شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - falakian - 2012-09-17 04:54 PM

سلام براحمد اقا سواد کوه . اقای مهدی وهما خان ،LITKOH هم که بیاد علی اقا باشه وسید محمد بزرگ وار .راجع به پرنده پرسیدی راست بخوای نمی دونم منظورت چیه . حلال گوشته؟ راجع به تله هم حق با شماست باید دو طرفش با چوب بست تا راه محدود بشه. دم اسب هم من هم شنیدم که قدیمها با دم اسب درست میکردن. ولی این که میفرمایید باید بالا سرش منوند تا خوراک شال و بامیشی نشه نه انطور هم نیست . معمولا این جور تله ها رو نزدیک خونه یا جایی که بشه روزی دوسه بار بهش سر زد استفاده میکنند طرف ما برای گرفتن تیکا هم ان موقه ها که اینقدر تفنگ بادی نبود استفاده میکردن .حتی بعضی ها به جای ان چوب کوچیکی که روی نخ میبندند از تیغ درخت نارنخ استفاده میکردن و روی تیغ یه کرم خاکی میزدن تا تیکا برای گرفتن کرم بیاد تو تله. دیگه الان به لطف فراوانی انواع تفنگ کمتر از تله استفاده میشه. نمونه بارزش همین سایت با این همه تاپیک هیچ کس نیومد راجع به تله صبحت کنه . ولی پشنهاد خوبی بود .بعد نیست از تجربیات هم استفاده کنیم. احمد اقا گل من تجربه شکار شما رو ندارم. رو این حساب گفتم شکار چی نیستم . کبک هم از رو شانس زدم . ولی از بد شانسی پیدا نشد .
احمد اقا چند سال پیش هیئت کوهنوردی تو سواد کوه همایش داشت امدم انطرف ها کوه اوریم اگه درست یادم باشه اسمش اوریم بود . دوستان زحمت کشیدن از ما پذیرایی کردن. جای قشنگ بود.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-09-17 07:28 PM

آره این دم اسب خیلی جاها کاربرد داره! توی تله های قدیمی خیلی ازش استفاده میشه.
راستی یه سوال: غذای کبک چیه؟؟ کبک چه غذایی رو زیاد دوست داره؟؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

احمد آقا من دیروز تهران بودم،از مسیر بلوار شهید بابایی بعدش نوبنیاد و بعدش نیاوران و پارک نیاوران رفتم .... تو این مسیر فکر کنم بالای 100 تا کبوتر جنگلی دیدم!! خیییییلی تعجب کردم،خیلی برام جالب بود،همش پیش خودم میگفتم کاش تفنگم بود!!

باور کن یهو یاد شما افتادم گفتم جای احمد با اون شادو 1000 خالیه،بیادو اشن کبوترها رو شلو پل کنه ....

Khansariha (256)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - falakian - 2012-09-17 10:14 PM

غذای کبک بیشتر برگ هاو ساقه ها تازه و دانه گیاههان و غلات از جمله گندم و جو هست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-18 08:38 AM

سلام دوستان
حامد جان تنگه اوریم خیلی باصفاصت ایشالا تشریف بیارید ارفع کوه وخنار و گدوک و ورسک و دراسله و آلاشت وبقیه یلاقات رو قله هاشو بزنید. ایشالا شکارهای بعدی رو دوتا دوتا میزنی رو هوا.
مهدی جون شما هم رفتی بالای تهرون . ما تا جردن جنوبی نبش شوش خخ رو میشناسیم آره کفتر اونجا زیاده و یکی از دوستان ازشمال اومده بود رفته بود داخل یه دونه ازین ساختمون نیمه کاره ها کمین کرده بود در عرض نیم ساعت 7 - 8 تا زده بود دیگه دید جو سنگین شده ول کرد وگرنه تا صبح باید قصابی وا میکرد .
این هم چند تا عکس از سفر اخیر به ولایت لاله خیز
[تصویر: 13479446374.jpg]
[تصویر: 13479446373.jpg]
[تصویر: 13479446372.jpg]
[تصویر: 13479446371.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - homa - 2012-09-18 10:05 AM

