شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - hashem52 - 2012-07-28 08:58 AM

سلام دوستان بزرگوار
اولین روز کاری هفته بخیر و شادی انشاءالله،حاجی اون افرا شل انگاری داخل پرسل هسته و اگه منطقه ی اطرافش همین جوری باشن فکر کنم حاج احمد عزیز برای شکارتیییییییییییر........گ اونجه تشریف ورنه(یحتمل)،سید جان خرس و خرس رج زیاد بدیمه ولی این رج(ردپا)هم خیلی خفن هسته،سید جان استاد ما هستی ولی این نامردها فصل تمشک و هلی و مخصوصاً وقتی کته مار(بچه دار) هستنه خیلی نامرد از آب در إنه(داداش گلم مواظب باش)،در ضمن سید از اینکه توله شکاری بخری خیلی عالی هسته شاید یه روزی مزاحمت بووشم و یکی هم برا ما بهیری،امیدوارمه سید جان که این توله حسابی تو شکار بکارتان بیاید،دوستان یک عکس از شکار با 52 میذارم البته شکارش توسط داداشم بوده، میدونم اگه این عکس را تو تاپیک تصاویر شکار قراربدیم مورد سرزنش دوستان قرار میگیریم به خاطر سبز دارطلا،خداروشکر طرفهای ما تعدادشون بدک نیست
[تصویر: 13434532181.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-07-28 11:51 AM

سلام بر یاران
سید جون مبارکه .ظاهرش داد میزنه که چیکارس(دستهای پرانتزی ،گوشهای آویزون ،....) خدا به داد شکار های گجیمله برسه . ایشالا پوزه اش واست بوبکشه داداشKhansariha (219)
هاشم جان خاطرات زنده هاکردی با این عکس .آقا، اخوی هم که بله .
به نظرم 52 در بین تفنگ بادی ها مثل شیره در بین حیوانات. خله تفنگه.
دوستان همینطور که در این شکار هاشم جان میبینید از 5 تا پرنده 3 تاشون از خانواده دارکوبها هستن واین نشان فراوانی این پرنده در شمال خصوصا جنگلهای کوهپایه ای ست.مضاف بر اینکه امسال واقعا تعداشون زیاد شده . که امیدوارم مدیران سایت نگاهشان را درمورد این گونه اصلاح یا لااقل تعدیل کنند.
همتی که فرماش هاکردی اون افرا شل هم پرسل دله هسه و کنارش یه مقدار کلین (خاکستر آتیش) کته . پارسال بررسی هاکردمه بدیمه نرتلا اونجه خل زنده . اتا روز صبح بوردمه اونجه کمین هاکردمه همون کلین دله وه ره پوست تخت هاکردمه (خل زدن: پرنده ها حشرات مزاحم رو با خوابیدن وتکوندن بدن در خاک نرم یا خاکستر از بدن دور میکنند میشه گفت حموم خاک میگیرند که اصطلاحا میگیم خل زدنkhel zadan )
آخرین باری هم که با تفنگ بادی بوردمه شکار یک خانواده از پرنده موصوف بدیمه که دیگه تلا وتشنی کامل مشخص بینه وبه قول ما بشقابی بهینه ولی هنوز زوده . امسال الحمدلله شکارچی ها مراعات هاکردنه پارسال چند تا بچه محل داشتمی که تازه تفنگ بهیتنه و صغیر وکبیر نکردنه امسال اما با تذکر شکارچی های قدیمی(از جمله ابوی) هنوز کسی دست به یراق نهیه تا پاییز ایشالا صبح دولتمان بدمد.
این حییون هم که ما بهش میگیم داراشنیگ (موش بزرگ درختی) ولی خوب بهش میگن سنجاب و قاتل گردو و میوه جات درختی هست. روی درخت که هستند خیلی چالاکند اما روی زمین که میان ماست میشن به خاطر دست وپای کوتاه. ما هم انداختیم دنبالش پا گذاشتیم روی دمش واینجوری گرفتیمش بعد هم ولش کردم .لازم به ذکره گاز هم میگیره یه خورده احتیاط هم لازمه .
نمیدونم یادتون بیاد یا نه چند سال پیش روزنامه ها نوشته بودند که سنجاب ها به باغهای سوادکوه حمله کردند همینا بودند ما یه سیم برق کشیده بودیم وسط باغ در معیت اخوی شبها با دیانا35 اشنیگ میزدیم دیگه تعداد از دست ما در میرفت
[تصویر: 13434628731.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-07-28 03:06 PM

[تصویر: 13434751561.jpg]

