمیل کنن خوشحال میشم بدونم....

از دوستان و اساتید عذر میخوام.امیدوارم از نظر من ناراحت نشده باشن.
باز هم برادر نظر دوستان محترم تر هست.

(راستی،دنبال تفنگهای ترک هم اصلا نرو!)

Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2012-12-11 02:28 PM

سلامممممممممممممممممممممممممممممممممم دوستان.دلم واستون تنگ شده بود اساسی به خدا.خلاصه چند وقتی نتونستم در خدمتتون باشم ولی میبینم که تاپیک سرحال و رو به راهه دستتون درد نکنه.حامد خان خخخخخخخخخ فکر کردی من واسه این که شما نیاین جیم زدم .نه داداش اوضاع خرابتر از این حرفها بود برادر.بگذریم.دوستان عزیز یه نکته مهم میخوام بگم.لطفا یکم رعایت کنین من چندتا پیام از مدیران داشتم در مورد زدن همین دارکوب و جک و جونور دیگه خواهشا یا نزنین یا میزنید عکس نزارید خیلی خیلی شاکی بودن از تاپیک مازندران اینهمه شکار خوب و تروتمیز بیخیال اینا شین..من ازتون خواهش میکنم به این رویه ادامه ندین.ممنون.خدایشش خیلی شدین وگنه تک تک رو اسم میبردم و میگفتم مخلصم.چندتا عکس هم واسه تنوع[تصویر: DSC_0365.jpg] [تصویر: DSC_0366.jpg] [تصویر: DSC_0375.jpg].یا حق

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - arsheya - 2012-12-11 04:04 PM

سيد جان خوش امدي دلمون واسه خودت و عكسهات تنگ شده بود انشاا... مشكلت هم حل شده باشه
موفق باشي

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - falakian - 2012-12-11 05:34 PM

بهبه بهبه . سلام سيد خوش امدی دادشKhansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219) . دل ما هم برایت تنگ شدی بود. Khansariha (8)Khansariha (8)
نه بابا فرار واسه چی .!!!! میگه ما میخوایم بیام شش ماه بمونیم. فوقش بیام یه هفته شما رو یه سر ببینیم !!!!! من یواشکی شماره تلفن شما رو گیر اوردم تا به وقتش !!!

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - hosseinebadian - 2012-12-11 08:38 PM

به به سید چطوری دلمون تنگید برات کجا بودی نبودی ؟ ببینید یاد بگیرد تو عکس هم جنگله هم تفنگه تو جنگل هم که شکار هست!!! پرنده بدبخت هد شات میکنین بعد اسلحه میزاین رو شقیقش بغلش میگین خود کشی کرده بعد امریکایی واسه اینکه پیج مازندران خراب کنند با ماهوراره زوم کردن عکس گرفتن می خوان علیه ما توطئه کنن بعد مدیرا بیان خفت ما بچسبن !!!!

اصلا قصه!!! شکار گاه نخور سید من خود یه ایست بازرسی میزام دم مرز ساری حامدشون امدن خلا سلاحشون کردم دستاشون میزیم تو جیبشون میفرستم طرفت باید از طبیعت لذت ببرن!!!!