شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - homa - 2012-11-14 10:34 AM

سلام خدمت عزیزان بهتر از جان
مطلبی در تاپیک احکام شرعی مطرح گردید و پرنده شبیه ابیا را دکتر مهدی عزیز به واسطه شباهت ابیا معرفی نمودند و بهانه ای به دست آمد تا کمی در مورد خصوصیات ظاهری ابیا عرایضی عرضه گردد.
شباهت عجیب ابیا با برخی پرندگان همخانواده نظیر پاشلک باعث اشتباه در تشخیص می گردد.
از خصوصیات بارز جهت تشخیص با اغماض جزییات بیشتر ، سطح شکمی نخودی با راهراه عرضی ظریف ، و نوارهای عرضی سیاه روی گردن و پس سر .
جناب! ابیا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پاشلک جان!! که البته انواعی دارد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - hosseinebadian - 2012-11-14 10:57 AM

اگر منظور از این عکس بیشتر شبیه شاهین و بحری که خوصیات یک شکل دار شبیه هم هستن اکثرا قله کوه ها و مناطقه صعب العبور و بالا درختای بلند تو مازندرن گلستان پیدا میشه بیشتر متمایل به نواحی خشک کله سبز کبوتر پستاندار کوچک می خوره

من چند سال
پیش یه دلیجه کوچک داشتم ولی حیف مرد پرد خیلی زیبایی بود

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - Samuel - 2012-11-14 11:59 AM

سلام hosseinebadian جان... مخلصیم
شرمنده... سامی هستم 23 ساله از قائمشهر.. از بچگی بزرگ شدم.. Khansariha (8) عــــــاشق شکار

من دنبال شاهین ( بحری و بالابان ) هستم .... کسی جایی سراغ داشت حتما تو پیام خصوصی بهم خبر بده منم بهش خبر خوش میدم. Khansariha (57)

از شاهین خوشم میاد یه دلیل : اگه رو شتر مرغ هم بشینه تا نکشتش یا خودش نمیره ولش نمیکنه Khansariha (145) برای همین جون میده واسه شکار....

اینم هدر طراحی شده سایت توسط خودم..که اگه مدیرا قبول کردن بندازن اون بالا.. اگه نه هم که هیچ...
[تصویر: u6xjrgjq56y9fub2oreu.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-11-14 12:14 PM

سلام بر دوستان عزیز

سامی جان خوش اومدی به جمع شکار دوستان.

آقا ما اینجایی که با هما خان میریم پرنده شکاری زیاد میبینیم.از عقاب گرفته تا جغد و شاهین و باز ... حالا نمیدونم بدردت میخورن یا نه ؟!
اگه میتونی طرفای ما بیای ما خوشحال میشیم دفعه بعد 3 نفری بریم بیرون. شاید چیزای جدیدی یاد گرفتیم ....

خبر خوشت چیه؟ شدیدا مشتاق شنیدنم.

Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - Marksman - 2012-11-14 12:29 PM

بچه ها نگهداری شکار و خرید و فروش پرنده شکاری جرمش خیلی سنگینه.لطفا تو تاپیک های عمومی مطرحش نکنین.از همه تون ممنونم.

مخلص همگی.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - Samuel - 2012-11-14 12:47 PM

داش مهدی از اونجایی که من سربازم و 12 - 36 یعنی 12 ساعت دژبانی میدم و 36 ساعت وقتم آزاده.. اگه بدرد میخوره 36 ساعت خوشهال میشم در خدمت شما استادان باشم.. حالا شکار چی میرین ؟؟ Khansariha (82)
Khansariha (99) یه تفنگ بادی b3-1 5.5 دارم ..که میشینم رو ایوون گنجشک میزنم Khansariha (226) شکارم نرفتم باهاش تا ببینم قدرتش چقدره..

هدف من 99% شاهینه اونم از نوع بحری و بالابان.... از عقاب طلائی هم خوشم میاد خیلی شاخه Khansariha (214)
ganymede74 جان منم به همین دلیل عرض کردم که تو پیام خصوصی بهم خبرشو اعلام کنن.. Khansariha (8) اما باشگاه قوشبازی هم تو ایران راه اندازی شده که به تربیت اینجور پرنده ها مشغولن.. آدرس سایتشو الان یادم نیست متاسفانه..

________

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - hosseinebadian - 2012-11-14 01:07 PM

از نظر قوانین کشور صید و شکارش ممنوع این حیوان خودش شکار چی ولی بعضی متاسفانه به سمت اون برای تفریح هدف زنی شلیک
می کنند که کار صحیح نیست و بحری و بالابان قاچاقچی های پرندگان بیشتر برای کشور اطراف خلیج فارس میفرستند چو اونجا اکثرا قوشباز هستند وپول خوبی ازش می گیرند و از نظر من این یک نوع خیانت به کشور چون این سرمایه ملی ماست و همه باید از اون حفاظت کنیم

من خود یک دلیجه داشتم که یک نا جوانمرد بهش شلیک کرده بود سعی کردم درمانش کنم ولی بعد یه ماه مرد وقعا نگهداریش سخته و حوصله زیاد میخواد روزی یکی 2 تا گنجشکی هپولی می کرد

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-11-14 01:14 PM

سامی جان شکار خاصی مد نظرمون نیست. ما میریم بیرون حالا هرچی قسمتمون باشه میرسه.
روزایی که وقتت آزاده رو پیام بده که اگه شد قرار بزاریم.البته با این وضع آب و هوا و بارونی که میاد فکر نکنم حالا حالاها بیرون برو باشیم.... Khansariha (226)
------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------
آقا مهدی عزیز ما که قصد شکار این پرنده ها رو نداریم.اونم با تفنگ بادی!!!

سامی جان فقط جهت کنجکاوی و اطلاعات بیشتر پرسیدن... نه مگه سامی ؟؟!!!

خدایی دیدنشون توی طبیعت و بطور آزاد خیلی لذت بخشه

Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - Marksman - 2012-11-14 01:19 PM

مهدی جان شکار منظورم صید و زنده گیری هم هست.به منظور پرورش و نگهداری.به خصوص بحری و بالابان.Khansariha (8)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - Samuel - 2012-11-14 01:49 PM

آره دادا من فقط جهت آگهی و افزودن اطلاعات پرسیدم Khansariha (395)Khansariha (197)

حالا ما با شاهینا صحبت میکنیم باهاشون کنار میایم.. Khansariha (226)

_____

شرمنده ولی من به تنها چیزی که اصلا فکر نمیکنم بحث قانونی یا غیر قانونی بودنشه. نمیخوام بحثو ادامه بدم اخه جاش نیست.خیلی مسائل هست ...
________