شاید کوچکترین چیزها که ما کاملا بی تفاوت از کنارشون میگذریم بیشترین جذابیت ها رو دارند. حتی خوردنی هم نیست
ولی قشنگه یادش بخیر

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - hashem52 - 2012-07-29 07:29 AM

سلام بر تک تک بزرگوارن در این تاپیک
سلام ویژه هم به آقا حبیب که با تشریف فرماییشان به این تاپیک محفل مارا نورانی نموده اند،آقا حبیب خیلی خوش آمدید، دوستان روزتان بخیر و طاعات قبول،سید جان مثل اینکه مشکل بنده با شما در خصوص سگ یکی هسته،آخه بابای ما هم قبول نکنده من توله شکاری بهیرم حالا تا اینکه بتونم انشاءالله راضیش هاکنم،و اما داداش احمد اون أشنیک که بعضی موقع صدای مسخر ه ای هم ایجاد کنده را بیشتر بالای آغوز دار(درخت گردو) ویا کندس دار(درخت ازگیل) ویمبی،اینکه فرمایش هاکردی با دست بهیتی خیلی هنر هاکردی چون بدجوری گاز گرنه،در ضمن حاج احمد عزیز فکر کنم دیگه زمان اون فرا برسیه که شما هم یک عکس در شکار از خودتون تو این تاپیک آپ هاکنین داداش اصلاً نگران مسائل امنیتی نباش،مثل کاری که من و سید بزرگوار هاکردمی اگه یه روزی محیط زیست به خاطر این چندتا تیکا إماره بهیتنه لاأقل من وسید تنها نیمه با هم هستیمی خخخخخخخ(نترس برار شناسایی نوونی چون معلومه خله حرفه ای هستی)،برارون امروز یه عکس از داداشم با وایرخش و یه سبز دارتلا آپ میکنم،در ضمن این داداش من خداروشکر تو تیراندازی کارش حرف نداره،سید جان ماشاءالله 45 شما هم که دوشکا هسته و به قول داش احمد برار همتی شل تاش هاکردی بوردی که،خیرش را ببینی داداش
[تصویر: 13435342181.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-07-29 09:58 AM

السلام
هاشم داش،صواحی سر اما ره بوردی به اعماق جنگلای مازرون . دمت گرم . اخوی هم از استیلش معلومه که خله راه شو هسته ودر شکارهای بزرگ ابوی ره همراهی کنده (به قول خودمون دوشتوره دار خوبی برای پیر هسته وشکارچی ماهری بین همسن وسالان ) داداش عکس باتی : من اکثرا تنهایی شومبه شکار ( به جزماهیگیری ) به خاطر همین کسی دنیه مه جا عکس بهیره . (به قول برهان اینتا مه بدبختی هسه ) ولی چشم اگه پیدا کردم یه عکس 6 در 4 میزارم که بزنید رو قندون دیگه کسی جرات نکنه قند بخوره خخخخخخخ.
راستی اگه واسه عکس اون دوتا سلاح کشنده و زهردار اصرار نمیکنم گفتم شاید معذوریت داشته باشی ولی یادم نرفته .
آقا حبیب از جنوبی ترین نقطه اومدی به شمالیترین نقطه، خیره ایشالا. فکر کنم فقط شماها با شرجی بودن هوای شمال سازگاری داشته باشید چون اهواز هم رطوبت بالاست . خوش آمدی هم به ساری هم به تاپیک مازندرانیها ولی با سالی 10 12 بار به ساری اومدن مازندرانی نمیشیا باید بیشتر تلاش کنی Khansariha (266)یا علی
سید جان دست گرمیت که اینه وای به حال اصلی . چالخس وشکرم از اسمهایی هستند که تقریبا همه جای استان به همین نام شناخته میشن . شکار پرنده روی زمین هم صفایی داره واسه خودش .
داش هما وداش مهدی سلام چند وقت پیش شمال بودم شبکه استانی داشت منطقه رینه آمل رو نشون میداد که مردم در حال جمع آوری گیاهیان دارویی بودند .یاد شماها افتادم یه جوون هم کنار رودخونه زده بود زیرآواز و....
[تصویر: 13435431831.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-07-29 04:04 PM

سید جون ما آماتوری بیش نیستیم داداش. دولول نخجیر و 5 تیر شما با هم چه شود. هرچی تکون بخوره 7 تا گلوله نثارش میشه .

پارسال زمستون تو این هوا رفتم بیرون از توی جاده به سختی رد میشدم چه برسه به جنگل جاتون خالی تا چند ساعت بعداز برف انگار تنها موجود زنده داخل جنگل من بودم . کک پر نمیزد .انشاالله امسال هم ازین برفها بیاد. خدا عمری بده دوربین بهتری تهیه کردم و دیگه لازم نیست با موبایلم که در حد مدادتراش هست عکس بگیرم:
[تصویر: 13435649321.jpg]
[تصویر: 13435649342.jpg]

یواش یواش بریم ربنا گوش کنیم قبول باشه .

