شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تاپیک بچه های باحال مازندران - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بحث ازاد (/forumdisplay.php?fid=26)
+--- انجمن: قرارها و ملاقات ها (/forumdisplay.php?fid=38)
+--- موضوع: تاپیک بچه های باحال مازندران (/showthread.php?tid=933)

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-06-27 02:29 PM

سلام ملیکم!

میبینم که این تاپیک سرحال اومده و جنبوجوش پیدا کرده....خدا رو شکر((البته سرحال و روپا بود همیشه با وجود شما مازندرانی های باحال))

چندتا عکس دیگه میزارم امیدوارم خوشتون بیاد :

1-منطقه چلاوی که دوستان دوسش دارن:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

2-ایرای عزیز من:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

3-جنگل های اطراف آمل:

(یه چشمه زلال،خنک،محشر وسط بهشت...((دقت کنید کرم خاکی های توشو میبینید!!)))

نظرتون چیه دوستان؟؟

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-06-28 12:06 PM

مرسیییییییی
آقایون دمتون گرم باد همیشهKhansariha (214)
عکسای کارت پستالی میگیرین در حد بازیه فوتبال دیشب(اسپانیا-پرتقال)،،ای ول،،انشاالله فلاشه دوربینتون همیشه براتون روشن بشه!!((خدایی دعا رو حال کردی؟؟))

دوستان اگه بازم از این اصطلاحات اصیل و ناب دارین بگید،خدایی استفاده میکنیمو چیز یاد میگیریم.
برادر از توضیح مفید و مفصلت ممنون.جالب بود خیلی برام

یه عکس میزارم براتون فقط برید حال کنید باهاش....فوق العاده.مطمئنم میزارینش backgrand کامپیوترتون....
"لذت ببرید"

این سه تا دیگه اصلا نیاز به تعریف کردن نداره....

"میگن طرف تو ابرها زندگی میکنه دقیقا اینجاست"
"نمیدونین چه حس باحالیه که بالاتر از ابرا باشیو از بالا بهشون نگاه کنی...."

حالشو بردید؟ نظر یادتون نره فقط......

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-06-30 09:47 AM

سلام مخلصیم همگی دربست
مهدی جون ما به اونجا میگیم تلار یا تلارسر یا منزل یا منزلسر(به کسر میم) .ولی چون تلار معنی رودخونه هم میده لفظ منزلسر رو انتخاب کردم تا خلط مطلب نشه ( ولی دقیقش رو که بخوای بدونی منزل یا تلار به اون ساختمون چوبیه میگن ولی تلارسر یا منزلسر به اون ساختمون و محیط اطرافش که اعم از گوگپا و گو خسه وچشمه سر و......میشه میگن )
معنیش باشه بعدا
اتفاقا همین تعطیلات که رفتم شمال رفتم منزل یکی از دوستان و امبس دو گرفتم (دوغ غلیظ) من تلارسر رو خیلی دوست دارم به خاطراینکه تقریبا همه چیز اونجا طبیعی هست و زندگی گالشی برخلاف زندگی مدرن که همیشه دو رو دارد اونجا روراست و ساده و بی تکلف است به نظرم اگه خدایی بخواد باشه که حتما هست بیشتر همون دورو وراست
خیلی شبها اونجا خوابیدم . دوستم هم آدم پایه ای هست: یه بار بهش گفتم از این مهتابی های شارزی برات بگیرم (چون اونجا برق که نیست وسط جنگل )گفت: من دلم نمیخواد اینجا تکنولوزی باشه همین چند تا ظرف فلزی منو آزار میده میخوام به جاشون از کترا(کفگیر بزرگ چوبی) وکچه(قاشق چوبی) وجوله(ظرف شیردوشی چوبی) و..... استفاده کنم اینجا رو با همین بادی (فانوس )بهتر میپسندم .
من هم خیلی مقیدم که زندگی توی تهران سبک زندگیمو عوض نکنه ... والعاقبه للمتقین