سلام حاج احمد ته پلم سر دا( ته فدا : کاملا آملی با تلفظ صحیح کسره دار!!!)
داش مهدی برادر ارجمند شرح ماوقع دوربین را کامل می دادی استاد علی آقای خالزن راهنمایی تون کنه اینجوری برخی دوستان نتیجه گرفتند که دوربین سنتر پوینت هم بله!!! و مشکلداره !
آقاحامد عکسهای جواهرده بود؟ مرزداران غربی ما هستید سلامت باشید
سردار شرقی ما چطوره ! معلوم نیست داره چکار می کنه فقط میآد برای مدیریت و نظارت تو تاپیک و بر می گرده!!!
داش احمد ظاهرا سید رج بزوئه.
تقدیمی

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-18 12:18 PM

سلام رفقا
داش هما این آقا سید ما خیلی مشکوکه خدا به داد حیات وحش مازرون برسه
اره رج بزو ،اون هم گو رج. بقیه رفقا هم فکر کنم چون آخرای تابستونه مسافرتند یا شیکار والله اعلم . راستی شمال که بودم رفتیم به باغ صیفی جات و سبزیجات یکی از دوستان و تو روز روشن دیدیم چند تا گراز مشغولند تو باغ، هر چی گشتم بزرگتری توشون پیدا کنم نبود در حال فرار بودند سوت زدم این وایساد با ساچمه 3 زدمش . چون از لحاظ اندازه میانه هست اصطلاحا بهش میگیم واشر .... البته من خیلی با شکار گراز سرخوش نیستم چون سمت ما دیگه شالیزار خیلی کم شده و کمتر ضرر میرسونن این یکی دیگه تو روز روشن داشت خیار وگوجه باغ رو میخورد ....
[تصویر: 13479576631.jpg]

[تصویر: 13479576632.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - falakian - 2012-09-18 12:29 PM

سلام اره هما خان عکس های جواهرده است . و لپاسر (بالاتر از جواهرده وفقط جاده مال رو داره 4تا 5 ساعت پیاده روی داره از جواهرده)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-18 01:30 PM

ای جاااااااااااااااااااااااان بخاری هیزمی. ما هفته پیش مستقرش کردیم . با همون بارون اولیه که اومد هوا سرد شده بود .
دستت درد نکنه با این عکس حامد جان ما رو بردی داخل هیمه تش. اینجاس که شاعر میگه: به یاد یار ودیار آنچنان بگریم زار *** که از جهان راه و رسم سفر براندازم.....
. پس جاده مالرو ئه که گفته بودند قاطر کرایه بوکونیم ببوشیم تا لپاسر. مطمئنم که جای خیلی بکری باس باشه . والبته با حیات وحش غنی . دوستان بجای ما

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - falakian - 2012-09-18 03:56 PM

سلام احمد اقا هستم در خدمت دوستان . دوتا مسير سعود قله سماموس 3620متري . لپاسر محلي هست كه بيشتر مردهاي بومي به اتفاق دوستان تو فصل تابستون به مدت چند روز ميرن انجا تفريح شلوغ ترين موقه نيمه دوم ارديبهشت تا اواسط خرداد هست .

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-09-18 04:20 PM

ممنون از توضیحات کامل حامد جان
دوستان گیاه زیر که اسم علمیشو نمیدونم ولی اسم بومیش میشه شالکرم (shal kerm)و جالبه بدونید که در این موقع سال دونه های ریز این گیاه در سبد غذایی t بوق قرار دارد و دوستان مشتاق میتونند این محبوب قلبها رو اون اطراف رویت کنند عکس سوم رو جهت نهیب زدن به خودم گذاشتم که بدونم کار دنیا اعتبار نداره. اونجا کجا اینجا کجا. خخخخ
[تصویر: 13479722211.jpg]
[تصویر: 13479722222.jpg]
[تصویر: 13479722223.jpg]

البته تا چند هفته دیگه گیاهی کوتاه قدی به اسم ترشک هم به سبد غذایی t بوق افزوده میشود که همینطور که از اسمش پیداست ترش مزه است در میان چمنهاست وبیشتر از 5 سانت هم قد نمیکشد و....