فکر کنم این اولین سیوتیکایی بود که با این دوربین زدم.
و اون یکی هم نمیدونم چرا عکس تکی ازش دارم خخخخ
[تصویر: 13435660041.jpg]
[تصویر: 13435660042.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - kingpaco - 2012-07-29 06:40 PM

سلام من کوچیک شما هستم از اشناییتون خوشبختم باعث افتخاره
قابل توجه برادرهام hashem.savadkooh.gorjimahale
راستی شما قبلا به savadkooh نمیگفتین SEVADKOO
Khansariha (219)خیلی جالب بود
من دلم برف میخواد
Khansariha (290)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-07-30 11:39 AM

سلام بر همه دوستان عزیز مازندارنیم
ماشاالله به برو بچ شکارچی!! یه چندتایی هم برا ما بزارین بمونه.... دوربینش صورتی نیست.فکر کنم تو عکس این رنگی افتاده!

این عکسا از ییلاقات و کوههای اطراف آمل هست.برای یکی از دوستانه.جای قشنگو باصفاییه

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2012-07-30 12:27 PM

مهدی جان واقعا عکسهای زیبایی گرفتی ایولا.مخلص بقیه دوستان هم هستیما.داش احمد کم پیدایی؟اینم گردوی حیاط خونه ما.اصلاح نژاد شده [تصویر: M_M2406.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-07-30 02:57 PM

سلام مخلصیم
داش هما،به قول علامه : الهی آمین والهی آمین بعدد کلماتک . بلکه بادعای شما این تجهیزات رج و روج شه Khansariha (8)
آقا حبیب زبانتم که قوی شده اره ما الان هم میگیم sevadkoo ولی چون با این نام کاربری به تاپیک های دیگه هم سرک میکشیم از اسم متداول فارسی استفاده کردیم
مثلا آقا سید اینا میگن گجیمله ولی خوب اینجا رسمیشو انتخاب کرده . برف هم میخوای داداش آبان به بعد درخدمتیم فقط از جاده فیروزکوه بیا که از داخل شهر ما و داش هاشم رد شی ولی مواظب احتیاط باش همه مسلحند خخخخ میتونی از هراز هم بری که اونجا هم ازشهر داش هما و آقا مهدی ر دمیشی خلاصه داش هرجا بری بچه هاسر گردنه ها کمین نشستند همه اینا رو هم که رد کنی تازه به دام سید محمد میافتی (دام محبت)که کلا پاسپورت و ویزا رو ایشون چک میکنه داخل استان خلاصه هرجا بری برف و بچه های باحال داره البته به جز من.
مهدی جون از همین جاخنکی و خشک بودن هواش رو احساس میکنم ما به اینجایی که گوسفندا هستند میگیم چفت سر . اون چیه رو آتیش دهنمون آب افتاد گوشت شکاره؟Khansariha (48) واقعایلاق واسه خودش دنیاااااایی داره داداش .
سید جون مشکل اینترنتی داشتم الانم با دایال آپ دارم کار میکنم . القصه : شما وداش مهدی درست گفتین تو عکس دوربین اینجوری افتاده زیر انجلی دار تاریک بود اینجوری افتاد
آره به فرمایش شما این چاقو ویه دونه که بزرگتر از اونه برای کارهای مهمتری ساخته شدند انشالله رفتم شمال یه عکس هم ازش میزارم . داش با اون عکس میخوای تسلی خاطر بدی یا دلمون رو آب کنی خخخخ
عکس توله پلنگ هم که واقعا زیباست یه مطلب جالب در مورد اینا این هست که چند روز اول زندگیشون اصلا مو یا پشم ندارن و لخت هستند و برای اینکه از شر حشرات خصوصا مورچه ها در امان باشند مادرشون اینا رو میبره روی شنهای ریز (له) رودخونه چند روزی اونجا هستند چون اونجا مورچه خیلی کم هست وبعد بر میگردونه تو همون سوراخی که بودند .واقعا اون روزهایی که پلنگ با دهن خودش بچه هاشو این ور اون ور میکنه ترحم برانگیز میشه آدم وقتی نگاش میکنه دلش میسوزه وقتی یکیشو میاره کنار رودخونه و بر میگرده تا اون یکی رو هم بیاره همش یه نگاه به عقب هم میندازه و....
داش هاشم هم سحر خیز بود خبری ازش نیست انشاالله که هرجا هست سالم و تندرست باشه