غربت هم یعنی اینکه ما به جبر زمونه ساکن تهرانیم تازه تک تیرانداز عزیز هم اینجاست
سید جان به خاطر این توضیحی که در مورد شوپه دادی یه لیسانس افتخاری اقلیم شناسی تقدیم به شما از طرف بچه های تاپیک Khansariha (256)Khansariha (8)
همشهری عزیز تک تیر انداز جان میبینم عکس از یلاق گذاشتی میدونی که این روزا خیلی ها دارن میرن یلاق که تا آخر تابستون اونجا بمونن با اون آب سرد و هوای همیشه خنک و حیات وحش غنی .........انشا الله در معیت شما بریم یلاق
(هزار تا پپسی کولا یلاق او نوونه هزار تا اقلیم جان سوادکوه نوونه Khansariha (8)).
عکسهای بچه محلا هم که مثل همیشه زیبا وجذاب هستند دیگه یواش یواش این تاپیک داره مرجعی میشه برای همه اعضای انجمن که بیان طبیعت مازندران رو از اینجا سیر کنند این خیلی خوبه (البته توی عکاسی هم وقت شد چند تا عکس بذاریم خوبه )
به خاطر همین ما اصطلاحات محلی رو همینطور که گفتید یه مقدار تعدیل میکنم ولی قهرا قطع نخواهیم کرد چون یه جورایی اینجا حیات خلوت مازندرانی هاست. البته همه چیز رو هم نمیشه معنی کرد چون بعضی از اصطلاحات ما معادل فارسی ندارند و اونوقت دچار گرته برداری میشیم که خوب نیست
مثلا ما میگیم: ((گردن نکف)) یعنی گیر نده ، پاپی قضیه نشو حالا اگه بخوایم تحت الفظی معنا کنی میشه گردن نیفت خخخخخخخ اگر بخوای که توضیح بدی گردن کفیدن خخخخ چه ربطی به گیر دادن داره که مثل من اینجوری اطاله کلام میشه و حوصله سر میره
به دوستان غیر بومی هم عرض کنیم که عکسها اگر چه رنگ و چشم انداز رو به تصویر میکشن ولی یک مقدار قابل توجهی از جذابیت شمال به استشمام بو بر میگرده که باید تشریف بیارید اونجا مثلا کدوم دوربین میتونه بوی اوجی (پونه)کنار رودخونه رو به تصویر بکشه
اینجا فضا مجازیه ولی شما دوستان حقیقی من هستید دوستون دارم یاعلی مدد شمه خسته تن بلاره .Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

ببخشید خسته تون کردم
جهت رفع خستگی :[تصویر: 13410377291.jpg]
[تصویر: 13410377292.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-07-01 10:48 AM

سلام بر رفقا
این هفته رفته بودم تمش(تمشک) چین :
البته یه دوربین هم تازه روی تفنگ بادی بستم با خودم بردم تا در حاشیه مراسم تمشک چینی امتحانش کنم و یه چند دقیقه ای هم تقوا رو کنار گذاشتیم ودر خدمت سیو تیکا ها بودیم که ماحصلش شد این. انشاالله زمستون مفصل در خدمتشون خواهیم بود :
[تصویر: 13411250741.jpg]
[تصویر: 13411250755.jpg]
[تصویر: 13411250743.jpg]
[تصویر: 13411266211.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - MEHDI-SHOOTER - 2012-07-01 01:53 PM

سلام یا بروبچ تاپیک!Khansariha (8)
به به به،،میبینم که جمتون جم شد،آفنر به دوستان شکارچیی که تو فصل شکار ممنوع شکار نمیکننKhansariha (215)

یه سوال فننی میتونین بهم بگید فصل شکار دقیقا از چه تاریخ تا چه تاریخیه؟Khansariha (198) همه یه چیزی میگن! اگه دقیقشو مطمئنید بهم بگین "مو تو شکر" میشم!Khansariha (374)

اینم چندتا عکس از دماوند در حالتهای مختلف!:Khansariha (109)

"تو این عکس کلا زیر ابره هیچیشم معلوم نیستKhansariha (367)"

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-07-01 03:14 PM

سلام هاشم جون به دلایل امنیتی از ذکر نام محل معذوریم خخخخخخخخخخخخخ اطراف زیراب . آره داداش اینها خیس شدند . چون فی البداهه رفتم شکار وجزء مراسم حاشیه ای بود @@ کوله یا کیف و.... نبرده بودم گذاشتم توی جیب پایینی شلوارم مثل شلوار خودت توی عکس. بعد که رسیدم رودخونه بیگدار زدم به آب اینها هم خیس شدند.
مهدی جون سلام داداش فصل شکار تا اونجای که حقیر میدونم شش ماه دوم سال هست قانونا. ولی سیو تیکا یک ماهه که بچه هاش بالغ شدند وبا انواع خطرها ازموده شدند و الان به اندازه پدر ومادرشون زبر زرنگ هستند. (البته توی کوهستانها کلا زاد وولد دیرتر شروع میشه چون سردتره مثلا اونجایی که هاشم جان هست سردتره ) ولی باز مراعات شرط عقله . ما به 4 تا اکتفا کردیم دوتا از همین ها بچه امسال هستندو هیچ تفاوتی با بابا ننشون ندارند حتی زردی کنار نوکشون هم دیگه ازبین رفته .ولی بعضی پرنده ها هنوز بچه توی لونه دارند . یا تازه بچه هاشون در اومدند مثلا یه پرنده که یه کم بزرگتر از گنجشکه وبهش میگیم خرپنو (اگه وقت بود میرفتم قسمت گونه های حیات وحش ایران اسمش رو براتون در میاوردم ) اون چند تا بچه پشم الو داشت که هنوز روی شاخه میشستند و مادر براشون غذا میاورد و....از چهار پایان هم همشون بچه های کوچیک دارند الان: شوکا ،اشکارگو (مارال ) خی(خوک) و خرس و پلنگ و روباه وگرگ و... مثلا این عکس مال یه بچه گراز بود که سه هفته پیش گرفتم وبه دلایل نامعلومی مرده بود جای دندون یه حیوون کنار گوشش بود . احتمالا یه حیوونی مثل گرگ گرفتتش بعد مورد هجوم مادرگراز (کله مار]قرار گرفت وبیخیال شد. دقت کنید دیگه کرم زده .
از ارشیو شمال کلی عکس اوردم که خدا عمری بده براتون میذارم البته یه چند تارو هم همیشه میذارم توی عکاسی
[تصویر: 13411428221.jpg]
[تصویر: 13411428222.jpg]
[تصویر: 13411428223.jpg]

خوشم میاد که کارت درسته سیدجون اگه توی اب نمیرفتم اونجوری خیس میشد .

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-07-01 04:32 PM

حالا چون اصرار دارید یه دونه خشک براتون میذارم خخخخخخخخخخخ یه کمی کنار نوکش زرده که نشون میده امساله وچه هسته [تصویر: 13411471051.jpg]
مهدی جون خدمت علامه رفتی سلام مارو به ایشون برسون . نمیدونم تا حالا شبها ایشون رو دیدی یا نه ولی بعضی موقع برای منجمی ورصد ستارگان شبها از کوه تنهایی میره بالا و حالاتی داره ناگفتنی. اون اطراف یهکوهی داره به اسم قلعه کمر درسته ؟

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2012-07-01 09:24 PM

مکان 11.12.13 بدر.[تصویر: 13411651611.jpg] [تصویر: 13411651612.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - gorjimahalle - 2012-07-02 01:19 PM

سلام هاشم جان.من مخلص شما و بچه های سایت هستم.شما شکارچی من شمه توش توره چی.انشاالله یه فرصت پیش بیه با هم بوریم بزنیم به دل کوه و جنگل. دریاچه عباس اباد بهشهر [تصویر: 13412224851.jpg] [تصویر: 13412224852.jpg]

RE: تاپیک بچه های باحال مازندران - savadkooh - 2012-07-02 05:20 PM

سلام جمیعا مخلصیم
مهدی جان درسته ایشون قبلنا میرفتند حالا خیلی کمتر میرن یا شاید هم نمیرن
قلعه کمر هم یه کوهی بود که یکی از دوستان دوران خدمت میرفت اونجا شکار و ......
هاشم جون درخدمتیم .من ته رعیتمه.تسه چاربداری کمبه این حرفا چیه ؟ شما سروری.
سید جان این کبکه هم پوست تخت هاکردی. کلا همتی للللللللللمه کندی شونه دیگه ؟ بگردم براره.
عجب جایی درست هاکردی
این گت موزی ره هارشین ونه لاب دله راحت 3 تا وراز خسنه. ونه لاب اوندیمه .

[تصویر: 13412368551.jpg]
هماجان ،تک تیرانداز همشهری و آقای اسماعیل عزیز سلام علیکم